Ухвала
від 14.07.2021 по справі 644/6425/21
ОРДЖОНІКІДЗЕВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ХАРКОВА

14.07.2021 Суддя Глібко О. В..

Справа № 644/6425/21

Провадження № 2/644/2416/21

У Х В А Л А

іменем України

14 липня 2021 року м. Харків

Суддя Орджонікідзевського районного суду м. Харкова - Глібко О.В., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , треті особи Управління- служба у справах дітей Дніпровської міської ради, Служба у справах дітей по Індустріальному району Департаменту служб у справах дітей Харківської міської ради про позбавлення батьківських прав,

В С Т А Н О В И В:

Позивач ОСОБА_1 в особі представника- адвоката Іванова А.А. звернулася до суду з позовною заявою до ОСОБА_2 , треті особи Управління- служба у справах дітей Дніпровської міської ради, Служба у справах дітей по Індустріальному району Департаменту служб у справах дітей Харківської міської ради про позбавлення батьківських прав.

Позивач просить позбавити ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 батьківських прав відносно сина ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 .

Позовна заява підлягає залишенню без руху, оскільки дана заява пред`явлена з порушенням ст. ст. 175, 177 ЦПК України, а саме…

Згідно положень п. 4, 5 ч. 3 ст. 175 ЦПК України позовна заява повинна містити: зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них; виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.

Відповідно до ч. 5 ст. 177 ЦПК України позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).

Відповідно до ч. 2 ст. 83 ЦПК України позивач повинен подати докази разом з поданням позовної заяви.

Відповідно до ч. 1 ст. 164 СК України мати, батько можуть бути позбавлені судом батьківських прав, якщо вона, він: не забрали дитину з пологового будинку або з іншого закладу охорони здоров`я без поважної причини і протягом шести місяців не виявляли щодо неї батьківського піклування; ухиляються від виконання своїх обов`язків по вихованню дитини; жорстоко поводяться з дитиною; є хронічними алкоголіками або наркоманами; вдаються до будь-яких видів експлуатації дитини, примушують її до жебракування та бродяжництва; засуджені за вчинення умисного злочину щодо дитини.

Враховуючи, що позбавлення батьківських прав є крайнім заходом, особи можуть бути позбавлені батьківських прав виключно з підстав, передбачених статтею 164 СК України .

Позивач, як на підставу своїх позовних вимог, зазначає, що ОСОБА_2 ухиляється від виконання своїх обов`язків по вихованню дитини та надає в підтвердження розрахунок заборгованості по сплаті аліментів, інших доказів, що підтверджують вказану обставину, до позовної заяви не додано.

Так, при розгляді цивільної справи про позбавлення та поновлення батьківських прав обов`язковим є наявність письмового висновку органу опіки та піклування щодо розв`язання спору, поданого на підставі відомостей, одержаних у результаті обстеження умов проживання дитини, батьків, інших осіб, які бажають проживати з дитиною, брати участь у її вихованні, а також інших документів, які стосуються справи (ч. 5 ст. 19 Сімейного кодексу України ).

Підставою для складання такого висновку є відповідна заява подана зацікавленою особою. Аналіз практики розгляду питань щодо доцільності (недоцільності) позбавлення батьківських прав свідчить про те, що орган опіки та піклування при прийнятті рішення перш за все керується отриманими у документальній формі фактичними даними, а саме: характеристика на батьків з місця проживання; пояснення не менше трьох сусідів про спосіб життя одного з батьків, якщо батьки розлучені (нотаріально засвідчене); акт про участь одного з батьків у вихованні дитини; акт обстеження житлово-побутових умов проживання одного з батьків; довідка з місця проживання про склад сім`ї та реєстрацію; довідка з поштового відділення про кошти, посилки, перекази чи надходили на ім`я дитини; довідка з суду про призначення чи відмову у сплаті аліментів.

Позивачем, висновок органу опіки та піклування щодо розв`язання спору не надано, а додані матеріали не містять жодних відомостей про те, чи зверталася позивач до органу опіки та піклування з відповідною заявою про отримання висновку про доцільність позбавлення батьківських прав.

Таким чином, позивачу, необхідно надати докази на підтвердження своїх позовних вимог, враховуючи, вимоги процесуального законодавства позивач зобов`язаний подати усі докази по справі разом із позовною заявою. Процесуальним законодавством встановлено чіткі рамки подачі доказів до суду, після чого суд не вправі приймати подані докази, оскільки буде порушено вимоги принципу змагальності, крім випадку, коли особа, яка їх подає, обґрунтувала неможливість їх подання у вказаний строк з причин, що не залежали від неї.

Згідно ч. ч. 1, 2 ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу , постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, в якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

З урахуванням викладеного, заяву слід залишити без руху, надавши позивачу строк для усунення недоліків.

Керуючись ст.ст. 175-177, 185 ЦПК України, суд,-

у х в а л и в:

Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , треті особи Управління- служба у справах дітей Дніпровської міської ради, Служба у справах дітей по Індустріальному району Департаменту служб у справах дітей Харківської міської ради про позбавлення батьківських прав- залишити без руху, надавши строк для усунення недоліків п`ять днів з моменту отримання копії ухвали суду.

У разі невиконання ухвали суду в зазначений термін позовну заяву вважати неподаною та повернути позивачу зі всіма доданими до неї документами.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя О.В. Глібко

СудОрджонікідзевський районний суд м.Харкова
Дата ухвалення рішення14.07.2021
Оприлюднено14.07.2021
Номер документу98300810
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —644/6425/21

Ухвала від 21.12.2023

Цивільне

Київський районний суд м. Полтави

Яковенко Н. Л.

Ухвала від 02.05.2023

Цивільне

Київський районний суд м. Полтави

Яковенко Н. Л.

Ухвала від 10.01.2022

Цивільне

Орджонікідзевський районний суд м.Харкова

Глібко О. В.

Ухвала від 11.10.2021

Цивільне

Орджонікідзевський районний суд м.Харкова

Глібко О. В.

Ухвала від 09.09.2021

Цивільне

Орджонікідзевський районний суд м.Харкова

Глібко О. В.

Ухвала від 29.07.2021

Цивільне

Орджонікідзевський районний суд м.Харкова

Глібко О. В.

Ухвала від 14.07.2021

Цивільне

Орджонікідзевський районний суд м.Харкова

Глібко О. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні