Ухвала
від 01.07.2021 по справі 755/10488/20
ДНІПРОВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

Справа №:755/10488/20

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

"01" липня 2021 р. Дніпровський районного суду м.Києва

в складі: головуючого судді Гончарука В.П.

за участі секретаря Гриценка О.І.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Києві цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про зобов`язання вчинити певні дії, суд -, в с т а н о в и в:

В провадженні Дніпровського районного суду м. Києва перебуває вказана вище цивільна справа.

На запит суду надійшла відповідь з Дніпровського відділу державної реєстрації актів цивільного стану у м.Києві про те, що позивач ОСОБА_2 померла ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Представник позивача подав до суду клопотання про заміну первісного відповідача належним відповідачем в порядку визначеного ст.55 ЦПК України, а саме на ОСОБА_3 у зв`язку зі смертю відповідача ОСОБА_2 .

Дослідивши матеріали справи судом було встановлено, що відповідно до вимог ч.4 ЦПК України визначено, що кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.

Статтею 13 даного Кодексу також визначено, що суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.

Частиною 1 статті 55 ЦПК України передбачено, що у разі смерті фізичної особи, припинення юридичної особи, заміни кредитора чи боржника у зобов`язанні, а також в інших випадках заміни особи у відносинах, щодо яких виник спір, суд залучає до участі у справі правонаступника відповідної сторони або третьої особи на будь-якій стадії судового процесу.

Цивільне-процесуальне законодавство України не містить норм, які б передбачали здійснення провадження у справах щодо осіб, які померли до відкриття провадження у справі.

Отже, ЦПК України визначає порядок процесуального правонаступництва лише у тих справах, де сторона учасник процесу, вибула з певних причин, у тому числі й у зв`язку зі смертю після відкриття провадження у справі. У позовному провадженні процесуальне правонаступництво відбувається в тих випадках, коли права або обов`язки одного із суб`єктів спірного матеріального правовідношення в силу тих або інших причин переходять до іншої особи, яка не брала участі у цьому процесі. Отже процесуальне правонаступництво тісно пов`язане з матеріальним, оскільки процесуальне правонаступництво передбачає перехід суб`єктивного права або обов`язку від однієї особи до іншої в матеріальному праві. При цьому не залежно від підстав матеріального правонаступництва, процесуальне правонаступництво допускається лише після того, як відбудеться заміна в матеріальному правовідношенні.

Таким чином процесуальне правонаступництво у разі смерті фізичної особи в порядку ст. 55 ЦПК України можливо лише шляхом залучення правонаступника померлої сторони за умови, що смерть фізичної особи настала після звернення позивача до суду та відкриття провадження у справі, адже залучення правонаступників особи, яка померла до відкриття провадження у справі, суперечить принципам цивільного судочинства.

За таких обставин, оскільки чинним законодавством України не передбачено судового вирішення спору з особою, яка на час звернення до суду померла та правоздатність якої відповідно до вимог ст. 25 ЦК України припинено, та в силу вказаного вище не могла бути стороною у справі, провадження у справі підлягає закриттю з підстав, передбачених п. 7 ч. 1 ст. 255 ЦПК України.

Вказана правова позиція викладена в Постанові ВП ВС від 07.04.2020 № 473/1433/18 (14-35цс20).

Відповідно до вимог п.7 ч.1 ст.255 ЦПК України суд своєю ухвалою закриває провадження у справі, якщо: настала смерть фізичної особи або оголошено її померлою чи припинено юридичну особу, які були однією із сторін у справі, якщо спірні правовідносини не допускають правонаступництва.

Відповідач ОСОБА_2 померла до відкриття провадження по справі та дані спірні правовідносини не допускають правонаступництва у відповідності до вимог ст. 55 ЦПК України.

На підставі викладено суд дійшов висновку, що клопотання представника позивача не підлягає задоволенню та провадження по справі підлягає закриттю.

Керуючись ст.ст.55, 222, 255 ЦПК України, суд, -

П О С Т А Н О В И В :

Відмовити в задоволені клопотання про заміну відповідача його правонаступником.

Цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про зобов`язання вчинити певні дії - закрити.

Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до Київського апеляційного протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення, а особами, щ обули відсутні під час проголошення протягом 15 діб з дня отримання копії ухвали.

Суддя:

СудДніпровський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення01.07.2021
Оприлюднено15.07.2021
Номер документу98321583
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —755/10488/20

Ухвала від 05.10.2021

Цивільне

Дніпровський районний суд міста Києва

Гончарук В. П.

Ухвала від 01.07.2021

Цивільне

Дніпровський районний суд міста Києва

Гончарук В. П.

Ухвала від 29.01.2021

Цивільне

Дніпровський районний суд міста Києва

Гончарук В. П.

Ухвала від 18.11.2020

Цивільне

Дніпровський районний суд міста Києва

Гончарук В. П.

Ухвала від 27.07.2020

Цивільне

Дніпровський районний суд міста Києва

Гончарук В. П.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні