Справа № 545/2083/21
Провадження № 2/545/1024/21
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"06" липня 2021 р. суддя Полтавського районного суду Полтавської області Стрюк Л.І., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про поділ майна подружжя, -
В С Т А Н О В И В :
Позивач звернулася до суду з позовом про поділ майна подружжя.
Позовна заява не відповідає вимогам ст.ст. 175 та 177 ЦПК України, оскільки не зазначені такі відомості:
- дійсна вартість нерухомого майна на час пред`явлення позову.
Відповідно до п.9 ч.1 ст.176 ЦПК України ціна позову визначається: у позовах про визнання права власності на нерухоме майно, - дійсною вартістю нерухомого майна.
Як вбачається з позовної заяви, позивач звертається з позовною вимогою майнового характеру про поділ майна. Посилаючись на те, що майно є спільною сумісною власністю подружжя, просила визнати право власності на 1/2 частину житлового будинку з господарськими будівлями та на 1/2 частину земельної ділянки, що знаходяться за адресою: АДРЕСА_1 . Разом з тим, у позовній заяві зазначена ціна позову в розмірі 3175000 грн., судовий збір сплачений в сумі 908 грн.
Відповідно до Постанови Пленуму Верховного Суду України №20 від 22.12.1995 року Про судову практику у справах за позовами про захист права приватної власності під дійсною вартістю розуміється грошова сума, за яку майно може бути продане в даному населеному пункті чи місцевості.
Документом, який підтверджує вартість майна та підтверджує виконані процедури з оцінки майна суб`єктом оціночної діяльності - суб`єктом господарювання відповідно до договору є звіт про оцінку майна (стаття 12 Закону України Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні ). Звіт підписується оцінювачами, які безпосередньо проводили оцінку майна, і скріплюється печаткою та підписом керівника суб`єкта оціночної діяльності.
Строк дії звіту про оцінку нерухомого майна становить не більше шести місяців з дати оцінки.
Відповідно до ч.5 ст.177 ЦПК України позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
У позові не вказано дійсної вартості спірного майна та відповідно дійсної ціни позову, що також унеможливлює визначення правильності сплати судового збору.
За викладених обставин, позивач має зазначити дійсну вартість майна на момент звернення до суду з заявленим позовом, надати докази на підтвердження дійсної вартості спірного майна (висновок (звіт) про оцінку майна) та сплатити судовий збір відповідно до ціни позову.
Без усунення вказаних недоліків заява не може бути прийнята до провадження суду.
На підставі викладеного, керуючись ст. 185 ЦПК України, -
УХВАЛИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про поділ майна подружжя - залишити без руху, надавши позивачу строк для усунення недоліків сім днів з моменту отримання копії ухвали.
Попередити позивача, що в разі невиконання ухвали суду у встановлені строки позовна заява буде вважатись неподаною та повернута позивачеві.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя: Л. І. Стрюк
Суд | Полтавський районний суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 06.07.2021 |
Оприлюднено | 12.07.2021 |
Номер документу | 98176616 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Полтавський районний суд Полтавської області
Стрюк Л. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні