Справа № 592/8899/21
Провадження № 1-кс/592/4379/21
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
19 липня 2021 року м.Суми
Слідчий суддя Ковпаківського районного суду м. Суми ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання: ОСОБА_2 , прокурора відділу нагляду за додержанням законів органами фіскальної служби Сумської обласної прокуратури ОСОБА_3 розглянувши клопотання прокурора відділу нагляду за додержанням законів органами фіскальної служби Сумської обласної прокуратури ОСОБА_3 , по кримінальному провадженню, зареєстрованому в Єдиному реєстрі досудових розслідувань за № 32021200000000037 від 30.06.2021 за ознаками злочину, передбаченого ч. 3 ст. 204 КК України, про дозвіл на проведення обшуку, -
ВСТАНОВИВ:
Прокурор клопотання обґрунтовує тим, що на території Полтавської, Сумської та Харківської областей невстановлені особи організували схему із незаконного виготовлення пального з використанням потужностей Тимчасової дослідно-промислової установки підготовки вуглеводнів Бобрицької площі в межах Плішевецької сільської ради Гадяцького району Полтавської області, що використовується ТОВ «СЕНС-Д» (код 41131571), де відбувається завантаження сировини до автомобілів, у тому числі автомобіля марки «DAF» з д.н.з НОМЕР_1 зі спеціально обладнаним причепом д.н.з НОМЕР_2 , для транспортування до Лебединського нафтопереробного заводу за адресою: Сумська область, м. Лебедин, вул. Гастелло, 210, що використовується
ТОВ «Північно-Східна паливна компанія» (код 39014953), на якому здійснюється переробка сировини та виготовлення бензину і дизельного палива під виглядом абсорбенту, які у свою чергу транспортуються до
ТОВ «Полтехкомплект» (код 37097603) за адресою: Полтавська область,
с. Супрунівка, вул. Залізнична, 31, де до незаконно виготовлених компонентів палива додаються відповідні домішки («присадки»), в результаті чого виробляється готове пальне. При цьому, виготовлення пального здійснюється підпільно на несертифікованому обладнанні, що може становити загрозу для життя і здоров`я людей. У подальшому незаконно виготовлене пальне транспортується до автозаправних станцій «S-Oil» за адресами: м. Харків,
вул. Шляхова, 6 та м. Харків, вул. Шевченка, 327А, а також до промислової бази за адресою: м. Ромни, вул. Конотопська, 122-Г, де збувається громадянам.
Згідно з відомостями з Єдиного державного реєстру суб`єктів господарювання, які отримали ліцензії на право виробництва, зберігання, оптової та роздрібної торгівлі пальним, та місць виробництва, зберігання, оптової та роздрібної торгівлі пальним, ліцензія на здійснення оптової та роздрібної торгівлі пальним за адресою: м. Ромни, вул. Конотопська, 122-Г, не видавалася.
У зв`язку із цим, у ході слідства виникла необхідність у проведенні обшуку території промислової бази за адресою: м. Ромни, вул. Конотопська, 122-Г, з метою виявлення та вилучення предметів, документів, товарно-матеріальних цінностей, які були знаряддями вчинення злочинів, зберегли на собі їх сліди або були об`єктом злочинних дій, а саме: нафтопродуктів та їх зразків, речовин для поліпшення їх якості («присадок») та їх зразків, обладнання для зберігання нафтопродуктів та їх реалізації, договорів, додаткових угод, специфікацій, прибуткових накладних, видаткових накладних, податкових накладних, платіжних доручень, банківських виписок, актів приймання-передачі, товарно-транспортних накладних, сертифікатів якості, чеків, готівкових грошових коштів, чорнових записів (документів подвійної бухгалтерії), носіїв інформації із записами камер відеоспостереження, комп`ютерної техніки (системних блоків, ноутбуків, планшетів, жорстких дисків тощо), за допомогою якої ведеться незаконна реалізація пального та облік операцій з його збуту, носіїв інформації (компакт-дисків, флеш-накопичувачів, інших носіїв), на яких зберігаються електронні версії бухгалтерських документів, мобільних телефонів із встановленими SIM-картками та програмами «Viber», «WhatsApp», «Telegram» тощо, за допомогою яких здійснюється пересилання текстових та інших файлів для конспірації протиправної діяльності, інших предметів і документів, що свідчать про обставини вчинення злочину і які мають значення для встановлення істини у провадженні та можуть бути засобами для розкриття злочину і виявлення винних осіб або для спростування обвинувачення чи пом`якшення відповідальності.
Вилучення вище перелічених предметів, речей та документів надасть можливість підтвердити або спростувати факт збуту незаконно виготовленого пального, встановити осіб, якими здійснюється незаконне виготовлення, транспортування і збут пального, транспортні засоби, які для цього використовуються, а також розмір шкоди, яку було завдано державі.
За даними Державного реєстру прав власності на нерухоме майно, нежитлові приміщення загальною площею 1969,1 кв. м. за адресою: АДРЕСА_1 , розташовані на земельній ділянці з кадастровим номером 5924187300:01:002:0148 та на праві власності належать ОСОБА_4 .
У судовому засіданні прокурор своє клопотання підтримав з зазначених вище підстав.
Заслухавши прокурора, вивчивши матеріали провадження, вважаю, що клопотання не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Так, доводи прокурора для проведення обшуку є недостатніми для надання дозволу на проведення обшуку оскільки питання про вилучення предметів, документів, товарно-матеріальних цінностей, які були знаряддями вчинення злочинів, зберегли на собі їх сліди або були об`єктом злочинних дій, а саме: нафтопродуктів та їх зразків, речовин для поліпшення їх якості («присадок») та їх зразків, обладнання для зберігання нафтопродуктів та їх реалізації, договорів, додаткових угод, специфікацій, прибуткових накладних, видаткових накладних, податкових накладних, платіжних доручень, банківських виписок, актів приймання-передачі, товарно-транспортних накладних, сертифікатів якості, чеків, готівкових грошових коштів, чорнових записів (документів подвійної бухгалтерії), носіїв інформації із записами камер відеоспостереження, комп`ютерної техніки (системних блоків, ноутбуків, планшетів, жорстких дисків тощо), за допомогою якої ведеться незаконна реалізація пального та облік операцій з його збуту, носіїв інформації (компакт-дисків, флеш-накопичувачів, інших носіїв), на яких зберігаються електронні версії бухгалтерських документів, мобільних телефонів із встановленими SIM-картками та програмами «Viber», «WhatsApp», «Telegram» тощо, за допомогою яких здійснюється пересилання текстових та інших файлів для конспірації протиправної діяльності, інших предметів і документів, що свідчать про обставини вчинення злочину можливо вирішити при розгляді слідчим суддею клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів за участі сторони кримінального провадження, тобто дане звернення з клопотанням про проведення обшуку є передчасним.
Крім того, слідчий суддею під час судового розгляду клопотання, не було встановлено, що за адресою: АДРЕСА_1 , зберігається незаконно виготовлене пальне. Вказані обставини також не підтверджені наявними в матеріалах судового провадження письмовими доказами.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 234-237 КПК України, -
УХВАЛИВ:
В задоволенніклопотання прокурора відділу нагляду за додержанням законів органами фіскальної служби Сумської обласної прокуратури ОСОБА_3 по кримінальному провадженню, зареєстрованому в Єдиному реєстрі досудових розслідувань за № 32021200000000037 від 30.06.2021 за ознаками злочину, передбаченого ч. 3 ст. 204 КК України, про дозвіл на проведення обшуку, відмовити.
Ухвала оскарженню не підлягає і заперечення проти неї можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.
Слідчий суддя: ОСОБА_1
Суд | Ковпаківський районний суд м.Сум |
Дата ухвалення рішення | 19.07.2021 |
Оприлюднено | 31.01.2023 |
Номер документу | 98386146 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про проведення обшуку житла чи іншого володіння особи |
Кримінальне
Ковпаківський районний суд м.Сум
Бичков І. Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні