Ухвала
від 16.07.2021 по справі 753/13761/21
ДАРНИЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

ДАРНИЦЬКИЙРАЙОННИЙ СУДМ.КИЄВА

справа № 753/13761/21

провадження № 1-кс/753/2782/21

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"16" липня 2021 р. Слідчий суддя Дарницького районного суду м. Києва ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши клопотання слідчого Дарницького управління поліції ГУ Національної поліції у м. Києві ОСОБА_3 про продовження строків досудового розслідування у кримінальному провадженні, внесеному до ЄРДР №62019100000000915 від 16.07.2019, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3ст. 191 КК України, -

В С Т А Н О В И В:

У липні 2021 року на розгляд слідчого судді надійшло клопотання слідчого Дарницького управління поліції ГУ Національної поліції у м. Києві ОСОБА_3 , погоджене прокурором Дарницької спеціалізованої прокуратури у військовій та оборонній сфері Центрального регіону про продовження строку досудового розслідування у кримінальному провадженні №62019100000000915,внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань 16.07.2019, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3ст.191КК України на шість місяців.

В обґрунтування клопотання зазначено, що у провадженні слідчого Дарницького УП ГУ Національної поліції України у м. Києві, перебувають матеріали кримінального провадження, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 62019100000000915 від 16.07.2019, за ознаками кримінального правопорушення (злочину), передбаченого ч. 3 ст. 191 КК України.

У ході досудового розслідування встановлено, що щопід час проведення інвентаризації комісією Міністерства оборони України виявлено нестачу військового майна, яку відображено в Акті позачергової інвентаризації надлишкового військового майна, що зберігалось на філії Концерну «Техвоєнсервіс» «Логістик-Центр»та обліковувалось в Центрі обліку надлишкового військового майна Збройних Сил України. Також встановлено, що службовими особами філії Концерну «Техвоєнсервіс» «Логістик - Центр», вчинене привласнення чужого майна, яке було ввірене для користування.

У даному кримінальному провадженні було проведено ряд слідчих (розшукових) дій, а саме: в порядку ч. 2 ст. 93 КПК України витребувано та отримано інформацію та документи від Міністерства оборони України, сервісного центру МВС України, призначено та проведено судово економічну експертизу (Висновок експерта № 13-2/4 від 16.03.2020), проведено тимчасовий доступ до оригіналів документів в Головному управлінні майна та ресурсів, відібрано зразки підпису та почерку в ОСОБА_4 , призначено та проведено почеркознавчу експертизу (висновок експерта № СЕ-19/111-21/18498-ПЧ від 07.06.2021), тимчасовий доступ до рахунків ТОВ «Трембіта» (код ЄДРПОУ 24922098) та Концерну «Техвоєнсервіс» «Логістик-Центр» (код ЄДРПОУ 36088619), численні допити та додаткові допити в якості свідків, осіб яким відома інформація про скоєння кримінального правопорушення (злочину).

Ухвалою слідчого судді Печерського районного суду м. Києва від 06.01.2021 строк досудового розслідування у даному кримінальному провадженні № 62019100000000915 від 16.07.2019 продовжено до 16.07.2021.

Однак, завершити досудове розслідування до 16.07.2021 не представляється можливим, оскільки з об`єктивних причин необхідний додатковий строк для проведення та завершення слідчих (розшукових) та процесуальних дій, без виконання яких не буде досягнуто одного з основних завдань кримінального провадження, визначеного у ст. 2 КПК України, щодо забезпечення повного та неупередженого розслідування і судового розгляду з тим, щоб кожний, хто вчинив кримінальне правопорушення, був притягнутий до відповідальності в міру своєї вини, жоден невинуватий не був обвинувачений або засуджений, жодна особа не була піддана необґрунтованому процесуальному примусу і щоб до кожного учасника кримінального провадження була застосована належна правова процедура.

Для зібрання достатніх доказів з метою встановлення всіх обставин кримінального провадження необхідно виконати ряд слідчих (розшукових) дій та прийняти значну кількість процесуальних рішень, а саме: провести допит представника потерпілого, встановити фактичне місцезнаходження автомобіля ЗИЛ-131НВ, номер шасі (VIN) НОМЕР_1 , номерний знак НОМЕР_2 , згідно відповіді на запит з Головного сервісного центру МВС від 14.06.2021 № 31/9638, за необхідності вилучити зазначений транспортний засіб, накласти арешт на майно та визнати речовим доказом, окрім того допитати його власника та попередніх власників у якості свідків, провести тимчасовий доступ до документів в сервісному центрі МВС України, встановити підстави набуття права власності ними транспортного засобу (вказані дії неможливо було здійснити раніше оскільки відповідь з сервісного центру МВС отримано лише 18.06.2021), провести огляд місця події на території філії Концерну «Техвоєнсервіс» «Логістик-Центр» (так як ОСОБА_4 у своїх показаннях вказує, що на вказаній території знаходяться деталі транспортних засобів), після чого повідомити про підозру в скоєнні злочину причетній до нього особі, крім того необхідно виконати вимоги ст. 290 КПК України, скласти обвинувальний акт, реєстр матеріалів досудового розслідування, що потребує додаткового часу з урахуванням значного об`єму зібраних матеріалів та особливою складністю провадження.

Слідчий зазначив, що вказані процесуальні та слідчі дії мають доказове значення для досудового розслідування та судового розгляду та не могли бути здійснені раніше у зв`язку із тим, що цьому перешкоджало не встановлення до цього часу всіх осіб, що можуть бути причетними до вчинення кримінального правопорушення, місцезнаходження речових доказів. Тривалість слідства, у тому числі, обумовлюється значною кількістю запланованих слідчих та процесуальних дій.

У зв`язку з викладеним, слідчий вважає наявними підстави для продовження строку досудового розслідування у кримінальному провадженні № 62019100000000915.

Слідчий подав до суду заяву про розгляд справи за його відсутності, вимоги клопотання підтримав.

Відповідно до ч. 1 ст. 295-1 КПК України у випадках, передбачених ст. 294 цього Кодексу, продовження строку досудового розслідування здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, постановленої за відповідним клопотанням прокурора або слідчого.

Вивчивши клопотання, слідчий суддя за своїм внутрішнім переконанням, яке ґрунтується на всебічному, повному й неупередженому дослідженні всіх обставин кримінального провадження, керуючись законом, оцінивши кожний доказ з точки зору належності, допустимості, достовірності, а сукупність зібраних доказів - з точки зору достатності та взаємозв`язку для прийняття відповідного процесуального рішення, дійшов наступного висновку.

Відповідно до ст. 2 КПК України завданнями кримінального провадження є захист особи, суспільства та держави від кримінальних правопорушень, охорона прав, свобод та законних інтересів учасників кримінального провадження, а також забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування і судового розгляду з тим, щоб кожний, хто вчинив кримінальне правопорушення, був притягнутий до відповідальності в міру своєї вини, жоден невинуватий не був обвинувачений або засуджений, жодна особа не була піддана необґрунтованому процесуальному примусу і щоб до кожного учасника кримінального провадження була застосована належна правова процедура.

Згідно ч. 1 ст. 28 КПК України під час кримінального провадження кожна процесуальна дія або процесуальне рішення повинні бути виконані або прийняті в розумні строки.

Ступінь тяжкості кримінального правопорушення (злочину), що розслідуються у даному кримінальному провадженні, передбачена ч. 3ст. 191 КК України, яка у відповідності дост. 12 КК України, класифікується, як особливо тяжкий злочин.

Згідно ч. 1ст. 294 КПК України, якщо досудове розслідування злочину до моменту повідомлення особі про підозру неможливо закінчити у строк, зазначений у частині другійстатті 219 цього Кодексу, вказаний строк може бути продовжений неодноразово слідчим суддею за клопотанням прокурора або слідчого, погодженого з прокурором, на строк, встановлений пунктами 2 і 3 частини четвертоїстатті 219 цього Кодексу.

Як вбачається із матеріалів кримінального провадження, клопотання про продовження строку досудового розслідування слідчим подано у строки, встановлені ч. 5 ст. 294 КПК України, та розглядається слідчим суддею до спливу строку завершення досудового розслідування.

Судом встановлено, що у провадженні слідчого відділу Дарницького управління поліції Головного управління Національної поліції у м. Києві перебуває кримінальне провадження №62019100000000915 від 16.07.2019, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3ст. 191 КК України.

У ході досудового розслідування було проведено ряд слідчих, процесуальних дій, які на даний час не є достатніми для всебічного та повного розслідування обставин вчинення вказаного кримінального правопорушення.

Крім того, слідчим обґрунтовано необхідність, що в рамках вказаного кримінального провадження на досудовому розслідуванні слід провести ряд слідчих (розшукових) та процесуальних дій.

Строк досудового розслідування в даному кримінальному провадженні продовжувався ухвалою Печерського районного суду м. Києва від 06.01.2021 та закінчується 16.07.2021.

Станом на день розгляду даного клопотання повідомлення про підозру нікому не вручено.

Згідно ч. 4ст. 38 КПК України, орган досудового розслідування зобов`язаний застосувати всі передбачені законом заходи для забезпечення ефективності досудового розслідування.

Відповідно до ч. 1ст. 219 КПК Українистрок досудового розслідування обчислюється з моменту внесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань до дня звернення до суду з обвинувальним актом, клопотанням про застосування примусових заходів медичного або виховного характеру, клопотанням про звільнення особи від кримінальної відповідальності або до дня ухвалення рішення про закриття кримінального провадження.

Пунктами 2, 3 частини 4 цієї ж статті визначено, що строк досудового розслідування може бути продовжений у порядку, передбаченому параграфом 4глави 24 цього Кодексу. При цьому загальний строк досудового розслідування не може перевищувати: 2) шести місяців із дня повідомлення особі про підозру у вчиненні нетяжкого злочину; 3) дванадцяти місяців із дня повідомлення особі про підозру у вчиненні тяжкого або особливо тяжкого злочину.

Згідност. 295-1 КПК України, слідчий суддя відмовляє у задоволенні клопотання про продовження строку досудового розслідування до повідомлення особі про підозру у разі його протиправності та необґрунтованості.

Конституційний Суд України в рішенні у справі про розгляд судом окремих постанов слідчого від 30.01.2003 вказав, що поняття «розумний строк досудового слідства» є оціночним, тобто таким, що визначається у кожному конкретному випадку з огляду на сукупність усіх обставин вчинення і розслідування злочину (злочинів). Визначення розумного строку досудового слідства залежить від багатьох факторів, включаючи обсяг і складність справи, кількість слідчих дій, число потерпілих та свідків, необхідність проведення експертиз та отримання висновків тощо. Обов`язковість урахування цілого ряду конкретних обставин справи при визначенні розумності строку зумовила також необхідність вироблення Європейським судом переліку взаємопов`язаних критеріїв. Згідно з практикою Європейського суду розумність тривалості провадження повинна визначатись з урахуванням відповідних обставин справи та з огляду на такі критерії, як, зокрема, складність справи, поведінка заявника, а також органів влади, пов`язаних зі справою (рішення у справах «Пелісьє і Сассі проти Франції» та «Філіс проти Греції»).

Слідчим суддею встановлено, що кримінальне провадження триває, досудове розслідування не завершено, хоча і виконано значний обсяг роботи, але для закінчення досудового розслідування кримінального провадження №62019100000000915 потрібно виконати ще ряд необхідних процесуальних та слідчих (розшукових) дій, зокрема, провести допит представника потерпілого, встановити фактичне місцезнаходження автомобіля ЗИЛ-131НВ, номер шасі (VIN) НОМЕР_1 , номерний знак НОМЕР_2 , згідно відповіді на запит з Головного сервісного центру МВС від 14.06.2021 № 31/9638, за необхідності вилучити зазначений транспортний засіб, накласти арешт на майно та визнати речовим доказом, окрім того допитати його власника та попередніх власників у якості свідків, провести тимчасовий доступ до документів в сервісному центрі МВС України, встановити підстави набуття права власності ними транспортного засобу; провести огляд місця події на території філії Концерну «Техвоєнсервіс» «Логістик-Центр» (так як ОСОБА_4 у своїх показаннях вказує, що на вказаній території знаходяться деталі транспортних засобів), після чого повідомити про підозру в скоєнні злочину причетній до нього особі, крім того необхідно виконати вимоги ст.290 КПК України, скласти обвинувальний акт, реєстр матеріалів досудового розслідування, у разі необхідності провести інші слідчі дії для об`єктивного і повного встановлення обставин вчинення кримінального правопорушення.

Разом з тим, слідчий суддя приймає до уваги п. 42 рішення Європейського Суду з прав людини від 13.01.2011 у справі «Михалкова та інші проти України» в якому зазначено, що розслідування має бути ретельним, безстороннім і сумлінним. Розслідування повинне забезпечити встановлення винних осіб та їх покарання. Органи державної влади повинні вжити всіх заходів для отримання всіх наявних доказів, які мають відношення до події, показань очевидців, доказів експертиз. Будь-які недоліки у розслідуванні, які підривають його здатність встановити відповідальну особу, створюють ризик недодержання такого стандарту.

За викладених обставин, слідчий суддя приходить до висновку, що дії сторони обвинувачення при здійсненні досудового розслідування кримінального провадження №62019100000000915, спрямовані на забезпечення повного та неупередженого розслідування з тим, щоб кожний, хто вчинив кримінальне правопорушення, був притягнутий до відповідальності в міру своєї вини, жоден невинуватий не був обвинувачений або засуджений, жодна особа не була піддана необґрунтованому процесуальному примусу і щоб до кожного учасника кримінального провадження була застосована належна правова процедура, що відповідає завданню кримінального провадження.

При вирішенні питання про продовження строку досудового розслідування у кримінальному провадженні, слідчий суддя виходить з того, що зазначені у клопотанні обставини мають місце та підтверджуються на цьому етапі розслідування достатньою сукупністю даних, які приведені у клопотанні та доданих матеріалах, що свідчить про наявну об`єктивну необхідність у продовженні строку досудового розслідування.

Вирішуючи клопотання про продовження строку досудового розслідування, слідчий суддя враховує слідчі та процесуальні дії, проведені під час кримінального провадження; процесуальні дії, проведення або завершення яких потребує додаткового часу; значення результатів цих процесуальних дій для судового розгляду; обставини, що перешкоджали здійснити ці процесуальні дії раніше та строк, необхідний для їх проведення або завершення та приходить до висновку, що клопотання слідчого є обґрунтованим та підлягає задоволенню, а строк досудового розслідування кримінального провадження продовженню на строк шість місяців, що у розрізі встановлених обставин, являється достатнім для отримання необхідних доказів у кримінальному провадженні задля завершення досудового розслідування та прийняття законного рішення.

Керуючись, ст.ст.219,294,295-1 КПК України, слідчий суддя,-

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання -задовольнити.

Продовжити строк досудового розслідування у кримінальному провадженні, внесеному до ЄРДР за №62019100000000915 від 16.07.2019, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3ст. 191 КК Українина 6 (шість) місяців, а саме до 16 січня 2022 року.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя:

СудДарницький районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення16.07.2021
Оприлюднено31.01.2023
Номер документу98403344
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про продовження строку досудового розслідування

Судовий реєстр по справі —753/13761/21

Ухвала від 16.07.2021

Кримінальне

Дарницький районний суд міста Києва

Сирбул О. Ф.

Ухвала від 12.07.2021

Кримінальне

Дарницький районний суд міста Києва

Сирбул О. Ф.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні