Рішення
від 22.06.2021 по справі 548/1769/20
ХОРОЛЬСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 548/1769/20

Провадження № 2/548/194/21

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

22.06.2021 року Хорольський районний суд Полтавської області в складі:

головуючого - судді Старокожка В.П.,

за участю секретаря судового засідання - Комаренко В.М.,

представника відповідача - Коваленко О.А.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Хорол цивільну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю Підприємства Відродження до ОСОБА_1 , Товариства з обмеженою відповідальністю "АСТАРТА ПРИХОРОЛЛЯ" про переведення прав за договором оренди землі,

В С Т А Н О В И В:

Позивач звернувся до суду з вищевказаним позовом.

В обгрунтування позову зазначив, що відповідач ОСОБА_1 як власник земельної ділянки площею 3,5817 га, з кадастровим номером 5324884400:00:007:0005, що знаходиться на території Хорольської міської (колишньої Петрівської сільської ради) Лубенського (колишнього Хорольського ) району уклав 27 серпня 2020 року договір оренди цієї замельної ділянки із іншим відповідачем ТзОВ "АСТАРТА ПРИХОРОЛЛЯ".

Вазуючи на те, що відповідачі уклали спірний договір в порушення переважного права позивача ТзОВ Підприємства Відродження , як попереднього орендаря цієї земельної ділянки на її оренду, з посиланням на ст. 777 ЦК України просили перевести права орендаря за спірним договором на позивача.

В судове засіданні позивач явку свого представника не забезпечив, подав суду заяву про розгляд справи у відсутність свого представника, позовні вимоги підтримав, просив їх задовольнити.

Відповідач ОСОБА_1 в судовому засіданні проти задоволення позовних вимог заперечив, в задоволенні позову просив відмовити, з тих підстав, що права позивача оспорюваний останнім позов не порушено.

Представник відповідача ТзОВ "АСТАРТА ПРИХОРОЛЛЯ" - Коваленко О.А. в судовому засідання проти задоволення позовних вимог заперечила, з тих підстав, що хоч позивач і був орендарем земельної ділянки належної ОСОБА_1 , про те цей договір закінчився, і після його закінчення та повернення ОСОБА_1 земельної ділянки в натури, останні уклав новий договір з новим орендарем, тому права попереднього позивача не є порушеними, так як переважне право на укладення договору оренди позивач втратив.

Вивчивши матеріали справи, допитавши сторони, що з`явилися в судове засідання, суд вважає, що позов не підлягає задоволення, виходячи з наступних підстав.

Як встановлено судом, позивачу ОСОБА_1 відповідно до свідоцтва про право на спадщину № 2596 виданого 16 липня 2012 року, належить земельна ділянка площею 3,5817 га ріллі, для товарного сільськогосподарського товариства, кадастровий номер 5324884400:000:007:0005, що знаходиться на території Петракіївської сільської ради Хорольського району (нині Хорольської міської ради Лубенського району Полтавської області).

21 серпня 2013 року між товариством з обмеженою відповідальністю Підприємство Відродження та ОСОБА_1 було укладено договір оренди земельної ділянки строком на 5 років, відповідно до якого було передано ТОВ Підприємство Відродження земельну ділянку площею 3,5817 га ріллі, для товарного сільськогосподарського товариства, кадастровий номер 5324884400:000:007:0005, що знаходиться на території Петракіївської сільської ради Хорольського району.

Право оренди за даним договором було зареєстровано 06 вересня 2013 року, що підтверджується витягом з державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію прав та їх обтяжень.

Строк дії вказаного договору закінчився 06 вересня 2018 року.

27 серпня 2020 року між ОСОБА_1 та ТзОВ "Астарта Прихоролля" укладено догвір оренди земельної ділянки строком на 8 років.

Право оренди за даним договором було зареєстровано 01.09.2020 року, що підтверджується витягом з державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію прав та їх обтяжень.

Відповідно до ч. 4 ст. 124 ЗК України, передбачено, що передача в оренду земельних ділянок, що перебувають у власності громадян і юридичних осіб, здійснюється за договором оренди між власником земельної ділянки і орендарем.

Частиною першою статті 627 ЦК України передбачено, що відповідно до статті 6 цього Кодексу сторони є вільними в укладенні договору, виборі контрагента та визначенні умов договору з урахуванням вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, звичаїв ділового обороту, вимог розумності та справедливості.

Статтею 93 ЗК України встановлено, що право оренди земельної ділянки - це засноване на договорі строкове платне володіння і користування земельною ділянкою, необхідною орендареві для провадження підприємницької та іншої діяльності. Земельні ділянки можуть передаватися в оренду громадянам та юридичним особам України, іноземцям і особам без громадянства, іноземним юридичним особам, міжнародним об`єднанням і організаціям, а також іноземним державам.

Відповідно до положень ст.ст. 3, 13 Закону України Про оренду землі об`єктами оренди є земельні ділянки, що перебувають у власності громадян, юридичних осіб, комунальній або державній власності. Договір оренди землі - це договір, за яким орендодавець зобов`язаний за плату передати орендареві земельну ділянку у володіння і користування на певний строк, а орендар зобов`язаний використовувати земельну ділянку відповідно до умов договору та вимог земельного законодавства.

Як встановлено судом, і це не заперечується сторонами по справі строк дії договору оренди земельної ділянки площею 3,5817 га ріллі, для товарного сільськогосподарського виробництва, кадастровий номер 5324884400:000:007:0005, від 21 серпня 2013 року між товариством з обмеженою відповідальністю Підприємство Відродження та ОСОБА_1 припинився 06 вересня 2018 року.

Укладення нового договору між відповідачами відбулося після закінчення строку дії попереднього договору, тому права попереднього землекористувача на переконання суду не порушено.

Питання наявності переважногоправа позивача на укладення договору ореди земельної ділянки вже було предметом розгляду як Хорольського районного суду Полтавської області, так і Полтавського апеляційного суду.

За результатами розгляду 21 вересня 2020 року постановою Полтавського апеляційного суду апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю "Підприємство "Відродження" - залишено без задоволення.

Апеляційні скарги Товариства з обмеженою відповідальністю "Астарта Прихоролля", та ОСОБА_1 - задоволено.

Рішення Хорольського районного суду Полтавської області від 21 липня 2020 року в частині визнання недійсним договор оренди земельної ділянки, укладеного між ОСОБА_1 та Товариством з обмеженою відповідальністю Астарта Прихоролля та стягненні судових витрат - скасовано та в цій частині та ухвалено нове.

У задоволенні позову Товариства з обмеженою відповідальністю "Підприємство "Відродження" до ОСОБА_1 , Товариства з обмеженою відповідальністю "Астарта Прихоролля" про визнання недійсним договору оренди землі, укладеного між ОСОБА_1 1 та Товариством з обмеженою відповідальністю Астарта Прихоролля та у стягненні судових витрат - відмовлено.

Вказане рішення суду набрало законної сили, цим рішенням суду встановлено відсутність підстав для переважного права позивача на укладення договору оренди землі, таким чином відсутні і підстави для переведення прав та обов`язків орендаря за договором оренди від 27 серпня 2020 року, а тому в задоволенні позову слід відмовити.

Керуючись ст.ст. 258, 259, 265, 268 ЦПК України, суд

У Х В А Л И В:

У задоволенні позовних вимог Товариства з обмеженою відповідальністю Підприємства Відродження

(Код ЄДРПОУ: 34865259, адреса: с. Петракіївка, вул. Центральна, буд. 33/2, Лубенського району Полтавської області)

до ОСОБА_1 ,

( ІНФОРМАЦІЯ_1 , адреса: АДРЕСА_1 , паспорт серії НОМЕР_1 )

Товариства з обмеженою відповідальністю "АСТАРТА ПРИХОРОЛЛЯ"

(Код ЄДРПОУ: 37137609, адреса: с. Староаврамівка, вул. Шевченка, буд. 21, Лубенського району Полтавської області)

про переведення прав за договором оренди землі -

відмовити.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

Рішення може бути оскаржене протягом 30 (тридцяти) днів з дня його проголошення шляхом подачі відповідної заяви до Полтавського апеляційного суду або, у відповідності до п. 15.5 ч. 1 Перехідних положень ЦПК України, до Хорольського районного суду Полтавської області (до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи). Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження рішення суду, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Дата складання повного тексту рішення суду: 22.06.2021

Головуючий

СудХорольський районний суд Полтавської області
Дата ухвалення рішення22.06.2021
Оприлюднено15.07.2021
Номер документу98311951
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —548/1769/20

Рішення від 22.06.2021

Цивільне

Хорольський районний суд Полтавської області

Старокожко В. П.

Рішення від 22.06.2021

Цивільне

Хорольський районний суд Полтавської області

Старокожко В. П.

Ухвала від 02.02.2021

Цивільне

Хорольський районний суд Полтавської області

Старокожко В. П.

Ухвала від 21.12.2020

Цивільне

Хорольський районний суд Полтавської області

Старокожко В. П.

Ухвала від 26.11.2020

Цивільне

Хорольський районний суд Полтавської області

Старокожко В. П.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні