Справа №402/411/21
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"22" червня 2021 р. Ульяновський районний суд Кіровоградської області в м. Благовіщенське
в складі:
головуючої - судді: Терновенко А.В.
при секретарі: Льошенкові О.М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Благовіщенське Кіровоградської області цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Благовіщенської міської ради про визнання права власності на нерухоме майно в порядку спадкування за заповітом, -
В С Т А Н О В И В:
До суду з позовом про визнання права власності на нерухоме майно в порядку спадкування за заповітом звернулась ОСОБА_1 , яка в позові зазначила , що
В місті Донецьк Донецької області проживав рідний її батько - ОСОБА_2 , який мав спадкове майно, а саме: земельну ділянку № НОМЕР_1 , площею 3,3170 га. в межах згідно плану, що розташована на території Вільхівської сільської ради Благовіщенського району Кіровоградської області, що підтверджується копією державного акту на право приватної власності на землю, кадастровий номер земельної ділянки № 3525587100:02:000:0475.
ІНФОРМАЦІЯ_1 спадкодавець - ОСОБА_2 помер, що підтверджується свідоцтвом про смерть НОМЕР_2 від 13 травня 2021 року виданий Благовіщенським районним відділом державної реєстрації актів цивільного стану Південно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Дніпро).
За життя спадкодавець склав заповіт на ім`я позивача - ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_2 , та заповів земельну ділянку № НОМЕР_1 , площею 3,3170 га. в межах згідно плану, що розташована на території Вільхівської сільської ради Благовіщенського (Ульяновського) району Кіровоградської області, для ведення товарного сільськогосподарського виробництва , кадастровий номер земельної ділянки № 3525587100:02:000:0475, що підтверджується копією заповіту.
Після смерті спадкодавця спадщина залишилась відкритою та ніким не успадкованою, що підтверджується роз`ясненням приватного нотаріуса Благовіщенського районного нотаріального округу Кіровоградської області кримської 11.11. від 17 травня 202 і року № 48/01-16.
Позивач є спадкоємцем за заповітом, який заявив про свої спадкові права після смерті спадкодавця - ОСОБА_2 який помер ІНФОРМАЦІЯ_3 .
Після звернення позивача до нотаріуса з приводу реалізації її спадкових прав, їй було відмовлено у заведені спадкової справи у зв`язку з тим, що позивач не може підтвердити факт родинних стосунків зі спадкодавцем також у неї відсутній оригінал правовстановлюючого документу, який підтверджує право власності на нерухоме майно спадкодавця.
Просить суд визнати за ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_2 в порядку спадкування за заповітом право власності на земельну ділянку № НОМЕР_1 ,площею 3,3170 га. в межах згідно плану, що розташована на території Вільхівської сільської ради Благовіщенського району (до перейменування - Ульяновського) Кіровоградської області, для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, кадастровий номер земельної ділянки № 3525587!00:02:000:0475, та яка належала спадкодавцю - ОСОБА_2 , на підставі державного акту серії ІУ-КР №019636 кадастровий № 3525587100:02:000:0475, на підставі розпорядження голови Ульяновської районної державної адміністрації від 18 лютого 2002 року №80-р, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 .Судові витрати залишити за позивачем.
Позивачка та її представник в судове засідання не з"явились, подали до суду заяву про розгляд справи у їх відсутність.
Представник відповідача в судове засідання не з"явився . Про день слухання справи повідомлений. Направив до суду заяву , в якій зазначив ,що позов відповідачем визнано в повному обсязі . Просить розглядати справу у відсутність відповідача.
Розглянувши матеріали позову , суд дійшов висновку , що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до ч. 1 ст. 1269 ЦК України спадкоємець, який бажає прийняти спадщину має подати нотаріусу заяву про прийняття спадщини.
Згідно ст..328 ЦК України право власності набувається на підставах, що не заборонені законом, зокрема із правочинів. Право власності вважається набутим правомірно, якщо інше прямо не випливає із закону або незаконність набуття права власності не встановлена судом.
Згідно зі ст.392 ЦК України власник майна може пред`явити позов про визнання його права власності, якщо це право оспорюється або не визнається іншою особою, а також у разі втрати ним документа, який засвідчує його право власності.
Відповідно до положень ст.1216 ЦК України спадкуванням є перехід прав та обов`язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб спадкоємців).
Згідно ст.. 1218 ЦК України до складу спадщини входять усі права та обов`язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.
Відповідно до ст. 1233 ЦК України заповітом є особисте розпорядження іізичної особи на випадок своєї смерті.
Заповідач може без зазначення причин позбавити права на спадкування будь-яку особу з числа спадкоємців за законом. У цьому разі ця особа не може одержати право на спадкування. Заповідач не може позбавити права на спадкування осіб, які мають право на обов`язкову частку у спадщині. Чинність заповіту щодо осіб, які мають право на обов`язкову частку у спадщині, встановлюється на час відкриття спадщини.
Відповідно до ст. 1296 ЦК України спадкоємець, який прийняв спадщину, може одержати свідоцтво про право на спадщину. Відсутність свідоцтва про право на
спадщину не позбавляє спадкоємця права на спадщину.
Згідно з п. 23 Постанови Пленуму Верховного Суду України № 7 від ЗО травня 2008 р. Про судову практику у справах про спадкування , свідоцтво про право власності на спадок видається за письмовою заявою спадкоємцями, які прийняли спадок в порядку встановленим цивільним законодавством; у разі відмови нотаріуса в оформлені права на спадок особа може звернутись в суд за правилами позовного провадження.
Вимогами ст. 392 ЦК України та наданих, до неї роз`яснень у листі ВССУ № 24-753/0/4-13 від 16.05.2013 р. Про судову практику розгляду цивільних справ про спадкування визначено, що право власності спадкоємця на спадкове майно підлягає захисту в судовому порядку шляхом його визнання у разі, якщо таке право оспорюється або не визнається іншою особою, а також у разі втрати ним документа, який засвідчує його право власності (ч.З.І). Окрім того, зазначено, що визнання права власності на спадкове майно в судовому порядку є винятковим способом захисту, що має застосовуватися, якщо існують перешкоди для оформлення спадкових прав у "нотаріальному порядку. Отже, якщо нотаріусом обгрунтовано відмовлено у видачі свідоцтва про право на спадщину, виникає цивільно-правовий спір, що підлягає розглядові у позовному провадженні.
Законодавцем встановлений певний порядок набуття права власності на нерухоме майно в порядку спадкування - нотаріальний порядок. Лише у випадку неможливості оформлення права власності на спадщину в нотаріальному порядку, спадкоємець має право на судовий захист свого невизнаного, оспорюваного чи порушеного права.
Враховуючи вищенаведене, зокрема те, що реалізувати своє законне право спадкування в позасудовому порядку позивач не зміг, вона вчинила усі дії, які були необхідними для видачі свідоцтва про право на спадщину, однак з незалежних від неї причин у видачі такого йому було відмовлено, а тому позивач вимушена звернутись до суду для реалізації своїх спадкових прав, які мають бути судом захищені.
Позов також підлягає задоволенню з огляду на наступне.
Визнання позову відповідачем - це одностороннє вільне волевиявлення відповідача, спрямоване на припинення спору з позивачем. Визнати позов може відповідач або його уповноважений представник.
Право відповідача на визнання позову повністю або частково є виявом принципів диспозитивності і змагальності.
У разі визнання відповідачем позову, яке має бути безумовним, суд ухвалює рішення про задоволення позову, обмежившись у мотивувальній частині рішення посиланням на визнання позову без з`ясування і дослідження інших обставин справи. Проте, якщо визнання відповідачем позову суперечить закону (наприклад, відповідач визнає безпідставний позов) або порушує права, свободи чи інтереси інших осіб (наприклад, малолітніх або недієздатних), суд постановляє ухвалу про відмову у прийнятті визнання відповідачем позову і продовжує судовий розгляд (п. 24 постанови Пленуму ВС України "Про застосування норм цивільного процесуального законодавства при розгляді справ у суді першої інстанції" від 12.06.2009 р. N 2).
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 16,328,392,1216,1218,1233,1235,1296 ЦК України, ст.ст. 4, 23, 175, 177, 274 ЦПК У країни, суд
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити.Визнати за ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_2 в порядку спадкування за заповітом право власності на земельну ділянку № НОМЕР_1 ,
площею 3,3170 га. в межах згідно плану, що розташована на території Вільхівської сільської ради Благовіщенського району (до перейменування - Ульяновського) Кіровоградської області, для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, кадастровий номер земельної ділянки № 3525587100:02:000:0475, та яка належала спадкодавцю - ОСОБА_2 , на підставі державного акту серії ІV-КР №019636 кадастровий № 3525587100:02:000:0475, на підставі розпорядження голови Ульяновської районної державної адміністрації від 18 лютого 2002 року №80-р, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Судові витрати залишити за позивачем.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення до Кропивницького апеляційного суду Кіровоградської області. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом 30 днів з дня отримання копії цього рішення.
Сторони у справі:
позивач- ОСОБА_1 , місцезнаходження або місце проживання чи перебування: АДРЕСА_1 ;реєстраційний номер облікової картки платника податків: НОМЕР_3 ;
відповідач - Благовіщенська міська рада - код ЄДРПОУ 05402697, КОАТУУ 3525510100, місцезнаходження: вул.Промислова,23/54, м.Благовіщенське Голованівського району Кіровоградської області.
Суддя: А. В. Терновенко
Суд | Ульяновський районний суд Кіровоградської області |
Дата ухвалення рішення | 22.06.2021 |
Оприлюднено | 09.07.2021 |
Номер документу | 98172674 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Ульяновський районний суд Кіровоградської області
Терновенко А. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні