У Х В А Л А
Справа №338/821/20
19 липня 2021 року Богородчанський районний суд Івано-Франківської області
в складі: головуючого-судді Шишка О.А.,
з участю: секретаря Сіщук Г.Б.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в селищі Богородчани цивільну справу за позовом ОСОБА_1 , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні позивача - Богородчанська районна державна адміністрація, до ОСОБА_2 про зобов`язання повернути дітей до постійного місця проживання в Україні,
в с т а н о в и в :
ОСОБА_1 звернувся в суд із позовом до ОСОБА_2 про зобов`язання повернути дітей до постійного місця проживання в Україні, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні позивача - Богородчанська районна державна адміністрація.
Представник Богородчанської районної державної адміністрації в судове засідання не з`явилася, попередньо надала лист в якому повідомила, що відповідно до розпорядження Івано-Франківської районної державної адміністрації від 25.03.2021 року №8 "Про припинення юридичних осіб публічного права Богородчанської районної державної адміністрації" служба у справах дітей 31.03.2021 року припинила свою діяльність.
Відповідно до ч.1 ст. 53 ЦПК України, треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого провадження у справі або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права або обов`язки щодо однієї зі сторін. Їх може бути залучено до участі у справі також за заявою учасників справи.
Згідно з ч. 6 ст. 56 ЦПК України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування можуть бути залучені судом до участі у справі або брати участь у справі за своєю ініціативою для подання висновків на виконання своїх повноважень. Участь зазначених органів у судовому процесі для подання висновків у справі є обов`язковою у випадках, встановлених законом, або якщо суд визнає це за необхідне.
Відповідно до ч. 4, 5 ст. 19 Сімейного кодексу України при розгляді судом спорів щодо участі одного з батьків у вихованні дитини, місця проживання дитини, виселення дитини, зняття дитини з реєстрації місця проживання, визнання дитини такою, що втратила право користування житловим приміщенням, позбавлення та поновлення батьківських прав, побачення з дитиною матері, батька, які позбавлені батьківських прав, відібрання дитини від особи, яка тримає її у себе не на підставі закону або рішення суду, управління батьками майном дитини, скасування усиновлення та визнання його недійсним обов`язковою є участь органу опіки та піклування, представленого належною юридичною особою. Орган опіки та піклування подає суду письмовий висновок щодо розв`язання спору на підставі відомостей, одержаних у результаті обстеження умов проживання дитини, батьків, інших осіб, які бажають проживати з дитиною, брати участь у її вихованні, а також на підставі інших документів, які стосуються справи.
Згідно з постановою КМУ від 24 вересня 2008 року № 866 "Питання діяльності органів опіки та піклування, пов`язаної із захистом прав дитини" (з подальшими змінами та доповненнями), органами опіки та піклування є районні, районні у м. Києві та Севастополі держадміністрації, виконавчі органи міських, районних у містах, сільських, селищних рад, у тому числі об`єднаних територіальних громад (далі - органи опіки та піклування), які провадять діяльність із соціального захисту дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах, у тому числі забезпечення їх права на виховання у сім`ї, надання статусу дитини-сироти та дитини, позбавленої батьківського піклування, дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій і збройних конфліктів, влаштування дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, встановлення опіки та піклування над дітьми-сиротами та дітьми, позбавленими батьківського піклування, із захисту особистих, майнових і житлових прав дітей, запобігання та протидії домашньому насильству стосовно дітей та за участю дітей.
Оскільки відповідачка з дітьми проживали в с.Богрівка, яке відноситься до Солотвинської територіальної громади, враховуючи, те, що позовні вимоги, стосуються участі відповідача у вихованні дітей та визначення їх місця проживання, з метою повного, всебічного з`ясування обставин справи, ухвалення обґрунтованого та законного рішення, суд визнає за необхідне залучити третю особу, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні позивача - виконавчий орган Солотвинської селищної ради Івано-Франківського району Івано-Франківської області, який провадить діяльність із захисту прав дітей, як орган опіки та піклування, зобов`язавши третю особу на виконання своїх повноважень подати суду письмовий висновок щодо розв`язання спору.
Керуючись ст.ст.53,56 ЦПК України, суд
п о с т а н о в и в :
Залучити до участі у справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про зобов`язання повернути дітей до постійного місця проживання в Україні, в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні позивача виконавчий комітет Солотвинської селищної ради Івано-Франківського району Івано-Франківської області, як орган опіки та піклування.
Третій особі надіслати копію цієї ухвали разом з копією позовної заяви та доданих до неї документів.
Зобов`язати виконавчий комітет Солотвинської селищної ради Івано-Франківського району Івано-Франківської області подати суду письмовий висновок щодо розв`язання спору.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Головуючий О.А. Шишко
Суд | Богородчанський районний суд Івано-Франківської області |
Дата ухвалення рішення | 19.07.2021 |
Оприлюднено | 21.07.2021 |
Номер документу | 98423021 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Богородчанський районний суд Івано-Франківської області
Шишко О. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні