ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

12 липня 2021 рокум. ПолтаваСправа № 440/1391/20 Суддя Полтавського окружного адміністративного суду Ясиновський І.Г., перевіривши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) до Полтавської обласної державної адміністрації (вул. Соборності, 45, м. Полтава, Полтавська область, 36014) про визнання протиправним та скасування наказу, поновлення на посаді, стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу,

В С Т А Н О В И В:

13 березня 2020 року ОСОБА_1 звернувся до Полтавського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Полтавської обласної державної адміністрації про:

- визнання протиправним та скасування наказу про звільнення ОСОБА_1 з посади начальника відділу інформаційно-комп`ютерного забезпечення апарату Полтавської обласної державної адміністрації;

- поновлення ОСОБА_1 на посаді начальника відділу інформаційно-комп`ютерного забезпечення апарату Полтавської обласної державної адміністрації з дати звільнення;

- стягнення з Полтавської обласної державної адміністрації середнього заробітку за час вимушеного прогулу з дати відкриття щодо ОСОБА_1 дисциплінарного провадження з відстороненням від виконання посадових обов`язків та подальшим звільненням до дня поновлення на роботі.

Ухвалою суду (у складі судді Гіглави О.В.) від 30 березня 2020 року вирішено визнати причини пропуску строку звернення ОСОБА_1 до суду з позовними вимогами до Полтавської обласної державної адміністрації про визнання протиправним та скасування наказу, поновлення на посаді, стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу поважними. Поновлено ОСОБА_1 строк звернення до адміністративного суду з позовними вимогами до Полтавської обласної державної адміністрації про визнання протиправним та скасування наказу, поновлення на посаді, стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу. Прийнято позовну заяву до розгляду та відкрити провадження в адміністративній справі №440/1391/20 за позовом ОСОБА_1 до Полтавської обласної державної адміністрації про визнання протиправним та скасування наказу, поновлення на посаді, стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу. Розгляд справи встановлено проводити за правилами спрощеного позовного провадження.

Рішенням Полтавського окружного адміністративного суду (у складі судді Гіглави О.В.) від 29 травня 2020 року позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , рнокпп НОМЕР_1 ) до Полтавської обласної державної адміністрації (вул. Соборності, 45, м. Полтава, Полтавська область, 36014, ідентифікаційний код 43421817) про визнання протиправним та скасування наказу, поновлення на посаді, стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу задоволено частково. Визнано протиправним та скасовано наказ керівника апарату Полтавської обласної державної адміністрації Бойко К.В. від 24 грудня 2019 року №848-к "Про звільнення ОСОБА_1 ". Поновлено ОСОБА_1 на посаді начальника відділу інформаційно-комп`ютерного забезпечення апарату Полтавської обласної державної адміністрації з 25 грудня 2019 року. Стягнуто з Полтавської обласної державної адміністрації на користь ОСОБА_1 середній заробіток за час вимушеного прогулу в сумі 105798,00 грн (сто п`ять тисяч сімсот дев`яносто вісім гривень нуль копійок) з відповідним відрахуванням обов`язкових платежів до бюджету та спеціальних фондів. В решті позову відмовлено. Вирішено допустити до негайного виконання рішення суду в частині поновлення ОСОБА_1 на посаді начальника відділу інформаційно-комп`ютерного забезпечення апарату Полтавської обласної державної адміністрації та виплати середнього заробітку за час вимушеного прогулу у межах суми стягнення за один місяць.

Ухвалою Полтавського окружного адміністративного суду (у складі судді Клочка К.І.) від 02 липня 2020 року заяву ОСОБА_1 про виправлення описки у рішенні суду від 29 травня 2020 року по справі №440/1391/20 - задоволено. Виправлено описку у резолютивній частині рішення Полтавського окружного адміністративного суду від 29 травня 2020 року у справі №440/1391/20 за позовом ОСОБА_1 до Полтавської обласної державної адміністрації про визнання протиправним та скасування наказу, поновлення на посаді, стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу шляхом зазначення у резолютивній частині рішення суду коду ЄДРПОУ Полтавської обласної державної адміністрації "00022591" замість "43421817".

Ухвалою Полтавського окружного адміністративного суду (у складі судді Довгопол М.В.) заяву ОСОБА_1 про виправлення помилки у виконавчих листах по справі №440/1391/20 - задоволено. Виправлено помилку у виконавчому листі №440/1391/20, що виданий 19.06.2020 Полтавським окружним адміністративним судом про поновлення ОСОБА_1 на посаді начальника відділу інформаційно-комп`ютерного забезпечення апарату Полтавської обласної державної адміністрації з 25 грудня 2019 року шляхом зазначення у виконавчому листі ідентифікаційного коду Полтавської обласної державної адміністрації "00022591" замість "43421817". Виправлено помилку у виконавчому листі №440/1391/20, що виданий 19.06.2020 Полтавським окружним адміністративним судом про стягнення з Полтавської обласної державної адміністрації на користь ОСОБА_1 середній заробіток за час вимушеного прогулу в сумі 105798,00 грн (сто п`ять тисяч сімсот дев`яносто вісім гривень нуль копійок) з відповідним відрахуванням обов`язкових платежів до бюджету та спеціальних фондів шляхом зазначення у виконавчому листі ідентифікаційного коду Полтавської обласної державної адміністрації "00022591" замість "43421817".

Постановою Другого апеляційного адміністративного суду від 26 листопада 2020 року, крім іншого, рішення Полтавського окружного адміністративного суду від 29 травня 2020 року по справі №440/1391/20 залишено без змін /а.с. 146-156, т.3/.

Постановою Верховного Суду від 24 червня 2021 року касаційну скаргу Полтавської обласної державної адміністрації задоволено. Рішення Полтавського окружного адміністративного суду від 29 травня 2020 року та постанову Другого апеляційного адміністративного суду від 26 листопада 2020 року скасувати та направити справу №440/1391/20 на новий розгляд до Полтавського окружного адміністративного суду /а.с. 17-28, т.4/.

Матеріали справи надійшли до Полтавського окружного адміністративного суду 08 липня 2021 року, про що свідчить відбиток штампу вхідної кореспонденції.

Відповідно до Протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями справа передана судді Ясиновському І.Г.

Згідно з частиною першою статті 12 Кодексу адміністративного судочинства України адміністративне судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку позовного провадження (загального або спрощеного).

Пунктом 1 частини шостої цієї ж статті передбачено, що для цілей цього Кодексу справами незначної складності є справи щодо прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби, окрім справ, в яких позивачами є службові особи, які у значенні Закону України "Про запобігання корупції" займають відповідальне та особливо відповідальне становище.

Водночас Законом України "Про внесення змін до Закону України "Про запобігання корупції" щодо відновлення інституційного механізму запобігання корупції" від 15.12.2020 № 1079-IX доповнено Закон України "Про запобігання корупції" від 14.10.2014 № 1700-VII статтею 51-3, яка містить примітку згідно з якою під службовими особами, які займають відповідальне та особливо відповідальне становище, розуміються, зокрема, особи, посади яких належать до посад державної служби категорії "А" або "Б".

З матеріалів позовної заяви вбачається, що позивач був призначений на посаду начальника відділу інформаційно-комп`ютерного забезпечення апарату Полтавської обласної державної адміністрації та присвоєно шостий ранг державного службовця (категорія "Б").

Отже, позивачем у цій справі є особа, яка у значенні Закону України "Про запобігання корупції" (із змінами внесеними Законом № 1079-IX) займає відповідальне та особливо відповідальне становище.

Справа підлягає розгляду у порядку загального позовного провадження.

На підставі викладеного, керуючись статтями 12, 171, 248, 256 Кодексу адміністративного судочинства України,

У Х В А Л И В:

Прийняти до розгляду адміністративну справу 440/1391/20 за позовом ОСОБА_1 до Полтавської обласної державної адміністрації про визнання протиправним та скасування наказу, стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу.

Справу розглядати за правилами загального позовного провадження.

Призначити підготовче судове засідання на 11:45 31 серпня 2021 року в приміщенні Полтавського окружного адміністративного суду за адресою: 36039, м. Полтава, вул. Пушкарівська, 9/26.

Запропонувати відповідачу у п`ятнадцятиденний строк з дня отримання копії ухвали про відкриття провадження у справі надати до суду письмовий відзив на позов разом з доказами в його обґрунтування та доказами надіслання (надання) відзиву і доданих до нього документів іншим учасникам справи.

Роз`яснити відповідачу, що в разі ненадання ним відзиву на позовну заяву справа буде вирішена на підставі наявних в ній доказів. Неподання суб`єктом владних повноважень відзиву на позов без поважних причин може бути кваліфіковано судом як визнання позову.

Запропонувати позивачу надати до суду відповідь на відзив протягом п`яти днів з дня отримання відзиву відповідачів разом з доказами в її обґрунтування та доказами надіслання (вручення) відповіді на відзив і доданих до неї документів іншим учасникам справи.

Запропонувати відповідачу надати до суду заперечення на відповідь на відзив протягом п`яти днів з дня отримання відзиву разом з доказами в його обґрунтування та доказами надіслання (вручення) заперечень і доданих до них документів іншим учасникам справи.

Повідомити учасникам справи, що інформація щодо справи розміщена на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет, адреса веб-сторінки суду: http://adm.pl.court.gov.ua.

Справа розглядатиметься суддею одноособово.

Копію ухвали надіслати учасникам справи.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання.

Суддя І.Г.Ясиновський

Дата ухвалення рішення 12.07.2021
Оприлюднено 13.07.2021

Судовий реєстр по справі 440/1391/20

Проскрольте таблицю вліво →
Рішення Суд Форма
Ухвала від 21.09.2021 Полтавський окружний адміністративний суд Адміністративне
Ухвала від 21.09.2021 Полтавський окружний адміністративний суд Адміністративне
Ухвала від 12.07.2021 Полтавський окружний адміністративний суд Адміністративне
Постанова від 24.06.2021 Касаційний адміністративний суд Верховного Суду Адміністративне
Ухвала від 23.06.2021 Касаційний адміністративний суд Верховного Суду Адміністративне
Ухвала від 04.06.2021 Полтавський окружний адміністративний суд Адміністративне
Ухвала від 01.04.2021 Касаційний адміністративний суд Верховного Суду Адміністративне
Ухвала від 10.03.2021 Касаційний адміністративний суд Верховного Суду Адміністративне
Ухвала від 23.02.2021 Касаційний адміністративний суд Верховного Суду Адміністративне
Ухвала від 12.01.2021 Касаційний адміністративний суд Верховного Суду Адміністративне
Постанова від 26.11.2020 Другий апеляційний адміністративний суд Адміністративне
Постанова від 26.11.2020 Другий апеляційний адміністративний суд Адміністративне

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Стежити за справою 440/1391/20

Встановіть Опендатабот та підтвердіть підписку

Вайбер Телеграм

Опендатабот для телефону