Постанова
від 14.07.2021 по справі 636/56/21
ЧУГУЇВСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ЧУГУЇВСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ


Справа № 636/56/21 Провадження № 1-кп/636/584/21

В И Р О К

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

14липня 2021 року Чугуївський міський суд Харківської області

у складі: головуючого судді ОСОБА_1 ,

прокурора Чугуївської окружної прокуратури ОСОБА_2 ,

за участю секретаря судовогозасідання ОСОБА_3 ,

обвинуваченого ОСОБА_4 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Чугуєві обвинувальний акт у кримінальному провадженні № 12020220440001290, внесеному 09 грудня 2020 року до Єдиного реєстру досудових розслідувань, відносно обвинуваченого

ОСОБА_4 , який народився ІНФОРМАЦІЯ_1 вм.Чугуїв,Харківської області,українця,громадянина України,не працюючого,в силуст.89КК Українине судимого,зареєстрованого та фактично проживаючого за адресом: АДРЕСА_1 ,

у вчиненні злочину, передбаченого ч. 3ст. 185 КК України, -

в с т а н о в и в:

08 грудня 2020 року у вечірню пору доби, точного часу в ході досудового розслідування не встановлено, ОСОБА_4 , перебував за місцем свого мешкання за адресом: АДРЕСА_1 , де у нього виник злочинний умисел, спрямований на таємне викрадення чужого майна, поєднане з проникненням до приміщення, а саме: доЧугуївської централізованоїбібліотечної системи,яка розташованаза адресом: АДРЕСА_2 ,де працюєйого матір ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 . ОСОБА_4 відомо,що уприміщенні Чугуївськоїцентралізованої бібліотечноїсистеми знаходятьсяноутбук ASUSX543UA-DM2583та гарнітураSVENAP-G855MVBlack/Red,оскільки останнійраніше неодноразовозаходив доприміщення вказаної установи. Достовірно знаючи, що ОСОБА_5 зберігає ключ від вхідних дверей до приміщення Чугуївської централізованої бібліотечної системи у кишені куртки, яку залишила у коридорі за місцем мешкання, ОСОБА_4 упевнившись, що його дії будуть непоміченими його матір`ю, витяг із кишені її куртки даний ключ. Після чого ОСОБА_4 направився до Чугуївської централізованої бібліотечної системи.

Реалізуючи свійзлочинний умисел,діючи умисно,протиправно,усвідомлюючи суспільно-небезпечнийхарактер свогодіяння,передбачаючи йогосуспільно-небезпечнінаслідки ібажаючи їхнастання,керуючись корисливиммотивом,з метоюзбагачення зарахунок іншихосіб, ОСОБА_4 ,впевнившись,що йогодії будутьнепоміченими стороннімиособами,шляхом відкриттявхідних дверейза допомогоюключа,таємно проникдо приміщенняЧугуївської централізованоїбібліотечної системи.Перебуваючи всередині приміщення,він зайшовдо кімнати«Інтернет-центр»та помітивтам ноутбукASUSX543UA-DM2583та гарнітуруSVENAP-G855MVBlack\Red,що знаходятьсяна балансіЧугуївської централізованоїбібліотечної системи.Взявши вказаніпредмети, ОСОБА_4 з місцявчинення злочинузник, розпорядившись викраденим на власний розсуд, завдавши тим самим матеріальних збитків Чугуївській централізованій бібліотечній системі.

Вартість ноутбуку ASUS X543UA-DM2583, відповідно до висновку судової експертизи № 4300/20 від 11.12.2020 року становить 10358 (десять тисяч триста п`ятдесят вісім) гривень 10 коп. та гарнітури SVEN AP-G855MV Black/Red відповідно до висновку судової експертизи № 4300/20 від 11.12.2020 року становить 386,10 грн. Таким чином своїми умисними діями ОСОБА_4 завдав Чугуївській централізованій бібліотечній системі матеріальних збитків на загальну суму 10744,20 грн.

Вказані дії ОСОБА_4 органом досудового розслідування кваліфіковані за ч. 3ст. 185 КК Українияк крадіжка, тобто таємне викрадення чужого майна, поєднане з проникненням у приміщення.

Обвинувачений в судовому засіданні свою вину в інкримінованому йому злочині визнав повністю, щиро розкаявся та повністю підтвердив зазначені в обвинувальному акті обставини вчинення злочину, відмовившись від пояснень.

Позиція ОСОБА_4 щодо вчиненого злочину не викликає у суду сумніву щодо правильності розуміння обвинуваченим змісту обставин кримінального правопорушення, добровільності та істинності його позиції.

За згодою сторін згідно за ч. 3ст. 349 КПК Українисудом було визнано недоцільним дослідження таких доказів по справі, як покази свідків та інших доказів, що були зібрані в ході досудового розслідування стосовно фактичних обставин справи, оскільки обвинувачений та інші учасники судового розгляду правильно розуміють зміст цих обставин, немає сумнівів у добровільності та істинності їх позиції, а також фактичні обставини справи ніхто не оспорює.

Тому суд обмежив дослідження фактичних обставин справи допитом обвинуваченого та дослідженням таких матеріалів кримінальної справи, що характеризують особу обвинуваченого:

- довідки ОСК ГУНП в Харківській області № 622-11122020/63091 від 15.12.2020, згідно якої обвинувачений ОСОБА_4 ранішенеодноразово притягувавсядо кримінальноївідповідальності,останній раз 07.02.2018 Чугуївським міським судом Харківської області за вчинення злочину, передбаченого ч. 1 ст.185 КК України, йомупризначено покаранняу вигляді80годин громадських робіт (а.с 45);

- довідок КНП «Чугуївська центральна районна лікарня ім. М.І. Кононенка» № 01-14/5461 від 10.12.2020, згідно з якими обвинувачений на обліку у лікаря-нарколога та лікаря-психіатра не перебуває (а.с. 52);

- інформаційної-довідки,згідно якоїобвинувачений ОСОБА_4 за місцем мешкання характеризується посередньо, скарг на його адресу не надходило, спиртними напоями не зловживає, з особами, які ведуть антигромадський спосіб життя відносин не підтримує (а.с. 51);

- свідоцтва про народження серії НОМЕР_1 та серії НОМЕР_2 згідно з якими батьком ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_3 та ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , є ОСОБА_4 (а.с. 42, 43).

Оцінюючи в сукупності всі досліджені докази, суд вважає встановленим, що своїми умисними діями, які виразились у таємному викраденні майна, що належить Чугуївській централізованій бібліотечній системі, поєднаному з проникненням у приміщення, ОСОБА_4 вчинив злочин, передбачений ч. 3ст. 185 КК України.

Призначаючи обвинуваченому покарання, суд враховує характер і ступінь скоєного злочину, який відповідно дост. 12 КК України,відноситься докатегорії тяжких злочинів, конкретні обставини вчиненого злочину та дані про особу обвинуваченого, а саме: в силу ст. 89 КК України не судимий, посередньо характеризуючі особу дані - за місцем мешкання обвинувачений характеризується посередньо, та те, що на обліку у лікарів нарколога і психіатра він не перебуває, має на утриманні двох малолітніх дітей.

Обставинами, що пом`якшують покарання ОСОБА_4 , судом визнано щире каяття. Обставин, що обтяжує покарання, в судовому засіданні не встановлено.

Відповідно дост. 65 КК України, особі, яка вчинила злочин, має бути призначене покарання, необхідне й достатнє для виправлення та попередження нових злочинів, а згідно зіст. 50 КК Українипокарання має на меті не тільки кару, а й виправлення засудженого.

Статтею 17 Закону України від 23 лютого 2006 року «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини»(далі - Європейський суд) передбачено, що при розгляді справ суди застосовують Конвенцію та практику Суду як джерело права.

Як у справі «Бакланов проти Росії» (рішення від 09 червня 2005 року), так і у справі «Фрізен проти Росії» (рішення від 24 березня 2005 року) Європейський суд зазначив, що «досягнення справедливого балансу між загальними інтересами суспільства та вимогами захисту основоположних прав особи лише тоді стає значимим, якщо встановлено, що під час відповідного втручання було дотримано принципу «законності» і воно не було свавільним». У справі «Ізмайлов проти Росії» (п. 38 рішення від 16 жовтня 2008 року) Європейський суд вказав, що «для того, щоб втручання вважалося пропорційним, воно має відповідати тяжкості правопорушення і не становити «особистого надмірного тягаря для особи».

При призначенні покарання суд виходить із положеньстатті 65 КК України, а саме: з принципів законності, справедливості, індивідуалізації, а також достатності покарання для виправлення та попередження нових злочинів, враховує характер та ступінь тяжкості вчинених злочинів, пом`якшуючі покарання обставини, відсутність обставин, які обтяжують покарання, особу обвинуваченого, його відношення до скоєного злочину, і вважає, що виправлення ОСОБА_4 і попередження скоєння ним нових злочинів можливо без ізоляції від суспільства.

Беручи до уваги вказані обставини в їх сукупності та відсутність тяжких наслідків, а також враховуючи дані про особу, суд вважає за можливе у даному випадку, призначивши ОСОБА_4 покарання у вигляді позбавлення волі, застосувати до ньогост. 75 КК Україниі звільнити його від відбування покарання з випробуванням, одночасно поклавши на засудженого обов`язки, які сприятимуть його виправленню, оскільки саме таке покарання, на думку суду, є справедливим, а також необхідним і достатнім для його виправлення та попередження вчинення ним нового злочину.

Суд, керуючись ст. ст.124,368 КПК України,вважає занеобхідне стягнутиз ОСОБА_4 на користьсудового експертавитрати запроведення судово-товарознавчоїекспертизи №4300/20 від 11.12.2020 у розмірі 320,00 грн.

Цивільний позов у кримінальному провадженні не заявлений.

Питання проречові доказисуд вирішуєвідповідно до ст. 100 КПК України.

Строк запобіжногозаходу застосованийдо ОСОБА_4 у видіособистого зобов`язання,слід обратидо набраннявироком законноїсили.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст.368-371,373,374,376 КПК України, суд, -

у х в а л и в:

ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , визнати винниму вчиненнізлочину,передбаченого ч.3 ст. 185 КК України,та призначитийому покарання у виглядіпозбавлення волістроком на 4 (чотири) роки.

На підставіст.75КК України звільнити ОСОБА_4 від відбування призначеного покарання, якщо він протягом іспитового строку тривалістю 2(два)роки не вчинить нового злочину та виконає покладені на нього відповідно дост. 76 КК Україниобов`язки: періодично з`являтися для реєстрації до уповноваженого органу з питань пробації, повідомляти уповноважений орган з питань пробації про зміну місця проживання, роботи або навчання, не виїжджати за межі України без погодження з уповноваженим органом з питань пробації.

Стягнути з ОСОБА_4 на користь судового експерта ОСОБА_8 процесуальні витрати за проведення судових товарознавчої експертизи № 4300/20 від 11.12.2020 ув сумі 20 (триста двадцять) грн. 00 коп.

Речові докази:ноутбук ASUS X543UA-DM2583 (90NB0HF6M28180) 15.6 FullHD(1920x1080) TN матовий\Intel Core s3-702U (2.3 ГГц) HDD 1 ТБ\Intel Grafics 620\ нет ОП\Wi-Fi\ВТ\веб-камера\Endless OS\1/9 кг\ серебристого кольору, вартістю 10960 грн. та гарнітура SVEN AP-G855MV Black/Red, які передані на зберігання до бібліотеки, вважати повернутими потерпілій стороні.

Роз`яснити, що учасники судового провадження мають право подати клопотання про помилування, право на ознайомлення з журналом та технічним записом судового засідання і подати на них письмові зауваження.

На вирок може бути подана апеляційна скарга до Харківського апеляційного суду через Чугуївський міський суд Харківської області протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Вирок його копію негайно після проголошення вручити засудженому та прокурору.

Копію вироку не пізніше наступного дня після ухвалення надіслати потерпілій, яка не була присутніми у судовому засіданні.

Суддя -

СудЧугуївський міський суд Харківської області
Дата ухвалення рішення14.07.2021
Оприлюднено31.01.2023
Номер документу98295441
СудочинствоКримінальне
КатегоріяЗлочини проти власності Крадіжка

Судовий реєстр по справі —636/56/21

Ухвала від 04.12.2023

Кримінальне

Чугуївський міський суд Харківської області

Гуменний З. І.

Постанова від 14.07.2021

Кримінальне

Чугуївський міський суд Харківської області

Гуменний З. І.

Ухвала від 23.03.2021

Кримінальне

Чугуївський міський суд Харківської області

Гуменний З. І.

Ухвала від 12.01.2021

Кримінальне

Чугуївський міський суд Харківської області

Гуменний З. І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні