Ухвала
від 08.07.2021 по справі 616/434/21
ВЕЛИКОБУРЛУЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 616/434/21

Провадження № 2/616/230/21

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

08 липня 2021 року смт Великий Бурлук

Cуддя Великобурлуцького районного суду Харківської області Грошова Н.М., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Вільхуватської об`єднаної громади , третя особа: ОСОБА_2 про визнання права власності на земельну ділянку в порядку спадкування за заповітом,

в с т а н о в и в:

02.07.2021 до Великобурлуцького районного суду Харківської області звернувся ОСОБА_3 за дорученням Жиліна Олександра Олексійовича з позовом доВільхуватської об`єднаної громади, третя особа: ОСОБА_2 , в якому просить визнати за ОСОБА_1 право власності у порядку спадкування на земельну ділянку площею 6,2267 га, розташовану на території Вільхуватської сільської ради Куп`янського (колишнього Великобурлуцького) району Харківської області, кадастровий номер 6321484000:02:000:0299, яка належала померлій ОСОБА_4 , на підставі Державного акту на право власності на земельну ділянку серія ХР №106669.

Суд, перевіривши матеріали позовної заяви та додані до неї документи на відповідність вимогам ЦПК України, приходить до наступних висновків.

Відповідно до ч.2 ст.175 ЦПК України позовна заява подається до суду в письмовій формі і підписується позивачем або його представником, або іншою особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи.

Згідно із ч.1 ст.58 ЦПК України сторона, третя особа, а також особа, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи, може брати участь у судовому процесі особисто (самопредставництво) та (або) через представника.

Нормами ч.1 ст.60 ЦПК України визначено, що представником у суді може бути адвокат або законний представник.

При цьому, ч.2 ст.60 ЦПК України передбачено, що під час розгляду спорів, що виникають з трудових відносин, а також справ у малозначних спорах (малозначні справи) представником може бути особа, яка досягла вісімнадцяти років, має цивільну процесуальну дієздатність, за винятком осіб, визначених устатті 61цього Кодексу.

Так, відповідно до ч.6 ст.19 ЦПК України малозначними справами є: 1) справи, у яких ціна позову не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; 2) справи незначної складності, визнані судом малозначними, крім справ, які підлягають розгляду лише за правилами загального позовного провадження, та справ, ціна позову в яких перевищує двісті п`ятдесят розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; 3) справи про стягнення аліментів, збільшення їх розміру, оплату додаткових витрат на дитину, стягнення неустойки(пені)за прострочення сплати аліментів, індексацію аліментів, зміну способу їх стягнення, якщо такі вимоги непов`язані із встановленням чи оспорюванням батьківства (материнства); 4) справи про розірвання шлюбу; 5) справи про захист прав споживачів, ціна позову в яких не перевищує двохсот п`ятдесяти розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Згідно із п.1 ч.1 ст.274 ЦПК України в порядку спрощеного позовного провадження розглядаються малозначні справи.

Частиною 2 ст.274 ЦПК України передбачено, щов порядку спрощеного позовного провадження може бути розглянута будь-яка інша справа, віднесена до юрисдикції суду, за винятком справ, зазначених у частині четвертій цієї статті.

Суд, звертає увагу, що відповідно до п.2 ч.4 ст.274 ЦПК України в порядку спрощеного позовного провадження не можуть бути розглянуті справи у спорах щодо спадкування.

Зі змісту позовної заяви та заявлених позовних вимог вбачається, що характер спірних правовідносин стосується спадкових прав.

Тобто, в силу п.2 ч.4 ст.274 ЦПК України дана справа не може бути віднесена до малозначних справ і розглядатися в порядку спрощеного позовного провадження.

У зв`язку із цим, правом на представництво та подання позову від імені позивача у цій справі відповідно до вимог ч.1 ст.60 ЦПК України наділений виключно адвокат.

Свої повноваження на подання позову і ведення справи в суді ОСОБА_3 підтвердив доданою до позовної заяви копією нотаріально посвідченої довіреності від 02 вересня 2019 року.

Разом з тим, з відомостей Єдиного реєстру адвокатів України встановлено, що ОСОБА_3 статусу адвоката не має та відповідні документи суду не надано.

Відповідно до п.1 ч.4 ст.185 ЦПК України заява повертається у випадках, коли заяву подано особою, яка не має процесуальної дієздатності, не підписано або підписано особою, яка не має права її підписувати, або особою, посадове становище якої не вказано.,

З урахуванням викладеного, оскільки позовну заяву підписано ОСОБА_3 , який не є адвокатом, відповідно не має права на подання цього позову і його підписання від імені позивача ОСОБА_1 у вказаному спорі щодо спадкування, суддя приходить до висновку, що є підстави для повернення позову відповідно до п.1 ч.4 ст.185 ЦПК України.

Одночасно суд роз`яснює, що в силу ч.7 ст.185 ЦПК України повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню із заявою до суду, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для повернення заяви.

Керуючись ст.185 ЦПК України, суддя,

п о с т а н о в и в:

Позовну заяву ОСОБА_1 до Вільхуватської об`єднаної громади, третя особа: ОСОБА_2 про визнання права власності на земельну ділянку в порядку спадкування за заповітом - повернути особі, яка звернулась до суду із позовом.

Ухвала може бути оскаржена шляхом подачі апеляційної скарги до Харківського апеляційного суду через Великобурлуцький районний суд Харківської області протягом 15-ти днів з дня її складення.

Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду. Строк на апеляційне оскарження може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин, крім випадків, зазначених у частині другій статті 358 цього Кодексу.

Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Копію ухвали та матеріали позову з додатками надіслати ОСОБА_3 .

Суддя Великобурлуцького районного суду

Харківської області Н.М.Грошова

СудВеликобурлуцький районний суд Харківської області
Дата ухвалення рішення08.07.2021
Оприлюднено12.07.2021
Номер документу98211175
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —616/434/21

Ухвала від 08.07.2021

Цивільне

Великобурлуцький районний суд Харківської області

Грошова Н. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні