8090-2007А
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
Автономна Республіка Крим, 95003, м.Сімферополь, вул.Р.Люксембург/Речна, 29/11, к. 101
ПОСТАНОВА
Іменем України
02.07.2007Справа №2-7/8090-2007А
За позовом Прокурора Чорноморського району (96400, смт. Чорноморське, вул. Кірова, 6а) в особі Управління Пенсійного фонду України в Чорноморському районі (96400, смт. Чорноморське, вул. Кірова, 6, ЗКПО 22300292 )
До відповідача Товариства з обмеженою відповідальністю „Кримський експертно – правовий центр” (96400, смт. Чорноморське, Чорноморський район, вул. Кірова, б.43, код ЗКПО 32714808)
Про стягнення 834,57 грн.
Суддя господарського суду АР Крим І. І. Дворний Секретар судового засідання В. Є. Євген'єва
П Р Е Д С Т А В Н И К И:
Від позивача – не з'явився
Від відповідача – не з'явився
Прокурор – Куїнджи М.О. – посв. № 05380
Сутність адміністративної справи:
Прокурора Чорноморського району звернувся до господарського суду АР Крим в особі Управління Пенсійного фонду України в Чорноморському районі з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю „Кримський експертно – правовий центр” про стягнення 834,57 гривень заборгованості зі сплати внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.
Позивач у судове засідання не з'явися, про причини неявки суд не повідомив, про час та місце слухання справи був проінформований належним чином рекомендованою кореспонденцією.
Відповідач у судове засідання не з'явився, заперечення на позов на надав, про причини неявки суд не повідомив, про час та місце слухання справи був проінформований належним чином рекомендованою кореспонденцією.
Розглянувши матеріали справи, дослідивши представлені докази, заслухавши пояснення прокурора, суд
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю „Кримський експертно – правовий центр” зареєстровано в Управлінні Пенсійного фонду України в Чорноморському районі як платник збору на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування (реєстраційний номер 27-03-01-79 ).
Принципи, засади і механізми функціонування системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, призначення, перерахунку і виплати пенсій, надання соціальних послуг з коштів Пенсійного фонду, що формуються за рахунок страхових внесків роботодавців, бюджетних та інших джерел, а також порядок формування Накопичувального пенсійного фонду та фінансування за рахунок його коштів видатків на оплату договорів страхування довічних пенсій або одноразових виплат застрахованим особам, членам їхніх сімей та іншим особам визначаються Законом України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” №1058-ІУ від 09.07.2003 р.
Згідно зі ст. 1 цього Закону страхувальниками визнаються роботодавці та інші особи, які відповідно до цього Закону сплачують страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.
П. 6 ч. 2 ст. 17 Закону України №1058 встановлений обов'язок страхувальників нараховувати, обчислювати і сплачувати в установлені строки та в повному обсязі страхові внески.
Відповідно до ч. 2 ст. 106 вказаного Закону суми страхових внесків своєчасно не нараховані та/або не сплачені страхувальниками у строки, визначені статтею 20 цього Закону, в тому числі обчислені територіальними органами Пенсійного фонду у випадках, передбачених частиною третьою статті 20 цього Закону, вважаються простроченою заборгованістю із сплати страхових внесків (далі — недоїмка) і стягуються з нарахуванням пені та застосуванням фінансових санкцій.
П. 3 ст. 106 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” передбачено, що Територіальні органи Пенсійного фонду за формою і у строки, визначені правлінням Пенсійного фонду, надсилають страхувальникам, які мають недоїмку, вимогу про її сплату. Протягом десяти робочих днів із дня одержання вимоги про сплату недоїмки страхувальник зобов'язаний сплатити суми недоїмки та суми фінансових санкцій. Страхувальник у разі незгоди з розрахунком суми недоїмки, зазначеної у вимозі про сплату недоїмки, узгоджує її з органами Пенсійного фонду в порядку, встановленому правлінням Пенсійного фонду, а в разі неузгодження вимоги із органами Пенсійного фонду має право на оскарження вимоги в судовому порядку.
Матеріали справи свідчать, що на виконання цієї норми Управлінням Пенсійного фонду України в Чорноморському районі відносно Товариства з обмеженою відповідальністю „Кримський експертно – правовий центр” була виставлена вимога № Ю-57 від 04.04.2007 р. на суму 834 грн. 57 коп. Вимога про сплату недоїмки були отримані відповідачем 17.05.2007 р., про що свідчить підпис працівника відповідача в поштових повідомленнях.
Відповідач не надав суду доказів сплати ним недоїмки у розмірі 834,57 грн. або того, що вищезазначені вимоги були оскаржені до вищого органу Пенсійного фонду або в судовому порядку, у той час як відповідно до ч. 1 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
За таких обставинах позовні вимоги Управління Пенсійного фонду України в Чорноморському районі є обґрунтованими, підтверджується матеріалами справи, а тому підлягають задоволенню.
Відповідно до ч. 4 ст. 94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем — фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Приймаючі до уваги викладене, керуючись ст. ст. 158 - 163, Кодексу адміністративного судочинства України, суд –
П О С Т А Н О В И В :
1. Позов задовольнити.
2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю „Кримський експертно – правовий центр” (96400, смт. Чорноморське, Чорноморський район, вул. Кірова, б.43, код ЗКПО 32714808) на користь Управління Пенсійного фонду України в Чорноморському районі Автономної республіки Крим (96400, смт. Чорноморське, вул. Кірова, 6, р/р 2560670448912 в Чорноморському відділенні № 4560 ВАТ „Державний Ощадний банк”, МФО 384094, ЗКПО 22300292 ) заборгованість по страховим внескам у розмірі 834,57 грн.
Виконавчий лист видати після вступу постанови в законну силу за заявою сторони, на користь якої ухвалено рішення.
Судом роз'яснено сторонам положення ст. 255 Кодексу адміністративного судочинства України, відповідно якої Постанова суду, яка набрала законної сили, є обов'язковою для осіб, які беруть участь у справі, для їхніх правонаступників, а також для всіх органів, підприємств, установ та організацій, посадових чи службових осіб, інших фізичних осіб і підлягає виконанню на всій території України.
У разі неподання заяви про апеляційне оскарження, Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення.
Якщо після подачі заяви про апеляційне оскарження, апеляційна скарга не подана, Постанова вступає в закону силу через 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова може бути оскаржена в порядку і строки, передбачені ст.. 186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Дійсну Постанову направити на адресу сторін рекомендованою кореспонденцією.
Суддя Господарського суду
Автономної Республіки Крим Дворний І.І.
Суд | Господарський суд Автономної Республіки Крим |
Дата ухвалення рішення | 02.07.2007 |
Оприлюднено | 02.10.2007 |
Номер документу | 983051 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Автономної Республіки Крим
Дворний І.І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні