Справа № 408/3475/20-ц
Провадження № 2/408/826/21
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
20 липня 2021 року смт Біловодськ
Біловодський районний суд Луганської області у складі:
головуючого Соболєва Є.О.
при секретареві Савенко Т.А.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Біловодської селищної ради Біловодського району Луганської області, в якому позивач просить визначити йому додатковий строк для прийняття спадщини після смерті бабусі ОСОБА_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 ,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернувся до суду з даним позовом, в обґрунтування якого вказав, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла його бабуся по лінії матері - ОСОБА_2 . На момент смерті померла була зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 . Згідно свідоцтва про смерть ОСОБА_2 місцем смерті є м. Орськ, Оренбургської області, Росія.
В зв`язку з тим, що позивач не знав про існування заповіту після смерті своєї бабусі на його ім`я, і дізнався про його існування тільки у листопаді 2020 року, після того як його мати ОСОБА_3 разом зі свідоцтвом про смерть бабусі віддала і заповіт на його ім`я, ОСОБА_1 не зміг звернутись до нотаріуса з заявою про прийняття спадщини вчасно. Після звернення до нотаріуса для оформлення спадкових справ, останній відмовив йому в цьому, надавши роз`яснення, в якому рекомендував звернутись до суду для визначення додаткового строку для прийняття спадщини.
Під час підготовчого провадження судом була витребувана від державного нотаріуса. Біловодської державної нотаріальної контори Анохіна О.О довідка із Спадкового реєстру щодо кола спадкоємців, які у встановлений законом строк звертались із заявами про прийняття спадщини або відмову від неї після смерті ОСОБА_2 .
В своєму позові позивач просив провести розгляд справи за його відсутності. Така ж заява надійшла і від нього перед розглядом справи по суті.
Від Біловодської селищної ради Біловодського району Луганської області надійшла заява про розгляд справи за відсутності їх представника, проти задоволення позовних вимог представник відповідача не заперечував.
За таких обставин суд вважав можливим розглянути справу за відсутності учасників справи за наявними в ній матеріалами.
Дослідивши матеріали справи, суд вважає необхідним зазначити таке.
Відповідно до частини першої статті 1270 Цивільного кодексу України для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини.
Частиною третьою статті 1272 Цивільного кодексу України передбачено, що за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подачі ним заяви для прийняття спадщини.
З копії свідоцтва про смерть ОСОБА_2 серія НОМЕР_1 вбачається, що вона дійсно померла ІНФОРМАЦІЯ_1 в місті Орськ, Оренбургської області, Росія. Після смерті за місцем її реєстрації залишилася спадщина, до складу якої входить земельна ділянка площею 6,500 га розташована на території колишньої Нижньобараниківської сільської ради Біловодського району Луганської області, цільове призначення земельної ділянки для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, кадастровий номер земельної ділянки 4420688500:12:004:0029, яка належала їй на підставі Державного акту на право власності на земельну ділянку серія ЛГ № 047964 виданого 27.10.2003 року Біловодською РДА.
Згідно копії свідоцтва про народження позивача, серії НОМЕР_2 , копії свідоцтва про народження ОСОБА_4 серія НОМЕР_3 та копії свідоцтва про укладення шлюбу серія НОМЕР_4 між ОСОБА_5 та ОСОБА_6 вбачається, що позивач є онуком померлої ОСОБА_2 .
Із роз`яснення державного нотаріуса Біловодської державної нотаріальної контори Луганської області від 04.12.2020 № 981/0116 йдеться, що позивачу фактично відмовлено в оформленні його спадкових прав після смерті ОСОБА_2 з підстав пропуску ним строку на прийняття спадщини.
Із відповіді державного нотаріуса Біловодського районного нотаріального округу Луганської області від 05.02.2021 № 73/01-16 та витягу (інформаційної довідки) зі Спадкового реєстру (спадкові справи та видані на їх підставі свідоцтва про право на спадщину) № 63455334 вбачається, що інформація про подання заяв про прийняття спадщини та спадкові справи після смерті померлої ОСОБА_2 відсутні.
У позовній заяві позивач у якості причин пропуску строку на подання заяви про прийняття спадщини після смерті ОСОБА_2 вказує, що він не знав про існування заповіту після смерті своєї бабусі на його ім`я, і дізнався про його існування тільки у листопаді 2020 року.
Зазначені обставини, на переконання суду, є поважними причинами пропуску позивачем строку на прийняття спадщини після смерті ОСОБА_2 , тому позов є обґрунтованим і таким, що підлягає задоволенню.
На підставі наведеного, керуючись ст. ст. 12, 13, 81, 258, 259, 263-265 ЦПК України, суд,
ВИРІШИВ:
Позов ОСОБА_1 - задовольнити.
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , іпн. НОМЕР_5 , зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_2 , з дня набрання цим судовим рішенням законної сили, визначити додатковий тримісячний строк для прийняття спадщини, яка відкрилась ІНФОРМАЦІЯ_1 після смерті ОСОБА_2 .
Рішення набирає законної сили в порядку, передбаченому статтею 273 Цивільного процесуального кодексу України, та може бути оскаржене до Луганського апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня його складання і підписання.
Головуючий: Є.О. Соболєв
Суд | Біловодський районний суд Луганської області |
Дата ухвалення рішення | 20.07.2021 |
Оприлюднено | 21.07.2021 |
Номер документу | 98423762 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Біловодський районний суд Луганської області
Соболєв Є. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні