Рішення
від 07.07.2021 по справі 320/9294/20
КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

07 липня 2021 року № 320/9294/20

Суддя Київського окружного адміністративного суду Лапій С.М., розглянувши в м. Києві у порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ТОВ ЗАВОД МЕТАЛО-ЛІТЕЙНИЙ-РЕСУРС до Головного управління ДПС у Київській області та ДПС України про визнання протиправним та скасування рішення, зобов`язання вчинити певні дії,

в с т а н о в и в:

До Київського окружного адміністративного суду звернулося ТОВ ЗАВОД МЕТАЛО-ЛІТЕЙНИЙ-РЕСУРС до Головного управління ДПС у Київській області та ДПС України з позовом, в якому просить:

визнати протиправними та скасувати рішення Комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних від 31.08.2020 № 1884105/42791889; № 1884106/42791889; № 1884103/42791889; № 1884104/42791889; № 1884110/42791889; № 1884109/42791889; № 1884101/42791889, № 1884102/42791889; від 02.09.2020 № 1891948/42791889; № 1891949/42791889; № 1891941/42791889; № 1891944/42791889.

зобов`язати Державну податкову службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкові накладні: від 02.09.2019 № 1; від 03.09.2019 № 2; від 05.09.2019 № 3; від 05.09.2019 № 4; від 06.09.2019 № 5; від 10.09.2019 № 6; від 11.09.2019 № 8; від 11.09.2019 № 11; від 11.09.2019 № 7; від 11.09.2019 № 12; від 19.09.2019 № 15; від 20.09.2019 № 16 датою їх фактичного отримання.

На обґрунтування своїх вимог позивач зазначив, що відповідачем протиправно відмовлено у реєстрації податкових накладних, незважаючи на їх відповідність усім вимогам і критеріям, що встановлені Податковим кодексом України та відповідними підзаконними нормативно-правовими актами. При цьому, рішення Головного управління ДПС у Київській області, якими відмовлено у реєстрації накладних, не містять інформації щодо невідповідності накладних законодавчо встановленій нормі або щодо порушення законодавства при її складанні та поданні до реєстрації в ЄРПН.

Позивач стверджує, що рішення прийнято Головним управлінням ДФС України з порушенням процедури, встановленої статтею 201 ПК України, та всупереч вимог постанови Кабінету Міністрів України від 11 грудня 2019 року № 1165, рішення по своїй суті не відображає фактичних обставин справи, не ґрунтується на первинних документах, складених позивачем та його контрагентом для підтвердження господарської операції між ними та базуються на доказово і юридично непідтверджених суб`єктивних припущеннях членів комісії ДФС України.

Ухвалою Київського окружного адміністративного суду 12.10.2020 відкрито провадження в адміністративній справі за правилами спрощеного позовного провадження.

Представником позивача подано до суду клопотання, в якому він просить розглядати справу за його відсутності.

На підставі ст.ст. 194, 205 КАС України судом прийнято рішення про розгляд справи у порядку письмового провадження.

Судом встановлено, що ТОВ ЗАВОД МЕТАЛО-ЛІТЕЙНИЙ-РЕСУРС (код ЄДРПОУ 42791889) є юридичною особою, зареєстрованою в Єдиному державному реєстрі про проведення державної реєстрації юридичної особи 04.02.2019 року, номер запису - 1 339 102 0000 017386. Взято на облік контролюючим податковим органом 04.02.2019 року та є платником податку на додану вартість з 01.03.2019 року.

Видами діяльності ТОВ ЗАВОД МЕТАЛО-ЛІТЕЙНИЙ-РЕСУРС , що визначені в Єдиному Державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань є: Код КВЕД 24.51 Лиття чавуну;Код КВЕД 24.52 Лиття сталі;Код КВЕД 24.53 Лиття легких кольорових металів;Код КВЕД 24.54 Лиття інших кольорових металів (основний);Код КВЕД 25.62 Механічне оброблення металевих виробів;Код КВЕД 46.72 Оптова торгівля металами та металевими рудами;Код КВЕД 33.12 Ремонт і технічне обслуговування машин і устатковання промислового призначення.

Судом встановлено, що ТОВ ЗАВОД МЕТАЛО-ЛІТЕЙНИЙ-РЕСУРС орендує обладнання та комп`ютерну техніку за договором оренди від 04.02.2019 № 04/02/19-1; орендує виробничі цехи відповідно до договору оренди нежитлових приміщень від 04.02.2019 № 04/02/19-2, орендує нежитлові приміщення (цех щодо виготовлення вузлів та комплектуючих деталей для пресового обладнання з ливарною дільницею та адміністративною будівлею площею 1268,7 кв.м.) за договором оренди нежитлових приміщень від 04.02.2019 № 04/02/19-3.

З метою належного виконання договірних зобов`язань станом на 01.09.2019 року на підприємстві працювало 40 осіб.

З метою здійснення господарської діяльності ТОВ ЗАВОД МЕТАЛО-ЛІТЕЙНИЙ-РЕСУРС відкрито банківські рахунки в ПАТ КБ ПРИВАТБАНК , АТ ОЩАДБАНК .

Для здійснення господарської діяльності ТОВ ЗАВОД МЕТАЛО-ЛІТЕЙНИЙ-РЕСУРС має наступні дозвільні документи: сертифікат відповідності системи управління якістю ТОВ ЗАВОД МЕТАЛО-ЛІТЕЙНИЙ-РЕСУРС від 24.05.2019 року.

Як слідує з матеріалів справи, між ТОВ ЗАВОД МЕТАЛО-ЛІТЕЙНИЙ-РЕСУРС та ФІЗИЧНОЮ ОСОБОЮ-ПІДПРИЄМЦЕМ ОСОБА_1 (код НОМЕР_1 ) досягнуто домовленості щодо поставки металопродукції. Номенклатура, вартість та кількість були погоджені сторонами, що підтверджується рахунком-фактурою від 02.09.2019 № 67.

На поточний рахунок позивача 02.09.2019 надійшла попередня оплата за замовлену продукцію відповідно до платіжного доручення № 552 на суму 4420,00 грн., у т.ч. ПДВ - 736,67 грн.

У зв`язку з зарахуванням коштів від покупця на банківський рахунок як оплата товарів/послуг, що підлягають постачанню, та на виконання вимог статей 187, 201 ПК України позивачем складена та направлена на реєстрацію до Єдиного реєстру податкових накладних податкова накладна від 02.09.2019 № 1.

Проте, згідно з отриманою квитанцією реєстрація вищевказаної податкової накладної була зупинена із зазначенням: Відповідно до п.201.16 ст.201 Податкового кодексу України, реєстрація ПН/РК від 02.09.2019 № 1 в Єдиному реєстрі податкових накладних зупинена. ПН/РК відповідає вимогам пп.1.6 п.1 "Критеріїв ризиковості платника податку". Пропонуємо надати пояснення та/або копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних .

Позивачем 03.09.2019 відвантажено продукції згідно видаткової накладної № 09/03-2 від 03.09.2019 на суму 4420,00 грн., у т.ч. ПДВ - 736,67 грн.

Доставку продукції здійснено ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ ТРАНСПОРТНА КОМПАНІЯ САТ згідно ТТН від 03.09.2019 № 060000415.

Заготовки, які були використані для виготовлення ТОВ ЗАВОД МЛР запасних частин для промислового обладнання, отримані від постачальника ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ КАРО-УКРАЇНА (код ЄДРПОУ 39367618) згідно договору поставки від 27.08.2019 № 08/27-1 та видаткової накладної від 02.09.2019 № 359 на суму 481500,00 грн, у т.ч. ПДВ - 80250,00 грн.

Податкова накладна від 02.09.2019 № 359 зареєстрована. Розрахунки між сторонами проведені, що підтверджується платіжним дорученням та банківською випискою.

Заготовки передані у виробництво згідно накладної від 02.09.2019 № 09/02-1, остаточної калькуляції вартості виробництва продукції від 30.09.2019 № КА-0000182, нормативно-технологічної карти.

На виконання п.4 Порядку прийняття рішень про реєстрацію/ відмову в реєстрації податкових накладних/ розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженого Наказом Міністерствафінансів України12 грудня 2019 року № 520 ТОВ ЗАВОД МЕТАЛО-ЛІТЕЙНИЙ-РЕСУРС подало пояснення та копії документів стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній.

Водночас, з огляду на зміст рішення Комісії регіонального рівня від 31.08.2020 № 1884105/42791889 відмова в реєстрації податкової накладної від 02.09.2019 № 1 відбулась з підстави: ненаданням платником податку копій документів: первинних документів щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складських документів (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунків-фактури/інвойсів, актів приймання- передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладних (документи, які не надано, підкреслити).

Між ТОВ ЗАВОД МЛР та ТОВАРИСТВОМ З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "МЕТІНВЕСТ-ПРОМСЕРВІС" (код ЄДРПОУ 39641616) укладено договір поставки від 22.08.2019 №2540, відповідно до умов якого постачальник зобов`язується поставити, а покупець прийняти та оплатити продукцію в порядку, у кількості, в асортименті та за цінами, встановленими Договором та невід`ємними додатками - специфікаціями (п. 2.1 Договору).

Специфікацією № 1 від 22.08.2019 сторони погодили номенклатуру, вартість та кількість товару. Відповідно до п. 5 специфікації передбачена оплата вартості товару після відвантаження продукції протягом 30 днів.

Позивачем 03.09.2019 відвантажено продукції за видатковою накладною від 03.09.2019 № 09/03-1 на суму 24480,00 грн, у т.ч. ПДВ-4080,00 грн.

Доставку продукції виконало ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ ТРАНСПОРТНА КОМПАНІЯ САТ (код ЄДРПОУ 35646516) згідно ТТН від 03.09.2019 № 060000414.

У зв`язку з відвантаженням товарів та на виконання вимог статей 187, 201 ПК України позивачем складена та направлена на реєстрацію до Єдиного реєстру податкових накладних податкова накладна від 03.09.2019 № 2.

Проте, згідно з отриманою квитанцією реєстрація вищевказаної податкової накладної була зупинена із зазначенням: Відповідно до п.201.16 ст.201 Податкового кодексу України, реєстрація ПН/РК від 03.09.2019 № 2 в Єдиному реєстрі податкових накладних зупинена. ПН/РК відповідає вимогам пп.1.6 п.1 "Критеріїв ризиковості платника податку". Пропонуємо надати пояснення та/або копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних .

Заготовки, які були використані для виготовлення ТОВ ЗАВОД МЛР запасних частин для промислового обладнання, були придбані у постачальника ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ МОДЕНА ТОРГ (код ЄДРПОУ 43048576) згідно договору поставки від 06.08.2019 № 08/06-1 та видаткової накладної від 27.08.2019 № 303 на суму 160128,00 грн, у т.ч. ПДВ-26688,00 грн. Податкова накладна від 27.08.2019 № 303 зареєстрована.

Розрахунки між сторонами проведені, що підтверджується платіжним дорученням та банківською випискою.

Заготовки передані у виробництво згідно накладної від 27.08.2019 № 08/27-1, остаточної калькуляції вартості виробництва продукції від 31.08.2019 № КА-0000180, нормативно-технологічної карти.

На виконання п.4 Порядку прийняття рішень про реєстрацію/ відмову в реєстрації податкових накладних/ розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженого Наказом Міністерствафінансів України12 грудня 2019 року № 520 ТОВ ЗАВОД МЕТАЛО-ЛІТЕЙНИЙ-РЕСУРС подало пояснення та копії документів стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній.

Водночас, з огляду на зміст рішення Комісії регіонального рівня від 31.08.2020 № 1884106/42791889 відмова в реєстрації податкової накладної від 03.09.2019 № 2 відбулась з підстави: ненаданням платником податку копій документів: первинних документів щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складських документів (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунків-фактури/інвойсів, актів приймання- передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладних (документи, які не надано, підкреслити).

Між позивачем та ПРИВАТНИМ АКЦІОНЕРНИМ ТОВАРИСТВОМ "БЕТОНМАШ" (код ЄДРПОУ 00240052) укладено договір поставки від 12.03.2019 №15/13-251, відповідно до умов якого постачальник зобов`язується поставити металопродукцію, а покупець прийняти та оплатити продукцію в порядку, у кількості, в асортименті та за цінами, встановленими Договором (п. 1.1 Договору). Номенклатура, вартість та кількість були погоджені сторонами, що підтверджується рахунком-фактурою від 05.09.2019 № 69.

На поточний рахунок підприємства 05.09.2019 надійшла попередня оплата за замовлену продукцію відповідно до платіжного доручення № 12988 у сумі 1560,00 грн, у т.ч. ПДВ - 260,00 грн.

У зв`язку з зарахуванням коштів від покупця на банківський рахунок як оплата товарів/послуг, що підлягають постачанню, та на виконання вимог статей 187, 201 ПК України позивачем складена та направлена на реєстрацію до Єдиного реєстру податкових накладних податкова накладна від 05.09.2019 № 3.

Проте, згідно з отриманою квитанцією реєстрація вищевказаної податкової накладної була зупинена із зазначенням: Відповідно до п.201.16 ст.201 Податкового кодексу України, реєстрація ПН/РК від 05.09.2019 № 3 в Єдиному реєстрі податкових накладних зупинена. ПН/РК відповідає вимогам пп.1.6 п.1 "Критеріїв ризиковості платника податку". Пропонуємо надати пояснення та/або копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних .

Позивачем 06.09.2019 відвантажено продукції згідно видаткової накладної від 06.09.2019 № 09/06-2 на суму 1560,00 грн, у т.ч. ПДВ-260,00 грн.

Доставку продукції виконало ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ НОВА ПОШТА (код ЄДРПОУ 31316718) згідно ТТН від 06.09.2019 № 59998083561046.

Заготовки, які були використані для виготовлення позивачем запасних частин для промислового обладнання, отримані від постачальника ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ КАРО-УКРАЇНА (код ЄДРПОУ 39367618) згідно договору поставки від 27.08.2019 № 08/27-1 та видаткової накладної від 02.09.2019 № 359 на суму 481500,00 грн, у т.ч. ПДВ-80250,00 грн. Податкова накладна № 359 від 02.09.2019 зареєстрована.

Розрахунки між сторонами проведені, що підтверджується платіжним дорученням та банківською випискою.

Заготовки передані у виробництво згідно накладної від 02.09.2019 № 09/02-1, остаточної калькуляції вартості виробництва продукції від 30.09.2019 № КА-0000190, нормативно-технологічної карти.

На виконання п.4 Порядку прийняття рішень про реєстрацію/ відмову в реєстрації податкових накладних/ розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженого Наказом Міністерства фінансів України12 грудня 2019 року № 520 ТОВ ЗАВОД МЕТАЛО-ЛІТЕЙНИЙ-РЕСУРС подало пояснення та копії документів стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній.

Водночас, з огляду на зміст рішення Комісії регіонального рівня від 31.08.2020 №1884103/42791889 відмова в реєстрації податкової накладної від 05.09.2019 № 3 відбулась з підстави: ненаданням платником податку копій документів: первинних документів щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складських документів (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунків-фактури/інвойсів, актів приймання- передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладних (документи, які не надано, підкреслити).

Між позивачем та ТОВАРИСТВОМ З ДОДАТКОВОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "СІНІАТ" (код ЄДРПОУ 00290601) укладено договір поставки від 20.05.2019 № ЗМЛР2005, відповідно до умов якого постачальник зобов`язується поставити металопродукцію, а покупець прийняти та оплатити продукцію в порядку, у кількості, в асортименті та за цінами, встановленими Договором (п. 1.1 Договору).

На поточний рахунок підприємства 05.09.2019 надійшла 50% попередня оплата за замовлену продукцію відповідно до платіжного доручення № 11927 у сумі 26250,00 грн, у т.ч. ПДВ - 4375,00 грн згідно специфікації від 04.09.2019 №8 та виписаного рахунку-фактури від 04.09.2019 № 68.

У зв`язку з зарахуванням коштів від покупця на банківський рахунок як оплата товарів/послуг, що підлягають постачанню, та на виконання вимог статей 187, 201 ПК України позивачем складена та направлена на реєстрацію до Єдиного реєстру податкових накладних податкова накладна від 05.09.2019 № 4.

Проте, згідно з отриманою квитанцією реєстрація вищевказаної податкової накладної була зупинена із зазначенням: Відповідно до п.201.16 ст.201 Податкового кодексу України, реєстрація ПН/РК від 05.09.2019 № 4 в Єдиному реєстрі податкових накладних зупинена. ПН/РК відповідає вимогам пп.1.6 п.1 "Критеріїв ризиковості платника податку". Пропонуємо надати пояснення та/або копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних .

На виконання п.4 Порядку прийняття рішень про реєстрацію/ відмову в реєстрації податкових накладних/ розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженого Наказом Міністерства фінансів України12 грудня 2019 року № 520 ТОВ ЗАВОД МЕТАЛО-ЛІТЕЙНИЙ-РЕСУРС подало пояснення та копії документів стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній.

Водночас, з огляду на зміст рішення Комісії регіонального рівня від 31.08.2020 № 1884104/42791889 відмова в реєстрації податкової накладної від 05.09.2019 № 4 відбулась з підстави: ненаданням платником податку копій документів: первинних документів щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складських документів (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунків-фактури/інвойсів, актів приймання- передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладних (документи, які не надано, підкреслити)

Між позивачем та ПРИВАТНИМ АКЦІОНЕРНИМ ТОВАРИСТВОМ МАРІУПОЛЬСЬКИЙ МЕТАЛУРГІЙНИЙ КОМБІНАТ ІМЕНІ ІЛЛІЧА (код ЄДРПОУ 00191129) укладено договір поставки від 10.04.2019 № 691, відповідно до умов якого постачальник зобов`язується поставити, а покупець прийняти та оплатити продукцію в порядку, у кількості, в асортименті та за цінами, встановленими Договором та невід`ємними додатками - специфікаціями (п. 2.1 Договору).

Специфікацією від 25.04.2019 № 6 сторони погодили номенклатуру, вартість та кількість товару. Відповідно до п. 5 специфікації передбачена оплата в розмірі 100% від вартості товару після відвантаження продукції протягом 35 днів.

Позивачем 06.09.2019 здійснено поставку продукції згідно видаткової накладної від 06.09.2019 №09/06-1 на суму 432000,00 грн, у т.ч. ПДВ-72000,00 грн.

Доставку продукції виконало ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ ТРАНСПОРТНА КОМПАНІЯ САТ (код ЄДРПОУ 35646516) згідно ТТН від 06.09.2019 № 060000420.

У зв`язку з відвантаженням товарів та на виконання вимог статей 187, 201 ПК України позивачем складена та направлена на реєстрацію до Єдиного реєстру податкових накладних податкова накладна № 5 від 06.09.2019 року.

Проте, згідно з отриманою квитанцією реєстрація вищевказаної податкової накладної була зупинена із зазначенням: Відповідно до п.201.16 ст.201 Податкового кодексу України, реєстрація ПН/РК від 06.09.2019 № 5 в Єдиному реєстрі податкових накладних зупинена. ПН/РК відповідає вимогам пп.1.6 п.1 "Критеріїв ризиковості платника податку". Пропонуємо надати пояснення та/або копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних .

Заготовки, які були використані для виготовлення позивачем запасних частин для промислового обладнання, були придбані у постачальника ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ КАРО-УКРАЇНА (код ЄДРПОУ 39367618) згідно договору поставки від 27.08.2019 № 08/27-1 та видаткової накладної від 02.09.2019 № 359 на суму 481500,00 грн, у т.ч. ПДВ-80250,00 грн. Податкова накладна від 02.09.2019 № 359 зареєстрована.

Розрахунки між сторонами проведені, що підтверджується платіжним дорученням та банківською випискою.

Заготовки передані у виробництво згідно накладної від 02.09.2019 № 09/02-1, остаточних калькуляцій вартості виробництва продукції № КА-0000184 та № КА-0000186 від 30.09.2019, нормативно-технологічних карт з кресленнями.

На виконання п.4 Порядку прийняття рішень про реєстрацію/ відмову в реєстрації податкових накладних/ розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженого Наказом Міністерства фінансів України12 грудня 2019 року № 520 ТОВ ЗАВОД МЕТАЛО-ЛІТЕЙНИЙ-РЕСУРС подало пояснення та копії документів стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній.

Водночас, з огляду на зміст рішення Комісії регіонального рівня від 31.08.2020 № 1884110/42791889 відмова в реєстрації податкової накладної від 06.09.2019 № 5 відбулась з підстави: ненаданням платником податку копій документів: первинних документів щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складських документів (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунків-фактури/інвойсів, актів приймання- передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладних (документи, які не надано, підкреслити).

Також у межах вказаного договору ТОВ ЗАВОД МЛР та ПрАТ МАРІУПОЛЬСЬКИЙ МЕТАЛУРГІЙНИЙ КОМБІНАТ ІМЕНІ ІЛЛІЧА специфікацією від 24.04.2019 № 7 погодили номенклатуру, вартість та кількість товару. Відповідно до п. 5 специфікації передбачена оплата в розмірі 100% від вартості товару після відвантаження продукції протягом 45 днів.

Позивачем 10.09.2019 здійснено поставку продукції згідно видаткової накладної від 10.09.2019 №09/10-1 на суму 24750,00 грн, у т.ч. ПДВ - 4125,00 грн.

Доставку продукції виконало ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ ТРАНСПОРТНА КОМПАНІЯ САТ (код ЄДРПОУ 35646516) згідно ТТН від 12.09.2019 № 060000429.

У зв`язку з відвантаженням товарів та на виконання вимог статей 187, 201 ПК України позивачем складена та направлена на реєстрацію до Єдиного реєстру податкових накладних податкова накладна від 10.09.2019 № 6 .

Проте, згідно з отриманою квитанцією реєстрація вищевказаної податкової накладної була зупинена із зазначенням: Відповідно до п.201.16 ст.201 Податкового кодексу України, реєстрація ПН/РК від 10.09.2019 № 6 в Єдиному реєстрі податкових накладних зупинена. ПН/РК відповідає вимогам пп.1.6 п.1 "Критеріїв ризиковості платника податку". Пропонуємо надати пояснення та/або копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних .

Заготовки, які були використані для виготовлення позивачем запасних частин для промислового обладнання, були придбані у постачальника ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ КАРО-УКРАЇНА (код ЄДРПОУ 39367618) згідно договору поставки від 27.08.2019 № 08/27-1 та видаткової накладної від 02.09.2019 № 359 на суму 481500,00 грн, у т.ч. ПДВ - 80250,00 грн. Податкова накладна від 02.09.2019 № 359 зареєстрована.

Розрахунки між сторонами проведені, що підтверджується платіжним дорученням та банківською випискою.

Заготівки передані у виробництво згідно накладної від 02.09.2019 № 09/02-1, остаточної калькуляції вартості виробництва продукції від 30.09.2019 № КА-0000188, нормативно-технологічної карти з кресленнями.

На виконання п.4 Порядку прийняття рішень про реєстрацію/ відмову в реєстрації податкових накладних/ розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженого Наказом Міністерства фінансів України12 грудня 2019 року № 520 ТОВ ЗАВОД МЕТАЛО-ЛІТЕЙНИЙ-РЕСУРС подало пояснення та копії документів стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній.

Водночас, з огляду на зміст рішення Комісії регіонального рівня від 31.08.2020 № 1884109/42791889 відмова в реєстрації податкової накладної від 10.09.2019 № 6 відбулась з підстави: ненаданням платником податку копій документів: первинних документів щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складських документів (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунків-фактури/інвойсів, актів приймання- передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладних (документи, які не надано, підкреслити).

Також у межах вказаного договору ТОВ ЗАВОД МЛР та ПрАТ МАРІУПОЛЬСЬКИЙ МЕТАЛУРГІЙНИЙ КОМБІНАТ ІМЕНІ ІЛЛІЧА Специфікацією від 18.04.2019 № 4 погодили номенклатуру, вартість та кількість товару. Відповідно до п. 5 специфікації передбачена оплата в розмірі 100% від вартості товару після відвантаження продукції протягом 30 днів.

Позивачем 11.09.2019 здійснено поставку продукції згідно видаткової накладної від 11.09.2019 №09/11-1 на суму 51840,00 грн, у т.ч. ПДВ-8640,00 грн.

Доставку продукції виконало ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ ТРАНСПОРТНА КОМПАНІЯ САТ (код ЄДРПОУ 35646516) згідно ТТН від 12.09.2019 № 060000429.

У зв`язку з відвантаженням товарів та на виконання вимог статей 187, 201 ПК України позивачем складена та направлена на реєстрацію до Єдиного реєстру податкових накладних податкова накладна від 11.09.2019 № 8.

Проте, згідно з отриманою квитанцією реєстрація вищевказаної податкової накладної була зупинена із зазначенням: Відповідно до п.201.16 ст.201 Податкового кодексу України, реєстрація ПН/РК від 11.09.2019 № 8 в Єдиному реєстрі податкових накладних зупинена. ПН/РК відповідає вимогам пп.1.6 п.1 "Критеріїв ризиковості платника податку". Пропонуємо надати пояснення та/або копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних .

Заготовки, які були використані для виготовлення позивачем запасних частин для промислового обладнання, були придбані у постачальників:

- ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ ЮСКІ КОМПАНІ (код ЄДРПОУ 42734354) згідно договору поставки від 18.07.2019 № 07/18-1 та видаткової накладної від 29.07.2019 № 789 на суму 124416,00 грн, у т.ч. ПДВ-20736,00 грн. Податкова накладна від 29.07.2019 № 789 зареєстрована. Розрахунки між сторонами проведені, що підтверджується платіжним дорученням та банківською випискою ;

-ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ ІНЖЕНІРІНГ КОНСАЛТИНГ ЮА (код ЄДРПОУ 40198939) згідно договору поставки від 16.08.2019 № 08/16-1 та видаткової накладної від 19.08.2019 № 540 на суму 71868,00 грн, у т.ч. ПДВ-11978,00 грн. Податкова накладна від 19.08.2019 № 540 зареєстрована. Розрахунки між сторонами проведені, що підтверджується платіжним дорученням та банківською випискою.

Заготовки передані у виробництво згідно накладних від 19.08.2019 № 08/19-1 та від 29.07.2019 № 07/29-1, остаточних калькуляції вартості виробництва продукції № КА-0000147 та № КА-0000168 від 31.08.2019, нормативно-технологічних карт з кресленнями.

На виконання п.4 Порядку прийняття рішень про реєстрацію/ відмову в реєстрації податкових накладних/ розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженого Наказом Міністерства фінансів України12 грудня 2019 року № 520 ТОВ ЗАВОД МЕТАЛО-ЛІТЕЙНИЙ-РЕСУРС подало пояснення та копії документів стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній.

Водночас, з огляду на зміст рішення Комісії регіонального рівня від 31.08.2020 № 1884101/42791889 відмова в реєстрації податкової накладної від 11.09.2019 № 8 відбулась з підстави: ненаданням платником податку копій документів: первинних документів щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складських документів (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунків-фактури/інвойсів, актів приймання- передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладних (документи, які не надано, підкреслити).

Також, в межах вказаного договору ТОВ ЗАВОД МЛР та ПрАТ МАРІУПОЛЬСЬКИЙ МЕТАЛУРГІЙНИЙ КОМБІНАТ ІМЕНІ ІЛЛІЧА специфікацією від 22.04.2019 № 5 погодили номенклатуру, вартість та кількість товару. Відповідно до п. 5 специфікації передбачена оплата в розмірі 100% від вартості товару після відвантаження продукції протягом 30 днів.

Позивачем 11.09.2019 здійснено поставку продукції згідно видаткової накладної від 11.09.2019 №09/11-3 на суму 23760,00 грн, у т.ч. ПДВ - 3960,00 грн.

Доставку продукції виконало ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ ТРАНСПОРТНА КОМПАНІЯ САТ (код ЄДРПОУ 35646516) згідно ТТН від 12.09.2019 № 060000429.

У зв`язку з відвантаженням товарів та на виконання вимог статей 187, 201 ПК України позивачем складена та направлена на реєстрацію до Єдиного реєстру податкових накладних податкова накладна від 11.09.2019 № 11.

Проте, згідно з отриманою квитанцією реєстрація вищевказаної податкової накладної була зупинена із зазначенням: Відповідно до п.201.16 ст.201 Податкового кодексу України, реєстрація ПН/РК від 11.09.2019 № 11 в Єдиному реєстрі податкових накладних зупинена. ПН/РК відповідає вимогам пп.1.6 п.1 "Критеріїв ризиковості платника податку". Пропонуємо надати пояснення та/або копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних .

