Рішення
від 22.06.2021 по справі 606/771/21
ТЕРЕБОВЛЯНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 606/771/21

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

22 червня 2021 року м. Теребовля

Теребовлянський районний суд Тернопільської області

в складі: головуючого судді Марціцкої І.Б.

при секретарі Пасько І.Б.,

представника позивача- адвоката Скиби Л.С.

розглянувши у підготовчому судовому засіданні в м. Теребовля цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Золотниківської сільської ради, третя особа відділ у Теребовлянському районі Головного управління Держгеокадастру у Тернопільській області про скасування державної реєстрації на земельну ділянку,-

В С Т А Н О В И В :

Позивач ОСОБА_1 звернулася в суд з позовом до Золотниківської сільської ради, третя особа відділ у Теребовлянському районі Головного управління Держгеокадастру у Тернопільській області, у якому просить скасувати державну реєстрацію речового права на земельну ділянку з кадастровим номером 6125080200:01:001:0009 площею 3,94 га., яка знаходиться на території Бенівської сільської ради Теребовлянського району Тернопільської області в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень. В обґрунтування заявлених позовних вимог позивач вказує на те, що 20.03.2002 року ОСОБА_1 видано державний акт на право приватної власності на земельну ділянку для ведення товарного сільськогосподарського виробництва площею 4,61 га., кадастровий номер 61:250:802:01:001:0159, яка розташована на території Бенівської сільської ради на підставі рішення Бенівської сільської ради від 07.04.2000 року №29. Позивачу стало відомо про розташування в межах його земельної ділянки, зареєстрована земельна ділянка комунальної власності кадастровий номер 6125080200:01:001:0009 та 26.03.2021 року позивачу відмовлено у внесення змін до Державного земельного кадастру. У висновку щодо перевірки електронного документа вказано, що містяться помилки: перетин з ділянкою кадастровий номер 6125080200:01:001:0009 (площа співпадає на 85,6299 %); та невідповідність кадастровому плану (в описі меж не зазначено кадастровий номер суміжньої земельної ділянки). Зважаючи на вищевикладене просить позов задоволити.

Представник позивача ОСОБА_2 в судовому засіданні позовні вимоги підтримала та просить позов задоволити.

Представник Золотниківської сільської ради у підготовче судове засідання не з"явився, однак надав заяву згідно якої просить справу слухати за їх відсутності, позовні вимоги визнає.

Представник третьої особи відділ у Теребовлянському районі Головного управління Держгеокадастру у Тернопільській області в судове засідання не з"явився, будучи належним чином повідомлений про час та місце розгляду справи.

Відповідно до вимог ч.3 ст.200 ЦПК України за результатами підготовчого провадження суд ухвалює рішення у випадку визнання позову відповідачем.

Дослідивши матеріали справи суд вважає, що позовні вимоги є обгрунтованими, підтвердженими належними доказами та підлягають до задоволення.

Судом встановлено, що рішенням Бенівської сільської ради Теребовлянського району Терноіпльської області від 07.04.20009 року №29 затверджено технічну документацію поділу території земельних ділянок (полів) на земельні частки (паї), якою передбачено поділ земель колективної вланості на 72 часток (паїв) загальною площею 253,19 га.

Згідно виписки з додатку до рішення сесії Бенівської сільської ради від 07.04.2000 року №29 із списку громадян яким передані у приватну власність земельні частки (паї) за рахунок земель селянської спілки "Бенева" Теребовлянського району, ОСОБА_1 передано земельну ділянку № НОМЕР_1 по проекту , площею 4,61 га. в межах згідно з планом.

20.03.2002 року ОСОБА_1 видано державний акт на право приватної власності на землю серії ТР №01214 на земельну ділянку для ведення товарного сільськогосподарського виробництва площею 4,61 га., кадастровий номер 61:250:802:01:001:0159, яка розташована на території Бенівської сільської ради на підставі рішення Бенівської сільської ради від 07.04.2000 року №29.

Як вбачається із виписки із рішення Золотниківської сільської ради Теребовлянського району Тернопільської області №2967 від 08.09.2020 року, ОСОБА_1 надано дозвіл на виготовлення технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) для ведення товарного сільськогосподарського виробництва орієнтовною площею 3,94 80 га за межами населеного пункту с. Бенева Теребовлянського району та рекомендовано замовити технічну документацію із землеустрою в землевпорядній оргінізації.

Згідно рішення №РВ-6100878432021, державним кадастровим реєстратором відділу у Теребовлянському районі Головного управління Держгеокадастру у Тернопільській області розглянуто заяву про внесення відомостей (змін) до Державного земельного кадастру від 26.03.2021 року разом з доданими до неї документами та відповідно до порядку ведення державного земельного кадастру прийнято рішення про відмов у внесенні відомосте(змін до них) до Державного земельного кадастру з таких підстав: - електронний документ не відповідає установленим вимогам, про що зазначено у протоколі проведення перевірки електронного документа, розташування в межах земельної ділянки, яку передбачається зареєструвати, іншої земельної ділянки або її частини. Рекомендовано оскільки, в межах даної земельної ділянки зареєстрована земельна ділянка комунальної власності 6125080200:01:001:0009, то необхідно узгодитити відновлення меж даної ділянки з органом місцевого самоврядування (власником ділянки) відповідним огрунтуванням в документації із землеустрою, після чого відновлення меж здійснювати шляхом виправлення кординат, електронний документ привести у відповідність до кадастрового плану.

Згідно висновку наданого державним кадастровим реєстратором створеного за допомогою програмного забезпечення Державного земельного кадастру, відповідно до порядку ведення Державного земельного кадастру встановлено, що електронний документ містить помилки: перетин з ділянкою кадастровий номер 6125080200:01:001:0009 (площа співпадає на 85,6299 %); та невідповідність кадастровому плану (в описі меж не зазначено кадастровий номер суміжньої земельної ділянки).

Стаття 14 Конституції України передбачає, що право власності на землю гарантується. Це право набувається і реалізується громадянами, юридичними особами та державою виключно відповідно до закону.

Згідностатті 41 Конституції України право приватної власності набувається в порядку визначеному законом. Ніхто не може бути протиправно позбавлений права власності. Право приватної власності є непорушним.

Згідно із вимогами ч. 1 ст. 4 Цивільного процесуального кодексу України (далі ЦПК України) кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.

Відповідно до вимог ст. 10 ЦПК України суд при розгляді справи керується принципом верховенства права. Суд розглядає справи відповідно до Конституції України, законів України, міжнародних договорів, згода на обовязковість яких надана Верховною Радою України.

Вимогами ст. 12 ЦПК України визначено, що цивільне судочинство здійснюється на засадах змагальності сторін. Учасники справи мають рівні права щодо здійснення всіх процесуальних прав та обовязків, передбачених законом. Кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Аналогічне правило закріплено в частині 1статті 153 ЗК України, за якою власник не може бути позбавлений права власності на земельну ділянку, крім випадків, передбачених цим кодексом та іншими законами України.

Відповідно до вимог ст.152 Земельного кодексу України, держава забезпечує громадянам та юридичним особам рівні умови захисту прав власності на землю. Власник земельної ділянки або землекористувач може вимагати усунення будь-яких порушень його прав на землю, навіть якщо ці порушення не пов`язані з позбавленням права володіння земельною ділянкою, і відшкодування завданих збитків.

Відповідно до ч.1 ст. 79 Земельного кодексу України, земельна ділянка - це частина земної поверхні з установленими межами, певним місцем розташування, з визначеними щодо неї правами.

Згідно ч.1 ст. 79-1 Земельного кодексу України, Формування земельної ділянки полягає у визначенні земельної ділянки як об`єкта цивільних прав. Формування земельної ділянки передбачає визначення її площі, меж та внесення інформації про неї до Державного земельного кадастру.

Відповідно до ч.1 ст. 9 Закону України "Про державний земельний кадастр" внесення відомостей до Державного земельного кадастру і надання таких відомостей здійснюються державними кадастровими реєстраторами центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин.

Враховуючи вищенаведені вимоги закону та встановленні обставини справи, суд приходить до переконання, що позов ОСОБА_1 до Золотниківської сільської ради, третя особа відділ у Теребовлянському районі Головного управління Держгеокадастру у Тернопільській області про скасування державної реєстрації на земельну ділянку слід задоволити .

Керуючись статтями 76-80, 200, 263-265, ЦПК України, ст. 73,79-1, 152,153 Земельного кодексу України, суд,-

ВИРІШИВ:

Позов ОСОБА_1 до Золотниківської сільської ради, третя особа відділ у Теребовлянському районі Головного управління Держгеокадастру у Тернопільській області про скасування державної реєстрації на земельну ділянку задовольнити.

Скасувати державну реєстрацію речового права на земельну ділянку з кадастровим номером 6125080200:01:001:0009 площею 3,94 га., яка знаходиться на території Бенівської сільської ради Теребовлянського району Тернопільської області в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційної скарги не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення суду, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення до Тернопільського апеляційного суду або через Теребовлянський районний суд Тернопільської області.

Якщо у судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частину рішення суду або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складання повного судового рішення.

Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено у день його проголошення або складання, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду. Строк на апеляційне оскарження може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин, крім випадків, зазначених у частині другій статті 358 Цивільного процесуального кодексу України .

Суддя І.Б. Марціцка

СудТеребовлянський районний суд Тернопільської області
Дата ухвалення рішення22.06.2021
Оприлюднено16.07.2021
Номер документу98345259
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —606/771/21

Рішення від 22.06.2021

Цивільне

Теребовлянський районний суд Тернопільської області

Марціцка І. Б.

Ухвала від 19.04.2021

Цивільне

Теребовлянський районний суд Тернопільської області

Марціцка І. Б.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні