Єдиний унікальний номер 728/1391/21
Номер провадження 1-кс/728/317/21
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
08 липня 2021 року Слідчий суддя Бахмацького районного суду Чернігівської області ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Бахмачі клопотання слідчого СВ відділення поліції №1 Ніжинського РВП ГУНП в Чернігівській області ОСОБА_3 про арешт майна у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12021270310000280 від 07.07.2021, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 240 КК України, -
В С Т А Н О В И В:
08.07.2021 року слідчий Бахмацького ВП ГУНП в Чернігівській області ОСОБА_3 звернулася з клопотанням про арешт майна.
Клопотання мотивоване тим, що 07.07.2021 року до відділення поліції №1 Ніжинського РВП надійшло повідомлення про те, що на території с. Кинашівка, Чернігівської області, на земельній ділянці комунальної форми власності виявлено факт незаконного видобутку піску.
Під час допиту свідка ОСОБА_4 було встановлено, що невстановлена особа за допомогою навантажувача телескопічного марки «JCB 535-95» р.н. НОМЕР_1 , добувала пісок на території земельної ділянки з кадастровим номером 7420810100:09:000:1652, яка є комунальною власністю Борзнянської міської ради Чернігівської області, код ЄРПОУ 04061725 та розташована на території с. Кинашівка Чернігівської області Борзнянської об`єднаної територіальної громади.
07.07.2021 року під час огляду місця події виявлено та вилучено навантажувач телескопічний марки «JCB 535-95» р.н. НОМЕР_1 із вмістом у ковші вказаного транспортного засобу піску.
07.07.2021 року було винесено постанову про визнання та приєднання до кримінального провадження речових доказів, а саме: навантажувача телескопічного марки «JCB 535-95» р.н. НОМЕР_1 , оскільки останній є матеріальним об`єктом, являється знаряддям вчинення злочину та може бути використані, як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження.
Оскільки незастосування заборони розпоряджатися майном призведе до його приховання, пошкодження, зіпсування, втратити, знищення, з урахуванням положень ст. 170 КПК України, просила вирішити питання про накладення арешту на вилучене майно з метою збереження вказаних речових доказів.
В судове засідання слідчий не з`явився, але у наданій заяві просив розглядати клопотання без його участі та задовольнити його.
Власник майна - ОСОБА_5 в судове засідання не з`явився, але надав заяву про розгляд клопотання без його учсті.
В зв`язку з неявкою в судове засідання осіб, які беруть участь у справі, фіксування судового процесу відповідно до вимог ч. 4 ст. 107 КПК України не здійснювалося.
Розглянувши дане клопотання, дослідивши долучені до нього матеріали, слідчий суддя приходить до наступного висновку.
Клопотання слідчого відповідає вимогам ст. 171 КПК України та погоджене з прокурором.
Як вбачається з матеріалів клопотання, 07.07.2021 року розпочато кримінальне провадження №12021270310000280 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 240 КК України.
Відповідно до постанови слідчого від 07.07.2021 року визнано речовим доказом навантажувач телескопічниймарки «JCB535-95»р.н. НОМЕР_1 , як доказ факту та обставин, що встановлюються під час кримінального провадження.
Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі, відчуження, що визначено ч.1 ст. 170 КПК України.
Згідно ч. 2 ст. 170 КПК України, арешт майна допускається з метою забезпечення:
1) збереження речових доказів;
2) спеціальної конфіскації;
3) конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи;
4) відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.
Згідно з ч. 3 ст.170 КПК України, у випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої цієї статті, арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним у статті 98 цього Кодексу.
Відповідно до ч.1 ст. 98 КПК України речовими доказами є матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення.
Відповідно до ч.10 ст.170 КПК України, арешт може бути накладений у встановленому цим Кодексом порядку на рухоме чи нерухоме майно, гроші у будь-якій валюті готівкою або у безготівковій формі, в тому числі кошти та цінності, що знаходяться на банківських рахунках чи на зберіганні у банках або інших фінансових установах, видаткові операції, цінні папери, майнові, корпоративні права, щодо яких ухвалою чи рішенням слідчого судді, суду визначено необхідність арешту майна.
Не може бути арештовано майно, якщо воно перебуває у власності добросовісного набувача, крім арешту майна з метою забезпечення збереження речових доказів.
З матеріалівклопотання вбачається,що буловчинено кримінальнеправопорушення івищезазначений транспортний засіб має доказове значення у даному кримінальному провадженні та відповідно до постанови слідчого від 07.07.2021 року визнаний речовим доказом.
Враховуючи вищевикладене, слідчий суддя вважає, що викладені в клопотанні доводи про необхідність накладення арешту на вказане в клопотанні майно, з метою збереження його, як речового доказу є обґрунтованими та підлягають задоволенню, оскільки незастосування арешту на майно може призвести до його приховування, зникнення, втрати, відчуження майна або настання інших наслідків, які можуть перешкодити кримінальному провадженню. Крім того майно може мати сліди крмінального правопоруення, які можуть бути використані як докази під час проведення досудового розслідування.
На підставі вищевикладеного та керуючись ст. ст. 107 ч. 4, 170-173 КПК України, слідчий суддя, -
У Х В А Л И В:
Клопотання слідчого СВ відділення поліції №1 Ніжинського РВП ГУНП в Чернігівській області ОСОБА_3 про арешт майна у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12021270310000280 від 07.07.2021, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 240 КК України задовольнити.
Накласти арешт на транспортний засіб - навантажувач телескопічниймарки «JCB535-95»р.н. НОМЕР_1 з метою позбавлення можливості його приховування, зникнення, втрати та відчуження або настання інших наслідків, які можуть перешкодити кримінальному провадженню та залишити його на зберіганні на території тимчасового зберігання транспортних засобів сектору поліцейської діяльності № 1 відділення поліції №1 Ніжинського РВП ГУНП в Чернігівській області, розташовнаого за аддресою м. Борзна вул. П. Куліша,114 Чернігівської області.
Ухвала про арешт майна виконується негайно слідчим, прокурором.
Ухвала слідчого судді може бути оскаржена протягом п`яти днів з дня її оголошення безпосередньо до суду апеляційної інстанції.
Слідчий суддя Бахмацького районного суду ОСОБА_1
Суд | Бахмацький районний суд Чернігівської області |
Дата ухвалення рішення | 08.07.2021 |
Оприлюднено | 31.01.2023 |
Номер документу | 98197169 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини проти довкілля Порушення правил охорони або використання надр |
Кримінальне
Бахмацький районний суд Чернігівської області
Глушко О. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні