Ухвала
від 05.07.2021 по справі 758/9100/21
ПОДІЛЬСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

Подільський районний суд міста Києва

Справа № 758/9100/21

Провадження № 1-кс/758/3269/21

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

05 липня 2021 року Подільський районний суд міста Києва у складі

слідчого судді ОСОБА_1 ,

за участю секретаря ОСОБА_2 ,

прокурора ОСОБА_3 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Києва клопотання прокурора Подільської окружної прокуратури м. Києва ОСОБА_3 про накладення арешту на майно у кримінальному провадженні № 42021101070000028 від 18.02.2021 року за ознаками кримінальних правопорушень передбачених ч. 2 ст. 199, ч. 3 ст. 204 КК України, -

В С Т А Н О В И В :

Прокурор Подільської окружної прокуратури м. Києва ОСОБА_3 звернувся до суду з клопотанням про арешт майна в рамках кримінального провадження № 42021101070000028 від 18.02.2021 року.

В обґрунтування клопотання зазначив, що під час проведення досудового розслідування при виконанні доручення прокурора, оперативним підрозділом ГУ БКОЗ СБ України встановлено ознаки протиправних дій щодо незаконного виготовлення з метою збуту, зберігання та збуту незаконно виготовлених тютюнових виробів.

Відповідно до встановлених оперативним підрозділом обставин, до протиправної діяльності, пов`язаної з незаконним виготовленням та реалізацією тютюнових виробів без відповідних дозвільних документів та без марок акцизного податку причетні службові особи та працівники ТОВ «Мурадов Капітал» (код ЄДРПОУ 42378237), ТОВ «Сахара Україна» (код ЄДРПОУ 40402477) та ТОВ «Тібіекс» (код ЄДРПОУ 42701046), які здійснюють реалізацію незаконно виготовлених тютюнових виробів, а також тютюну для кальяну по всій території України через магазини роздрібної торгівлі.

Щодо тютюну для кальянів, то встановлено, що він реалізується через сторінки в соціальній мережі «Instagram», зокрема «kalyan_bazar_ua» та через програмний додаток «Telegram» (сторінка за посиланням «t.me/kalyan_bazar_ua»).

Встановлено, що фактичним місцезнаходженням офісних приміщень, якими користуються товариства - ТОВ «Мурадов Капітал», ТОВ «Сахара Україна» та ТОВ «Тібіекс», є офісні (нежитлові) приміщення, які розташовані за адресою: м. Київ, вул. Каземира Малевича, 83, офіс №6.

Встановлено, що за місцезнаходженням цих товариств знаходиться приміщення, у яких безпосередньо розміщена незаконно виготовлена тютюнова продукція (тютюн для кальяну) без відповідних марок акцизного податку та речі і документи, які мають значення речових доказів у кримінальному провадженні, зокрема документи ТОВ «Мурадов Капітал», ТОВ «Сахара Україна» та ТОВ «Тібіекс» щодо купівлі (отримання у користування) обладнання для незаконного виготовлення тютюнових виробів їх пакуванння, закупівлі тютюну та інших складових тютюнових виробів, щодо оптової та роздрібної реалізації тютюнових виробів, товарно-транспортні накладні, вантажні декларації перевізників та інші документи щодо транспортування з метою збуту незаконно виготовлених тютюнових виробів, інші документи, які стосуються виготовлення, зберігання, транспортування та збуту незаконно виготовлених тютюнових виробів.

Також встановлено, що вищевказані особи використовують гаражне приміщення № НОМЕР_1 , що розташоване на території кооперативу «Киянка» по будівництву та експлуатації гаражів за адресою АДРЕСА_1 (земельна ділянка з кадастровим номером 8000000000:79:392:0092), для зберігання незаконно виготовлених тютюнових виробів (тютюн для кальяну) без відповідних марок акцизного податку.

Під час здійснення досудового розслідування, 24.06.2021, слідчим суддею Подільського районного суду м. Києва ОСОБА_1 винесено ухвалу №758/8659/21, якою надано дозвіл на проведення обшуку за місцем зберігання документів та речей, а саме у гаражному приміщенні № НОМЕР_1 , що розташоване на території кооперативу «Киянка» по будівництву та експлуатації гаражів за адресою АДРЕСА_1 , яке на праві власності не зареєстроване та використовується ТОВ «Мурадов Капітал», ТОВ «Сахара Україна» та ТОВ «Тібіекс».

Так, 29.06.2021, у період часу з 15 год. 30 хв. до 20 год. 10 хв. в рамках здійснення досудового розслідування кримінального провадження № 42021101070000028, на підставі вищевказаної ухвали суду, прокурором Подільської окружної прокуратури міста Києва ОСОБА_4 у вказаному гаражному приміщенні.

В ході обшуку, на виконання ухвали слідчого судді Подільського районного суду міста Києва №758/8553/21 від 23.06.2021, виявлено та вилучено незаконно виготовлені тютюнові вироби, на яких відсутні марки акцизного податку, які зберігалися у гаражному приміщенні (складі) без дозвільних документів та документів щодо походження товару, а саме:

Пачки з тютюновою продукцією (табачні вироби, табак) марки «BUTA» REDMIX, всього 280 пачок;

Пачки з тютюновою продукцією (табачні вироби, табак) марки «BUTA» BLUEBERRY, всього 480 пачок;

Пачки з тютюновою продукцією (табачні вироби, табак) марки «BUTA» ICE BLUEBERRY, всього 240 пачок;

Пачки з тютюновою продукцією (табачні вироби, табак) марки «BUTA» ICE LEMIN MINT, всього 360 пачок;

Пачки з тютюновою продукцією (табачні вироби, табак) марки «BUTA» JASMINE, всього 120 пачок;

Пачки з тютюновою продукцією (табачні вироби, табак) марки «BUTA» CINNAMO COOKIE, всього 120 пачок;

Пачки з тютюновою продукцією (табачні вироби, табак) марки «BUTA» TAIGA, всього 120 пачок;

Пачки з тютюновою продукцією (табачні вироби, табак) марки «BUTA» SPICED APPLE, всього 360 пачок;

Пачки з тютюновою продукцією (табачні вироби, табак) марки «BUTA» AMERICAN PIE, всього 120 пачок;

Пачки з тютюновою продукцією (табачні вироби, табак) марки «BUTA» LOLIPOP, всього 240 пачок;

Пачки з тютюновою продукцією (табачні вироби, табак) марки «BUTA» SHEIKH, всього 120 пачок;

Пачки з тютюновою продукцією (табачні вироби, табак) марки «BUTA» ORANGE, всього 203 пачок;

Пачки з тютюновою продукцією (табачні вироби, табак) марки «BUTA» LEMON, всього 120 пачок;

Пачки з тютюновою продукцією (табачні вироби, табак) марки «NUAL» BLOND LEMON CURD, всього 460 пачок;

Пачки з тютюновою продукцією (табачні вироби, табак) марки «BUTA», всього 13190 пачок;

Пачки з тютюновою продукцією (табачні вироби, табак) марки «NUAL», всього 464 пачок;

Пачки з тютюновою продукцією (табачні вироби, табак) марки «NUAL» (200G), всього 1724 пачок;

Пачки з тютюновою продукцією (табачні вироби, табак) марки «NUAL» (100G), всього 706 пачок;

Пачки з тютюновою продукцією (табачні вироби, табак) марки «DARKSIDE» (100G), всього 174 пачок;

Пачки з тютюновою продукцією (табачні вироби, табак) марки «BUTA» BLACK (100G), всього 643 пачок;

Пачки з тютюновою продукцією (табачні вироби, табак) марки «BUTA» (1KG), всього 29 пачок;

Пачки з тютюновою продукцією (табачні вироби, табак) марки «BUTA» BLACK (20G), всього 1925 пачок;

Пачки з тютюновою продукцією (табачні вироби, табак) марки «DARKSIDE» (100G), неоригінальні, всього 180 пачок.

Вказані речі перебували у гаражному приміщенні № НОМЕР_1 , що розташоване на території кооперативу «Киянка» по будівництву та експлуатації гаражів за адресою м. Київ, вул. Заболотного, 5, яке на праві власності не зареєстроване та використовується ТОВ «Мурадов Капітал», ТОВ «Сахара Україна» та ТОВ «Тібіекс».

Вказані матеріальні об`єкти мають важливе значення для встановлення фактів і обставин у даному кримінальному провадженні, у зв`язку з цим, відповідно до ст. 98 КПК України, є речовими доказами та відповідають критеріям майна, на яке може бути накладено арешт, визначеним ст. 170 КПК України.

Відповідно до постанови про визнання речових доказів від 30.06.2021, вилучені в ході обшуку у гаражному приміщенні № НОМЕР_1 , що розташоване на території кооперативу «Киянка» по будівництву та експлуатації гаражів за адресою АДРЕСА_1 , речі визнано речовими доказами.

Накладення арешту на вище перелічене майно викликано необхідністю збереження їх як речових доказів з метою запобігання можливості їх приховування, пошкодження, псування, знищення чи відчуження.

Незастосування такого виду забезпечення кримінального провадження як арешт на вказане вище майно негативно вплине на кримінальне провадження, унеможливить встановлення всіх важливих обставин події вчиненого кримінального правопорушення та причетних осіб, а також може призвести до їх втрати, що сприятиме уникненню особами, винними у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченої законом кримінальної відповідальності.

У судовому засіданні прокурор просив клопотання задовольнити з підстав зазначених у клопотанні.

Вивчивши клопотання та документи додані до клопотання документи, суд прийшов до наступного висновку.

Установлено, що СВ Подільського УП ГУНП в м. Києві перебуває кримінальне провадження, внесене 18.02.2021 до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42021101070000028, за ознаками вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 199, ч. 3 ст. 204 КК України.

Під час проведення досудового розслідування при виконанні доручення прокурора, оперативним підрозділом ГУ БКОЗ СБ України встановлено ознаки протиправних дій щодо незаконного виготовлення з метою збуту, зберігання та збуту незаконно виготовлених тютюнових виробів.

В ході обшуку, на виконання ухвали слідчого судді Подільського районного суду міста Києва №758/8553/21 від 23.06.2021, виявлено та вилучено незаконно виготовлені тютюнові вироби, на яких відсутні марки акцизного податку, які зберігалися у гаражному приміщенні (складі) без дозвільних документів та документів щодо походження товару.

Пунктом 7 ч. 1 ст. 131 КПК України передбачено, що заходами забезпечення кримінального провадження є арешт майна.

Згідно з ч. 1 ст. 131 КПК України заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження.

Відповідно до ч. 1 ст. 170 КПК України арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку.

Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі, відчуження. Слідчий, прокурор повинні вжити необхідних заходів з метою виявлення та розшуку майна, на яке може бути накладено арешт у кримінальному провадженні.

Пунктом 1 ч. 2 ст. 170 КПК України передбачено, що арешт майна допускається з метою забезпечення збереження речових доказів.

Згідно з ч. 1 ст. 98 КПК України речовими доказами є матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення.

У випадку, передбаченому пунктом 1 частини 2 ст. 170 КПК України, арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним у статті 98 цього Кодексу (ч. 3 ст. 170 КПК України).

Відповідно до ч. 10 ст. 170 КПК України арешт може бути накладений у встановленому цим Кодексом порядку, зокрема, на рухоме та нерухоме майно. Не може бути арештовано майно, якщо воно перебуває у власності добросовісного набувача, крім арешту майна з метою забезпечення збереження речових доказів.

Клопотання слідчого про арешт майна відповідає ст. 171 КПК України.

Відповідно до ч. 1 ст. 172 КПК України клопотання про арешт майна розглядається слідчим суддею, судом не пізніше двох днів з дня його надходження до суду, за участю слідчого та/або прокурора та, зокрема, іншого власника майна. Неприбуття цих осіб у судове засідання не перешкоджає розгляду клопотання.

Під час ухвалення цієї ухвали судом враховуються вимоги ст. 132 та ст. 173 КПК України.

Згідно з ст. 175 КПК України ухвала про арешт майна виконується негайно слідчим, прокурором.

Відповідно до ч. 11 ст. 170 КПК України заборона або обмеження користування, розпорядження майном можуть бути застосовані лише у разі, коли існують обставини, які підтверджують, що їх незастосування призведе до приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі майна.

Оцінюючи в сукупності надані стороною кримінального провадження докази, беручи до уваги можливість використання майна як доказу у кримінальному провадженні, наслідки арешту майна для власника та третіх осіб, розумність та співрозмірність обмеження права власності завданням кримінального провадження, застосування такого виду заходу забезпечення кримінального провадження як арешт майна є можливим.

Зважаючи на те, що до клопотання прокурором надана достатня кількість доказів необхідності накладення арешту, суд вбачає достатні обґрунтовані підстави для задоволення даного клопотання, оскільки документи додані до клопотання свідчать, що на цьому етапі кримінального провадження потреби досудового розслідування виправдовують таке втручання у права та інтереси власника майна з метою забезпечення збереження речових доказів, до того ж, будь-яких негативних наслідків, які можуть негативно позначитися на інтересах власника майна та інших осіб від вжиття такого заходу забезпечення кримінального провадження, слідчим суддею не встановлено.

Керуючись ст. ст. 98, 131, 132, 170 - 173, 175, 309 КПК України, слідчий суддя -

П О С Т А Н О В И В :

Клопотання прокурора Подільської окружної прокуратури м. Києва ОСОБА_3 про накладення арешту на майно у кримінальному провадженні № 42021101070000028 від 18.02.2021 року за ознаками кримінальних правопорушень передбачених ч. 2 ст. 199, ч. 3 ст. 204 КК України задовольнити.

Накласти арешт на майно, яке виявлено та вилучено під час обшуку у гаражному приміщенні № НОМЕР_1 , що розташоване на території кооперативу «Киянка» по будівництву та експлуатації гаражів за адресою АДРЕСА_1 та визнано речовими доказами, а саме:

Пачки з тютюновою продукцією (табачні вироби, табак) марки «BUTA» REDMIX, всього 280 пачок;

Пачки з тютюновою продукцією (табачні вироби, табак) марки «BUTA» BLUEBERRY, всього 480 пачок;

Пачки з тютюновою продукцією (табачні вироби, табак) марки «BUTA» ICE BLUEBERRY, всього 240 пачок;

Пачки з тютюновою продукцією (табачні вироби, табак) марки «BUTA» ICE LEMIN MINT, всього 360 пачок;

Пачки з тютюновою продукцією (табачні вироби, табак) марки «BUTA» JASMINE, всього 120 пачок;

Пачки з тютюновою продукцією (табачні вироби, табак) марки «BUTA» CINNAMO COOKIE, всього 120 пачок;

Пачки з тютюновою продукцією (табачні вироби, табак) марки «BUTA» TAIGA, всього 120 пачок;

Пачки з тютюновою продукцією (табачні вироби, табак) марки «BUTA» SPICED APPLE, всього 360 пачок;

Пачки з тютюновою продукцією (табачні вироби, табак) марки «BUTA» AMERICAN PIE, всього 120 пачок;

Пачки з тютюновою продукцією (табачні вироби, табак) марки «BUTA» LOLIPOP, всього 240 пачок;

Пачки з тютюновою продукцією (табачні вироби, табак) марки «BUTA» SHEIKH, всього 120 пачок;

Пачки з тютюновою продукцією (табачні вироби, табак) марки «BUTA» ORANGE, всього 203 пачок;

Пачки з тютюновою продукцією (табачні вироби, табак) марки «BUTA» LEMON, всього 120 пачок;

Пачки з тютюновою продукцією (табачні вироби, табак) марки «NUAL» BLOND LEMON CURD, всього 120 пачок;

Пачки з тютюновою продукцією (табачні вироби, табак) марки «BUTA», всього 13190 пачок;

Пачки з тютюновою продукцією (табачні вироби, табак) марки «NUAL», всього 464 пачок;

Пачки з тютюновою продукцією (табачні вироби, табак) марки «NUAL» (200G), всього 1724 пачок;

Пачки з тютюновою продукцією (табачні вироби, табак) марки «NUAL» (100G), всього 706 пачок;

Пачки з тютюновою продукцією (табачні вироби, табак) марки «DARKSIDE» (100G), всього 174 пачок;

Пачки з тютюновою продукцією (табачні вироби, табак) марки «BUTA» BLACK (100G), всього 643 пачок;

Пачки з тютюновою продукцією (табачні вироби, табак) марки «BUTA» (1KG), всього 29 пачок;

Пачки з тютюновою продукцією (табачні вироби, табак) марки «BUTA» BLACK (20G), всього 1925 пачок;

Пачки з тютюновою продукцією (табачні вироби, табак) марки «DARKSIDE» (100G), неоригінальні, всього 180 пачок.

Копію ухвали негайно вручити прокурору Подільської окружної прокуратури м. Києва ОСОБА_3 для виконання, іншим заінтересованим особам направити не пізніше наступного робочого дня після її ухвалення.

Контроль за виконанням ухвали покласти на слідчих Подільського УП ГУ НП у м. Києві, які здійснюють досудове розслідування та прокурорів, які здійснюють процесуальне керівництво.

Ухвала підлягає негайному виконанню після її оголошення.

Ухвала може бути оскаржена до Київського апеляційного суду протягом п`яти днів з дня її проголошення. Порядок оскарження ухвали визначено ст. 392, 395 КПК України. Подача апеляційної скарги не зупиняє дію ухвали суду.

Cлідчий суддя Подільського районного суду м. Києва ОСОБА_1

СудПодільський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення05.07.2021
Оприлюднено24.05.2024
Номер документу98179039
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна

Судовий реєстр по справі —758/9100/21

Ухвала від 05.07.2021

Кримінальне

Подільський районний суд міста Києва

Скрипник О. Г.

Ухвала від 05.07.2021

Кримінальне

Подільський районний суд міста Києва

Скрипник О. Г.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні