ПЕЧЕРСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

УХВАЛА

печерський районний суд міста києва

Справа № 757/35217/21-к

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

05 липня 2021 року слідчий суддя Печерського районного суду м. Києва Писанець В.А., при секретарі Єряшевій А.О., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду у місті Києві клопотання старшого слідчого в ОВС ГСУ НП України Загладька В.О., про продовження строку досудового розслідування у кримінальному провадженні №12020100060000087, від від 19.01.2020, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 209, ч. 4 ст. 190 КК України, -

ВСТАНОВИВ:

25.06.2021 року до провадження слідчого судді Печерського районного суду м. Києва Писанця В.А. надійшло клопотання старшого слідчого в ОВС ГСУ НП України Загладька В.О., про продовження строку досудового розслідування у кримінальному провадженні № 12020100060000087.

В обґрунтування клопотання зазначено, що Головним слідчим управлінням Національної поліції України здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 12020100060000087 від 19.01.2020, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 209, ч. 4 ст. 190 КК України.

Досудовим розслідуванням встановлено, що вказане кримінальне провадження зареєстровано на підставі інформації, котра надійшла від Департаменту кіберполіцїї НП України про те, що група осіб здійснює збут під виглядом лікарських препаратів речовини, котрі не мають лікувальних властивостей та не зареєстровані на території України, що є шахрайством в особливо великих розмірах.

Крім цього встановлено, що група працівників ТОВ "ЕВЕРАД" (код ЄРДПОУ 39385113), фактична адреса: м. Київ, вул. Боричів тік, 35-В, за допомогою платформи https://еvегаd.соm/ створили понад 150 веб-ресурсів, на яких розміщено рекламу, щодо препаратів для лікування різних хвороб.

В рамках розслідування вказаного кримінального провадження допитано ОСОБА_1 , який повідомив, що у мережі Інтернет знайшов оголошення про продаж препаратів для лікування Nогmaten , який нібито лікує гіпертонію. Після отримання та огляду даного препарату, у нього виник сумнів про ефективність та він вирішив звернутися до працівників кіберполіції, та добровільно надав дані препарати для дослідження.

В ході досудового розслідування, надані ОСОБА_1 препарати направлено до ДУ ІГЗ НАМНУ для дослідження, звідки в свою чергу отримано лист директора ДУ ІГЗ НАМНУ в якому вказано, що відповідно до чинного законодавства України дані препарати не є лікарськими засобами, зареєстрованими в Україні та не можуть класифікуватися як дієтична добавка, за відсутності такої інформації даний продукт вводить в оману споживачів України і не може реалізовуватись на ринку у зв`язку з тим, що безпека при застосуванні представлених зразків не підтверджена, тож ймовірно вони можуть спричинити негативні наслідки для здоров`я людини.

Отримано висновок Науково-дослідної лабораторії судових експертиз згідно якого встановлено, що таблетки Nогmaten , складаються із лимонної кислоти, соди, цурку, ароматизаторів, барвників, а також містять гліцериди вищих карбонових кислот (олії), поліфеноли (природні антиоксиданти) та не містить біологічно активних компонентів, що свідчить про невідповідність хімічного складу маркувальним даним.

Оперативним шляхом встановлено, що всі відправлення препаратів для лікування Nогmaten , який нібито лікує гіпертонію, здійснюються з двох відділень Нової пошти які знаходяться у Вінницькій області, а саме: відділення Нової пошти у смт. Копайгород та с. Лука-Мелешківська.

Крім того, всі кошти за товари обготівковуються у тих самих відділеннях, за добу здійснюється приблизно 150-200 відправлень лікарських засобів.

В ході аналізу оперативної інформації встановлено, що препарати які не було отримано потерпілими у відділеннях Нової пошти повертаються до Вінницької області, але відправниками не отримуються, що може свідчити про їх малозначність.

21.04.2021 року в рамках даного кримінального провадження проведено обшуки на території міста Києва, Київської, Полтавської, Харківської, Вінницької, Закарпатської, Львівської, Одеської областей.

В ході проведення обшуку у відділенні Нової пошти за адресою смт. Тиврів, вул. Тиверська буд. 38, виявлено та вилучено пакети Нової пошти відправлення яких здійснювалося з використанням номерів мобільних телефонів: НОМЕР_1 ; НОМЕР_2 ; НОМЕР_3 ; НОМЕР_4 ; НОМЕР_5 ; НОМЕР_6 ; НОМЕР_7 ; НОМЕР_8 ; НОМЕР_9 ; НОМЕР_10 ; НОМЕР_11 ; НОМЕР_12 ; НОМЕР_13 ; НОМЕР_14 ; НОМЕР_15 ; НОМЕР_16 ; НОМЕР_17 ; НОМЕР_18 ; НОМЕР_9 , які належать третім особам, однак фактично використовуються для здійснення збуту різноманітних лікарських засобів .

Подальшим аналізом отриманої інформації, встановлено, що за допомогою номерів мобільних телефонів: НОМЕР_1 ; НОМЕР_2 ; НОМЕР_3 ; НОМЕР_4 ; НОМЕР_5 ; НОМЕР_6 ; НОМЕР_7 ; НОМЕР_8 ; НОМЕР_9 ; НОМЕР_10 ; НОМЕР_11 ; НОМЕР_12 ; НОМЕР_13 ; НОМЕР_14 ; НОМЕР_15 ; НОМЕР_16 ; НОМЕР_17 ; НОМЕР_18 ; НОМЕР_9 , починаючи з початку 2020 року здійснено приблизно 15000 відправлень за які отримано приблизно 10 000 000 гривень, які в подальшому легалізовано.

Крім того, в ході проведення санкціонованих обшуків у даному кримінальному провадженні, а саме за адресою: м. Київ, вулиця Боричів Тік, будинок 35-В, за місцем знаходження ТОВ "ЕВЕРАД" було виявлено та вилучено комп`ютерне обладнання на частині якого в ході проведення подальших оглядів встановлено причетність працівників ТОВ "ЕВЕРАД" до вчинення вказаних кримінальних правопорушень.

На теперішній час у рамках кримінального провадження виконані такі слідчі (розшукові) дії:

- Проведено тридцять обшуків на території міста Києва, Київської, Полтавської, Харківської, Вінницької, Закарпатської, Львівської, Одеської областей, в ході яких було виявлено та вилучено: лікарські препарати, речовини, котрі не мають лікувальних властивостей та не зареєстровані на території України, комп`ютерне обладнання, мобільні телефони, транспортні засоби, грошові кошти, набої, бухгалтерську, фінансово-господарську та іншу документації щодо провадження незаконноі? діяльності та подальшого виведення у легальнии? обіг грошових коштів, отриманих під час цієі? діяльності. - Проведено огляди вилученого майна в ході яких встановлено причетність працівників ТОВ "ЕВЕРАД" до вчинення вказаних кримінальних правопорушень;

- Призначено: компютерно - технічні експертизи, експертизу зброї та фізико - хімічну експертизу;

- Допитано в якості потерпілих тридцять громадян України, які придбали препарати, котрі не мають лікувальних властивостей та не зареєстровані на території України;

09.07.2021 року у кримінальному провадженні спливає строк досудового розслідування визначеного ст. 219 КПК України.

Разом з цим, під час досудового розслідування вищевказаного кримінального провадження не проведено всіх необхідних слідчих (розшукових) дій, для встановлення особи, яка винна у вчинені вказаних кримінальних правопорушень та встановлення всіх обставин вчинення кримінального правопорушення.

Провести повний спектр необхідних слідчих (розшукових), процесуальних дій в межах строку досудового розслідування не представилося можливим у зв`язку із відмовою володільців документів, в порядку ст. 93 КПК України, надання інформації та копій документів, які необхідні для вивчити з метою встановлення обставин вчинення кримінального правопорушення, переліку осіб, які являються свідками у кримінальному провадженні та установ, посадові особи яких причетні до вчинення дій пов`язаних із подією злочину, що в подальшому дало б змогу провести необхідні допити, заходи забезпечення провадження отримання дозволу на проведення яких потребує погодження із процесуальним керівником. Обставини проведення реорганізації Генеральної прокуратури та створення Офісу Генерального прокурора призвело до систематичної відсутності, або заміни процесуальних керівників у кримінальному провадженні, що не дозволило погоджувати клопотання про тимчасовий доступ до необхідних документів та відомостей.

Разом із тим, у даному кримінальному провадженні необхідно виконати наступні слідчі (розшукові) та інші процесуальні дії:

- Допитати в якості свідків наступних громадян: ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , ОСОБА_10 , ІНФОРМАЦІЯ_6 , ОСОБА_11 , ІНФОРМАЦІЯ_7 , ОСОБА_12 , ІНФОРМАЦІЯ_8 , ОСОБА_13 , ІНФОРМАЦІЯ_9 , ОСОБА_14 , ІНФОРМАЦІЯ_10 , ОСОБА_15 , ІНФОРМАЦІЯ_11 ;

- Встановити потерпілих осіб, які придбали препарати, котрі не мають лікувальних властивостей та не зареєстровані на території України. У відповідності до ст. 55 КПК України, відібрати заяви про залучення встановлених осіб до провадження як потерпілих;

- Провести огляди виявлених та вилучених речей та документів в ході обшуків на території міста Києва, Київської, Вінницької, Закарпатської, Львівської, Одеської, Харківської, Полтавської областей

- Отримати висновки компютерно - технічної експертизи, експертизи зброї та фізико - хімічної експертизи;

- Підготувати повідомлення про підозру причетним особам у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 209, ч. 4 ст. 190 КК України;

- Вивчення та надання оцінки отриманих документів та відомостей, визначення послідовності та переліку проведення подальших слідчих (розшукових) дій, заходів забезпечення кримінального провадження;

- Надати оцінку діям посадових осіб та осіб, які причетні до вчинення кримінального правопорушення та відповідність їх вимогам чинного законодавства;

- Виконати інші слідчі та процесуальні дії, потреба у яких виникне в ході досудового розслідування.

Відповідно до ч. 4 ст. 38 КПК України, орган досудового розслідування зобов`язаний застосовувати всі передбачені законом заходи для забезпечення ефективності досудового розслідування.

Разом з тим, завершити досудове слідство у встановлений п. 2 ч. 1 ст. 219 КПК України строк не представляється можливим внаслідок складності провадження і необхідності здійснення ряду процесуальних дій і рішень.

У судове засідання слідчий та прокурор не з`явились.

Прокурор подав заяву відповідно якій у зв`язку з дією карантинних обмежень через поширення вірусу COVID-19 просить розгляд клопотання здійснити без його участі та участі слідчого, клопотання підтримує у повному обсязі та просить його задовольнити.

Слідчий суддя, дослідивши матеріали клопотання та додані до нього документи, приходить до наступного.

Згідно ст. 294 КПК України, якщо з дня повідомлення особі про підозру у вчиненні злочину досудове розслідування (досудове слідство) неможливо закінчити у строк, зазначений у пункті 2 абзацу третього частини першої статті 219 цього Кодексу, він може бути продовжений в межах строків, встановлених пунктами 2 та 3 частини другої статті 219 цього Кодексу: 1) до трьох місяців - керівником місцевої прокуратури, заступником Генерального прокурора; 2) до шести місяців - слідчим суддею за клопотанням слідчого, погодженим з керівником регіональної прокуратури або його першим заступником чи заступником, заступниками Генерального прокурора; 3) до дванадцяти місяців - слідчим суддею, за клопотанням слідчого, погодженим з Генеральним прокурором чи його заступниками.

Згідно ст.295-1 КПК України, слідчий суддя відмовляє у задоволенні клопотання про продовження строку досудового розслідування до повідомлення особі про підозру у разі його протиправності та необґрунтованості. Крім підстав, передбачених частиною четвертою цієї статті, слідчий суддя відмовляє у задоволенні клопотання про продовження строку досудового розслідування після повідомлення особі про підозру, якщо слідчий не доведе, що додатковий строк необхідний для отримання доказів, які можуть бути використані під час судового розгляду, або для проведення чи завершення проведення експертизи, за умови що ці дії не могли бути здійснені чи завершені раніше з об`єктивних причин, а також якщо досліджені під час вирішення цього питання обставини свідчать про відсутність достатніх підстав вважати, що сталася подія кримінального правопорушення, яка дала підстави для повідомлення про підозру, та/або підозрюваний причетний до цієї події кримінального правопорушення.

Під час розгляду клопотання встановлено, що додатковий строк є необхідним для допиту свідків, призначення експертиз, та проведення інших заходів забезпечення кримінального провадження.

За викладених обставин подане клопотання слід задовольнити, адже слідчим доведено необхідність продовження строку досудового розслідування на 12 місяців.

На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 294, 295-1 КПК України, слідчий суддя -

УХВАЛИВ:

Клопотання- задовольнити.

Продовжити строк досудового розслідування у кримінальному провадженні № 12020100060000087 від 19.01.2020, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 209, ч. 4 ст. 190 КК України, на дванадцять місяців, тобто до 09 липня 2021 року.

Ухвала слідчого судді не може бути оскаржена і набирає законної сили з моменту її оголошення.

Слідчий суддя В. А. Писанець

Дата ухвалення рішення 05.07.2021
Зареєстровано 15.07.2021
Оприлюднено 15.07.2021

Судовий реєстр по справі 757/35217/21-к

Проскрольте таблицю вліво →
Рішення Суд Форма
Ухвала від 16.07.2021 Печерський районний суд міста Києва Кримінальне
Ухвала від 05.07.2021 Печерський районний суд міста Києва Кримінальне

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Відстежувати судові рішення та засідання

Додайте Опендатабот до улюбленного месенджеру

Вайбер Телеграм

Опендатабот для телефону