Заготовки, які були використані для виготовлення позивачем запасних частин для промислового обладнання, були придбані у постачальників:

- ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ АРОСА ПРОМ (код ЄДРПОУ 42504017) згідно договору поставки від 18.04.2019 № 04/18-1 та видаткових накладних від 22.04.2019 № 0422/02 на суму 56112,00 грн, у т.ч. ПДВ-9352 грн та від 06.05.2019 № 0506/04 на суму 37908,00 грн, у т.ч. ПДВ-6318,00 грн. Податкові накладні від 22.04.2019 № 20 та від 06.05.2019№ 44 зареєстровані. Розрахунки між сторонами проведені, що підтверджується платіжним дорученням та банківською випискою;

- ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ АЛСІМА ГРУП (код ЄДРПОУ 42542864) згідно договору поставки від 17.06.2019 № 06/17-1 та видаткової накладної від 18.06.2019 № 0618/06 на суму 158640,00 грн, у т.ч. ПДВ-26440,00 грн. Податкова накладна від 18.06.2019 № 157 зареєстрована. Розрахунки між сторонами проведені, що підтверджується платіжним дорученням та банківською випискою.

Заготовки передані у виробництво згідно накладних від 22.04.2019 № 04/22-1, від 06.05.2019 № 05/06-1 та від 18.06.2019 № 06/18-1, остаточних калькуляцій вартості виробництва продукції, нормативно-технологічних карт з кресленнями.

На виконання п.4 Порядку прийняття рішень про реєстрацію/ відмову в реєстрації податкових накладних/ розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженого Наказом Міністерства фінансів України12 грудня 2019 року № 520 ТОВ ЗАВОД МЕТАЛО-ЛІТЕЙНИЙ-РЕСУРС подало пояснення та копії документів стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній.

Водночас, з огляду на зміст рішення Комісії регіонального рівня від 02.09.2020 № 1891948/42791889 відмова в реєстрації податкової накладної від 11.09.2019 № 11 відбулась з підстави: ненаданням платником податку копій документів: первинних документів щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складських документів (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунків-фактури/інвойсів, актів приймання- передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладних (документи, які не надано, підкреслити) та розрахункових документів та/або банківських виписок з особових рахунків .

Між позивачем та ПРИВАТНИМ АКЦІОНЕРНИМ ТОВАРИСТВОМ "ВЕЛИКОАНАДОЛЬСЬКИЙ ВОГНЕТРИВКИЙ КОМБІНАТ" (код ЄДРПОУ 00191721). укладено договір поставки від 21.08.2019 №Юр-214/19, відповідно до умов якого постачальник зобов`язується поставити металопродукцію, а покупець прийняти та оплатити продукцію в порядку, у кількості, в асортименті та за цінами, встановленими Договором та невід`ємними додатками - специфікаціями (п. 1.1 Договору).

На поточний рахунок підприємства 11.09.2019 надійшла попередня оплата за замовлену продукцію відповідно до платіжного доручення № 1128 в сумі 76728,40 грн, у т.ч. ПДВ - 12788,07 грн згідно специфікації від 21.08.2019 № 1 та виписаного рахунку-фактури від 30.07.2019 № 59.

У зв`язку з зарахуванням коштів від покупця на банківський рахунок як оплата товарів/послуг, що підлягають постачанню, та на виконання вимог статей 187, 201 ПК України позивачем складена та направлена на реєстрацію до Єдиного реєстру податкових накладних податкова накладна від 11.09.2019 № 7.

Проте, згідно з отриманою квитанцією реєстрація вищевказаної податкової накладної була зупинена із зазначенням: Відповідно до п.201.16 ст.201 Податкового кодексу України, реєстрація ПН/РК від 11.09.2019 № 7 в Єдиному реєстрі податкових накладних зупинена. ПН/РК відповідає вимогам пп.1.6 п.1 "Критеріїв ризиковості платника податку". Пропонуємо надати пояснення та/або копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних .

Позивачем 12.09.2019 відвантажено продукції згідно видаткової накладної від 12.09.2019 № 09/12-1 на суму 94320,00 грн, у т.ч. ПДВ-15720,00 грн.

Заготовки, які були використані для виготовлення позивачем запасних частин для промислового обладнання, отримані від постачальника ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ КАРО-УКРАЇНА (код ЄДРПОУ 39367618) згідно договору поставки від 27.08.2019 № 08/27-1 та видаткових накладних від 02.09.2019 № 359 на суму 481500,00 грн, у т.ч. ПДВ-80250,00 грн та від 09.09.2019 № 408 на суму 446628,00 грн, у т.ч. ПДВ-74438,00 грн. Податкова накладна від 02.09.2019 № 359 та від 09.09.2019 № 408 зареєстровані.

Розрахунки між сторонами проведені, що підтверджується платіжним дорученням та банківською випискою.

Заготовки передані у виробництво згідно накладних від 02.09.2019 № 09/02-1 та від 09.09.2019 № 09/09-1, остаточних калькуляцій вартості виробництва продукції, нормативно-технологічних карт.

На виконання п.4 Порядку прийняття рішень про реєстрацію/ відмову в реєстрації податкових накладних/ розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженого Наказом Міністерства фінансів України12 грудня 2019 року № 520 ТОВ ЗАВОД МЕТАЛО-ЛІТЕЙНИЙ-РЕСУРС подало пояснення та копії документів стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній.

Водночас, з огляду на зміст рішення Комісії регіонального рівня від 31.08.2020 № 1884102/42791889 відмова в реєстрації податкової накладної від 11.09.2019 № 7 відбулась з підстави: ненаданням платником податку копій документів: первинних документів щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складських документів (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунків-фактури/інвойсів, актів приймання- передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладних (документи, які не надано, підкреслити).

В межах вказаного договору 11.09.2019 на поточний рахунок підприємства надійшла попередня оплата за замовлену продукцію відповідно до платіжного доручення № 1128 у сумі 23271,60 грн, у т.ч. ПДВ - 3878,60 грн згідно виписаного рахунку-фактури від 05.09.2019 № 71.

У зв`язку з зарахуванням коштів від покупця на банківський рахунок як оплата товарів/послуг, що підлягають постачанню, та на виконання вимог статей 187, 201 ПК України позивачем складена та направлена на реєстрацію до Єдиного реєстру податкових накладних податкова накладна від 11.09.2019 № 12.

Проте, згідно з отриманою квитанцією реєстрація вищевказаної податкової накладної була зупинена із зазначенням: Відповідно до п.201.16 ст.201 Податкового кодексу України, реєстрація ПН/РК від 11.09.2019 № 12 в Єдиному реєстрі податкових накладних зупинена. ПН/РК відповідає вимогам пп.1.6 п.1 "Критеріїв ризиковості платника податку". Пропонуємо надати пояснення та/або копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних .

Позивачем 12.09.2019 відвантажено продукції згідно видаткової накладної від 12.09.2019 № 09/12-2 на суму 23271,60 грн, у т.ч. ПДВ-3878,60 грн.

Заготовки, які були використані для виготовлення позивачем запасних частин для промислового обладнання, отримані від постачальника ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ КАРО-УКРАЇНА (код ЄДРПОУ 39367618) згідно договору поставки від 27.08.2019 № 08/27-1 та видаткової накладної від 09.09.2019 № 408 на суму 446628,00 грн, у т.ч. ПДВ-74438,00 грн. Податкова накладна від 09.09.2019 № 408 зареєстрована.

Розрахунки між сторонами проведені, що підтверджується платіжним дорученням та банківською випискою.

Заготовки передані у виробництво згідно накладної від 09.09.2019 № 09/09-1, остаточної калькуляції вартості виробництва продукції від 30.09.2019 № КА-0000206, нормативно-технологічної карти.

На виконання п.4 Порядку прийняття рішень про реєстрацію/ відмову в реєстрації податкових накладних/ розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженого Наказом Міністерства фінансів України12 грудня 2019 року № 520 ТОВ ЗАВОД МЕТАЛО-ЛІТЕЙНИЙ-РЕСУРС подало пояснення та копії документів стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній.

Водночас, з огляду на зміст рішення Комісії регіонального рівня від 02.09.2020 № 1891949/42791889 відмова в реєстрації податкової накладної від 11.09.2019 № 12 відбулась з підстави ненаданням платником податку копій документів: первинних документів щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складських документів (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунків-фактури/інвойсів, актів приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладних (документи, які не надано, підкреслити) та розрахункових документів та/або банківських виписок з особових рахунків .

Між позивачем та ПУБЛІЧНИМ АКЦІОНЕРНИМ ТОВАРИСТВОМ "ДОНБАСЕНЕРГО" СТРУКТУРНА ОДИНИЦЯ ПУБЛІЧНОГО АКЦІОНЕРНОГО ТОВАРИСТВА "ДОНБАСЕНЕРГО" "СЛОВ`ЯНСЬКА ТЕПЛОВА ЕЛЕКТРИЧНА СТАНЦІЯ" (код ЄДРПОУ 23343582) укладено договір поставки від 18.07.2019№ 517, відповідно до умов якого постачальник зобов`язується поставити, а покупець прийняти та оплатити продукцію в порядку, у кількості, в асортименті та за цінами, встановленими Договором та Додатком № 1 до Договору (п. 1.1 Договору).

Додатком від 18.07.2019 № 1 сторони погодили номенклатуру, вартість та кількість товару. Відповідно до п. 3 Додатка № 1 передбачена попередня оплата в розмірі 30% від вартості продукції, остаточний розрахунок протягом 14 календарних днів з дати постачання продукції.

Позивачем 19.09.2019 здійснено поставку продукції згідно видаткової накладної від 19.09.2019 №09/19-1 на суму 27000,00 грн, у т.ч. ПДВ-4500,00 грн.

Доставку продукції виконало ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ НОВА ПОШТА (код ЄДРПОУ 31316718) згідно ТТН від 19.09.2019 № 59000448929787.

У зв`язку з відвантаженням металопродукції на різницю між відвантаженням товарно-матеріальних цінностей та отриманою передоплатою та на виконання вимог статей 187, 201 ПК України позивачем складена та направлена на реєстрацію до Єдиного реєстру податкових накладних податкова накладна від 19.09.2019 № 15.

Проте, згідно з отриманою квитанцією реєстрація вищевказаної податкової накладної була зупинена із зазначенням: Відповідно до п.201.16 ст.201 Податкового кодексу України, реєстрація ПН/РК від 19.09.2019 № 15 в Єдиному реєстрі податкових накладних зупинена. ПН/РК відповідає вимогам пп.1.6 п.1 "Критеріїв ризиковості платника податку". Пропонуємо надати пояснення та/або копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних .

Заготовки, які були використані для виготовлення ТОВ ЗАВОД МЛР запасних частин для промислового обладнання, були придбані у постачальника ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ ЕКСІМА-ОПТ ЛТД (код ЄДРПОУ 42540034) згідно договору поставки від 10.09.2019 № 09/10-1 та видаткової накладної від 16.09.2019 № 635 на суму 145188,00 грн, у т.ч. ПДВ-24198,00 грн. Податкова накладна від 16.09.2019 № 635 зареєстрована. Розрахунки між сторонами проведені, що підтверджується платіжним дорученням та банківською випискою;

Заготовки передані у виробництво згідно накладної від 16.09.2019 № 09/16-1, остаточної калькуляції вартості виробництва продукції від 30.09.2019 № КА-0000216, нормативно-технологічної карти з кресленнями.

На виконання п.4 Порядку прийняття рішень про реєстрацію/ відмову в реєстрації податкових накладних/ розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженого Наказом Міністерства фінансів України12 грудня 2019 року № 520 ТОВ ЗАВОД МЕТАЛО-ЛІТЕЙНИЙ-РЕСУРС подало пояснення та копії документів стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній.

Водночас, з огляду на зміст рішення Комісії регіонального рівня від 02.09.2020 № 1891941/42791889 відмова в реєстрації податкової накладної від 19.09.2019 № 15 відбулась з підстави: ненаданням платником податку копій документів: первинних документів щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складських документів (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунків-фактури/інвойсів, актів приймання- передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладних (документи, які не надано, підкреслити) та розрахункових документів та/або банківських виписок з особових рахунків .

Між позивачем та ТОВАРИСТВОМ З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "НВП "АДАМАНТ" (код ЄДРПОУ 35928576) досягнуто домовленості щодо поставки металопродукції. Номенклатура, вартість та кількість були погоджені сторонами, що підтверджується рахунком-фактурою від 18.09.2019 № 81.

На поточний рахунок підприємства 20.09.2019 надійшла 50% попередня оплата за замовлену продукцію відповідно до платіжного доручення № 3691 на суму 28276,80 грн., у т.ч. ПДВ - 4712,80 грн.

У зв`язку з зарахуванням коштів від покупця на банківський рахунок як оплата товарів/послуг, що підлягають постачанню, та на виконання вимог статей 187, 201 ПК України позивачем складена та направлена на реєстрацію до Єдиного реєстру податкових накладних податкова накладна від 20.09.2019 № 16.

Проте, згідно з отриманою квитанцією реєстрація вищевказаної податкової накладної була зупинена із зазначенням: Відповідно до п.201.16 ст.201 Податкового кодексу України, реєстрація ПН/РК від 20.09.2019 № 16 в Єдиному реєстрі податкових накладних зупинена. ПН/РК відповідає вимогам пп.1.6 п.1 "Критеріїв ризиковості платника податку". Пропонуємо надати пояснення та/або копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних .

Позивачем 23.09.2019 відвантажено продукції за видатковою накладною від 23.09.2019 № 09/23-2 на суму 28603,20 грн, в т.ч. ПДВ-4767,20 грн.

Доставку продукції здійснило ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ ТРАНСПОРТНА КОМПАНІЯ САТ (код ЄДРПОУ 35646516) згідно ТТН від 23.09.2019 № 060000447.

Заготовки, які були використані для виготовлення позивачем запасних частин для промислового обладнання, були придбані у постачальника ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ ЕКСІМА-ОПТ ЛТД (код ЄДРПОУ 42540034) згідно договору поставки від 10.09.2019 № 09/10-1 та видаткової накладної від 23.09.2019 № 752 на суму 437616,00 грн, у т.ч. ПДВ-72936,00 грн. Податкова накладна від 23.09.2019 № 752 зареєстрована. Розрахунки між сторонами проведені, що підтверджується платіжним дорученням та банківською випискою.

Заготовки передані у виробництво згідно накладної від 23.09.2019 № 09/23-1, остаточної калькуляції вартості виробництва продукції, нормативно-технологічної карти з кресленнями.

На виконання п.4 Порядку прийняття рішень про реєстрацію/ відмову в реєстрації податкових накладних/ розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженого Наказом Міністерствафінансів України12 грудня 2019 року № 520 ТОВ ЗАВОД МЕТАЛО-ЛІТЕЙНИЙ-РЕСУРС подало пояснення та копії документів стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній.

Водночас, з огляду на зміст рішення Комісії регіонального рівня від 02.09.2020 № 1891944/42791889 відмова в реєстрації податкової накладної від 20.09.2019 № 16 відбулась з підстави ненаданням платником податку копій документів: первинних документів щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складських документів (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунків-фактури/інвойсів, актів приймання- передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладних (документи, які не надано, підкреслити) та розрахункових документів та/або банківських виписок з особових рахунків .

Позивач, не погоджуючись з оскаржуваними рішеннями, звернувся до суду за захистом своїх прав.

Надаючи правову оцінку відносинам, що виникли між сторонами, суд зазначає наступне.

Відповідно до пункту 201.10 статті 201 Податкового кодексу України, при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов`язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою. Податкова накладна, складена та зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту.

Податкова накладна та/або розрахунок коригування до неї, складені та зареєстровані після 1 липня 2017 року в Єдиному реєстрі податкових накладних платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг достатньою підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту, та не потребує будь-якого іншого додаткового підтвердження. Підтвердженням продавцю про прийняття його податкової накладної та/або розрахунку коригування до Єдиного реєстру податкових накладних є квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі, яка надсилається протягом операційного дня.

Датою та часом надання податкової накладної та/або розрахунку коригування в електронному вигляді до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику, є дата та час, зафіксовані у квитанції.

Якщо надіслані податкові накладні/розрахунки коригування сформовано з порушенням вимог, передбачених пунктом 201.1 цієї статті та/або пунктом 192.1 статті 192 цього Кодексу , а також у разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування відповідно до пункту 201.16 цієї статті, протягом операційного дня продавцю/покупцю надсилається квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі про неприйняття їх в електронному вигляді або зупинення їх реєстрації із зазначенням причин.

Помилки в реквізитах, визначених пунктом 201.1 цієї статті (крім коду товару згідно з УКТ ЗЕД), які не заважають ідентифікувати здійснену операцію, її зміст (товар/послугу, що постачаються), період, сторони та суму податкових зобов`язань, не можуть бути причиною неприйняття податкових накладних у електронному вигляді.

Механізм внесення відомостей, що містяться у податковій накладній та/або розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до неї, до Єдиного реєстру податкових накладних визначено у Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних, що затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 29.12.2010 №1246 (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 26.04.2017 №341) (далі також - Порядок №1246).

Пунктом 5 Порядку №1246 передбачено, що податкова накладна та/або розрахунок коригування приймаються до Реєстру у разі дотримання вимог, установлених пунктом 192.1 статті 192, пунктами 200-1.3, 200-1.9 статті 200-1та пунктами 201.1, 201.10 і 201.16 статті 201 Кодексу, а також з урахуванням Законів України "Про електронний цифровий підпис", ;Про електронні документи та електронний документообіг та Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого в установленому порядку.

Реєстрації підлягають податкові накладні та/або розрахунки коригування (у тому числі ті, що не надаються отримувачу (покупцю) товарів/послуг, складені за операціями з постачання товарів/послуг, які звільнені від оподаткування, складені за операціями з постачання послуг нерезидентом) незалежно від суми податку на додану вартість в одній податковій накладній/розрахунку коригування.

Згідно з пунктом 12 Порядку №1246, після надходження податкової накладної та/або розрахунку коригування до ДФС в автоматизованому режимі здійснюється їх розшифрування та проводяться перевірки, зокрема, щодо відповідності податкових накладних та/або розрахунків коригування критеріям оцінки ступеня ризиків, достатнім для зупинення їх реєстрації відповідно до пункту 201.16 статті 201 Кодексу.

Наведене положення відповідає пункту 74.2 статті 74 Податкового кодексу України, яким закріплено, що в Єдиному реєстрі податкових накладних забезпечується проведення постійного автоматизованого моніторингу відповідності податкових накладних/розрахунків коригування критеріям оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації таких податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Критерії оцінки ступеня ризиків, достатні для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, визначаються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.

Згідно з пунктом 13 Порядку №1246, за результатами перевірок, визначених пунктом 12 цього Порядку, формується квитанція про прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування (далі - квитанція).

Відповідно до пункту 201.16 статті 201 Податкового кодексу України, реєстрація податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних може бути зупинена у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України, у разі відповідності такої податкової накладної / розрахунку коригування сукупності критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, встановлених відповідно до пункту 74.2 статті 74 цього Кодексу.

Пунктом 17 Порядку №1246 визначено, що у разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних платнику податку протягом операційного дня контролюючий орган в автоматичному режимі надсилає (в електронному вигляді у текстовому форматі) квитанцію про зупинення реєстрації такої податкової накладної/розрахунку коригування. Така квитанція є підтвердженням зупинення такої реєстрації.

У квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування зазначаються:а) порядковий номер та дата складення податкової накладної/розрахунку коригування; б) визначення критерію(їв) оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, на підставі яких було здійснено зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування; в) пропозиція щодо надання платником податку пояснень та/або копії документів (за вичерпним переліком), достатніх для прийняття контролюючим органом рішення про реєстрацію такої податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Вичерпний перелік таких документів у розрізі критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затверджується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.

Аналіз викладених положень податкового законодавства дає підстави для висновку, що податкова накладна та процедура її реєстрації є ключовими елементами у механізмі реалізації платниками податків права на зменшення власних податкових зобов`язань з ПДВ на суму податку, що була сплачена постачальнику у складі вартості товарів або послуг (формування податкового кредиту). При цьому, реєстрації податкової накладної, як обов`язковій умові для віднесення покупцем товарів/послуг сплаченої у складі товарів або послуг суми ПДВ до податкового кредиту, передує процедура автоматизованого співставлення податкової накладної з визначеними у законі критеріями оцінки ступеня ризиків.

У разі відповідності податкової накладної/розрахунку коригування сукупності критеріїв оцінки ступеня ризиків, реєстрація податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних може бути зупинена у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

Наказом Міністерства фінансів України № 520 від 12.12.2019 року, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 13.12.2019 року за №1245/34216, затверджено Порядок прийняття рішень про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - Порядок №520), який визначає механізм прийняття рішень про реєстрацію / відмову в реєстрації податкових накладних / розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - Реєстр), реєстрацію яких відповідно до пункту 201.16 статті 201 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) зупинено в порядку та на підставах, визначених Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до пунктів 2-4 Порядку №520 прийняття рішень про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Реєстрі, реєстрацію яких зупинено, здійснюють комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі головних управлінь Державної податкової служби України в областях, м. Києві та Офісу великих платників податків ДПС (далі - комісія регіонального рівня).

Комісія регіонального рівня протягом п`яти робочих днів, що настають за днем отримання пояснень та копій документів, поданих відповідно до пункту 4 цього Порядку, приймає рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі та надсилає його платнику податку в порядку, встановленому статтею 42 Кодексу.

У разі зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі платник податку має право подати копії документів та письмові пояснення стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування, для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію / відмову в реєстрації податкової накладної розрахунку коригування в Реєстрі.

Пунктом 5 Порядку №520 визначено перелік документів, необхідних для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію / відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі, реєстрацію яких зупинено в Реєстрі, може включати:

договори, зокрема зовнішньоекономічні контракти, з додатками до них;

договори, довіреності, акти керівного органу платника податку, якими оформлено повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для здійснення операції;

первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм і галузевої специфіки, накладні;

розрахункові документи та/або банківські виписки з особових рахунків;

документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачено договором та/або законодавством.

Суд звертає увагу, що вказаний перелік документів є вичерпним та розширеному тлумаченню не підлягає.

Пунктами 6, 7 Порядку № 520 передбачено, що письмові пояснення та копії документів, зазначених у пункті 5 цього Порядку, платник податку має право подати до контролюючого органу протягом 365 календарних днів, що настають за датою виникнення податкового зобов`язання, відображеного в податковій накладній / розрахунку коригування.

Платник податку має право подати письмові пояснення та копії документів до декількох податкових накладних / розрахунків коригування, якщо такі податкові накладні / розрахунки коригування складено на одного отримувача - платника податку за одним і тим самим договором або якщо в таких податкових накладних / розрахунках коригування відображено однотипні операції (з однаковими кодами товарів згідно з Українською класифікацією товарів зовнішньоекономічної діяльності (УКТ ЗЕД) або кодами послуг згідно з Державним класифікатором продукції та послуг (ДКПП)).

Таким чином, умовою розблокування реєстрації податкової накладної, яка за результатами автоматизованого моніторингу була визнана такою, що відповідає критеріям оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, є подання платником податків документів, вичерпний перелік яких передбачений у згаданому наказі Міністерства фінансів України № 520 від 12.12.2019 року.

Відповідно до п. 11 Порядку № 520 Комісія регіонального рівня приймає рішення про відмову в реєстрації податкової накладної/ розрахунку коригування в Реєстрі в разі:

ненадання платником податку письмових пояснень стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено в Реєстрі;

та/або ненадання платником податку копій документів відповідно до пункту 5 цього Порядку;

та/або надання платником податку копій документів, складених/оформлених із порушенням законодавства.

Пунктом 13 Порядку №520 визначено, що рішення комісії регіонального рівня про відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі може бути оскаржено в адміністративному або судовому порядку

Отже, на відміну від зупинення реєстрації податкової накладної (розрахунку коригування), яке відбувається в автоматизованому режимі засобами програмного забезпечення ДПС України, прийняття рішення про реєстрацію/відмову у реєстрації податкової накладної (розрахунку коригування) потребує проведення комісією регіонального рівня засідання, на якому членами комісії розглядаються та аналізуються надані платником податків документи та пояснення з метою прийняття обґрунтованого рішення зі спірного питання.

Як слідує з матеріалів справи, позивачем направлено податковому органу пояснення та копії документів, перелік яких кореспондує вичерпному переліку документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкових накладних/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, що затверджений наказом Міністерства фінансів України № 520 від 12.12.2019.

Проте, оскаржувані рішення містять єдину підставу відмови в реєстрації податкових накладних від 02.09.2019 № 1; від 03.09.2019 № 2; від 05.09.2019 № 3; від 05.09.2019 № 4; від 06.09.2019 № 5; від 10.09.2019 № 6; від 11.09.2019 № 8; від 11.09.2019 № 11; від 11.09.2019 № 7; від 11.09.2019 № 12; від 19.09.2019 № 15; від 20.09.2019 № 16 - ненадання платником податку письмових пояснень стосовно підтвердження інформації, зазначених у податкових накладних.

Крім цього, у матеріалах справи наявні докази отримання податковим органом надісланих позивачем письмових пояснень та копій документів на підтвердження реальності здійснення господарських операцій.

Зміст оскаржуваних рішень дають підстави суду стверджувати, що комісія ДПС, розглядаючи подані позивачем документи, не з`ясовувала специфіку проведених господарських операцій та не визначала документів, які є достатніми для підтвердження реальності господарських операцій з урахуванням їх змісту і обсягу.

У той же час суд зазначає, що аналіз наданих позивачем згідно з вичерпним переліком документів та пояснень свідчить про відсутність у них дефекту форми, змісту або походження, які в силу частини другої статті 9 Закону України Про бухгалтерський облік та фінансову звітність , пункту 2.4 Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 24.05.1995 №88 , які спричинили б втрату такими документами юридичної сили.

Сукупність наданих позивачем первинних документів не дають підстав для сумніву щодо реальності фінансово-господарської операцій з ТОВ ЗАВОД МЕТАЛО-ЛІТЕЙНИЙ-РЕСУРС , наданий позивачем пакет документів був достатнім для прийняття рішень про реєстрацію податкових накладних.

Крім того, суд бере до уваги, що комісія ДПС, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної, розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову у такій реєстрації, як відповідач у справі, була наділена правом подати до суду докази на підтвердження правомірності прийняття оскаржуваного рішення.

Разом з цим, відповідач зазначеним правом не скористався, жодного належного доказу на підтвердження обґрунтованості оскаржуваного рішення та підстав його прийняття суду не надав.

Таким чином, зважаючи на наявність у позивача передбачених законодавством документів, які підтверджують реальність фінансово-господарських операцій між позивачем та контрагентом, а також враховуючи, що достатність їх для прийняття рішень про реєстрацію податкових накладних не спростована відповідачем, суд дійшов висновку, що останній не мав правових підстав для відмови позивачу у реєстрації податкових накладних.

Виходячи з викладеного, суд дійшов висновку, що оскаржувані рішення комісії ДПС прийняті необґрунтовано, тобто без урахування усіх обставин, що мали значення для прийняття рішень (вчинення дії), непропорційно, тобто без дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія), а отже, є протиправними та підлягають скасуванню.

Щодо позовних вимог в частині зобов`язання Державної податкової служби України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкові накладні від 02.09.2019 № 1; від 03.09.2019 № 2; від 05.09.2019 № 3; від 05.09.2019 № 4; від 06.09.2019 № 5; від 10.09.2019 № 6; від 11.09.2019 № 8; від 11.09.2019 № 11; від 11.09.2019 № 7; від 11.09.2019 № 12; від 19.09.2019 № 15; від 20.09.2019 № 16, суд зазначає наступне.

Відповідно до пунктів 201.1, 201.10 статті 201 Податкового кодексу України, реєстрацію податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних віднесено до обов`язків платника податків.

У той же час, наведені норми розраховані на відсутність спірних правовідносин, позаяк у випадку зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування механізм її подальшої реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних є іншим, оскільки відповідні повноваження законодавчо покладені на комісію ДФС.

Податкова накладна/розрахунок коригування, реєстрацію якої в Єдиному реєстрі податкових накладних було зупинено, реєструється у день настання однієї із таких подій:

а) прийнято рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних;

б) набрало законної сили рішення суду про реєстрацію відповідної податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Аналогічні положення закріплені у пункті 19 Порядку №1246.

При цьому, пунктом 20 Порядку №1246 передбачено, що у разі надходження до Державної фіскальної служби рішення суду про реєстрацію або скасування реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування, яке набрало законної сили, такі податкові накладні та/або розрахунки коригування реєструються після проведення перевірок, визначених пунктом 12 цього Порядку (крім абзацу десятого), або їх реєстрація скасовується. При цьому датою реєстрації або скасування реєстрації вважається день, зазначений в такому рішенні, або день набрання законної сили рішенням суду.

Отже, реєстрація в Єдиному реєстрі податкових накладних податкової накладної/розрахунку коригування, реєстрацію яких попередньо було зупинено, є повноваженням Державної податкової служби України.

Враховуючи встановлені судом обставини протиправного прийняття комісією ДПС рішень про відмову у реєстрації податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних та відсутність законодавчо закріплених перешкод для такої реєстрації, суд вважає, що належним та ефективним способом захисту порушеного права позивача є саме зобов`язання Державної податкової служби України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних спірні податкові накладні.

При цьому, задовольняючи вимоги позивача про зобов`язання відповідача зареєструвати податкові накладні в Єдиному реєстрі податкових накладних, суд виходить з того, що такий спосіб захисту порушеного права не є формою втручання у дискреційні повноваження відповідача та є належним і ефективним способом відновлення порушених прав позивача, що виключають необхідність повторного звернення до суду.

Як слідує з положень Рекомендації Комітету Міністрів Ради Європи № R(80)2 стосовно здійснення адміністративними органами влади дискреційних повноважень, прийнятої Комітетом Міністрів 11.03.1980, під дискреційними повноваженнями слід розуміти повноваження, які адміністративний орган, приймаючи рішення, може здійснювати з певною свободою розсуду, тобто, коли такий орган може обирати з кількох юридично допустимих рішень те, яке він вважає найкращим за даних обставин.

Суд не може підміняти державний орган, рішення якого оскаржується, приймати замість рішення, яке визнається протиправним, інше рішення, яке б відповідало закону, та давати вказівки, які б свідчили про вирішення питань, які належать до компетенції такого суб`єкта владних повноважень, оскільки такі дії виходять за межі визначених йому повноважень законодавцем.

Таким чином, дискреція - це елемент управлінської діяльності. Вона пов`язана з владними повноваженнями і їх носіями - органами державної влади та місцевого самоврядування, їх посадовими і службовими особами. Дискрецію не можна ототожнювати тільки з формалізованими повноваженнями - вона характеризується відсутністю однозначного нормативного регулювання дій суб`єкта. Він не може ухилятися від реалізації своєї компетенції, але і не має права виходити за її межі.

Тобто, дискреційні повноваження - це законодавчо встановлена компетенція владних суб`єктів, яка визначає ступінь самостійності її реалізації з урахуванням принципу верховенства права; ці повноваження полягають в застосуванні суб`єктами адміністративного розсуду при здійсненні дій і прийнятті рішень.

Отже, у разі відсутності у суб`єкта владних повноважень законодавчо закріпленого права адміністративного розсуду при вчиненні дій/прийнятті рішення, та встановлення у судовому порядку факту протиправної поведінки відповідача, зобов`язання судом суб`єкта прийняти рішення конкретного змісту не можна вважати втручанням у дискреційні повноваження, адже саме такий спосіб захисту порушеного права є найбільш ефективним та направлений на недопущення свавілля в органах влади.

Так, Пленум Вищого адміністративного суду України в пункті 10.3 Постанови від 20.05.2013 №7 "Про судове рішення в адміністративній справі" зазначив, що суд може ухвалити постанову про зобов`язання відповідача прийняти рішення певного змісту, за винятком випадків, коли суб`єкт владних повноважень під час адміністративних процедур відповідно до закону приймає рішення на основі адміністративного розсуду.

Суд зазначає, що дискреційні функції Державної податкової служби України як суб`єкта владних повноважень під час прийняття рішення щодо реєстрації податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних чітко визначені законом, оскільки наказом Міністерства фінансів України № 520 від 12.12.2019 року визначений вичерпний перелік документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Оскільки під час розгляду справи у суді позивачем доведено надання ним до комісії ДПС документів, які є достатніми для прийняття рішень про реєстрацію податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних, суд вважає, що, у даному випадку, у відповідача відсутня дискреція як можливість вибору на власний розсуд одного з декількох варіантів управлінських рішень, у зв`язку з чим повний та ефективний захист порушеного права позивача потребує зобов`язання Державної податкової служби України здійснити реєстрацію податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Згідно ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до ст. 9 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Згідно ч. 2 другої статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Всупереч наведеним вимогам відповідачі як суб`єкти владних повноважень не надали суду достатніх беззаперечних доказів на обґрунтування обставин, на яких ґрунтуються їх заперечення, і не довели правомірності своїх рішень, а тому останні підлягають скасуванню.

Таким чином, заявлені позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню.

Відповідно до ч. 1 ст. 143 КАС України суд вирішує питання щодо судових витрат у рішенні, постанові або ухвалі.

Відповідно до ч. 1 ст. 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

До позовної заяви позивачем додано докази сплати судового збору у сумі 25224,00 грн.

Оскільки суд дійшов висновку про наявність підстав для задоволення позовних вимог, відшкодуванню позивачу з Державного бюджету України за рахунок бюджетних асигнувань відповідача підлягають судові витрати у сумі 25224,00 грн.

Позивач також просить стягнути з відповідача витрати, пов`язані із наданням професійної правничої допомоги, в розмірі 12 000,00 грн.

Статтею 132 КАС України встановлено, що судові витрати складаються із судового збору та витрат, пов`язаних з розглядом справи (частина перша). До витрат, пов`язаних з розглядом справи, належать, зокрема, витрати на професійну правничу допомогу (пункт 1 частини третьої).

Згідно ст. 134 КАС України, витрати, пов`язані з правничою допомогою адвоката, несуть сторони, крім випадків надання правничої допомоги за рахунок держави (частина перша). За результатами розгляду справи витрати на правничу допомогу адвоката підлягають розподілу між сторонами разом з іншими судовими витратами, за винятком витрат суб`єкта владних повноважень на правничу допомогу адвоката (частина друга). Для цілей розподілу судових витрат: 1) розмір витрат на правничу допомогу адвоката, в тому числі гонорару адвоката за представництво в суді та іншу правничу допомогу, пов`язану зі справою, включаючи підготовку до її розгляду, збір доказів тощо, а також вартість послуг помічника адвоката визначаються згідно з умовами договору про надання правничої допомоги та на підставі доказів щодо обсягу наданих послуг і виконаних робіт та їх вартості, що сплачена або підлягає сплаті відповідною стороною або третьою особою; 2) розмір суми, що підлягає сплаті в порядку компенсації витрат адвоката, необхідних для надання правничої допомоги, встановлюється згідно з умовами договору про надання правничої допомоги на підставі доказів, які підтверджують здійснення відповідних витрат (частина третя). Для визначення розміру витрат на правничу допомогу та з метою розподілу судових витрат учасник справи подає детальний опис робіт (наданих послуг), виконаних адвокатом, та здійснених ним витрат, необхідних для надання правничої допомоги (частина четверта). Розмір витрат на оплату послуг адвоката має бути співмірним із: 1) складністю справи та виконаних адвокатом робіт (наданих послуг); 2) часом, витраченим адвокатом на виконання відповідних робіт (надання послуг); 3) обсягом наданих адвокатом послуг та виконаних робіт; 4) ціною позову та (або) значенням справи для сторони, в тому числі впливом вирішення справи на репутацію сторони або публічним інтересом до справи (частина п`ята). У разі недотримання вимог частини п`ятої цієї статті суд може, за клопотанням іншої сторони, зменшити розмір витрат на правничу допомогу, які підлягають розподілу між сторонами (частина шоста). Обов`язок доведення неспівмірності витрат покладається на сторону, яка заявляє клопотання про зменшення витрат на оплату правничої допомоги адвоката, які підлягають розподілу між сторонами (частина сьома).

Відповідно до ч. 9 ст. 139 КАС України при вирішенні питання про розподіл судових витрат суд враховує: 1) чи пов`язані ці витрати з розглядом справи; 2) чи є розмір таких витрат обґрунтованим та пропорційним до предмета спору, значення справи для сторін, в тому числі чи міг результат її вирішення вплинути на репутацію сторони або чи викликала справа публічний інтерес; 3) поведінку сторони під час розгляду справи, що призвела до затягування розгляду справи, зокрема, подання стороною явно необґрунтованих заяв і клопотань, безпідставне твердження або заперечення стороною певних обставин, які мають значення для справи, тощо; 4) дії сторони щодо досудового вирішення спору (у випадках, коли відповідно до закону досудове вирішення спору є обов`язковим) та щодо врегулювання спору мирним шляхом під час розгляду справи, стадію розгляду справи, на якій такі дії вчинялись.

Суд наголошує, що ст. 134 КАС України не виключає права суду перевіряти дотримання позивачем вимог ч. 5 ст. 134 щодо співмірності заявлених до стягнення витрат на професійну правничу допомогу.

Верховний Суд в додатковій постанові від 12.09.2018 (справа № 810/4749/15) вказав, що склад та розмір витрат на професійну правничу допомогу підлягає доказуванню в судовому процесі - сторона, яка хоче компенсувати судові витрати повинна довести та підтвердити розмір заявлених судових витрат, а інша сторона може подати заперечення щодо неспівмірності розміру таких витрат. Результат та вирішення справи безпосередньо пов`язаний із позицією, зусиллям і участю в процесі представника інтересів сторони за договором. При цьому, такі надані послуги повинні бути обґрунтованими, тобто доцільність надання такої послуги та її вплив на кінцевий результат розгляду справи, якого прагне сторона, повинно бути доведено стороною в процесі.

Також Верховний Суд у постанові від 22.12.2018 (справа № 826/856/18) зазначив, що розмір витрат на правничу допомогу встановлюється судом на підставі оцінки доказів щодо детального опису робіт, здійснених адвокатом, та здійснених ним витрат, необхідних для надання правничої допомоги.

Відтак, питання розподілу судових витрат пов`язане із суддівським розсудом (дискреційні повноваження).

У справі "East/WestAllianceLimited" проти України" Європейський суд із прав людини, оцінюючи вимогу заявника щодо здійснення компенсації витрат у розмірі 10% від суми справедливої сатисфакції, виходив з того, що заявник має право на компенсацію судових та інших витрат, лише якщо буде доведено, що такі витрати були фактичними і неминучими, а їхній розмір - обґрунтованим (рішення у справі "Ботацці проти Італії", заява № 34884/97, п.30). У пункті 269 рішення у цій справі Судом зазначено, що угода, за якою клієнт адвоката погоджується сплатити в якості гонорару певний відсоток від суми, яку присудить позивачу суд - у разі якщо така сума буде присуджена та внаслідок якої виникають зобов`язання виключно між адвокатом та його клієнтом, не може бути обов`язковою для Суду, який повинен оцінити рівень судових та інших витрат, що мають бути присуджені з урахуванням того, чи були такі витрати понесені фактично, але й також - чи була їх сума обґрунтованою.

Згідно п. 4 ч. 1 ст.1 ЗУ "Про адвокатуру та адвокатську діяльність" (далі - Закон №5076-VI) договір про надання правової допомоги - домовленість, за якою одна сторона (адвокат, адвокатське бюро, адвокатське об`єднання) зобов`язується здійснити захист, представництво або надати інші види правової допомоги другій стороні (клієнту) на умовах і в порядку, що визначені договором, а клієнт зобов`язується оплатити надання правової допомоги та фактичні витрати, необхідні для виконання договору.

Отже, договір про надання правової допомоги укладається на такі види адвокатської діяльності як захист, представництво та інші види адвокатської діяльності.

Представництво - вид адвокатської діяльності, що полягає в забезпеченні реалізації прав і обов`язків клієнта в цивільному, господарському, адміністративному та конституційному судочинстві, в інших державних органах, перед фізичними та юридичними особами, прав і обов`язків потерпілого під час розгляду справ про адміністративні правопорушення, а також прав і обов`язків потерпілого, цивільного позивача, цивільного відповідача у кримінальному провадженні (пункт 9 частини першої статті 1 Закону №5076-VI).

Інші види правової допомоги - види адвокатської діяльності з надання правової інформації, консультацій і роз`яснень з правових питань, правового супроводу діяльності клієнта, складення заяв, скарг, процесуальних та інших документів правового характеру, спрямованих на забезпечення реалізації прав, свобод і законних інтересів клієнта, недопущення їх порушень, а також на сприяння їх відновленню в разі порушення (пункт 6 частини першої статті 1 Закону №5076-VI).

Статтею 19 Закону №5076-VI визначено, зокрема, такі види адвокатської діяльності як надання правової інформації, консультацій і роз`яснень з правових питань, правовий супровід діяльності юридичних і фізичних осіб, органів державної влади, органів місцевого самоврядування, держави; складення заяв, скарг, процесуальних та інших документів правового характеру; представництво інтересів фізичних і юридичних осіб у судах під час здійснення цивільного, господарського, адміністративного та конституційного судочинства, а також в інших державних органах, перед фізичними та юридичними особами.

Відповідно до статті 30 Закону №5076-VI, гонорар є формою винагороди адвоката за здійснення захисту, представництва та надання інших видів правової допомоги клієнту. Порядок обчислення гонорару (фіксований розмір, погодинна оплата), підстави для зміни розміру гонорару, порядок його сплати, умови повернення тощо визначаються в договорі про надання правової допомоги. При встановленні розміру гонорару враховуються складність справи, кваліфікація і досвід адвоката, фінансовий стан клієнта та інші істотні обставини. Гонорар має бути розумним та враховувати витрачений адвокатом час.

На підтвердження понесених витрат на правову допомогу позивачем подано: договір про надання професійної правничої допомоги від 03.06.2020 року № 0306/02, додаткову угоду № 1, рахунок № 1 від 04.09.2020 року, акт надання послуг № 1 від 09.10.2020 року, платіжне доручення на суму 12000, 00 грн.

Судом встановлено, що витрати на професійну правничу допомогу у цій справі позивачем та його представником оцінено у наступних розмірах: консультування клієнта з приводу оскарження рішень, якими відмовлено в реєстрації податкових накладних; аналіз законодавства, що стосується предмета спору, дослідження судової практики; збирання та аналіз документів, які можуть бути використані як докази у справі; підготовка позовної заяви та підготовка копій документів до позовної заяви відповіднодо кількості сторін та подача позову до суду; підготовка та подача процесуальних документів, необхідних для захисту інтересів клієнта (відповіді на відзив, заяви про розподіл витрат на правову допомогу тощо).

Дослідивши надані позивачем документи та враховуючи наведені норми права, суд дійшов висновку, що розмір заявлених позивачем до стягнення витрат на оплату послуг адвоката в даному випадку не є співмірним із складністю справи та виконаними адвокатом роботами (послугами).

З огляду на надані суду документи, незначну складність адміністративної справи, обсяг та зміст позовної заяви і поданих у справі клопотань суд, зважаючи на задоволення позовних вимог, суд дійшов висновку про необхідність зменшення заявлених позивачем витрат на професійну правничу допомогу до 5000, 00 грн.

Відтак, на користь позивача за рахунок бюджетних асигнувань відповідача ГУ ДПС у Київській області слід присудити судові витрати зі сплати судового збору в розмірі 5000, 00 грн.

Керуючись статтями 9, 14, 73-78, 90, 139, 143, 194, 205, 242 - 246, 250, 255 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

в и р і ш и в:

Адміністративний позов задовольнити.

Визнати протиправним та скасувати рішення Комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних від 31.08.2020 № 1884105/42791889.

Визнати протиправним та скасувати рішення Комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних від 31.08.2020 № 1884106/42791889.

Визнати протиправним та скасувати рішення Комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних від 31.08.2020 № 1884103/42791889.

Визнати протиправним та скасувати рішення Комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних від 31.08.2020 № 1884104/42791889.

Визнати протиправним та скасувати рішення Комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних від 31.08.2020 № 1884110/42791889.

Визнати протиправним та скасувати рішення Комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних від 31.08.2020 № 1884109/42791889.

Визнати протиправним та скасувати рішення Комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних від 31.08.2020 № 1884101/42791889 .

Визнати протиправним та скасувати рішення Комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних від 31.08.2020 № 1884102/42791889.

Визнати протиправним та скасувати рішення Комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних від 02.09.2020 № 1891948/42791889.

Визнати протиправним та скасувати рішення Комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних від 02.09.2020 № 1891949/42791889.

Визнати протиправним та скасувати рішення Комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних від 02.09.2020 № 1891941/42791889.

Визнати протиправним та скасувати рішення Комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних від 02.09.2020 №1891944/42791889.

Зобов`язати Державну податкову службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну від 02.09.2019 № 1, датою її фактичного отримання.

Зобов`язати Державну податкову службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну від 03.09.2019 № 2, датою її фактичного отримання.

Зобов`язати Державну податкову службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну від 05.09.2019 № 3, датою її фактичного отримання.

Зобов`язати Державну податкову службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну від 05.09.2019 № 4, датою її фактичного отримання.

Зобов`язати Державну податкову службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну від 06.09.2019 № 5, датою її фактичного отримання.

Зобов`язати Державну податкову службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну від 10.09.2019 № 6, датою її фактичного отримання.

Зобов`язати Державну податкову службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну від 11.09.2019 № 7, датою її фактичного отримання.

Зобов`язати Державну податкову службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну від 11.09.2019 № 8, датою її фактичного отримання.

Зобов`язати Державну податкову службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну від 11.09.2019 № 11, датою її фактичного отримання.

Зобов`язати Державну податкову службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну від 11.09.2019 № 12, датою її фактичного отримання.

Зобов`язати Державну податкову службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну від 19.09.2019 № 15, датою її фактичного отримання.

Зобов`язати Державну податкову службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну від 20.09.2019 № 16, датою її фактичного отримання.

Стягнути на користь ТОВ ЗАВОД МЕТАЛО-ЛІТЕЙНИЙ-РЕСУРС за рахунок бюджетних асигнувань ГУ ДПС у Київській області понесені витрати по сплаті судового збору у розмірі 25 224 (двадцять п`ять тисяч двісті двадцять чотири) грн 00 коп.

Стягнути на користь ТОВ ЗАВОД МЕТАЛО-ЛІТЕЙНИЙ-РЕСУРС за рахунок бюджетних асигнувань ГУ ДПС у Київській області понесені витрати на професійну правничу допомогу у розмірі 5000 (п`ять тисяч) грн 00 коп.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

У разі оголошення судом лише вступної та резолютивної частини рішення, або розгляду справи в порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом тридцяти днів з дня складення повного тексту рішення.

Відповідно до підпункту 15.5 пункту 1 Розділу VII "Перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства України до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи до або через Київський окружний адміністративний суд.

Суддя Лапій С.М.

Дата ухвалення рішення07.07.2021
Оприлюднено12.07.2021
Номер документу98179788
СудочинствоАдміністративне
Сутьвизнання протиправним та скасування рішення, зобов`язання вчинити певні дії