Справа № 587/827/20
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
15 липня 2021 року Сумський районний суд Сумської області під головуванням судді ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , прокурора ОСОБА_3 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Суми внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань кримінальне провадження №12020200260000242 по обвинуваченню
ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки і мешканки АДРЕСА_1 , українки, громадянки України, пенсіонерки, реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 , раніше не судимої,
у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 190 КК України,
В С Т А Н О В И В :
20.08.2019 ОСОБА_4 звернулась до Управління соціального захисту населення Сумської районної державної адміністрації із заявою про призначення державної соціальної допомоги на дітей одиноким матерям, порядок отримання якої визначений Законом України «Про державну допомогу сім`ям з дітьми» №2811-XII від 21 листопада 1992 року (далі - Закон).
Відповідно до ст. 1 Закону громадяни України, в сім`ях яких виховуються та проживають неповнолітні діти, мають право на державну допомогу у випадках та на умовах, передбачених цим Законом та іншими законами України.
Відповідно до ст. 18-1 Закону право на допомогу на дітей одиноким матерям мають одинокі матері (які не перебувають у шлюбі), одинокі усиновлювачі, якщо у свідоцтві про народження дитини або документі про народження дитини, виданому компетентними органами іноземної держави, за умови його легалізації в установленому законодавством порядку (рішенні про усиновлення дитини), відсутній запис про батька (матір) або запис про батька (матір) проведено в установленому порядку органом державної реєстрації актів цивільного стану за вказівкою матері (батька, усиновлювача) дитини.
Відповідно до ст. 18-3 Закону допомога на дітей одиноким матерям, одиноким усиновлювачам, матері (батьку) у разі смерті одного з батьків, які мають дітей віком до 18 років, надається у розмірі, що дорівнює різниці між 100 відсотками прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку та середньомісячним сукупним доходом сім`ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців.
Рішенням Управління соціального захисту населення Сумської районної державної адміністрації від 27 серпня 2019 року ОСОБА_4 призначено державну соціальну допомогу на дітей одиноким матерям на період з 01.08.2019 по 31.01.2020.
Проте, ОСОБА_4 , будучи власницею земельних ділянок, кадастровий номер 5924780700:10:002:0036 та кадастровий номер 5924780700:10:002:0120, які перебувають в оренді ТОВ «БАСАГРОПРОМ», протягом 2019 року отримувала орендну плату за землю, при цьому, діючи умисно, шахрайським шляхом, зловживаючи довірою Управління соціального захисту населення Сумської районної державної адміністрації, діючи умисно, усвідомлюючи протиправний характер своїх дій та бажаючи настання суспільно небезпечних наслідків у вигляді завдання матеріальної шкоди, переслідуючи корисливий мотив та мету, направлену на особисте збагачення та маючи намір й надалі отримувати державну соціальну допомогу на дітей одиноким матерям, передбачаючи суспільно небезпечні наслідки у вигляді завдання шкоди Державі, в особі Управління соціального захисту населення Сумської районної державної адміністрації та бажаючи їх настання, в порушення вимог Закону України «Про державну допомогу сім`ям з дітьми» № 2811-XII від 21 листопада 1992 року, не повідомила Управління соціального захисту населення Сумської районної державної адміністрації про існування додаткового джерела для існування (отримання орендної плати за землю), за наявності якого така допомога не призначається.
Тобто, ОСОБА_4 умисно приховала факт наявності додаткового джерела для існування та за період з 01.08.2019 по 31.01.2020 шахрайським шляхом заволоділа грошовими коштами у вигляді державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім`ям на суму 2469,12 грн., яка була нарахована Управлінням соціального захисту населення Сумської районної державної адміністрації, чим спричинила останньому матеріальні збитки на вказану суму.
В судовому засіданні ОСОБА_4 свою вину визнала повністю і дала показання про обставини вчинення злочину, зазначені в описовій частині ухвали.
В ході судового засідання обвинувачена ОСОБА_4 заявила клопотання про звільнення її від кримінальної відповідальності у зв`язку з дійовим каяттям.
Прокурор не заперечував проти клопотання та вважав за доцільне звільнити ОСОБА_4 від кримінальної відповідальності, передбаченої ч.1 ст. 190 КК України у зв`язку з дійовим каяттям.
Суд, заслухавши думку учасників судового провадження, вважає, що клопотання ОСОБА_4 про звільнення її від кримінальної відповідальності у зв`язку з дійовим каяттям підлягає задоволенню з наступних підстав.
У відповідності із ст. 45 КК України особа, яка вперше вчинила кримінальний проступок або необережний нетяжкий злочин, крім корупційних кримінальних правопорушень, звільняється від кримінальної відповідальності, якщо вона після вчинення кримінального правопорушення щиро покаялася, активно сприяла розкриттю кримінального правопорушення і повністю відшкодувала завдані нею збитки або усунула заподіяну шкоду.
Згідно з ч. 2 п. 1 ст. 284 КПК України кримінальне провадження закривається судом у зв`язку з звільненням особи від кримінальної відповідальності.
Якщо під час здійснення судового провадження щодо провадження, яке надійшло до суду з обвинувальним актом, сторона кримінального провадження звернеться до суду з клопотанням про звільнення від кримінальної відповідальності обвинуваченого, суд має невідкладно розглянути таке клопотання. ( ч. 4 ст. 286 КПК України).
Суд своєю ухвалою закриває кримінальне провадження та звільняє підозрюваного, обвинуваченого від кримінальної відповідальності у випадку встановлення підстав, передбачених законом України про кримінальну відповідальність. ( ч.3 ст. 288 КПК України).
Кримінальне правопорушення, у скоєнні якого обвинувачується ОСОБА_4 , передбачене ч.1 ст. 190 КК України і є кримінальним проступком.
В судовому засіданні також встановлено, що обвинувачена вперше вчинила кримінальний проступок, раніше не судима, щиро розкаялась у вчиненому кримінальному правопорушенні та активно сприяла його розкриттю, повністю відшкодувала шкоду, завдану державним та суспільним інтересам, що підтверджується відповідними наданими суду квитанціями.
За таких обставин суд вважає, що є підстави для звільнення обвинуваченої від кримінальної відповідальності у зв`язку із дійовим каяттям.
Керуючись ст. 45 КК України, ст. ст. 284, 286, 288 КПК України, суд
У Х В А Л И В :
ОСОБА_4 напідставі ст.45КК Українизвільнити відкримінальної відповідальності,передбаченої ч.1ст.190КК України у зв`язку з дійовим каяттям,закривши відносно неї кримінальне провадження.
Ухвала може бути оскаржена до Сумського апеляційного суду через Сумський районний суд Сумської області протягом семи днів з дня її проголошення.
Суддя ОСОБА_1
Суд | Сумський районний суд Сумської області |
Дата ухвалення рішення | 15.07.2021 |
Оприлюднено | 31.01.2023 |
Номер документу | 98338432 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини проти власності Шахрайство |
Кримінальне
Сумський районний суд Сумської області
Степаненко О. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні