Вирок
від 20.07.2021 по справі 641/5356/21
КОМІНТЕРНІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ХАРКОВА

Комінтернівський районнийсуд м.Харкова

Номер провадження 1-кп/641/674/2021 Справа № 641/5356/21

ВИРОК

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

20 липня 2021 року Комінтернівський районний суд м. Харкова в складі:

головуючого судді ОСОБА_1 ,

за участі секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,

розглянувши у спрощеному провадженні за відсутності учасників судового провадження та відповідно до ч.4ст. 107 КПК Українибез фіксування судового провадження технічними засобами, кримінальне провадження №12021226180000165 від

02.06.2021 року з обвинувальним актом за обвинуваченням:

ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Харкова, громадянина України, раніше не судимого, який без місця реєстрації та фактично проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,-

у вчиненні кримінального проступку, передбаченого ч.1ст. 185 КК України.

встановив:

ОСОБА_3 16.04.2021 близько о 23 год., (точний час у ході досудового розслідування встановити не надалося за можливе), перебуваючи за місцем свого мешкання, а саме за адресою: АДРЕСА_1 , реалізуючи свій раптово виниклий протиправний умисел, спрямований на таємне викрадення чужого майна, з метою особистого збагачення за рахунок інших осіб, діючи умисно та протиправно з корисливих мотивів, усвідомлюючи протиправний характер свого діяння, передбачаючи його суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, скориставшись відсутністю спостереження за ним з боку третіх осіб, шляхом вільного доступу, взяв у руки з комори вказаної квартири належне ОСОБА_4 майно, а саме перфоратор марки «Tekhmann» моделі «TRH - 1120», вартістю 1 087 грн. 00 коп., тим самим викрав вказане майно, розпорядившись у подальшому ним на власний розсуд, спричинивши тим самим ОСОБА_4 матеріальну шкоду на суму 1 087 грн. 00 коп.

Таким чином, ОСОБА_3 обвинувачується у вчиненні кримінального проступку, передбаченого ч. 1ст. 185 КК України- таємне викрадення чужого майна ( крадіжка).

Прокурор звернувся з клопотанням про розгляд кримінального провадження у порядку спрощеного провадження без проведення судового розгляду в судовому засіданні.

Згідно заяви ОСОБА_3 щодо визнання ним своєї винуватості та згоди із встановленням досудовим розслідуванням обставинами, ознайомлення з обмеженням права на апеляційне оскарження та згоди на розгляд обвинувального акту у спрощеному провадженні, яка була складена та підписана в присутності захисника ОСОБА_5 обвинувачений визнав свою винуватість у вчиненні кримінального проступку, передбаченого ч. 1 ст. 185 КК Українита погодився із встановленими досудовим розслідуванням обставинами викладеними в обвинувальному акті. ОСОБА_3 ознайомлений з обмеженням права на апеляційне оскарження вироку, а також погодився на розгляд обвинувального акту у спрощеному провадженні без проведення судового розгляду в судовому засіданні.

Під час досудового розслідування ОСОБА_3 беззаперечно визнав свою винуватість, не оспорює встановлені досудовим розслідуванням обставини і згоден з розглядом обвинувального акту за його відсутності, на підставі чого прокурор надіслав до суду обвинувальний акт, в якому зазначив клопотання про його розгляд у спрощеному порядку без проведення судового розгляду в судовому засіданні.

Відповідно до ч. 2ст. 381 КПК Українисуд розглядає обвинувальний акт щодо вчинення кримінального проступку без проведення судового розгляду в судовому засіданні за відсутності учасників судового провадження, якщо обвинувачений не оспорює встановлені під час дізнання обставини і згоден з розглядом обвинувального акту.

Згідно ч. 3ст. 302 КПК Українидо обвинувального акту з клопотанням про його розгляд у спрощеному провадженні повинні бути додані: 1) письмова заява підозрюваного, складена в присутності захисника, щодо беззаперечного визнання своєї винуватості, згоди із встановленими досудовим розслідуванням обставинами, ознайомлення з обмеженням права апеляційного оскарження згідно з частиною другою цієї статті та згоди з розглядом обвинувального акта у спрощеному провадженні; 2) письмова заява потерпілого, представника юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, щодо згоди із встановленими досудовим розслідуванням обставинами, ознайомлення з обмеженням права апеляційного оскарження згідно з частиною другою цієї статті та згоди з розглядом обвинувального акта у спрощеному провадженні; 3) матеріали досудового розслідування, у тому числі документи, які засвідчують беззаперечне визнання підозрюваним своєї винуватості.

На підставі ч. 2ст. 382 КПКвирок суду за результатами спрощеного провадження ухвалюється в порядку, визначеному цим Кодексом, та повинен відповідати загальним вимогам до вироку суду. У вироку суду за результатами спрощеного провадження замість доказів на підтвердження встановлених судом обставин зазначаються встановлені органом досудового розслідування обставини, які не оспорюються учасниками судового провадження.

Суд погоджується з встановленими органом досудового розслідування обставинами у кримінальному провадженні, які викладені в обвинувальному акті та не оспорюються учасниками судового провадження, та приходить до висновку, що вина ОСОБА_3 у вчиненні інкримінованого йому кримінального проступку повністю доведена та його дії вірно кваліфіковані за ч.1ст. 185 КК України, тобто таємне викрадення чужого майна ( крадіжка).

Суд, відповідно дост. 65 КК України, при призначенні обвинуваченому виду і міри покарання, приймає до уваги характер та ступінь суспільної небезпеки вчиненого кримінального правопорушення, яке відповідно дост. 12 КК України, є кримінальним проступком, конкретні обставини кримінального провадження, дані про особу обвинуваченого , який раніше не був засуджений, за місцем мешкання характеризується задовільно, на обліку психіатра та лікарі-нарколога не перебуває.

Обставиною, яка пом`якшує покарання обвинуваченого відповідно дост. 66 КК України, суд визнає його щире каяття та активне сприяння розкриттю кримінального правопорушення.

Обставин, які б обтяжували покарання обвинуваченої відповідно дост. 67 КК України, судом не встановлено.

Враховуючи встановлені судом обставини справи, наявність пом`якшуючих покарання обставин, суд приходить до висновку про те, що мірою виправлення обвинуваченого та запобігання вчиненню ним нових кримінальних правопорушень має бути, передбачене санкцією ч.1ст.185 КК Україникримінальне покарання у виді обмеження волі.

Однак, в силу вимогст. 75 КК України, судвважаєможливимзвільнити ОСОБА_3 від відбуванняпризначеного покарання,якщо він протягом іспитового строку не скоїтьнового кримінального правопорушення та виконає покладені на нього в силу ч.1, п. 2 ч. 3ст.76 КК Україниобов`язки.

При цьому, суд приходить до висновку, що даний вид покарання є достатнім дляйого виправлення тапопередженнянових кримінальних правопорушень, відповідає тяжкості кримінального правопорушення та особі обвинуваченого.

Запобіжний захід у даному кримінальному провадженні не обирався.

Відповідно до ч. 2ст. 124 КПК України, необхідно стягнути з обвинуваченого ОСОБА_3 на користь держави документально підтверджені витрати на залучення експерта для проведення судово товарознавчої експертизи у розмірі 686,48 гривень.

Цивільний позов відсутній.

Долю речових доказів слід вирішити відповідно до вимогст.100 КПК України.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст.373,374,375,376,381-382 КПК Українисуд,-

ухвалив:

ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 визнати винним у скоєнні кримінального проступку, передбаченого ч.1ст. 185 КК Українита призначити йому покарання у вигляді ОДНОГО року обмеження волі.

ЗвільнитиОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 від відбуття призначеного покарання на підставіст.75 КК Україниз іспитовим строком на 1 ( ОДИН) рік.

У відповідності до ч. 1 ст. 76 КК України зобов`язати ОСОБА_3 періодично з`являтися для реєстрації до уповноваженого органу з питань пробації; повідомляти уповноважений орган з питань пробації про зміну місця проживання, роботи або навчання.

Стягнути з ОСОБА_3 на користь держави судові витрати, пов`язаніз проведенням експертизи № СЕ-19/121/21/12609-ТВ від 10.06.2021 рокув сумі 686 гривні 48 коп.

Речові докази: гарантійний талон № 003ТУХАВ-05.18-0000657, , чек № 335102 від 08.12.2019 року на купівлю перфоратора на суму 1848,96 вважати переданим за належністю потерпілому ОСОБА_4 .

Вирок може бути оскаржений до Харківського апеляційного суду через Комінтернівський районний суд м. Харкова протягом тридцяти днів з дня отримання копії вироку.

Відповідно до положень ч.1ст. 394 КПК України- вирок суду першої інстанції, ухвалений за результатами спрощеного провадження в порядку, передбаченому статтями381та382цьогоКодексу, не може бути оскаржений в апеляційному порядку з підстав розгляду провадження за відсутності учасників судового провадження, не дослідження доказів у судовому засіданні або з метою оспорити встановлені досудовим розслідуванням обставини.

Копію вироку за результатами розгляду обвинувального акта щодо вчинення кримінального проступку не пізніше дня, наступного за днем ухвалення, надіслати учасникам судового провадження.

Суддя - ОСОБА_1

СудКомінтернівський районний суд м.Харкова
Дата ухвалення рішення20.07.2021
Оприлюднено01.02.2023
Номер документу98424643
СудочинствоКримінальне
КатегоріяЗлочини проти власності Крадіжка

Судовий реєстр по справі —641/5356/21

Ухвала від 24.01.2025

Кримінальне

Комінтернівський районний суд м.Харкова

Чайка І. В.

Вирок від 20.07.2021

Кримінальне

Комінтернівський районний суд м.Харкова

Чайка І. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні