Справа № 522/12290/21
Провадження № 1-кс/522/7024/21
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
15 липня 2021 року м. Одеса
Слідчий суддя Приморського районного суду м. Одеси ОСОБА_1 , розглянувши клопотання старшого слідчогоз ОВСтретього ВРКПСУ фінансовихрозслідувань ГУДФС вОдеській області ОСОБА_2 , за погодженням прокурора відділу Одеської обласної прокуратури ОСОБА_3 , у кримінальному провадженні №32021160000000044 від 14.05.2021, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст. 212 КК України, про накладення арешту на майно, -
ВСТАНОВИВ:
Старший слідчий з ОВС третього ВРКП СУ фінансових розслідувань ГУ ДФС в Одеській області ОСОБА_2 , за погодженням прокурора відділу Одеської обласної прокуратури ОСОБА_3 , звернувся до слідчого судді Приморського районного суду м. Одеси із клопотанням про накладення арешту на майно,мотивуючи наступним.
Слідчим управлінням фінансових розслідувань Головного управління ДФС в Одеській області здійснюється досудове розслідування по матеріалам кримінального провадження, внесеним до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №32021160000000044 від 14.05.2021 за ознаками складу кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 212 КК України.
Службові особи ТОВ «Рута Нова - К» код за ЄДРПОУ 33757245 у звітні (податкові) періоди січень 2020 березень 2021 років, шляхом здійснення реалізації паливо -мастильних матеріалів за готівкові грошові кошти без відображення у бухгалтерського та податковому обліку та підприємства, ухилилися від сплати податку на додану вартість та податку на прибуток на загальну суму 7 985 499 грн., що призвело до ненадходження до державного бюджету коштів в особливо великих розмірах.
Встановлено, що підприємство здійснює оптову та роздрібну торгівлю паливно мастильними матеріалами. Службовими особами підприємства з території власної нафтобази та власної мережі АЗС здійснюється не облікована реалізація ПММ за готівкові кошти без відображення в звітності підприємства та видачі фіскальних чеків.
В результаті вжитих заходів отримано підтвердження необлікованої реалізації ПММ гуртом та в роздріб в значному обсязі. Встановлено ряд СГД, які закуповують паливо за готівкові кошти без будь якого відображення в звітності ТОВ «Рута Нова К» або з неповним відображенням, кількість необліковано реалізованих ПММ та їх вартість, серед яких такі підприємства Кілійського району: ТОВ «Титан» (код ЄДРПОУ 25415133), СВК «Росія» (код ЄДРПОУ 3769474), ТОВ «Лад» (код ЄДРПОУ 31388777), СФГ «Олійник» (код ЄДРПОУ 25421565), ФГ «Малайрев Ю.Д.» (код ЄДРПОУ 34211270), ФОП ОСОБА_4 , ТОВ 2ТРОЯНИ 2006» (КОД єдрпоу 34637888), ФГ «ВСН» (код ЄДРПОУ 21017418), ФОП ОСОБА_5 тощо.
Так, щомісячна необлікована реалізація ПММ, не враховуючи необліковану роздрібну реалізацію з мережі АЗС, складає щонайменше ДП - 69,44 т/місяць, бензинів А 92 - 25,97 т/ місяць, А 95 - 22,36 т/ місяць.
Середня оптова вартість реалізації вказаних ПММ, згідно зареєстрованих податкових накладних ТОВ «Рута Нова К», складає: ДП 18,862 грн/л, бензинів А 92 19,981 грн/л, А 95 21,155 грн/л.
Враховуючи обсяги встановленої необлікованої реалізації ПММ ТОВ «Рута Нова К» та вартість таких підакцизних товарів, за червень 2020 квітень 2021 без обліку підприємством було реалізовано паливно мастильних матеріалів на суму щонайменше 25317,7 тис. грн., в результаті чого до Державного бюджету не надійшло податків на суму 7 985 тис. грн.
Враховуючи вищевикладене, існує реальна загроза нанесенню збитків державному бюджету України і по теперішній час, та як наслідок ухилення від сплати податків, зборів (обов`язкових платежем), що входять в систему оподаткування, введених у встановленому законом порядку.
Одним з доказів протиправних дій посадових осіб ТОВ «Рута Нова К» являються первинні бухгалтерські, облікові та інші документи, чорнові записи, носії електронної інформації, які відображають об`єми, хронологію та інші дані про фактичні фінансово - господарські операції, що є об`єктами оподаткування.
З метою відшукання доказів, що вказують на факти ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах службовими особами підприємства ТОВ «Рута Нова К»,09.07.2021 року проведено обшуки офісних, адміністративних, господарських та складських приміщеннях, які розташовані за адресою місцезнаходження автозаправної станції: Одеська область, Ізмаїльський район (до 19.07.2020 Кілійський район), м. Кілія, Лесі Українки, будинок 1а, за результатами проведення якого виявлено та вилучено документи та товаро матеріальні цінності.
Під час обшуку вищевказаної адреси були відсутні змінні звіти за формою № 17-НП, згідно інструкції про порядок приймання, транспортування, зберігання, відпуску та обліку нафти і нафтопродуктів на підприємствах і організаціях України, затвердженої наказом Мінпаливенерго України № 281/171/578/155 від 20.05.2008 року, тобто нафтопродукти були не обліковані згідно вимог норм чинного законодавства.
Таким чином, виявлені та вилучені в ході обшуку по кримінальному провадженню документи та товаро матеріальні цінності, згідно положень ст.ст. 98, 99 КПК України є речовими доказами, які були знаряддями вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюється під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій.
Крім того, вилучені речі, документи, підпадають під визначення ч. 2 ст. 167 КПК України оскільки документи є засобами та знаряддями за допомогою яких вчинено кримінальне правопорушення.
Таким чином, вилучені документи та товаро матеріальні цінності за адресою: Одеська область, Ізмаїльський район (до 19.07.2020 Кілійський район), м. Кілія, Лесі Українки, будинок 1а, містять на собі дані про вчинення злочину та можуть бути використані у суді як доказ обставин, які досліджуються в рамках даного кримінального провадження. Також вилучені документи та товаро матеріальні цінності мають бути досліджені в межах вказаного кримінального провадження шляхом призначення експертиз, адже є підстави вважати, що службові особи ТОВ «Рута Нова К» та інші задіяні у злочинній схемі особи, посягаючи на встановлений законодавством України порядок здійснення підприємницької діяльності при сприянні осіб задіяних у схемі по ухиленню від сплати податків можуть знищити їх.
Враховуючи викладене, у органу досудового розслідування є підстави та розумні підозри вважати, що вилучені у ході обшуку речі, документи, є доказом ухилення від сплати податків у великих розмірах, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження.
В свою чергу повернення, не заборона використання та розпорядження вилученими у ході проведення обшуку речами, документами, може призвести до їх зникнення, втрати або пошкодження, або настанню інших наслідків, які можуть перешкодити кримінальному провадженню і суттєво вплинути на його подальший хід.
Вказане в тому числі може призвести до втрати речових доказів у кримінальному провадженні.
Завданням та підставою для арешту майна є запобігання можливості їх приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі, відчуження, оскільки не вжиття заходів щодо арешту цього майна може призвести до вказаних наслідків, зважаючи на зацікавленість посадових та службових осіб ТОВ «Рута Нова К» у тому, щоб вчинити вищевказані дії, що можуть перешкодити проведенню досудового розслідування.
Також, вилучені речі та документи необхідні для подальшого проведення судових експертиз, оскільки можуть містити сліди вчинення кримінального правопорушення.
Відповідно до ч. 2 ст. 170 КПК України метою арешту вищевказаних документів, чорнових записів та товарно-матеріальних цінностей являється забезпечення збереження речових доказів.
Слідчий до судового засідання не з`явився.
Власник майна до судового засідання не з`явився.
На підставі ч. 1 ст. 172 КПК України неприбуття учасників кримінального провадження для розгляду клопотання, не перешкоджає його розгляду.
Дослідивши матеріали додані до клопотання, слідчий суддя прийшов до висновку про наступне.
Відповідно до ст. 170 КПК України, арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна.
Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі, відчуження.
Арешт майнадопускається зметою забезпечення:1)збереження речовихдоказів;2)спеціальної конфіскації;3)конфіскації майнаяк видупокарання абозаходу кримінально-правовогохарактеру щодоюридичної особи; 4) відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.
У випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої цієї статті, арешт накладається на майно будь-якої особи, за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям зазначеним у ст. 98 цього Кодексу.
Згідно зі ст. 98 КПК України речовими доказами є матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення.
Відповідно до ч. 2 ст.167 КПК України, тимчасово вилученим може бути майно у вигляді речей, документів, грошей тощо, щодо яких є достатні підстави вважати, що вони: підшукані, виготовлені, пристосовані чи використані як засоби чи знаряддя вчинення кримінального правопорушення та (або) зберегли на собі його сліди, надані особі з метою схилити її до вчинення кримінального правопорушення, фінансування та (або) матеріального забезпечення кримінального правопорушення чи як винагорода за його вчинення, є предметом кримінального правопорушення, пов`язаного з їх незаконним обігом, добуті в результаті вчинення кримінального правопорушення, доходи від них, або на які було спрямоване кримінальне правопорушення.
З клопотання та наданих до нього матеріалів, вбачаються підстави у зв`язку з якими потрібно здійснити арешт майна, а саме те,щовищезазначене вилучене майно являється важливими речовими доказами по даному кримінальному провадженню, відповідає критеріям, зазначеним у ст. 98 КПК України, зокрема використані як засоби вчинення кримінального правопорушення та зберегли на собі його сліди та є предметом злочину, тобто є доказом злочину, та можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження.
Так, завданням заходу забезпечення кримінального провадження у вигляді арешту майна є запобігання можливості приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення чи відчуження такого майна, проведення судових експертиз.
В той же час, згідно зі ст. 2 КК України завданнями кримінального провадження є захист особи, суспільства та держави від кримінальних правопорушень, охорона прав, свобод та законних інтересів учасників кримінального провадження, а також забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування і судового розгляду з тим, щоб кожний, хто вчинив кримінальне правопорушення, був притягнутий до відповідальності в міру своєї вини, жоден невинуватий не був обвинувачений або засуджений, жодна особа не була піддана необґрунтованому процесуальному примусу і щоб до кожного учасника кримінального провадження була застосована належна правова процедура.
З метою забезпечення збереження речових доказів у кримінальному провадженні, недопущення незаконній втраті, зміні чи відчуженню, слідчий суддя вважає слушними доводи сторони обвинувачення про необхідність застосування заходу забезпечення кримінального провадження на підставі чого вважає клопотання обґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню.
Керуючись ст. ст. 170-173, 372, КПК України, слідчий суддя
У Х В А Л И В:
Клопотання старшого слідчогоз ОВСтретього ВРКПСУ фінансовихрозслідувань ГУДФС вОдеській області ОСОБА_2 , за погодженням прокурора відділу Одеської обласної прокуратури ОСОБА_3 , у кримінальному провадженні №32021160000000044 від 14.05.2021, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст. 212 КК України, про накладення арешту на майно задовольнити.
Накласти арешт на майно, яке було виявлене та вилучене в ході проведеного обшуку за адресою: Одеська область, Ізмаїльський район (до 19.07.2020 Кілійський район), м. Кілія, Лесі Українки, будинок 1а, документи та товарно-матеріальні цінності, а саме:
- «журнал учета нефтепродуктом» ООО «Рута Нова К» по АЗС №9 «начат 18 июня 2020» на 100 арк.
- журнал синього кольору «журнал учета нефтепродуктом ООО «Рута Нова К» по АЗС №9 начат» 29 січня 2020» закінчено 17 грудня 2020 ООО «Рута Нова-К» на 101 арк.
- журнал учета поступивших нефтепродуктом по АЗС №9 «Килия, ул. Щорса, 1 а., начато январь 2010світлого кольору на 50 арк.;
- чорнові записи щодо показань лічильників кінець та початок місяця в виді таблиці з січня по липень 2021 на 7 арк.;
- товаро транспортні накладні, декларації про відповідність, папорт якості, сертифікати відповідності звірені печаткою ТОВ «Рута Нова К» за період з 01.01.3020 по 0.07.2021 на 82 арк.;
- Х- звіт ТОВ «Рута Нова К» АЗС №9 м. Кілія, вул. Лесі Українки, 1 А №13681 від 09.07.2021 на 1 арк.;
- речовина прозорого кольору з характерним запахом бензину (зі слів ОСОБА_6 бензин А- 95) в кількості 8977,0л.;
- речовина прозорого кольору з характерним запахом бензину (зі слів ОСОБА_6 бензин А- 92) в кількості 3319,0 л.
- речовина прозорого кольору з характерним запахом дизельного палива (зі слів ОСОБА_6 дизельне паливо) в кількості 2867,0 л.
Ухвала підлягає негайному виконанню після її оголошення.
Ухвалу може бути оскаржено безпосередньо до Одеського апеляційного суду протягом 5 (п`яти) днів.
Слідчий суддя:
Суд | Приморський районний суд м.Одеси |
Дата ухвалення рішення | 15.07.2021 |
Оприлюднено | 24.05.2024 |
Номер документу | 98384596 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні