Ухвала
від 19.07.2021 по справі 295/8956/21
БОГУНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. ЖИТОМИРА

Справа №295/8956/21

1-кс/295/4209/21

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

19.07.2021 року м. Житомир

Слідчий суддя Богунського районного суду м. Житомира ОСОБА_1 ,

секретар судового засідання ОСОБА_2 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання внесене заступником начальника першого відділу розслідування кримінальних проваджень слідчого управління фінансових розслідувань Головного управління Державної фіскальної служби у Житомирській області старший лейтенант податкової міліції ОСОБА_3 , погоджене прокурором відділу нагляду за додержанням законів органами фіскальної служби управління нагляду у кримінальному провадженні прокуратури Житомирської області ОСОБА_4 про тимчасовий доступ до речей і документів у кримінальному провадженні № 32021060000000022, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань 20 травня 2021 року, за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 205-1 КК України,

ВСТАНОВИВ:

Слідчий звернувся до суду з указаним клопотанням, посилаючись на те, що слідчим управлінням фінансових розслідувань Головного управління Державної фіскальної служби у Житомирській області під процесуальним керівництвом Житомирської обласної прокуратури здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні №32021060000000022 від 20 травня 2021 року, за ознаки вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 205-1 КК України. Відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено за фактом внесення в документи, які відповідно до закону подаються для проведення державної реєстрації юридичної особи або фізичної особи - підприємця, завідомо неправдивих відомостей.

Встановлено, що жителі Житомирської області, ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , діючи за попередньою змовою з невстановленими особами, усвідомлюючи протиправність свої дій, в порушення ЗУ «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань» внесли завідомо неправдиві відомості щодо місцезнаходження в документи, які відповідно до Закону подаються фізичною особою державному реєстратору для реєстрації фізичної особи-підприємця. Допитаний як свідок, гр. ОСОБА_5 , повідомив, що не має відношення до ведення господарської діяльності суб`єкта господарської діяльності (фізичної особи-підприємця) зареєстрованого на його ім`я. Проведеними заходами забезпечення кримінального провадження встановлено, що митно-брокерські послуги від імені ФОП ОСОБА_5 здійснювались ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДР НОМЕР_1 ) на підставі укладеного Договору-доручення №04/12/19 від 04.12.2019. Згідно митних декларацій, останніми, до митної декларації щодо експорту деревного вугілля, від імені ОСОБА_5 внесено відомості про відправника/експортера «графа 2» в яких зазначеного ОСОБА_5 , вантажні місця та опис товарів «графа 31», яка в подальшому подана до ІНФОРМАЦІЯ_2 , що надало змогу невстановленим особам здійснити експорт товарів за підробленими документами. В рамках кримінального провадження, слідчим винесено постанову про призначення судової почеркознавчої експертизи почерку та підписів ОСОБА_5 та ОСОБА_15 , виконаних на Договорі-дорученні №04/12/19 від 04.12.2019.

В обґрунтування заявленого клопотання слідчий вказав, що інформація, що містить охоронювану законом таємницю та знаходиться у володінні ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » щодо проведення господарських операцій з ФОП ОСОБА_5 , може бути використана як доказ стороною обвинувачення для з`ясування фактичного перебігу досліджуваних подій, встановлення винних осіб, доведення винуватості осіб та інших обставин, визначених ст. 91 КПК України. Вилучення оригіналів зазначених документів, надасть можливість використання їх при проведенні слідчих дій в ході досудового розслідування по кримінальному провадженні, для ідентифікації осіб, діями яких завдано державному бюджету збитків та проведення судово-почеркознавчої експертизи. Відповідно до підпункту 1.1. пункту 1 Розділу 1 Науково-методичних рекомендацій з питань підготовки та призначення судових експертиз та експертних досліджень, затверджених наказом Міністерства юстиції України №53/5 від 08.10.1998 (в редакції наказу Міністерства юстиції України від 14.01.2020 №131/5) для проведення почеркознавчих досліджень рукописних записів та підписів надаються оригінали документів.

Тому слідчий просить надати тимчасовий доступ до документів, які перебувають у володінні службових осіб ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДР НОМЕР_1 ).

Слідчий у судове засідання не з`явився, надав до суду заяву про проведення розгляду клопотання без його участі, зазначивши, що клопотання підтримує у повному обсязі.

Розгляд клопотання проведено без виклику особи, у володінні якої знаходиться інформація, що відповідає положенням ч. 2. ст. 163 КПК України.

Дослідивши клопотання та додані до нього матеріали, слідчий суддя вважає клопотання таким, що підлягає задоволенню частково з наступних підстав.

Відповідно до ч. 1 ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії, та вилучити їх (здійснити їх виїмку).

Згідно ч.6ст.163КПК Українислідчий суддя,суд постановляєухвалу пронадання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбаченихчастиною п`ятоюцієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

Відповідно до ч. 7 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.

Враховуючи викладене та те, що слідчим доведено необхідність отримання доступу до документів та інформації, яка має значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, можливість використання як доказів відомостей, що містяться в запитуваній інформації, слідчий суддя вважає клопотання обґрунтованим та таким, що підлягає до задоволення.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 132, 159, 160, 163-165, 166, 309, 369-372 КПК України, слідчий суддя, -

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання задовольнити.

Надати заступнику начальника першого відділу розслідування кримінальних проваджень слідчого управління фінансових розслідувань Головного управління ДФС у Житомирській області старшому лейтенанту податкової міліції ОСОБА_3 , слідчим слідчої групи чи слідчим органів, які здійснюють контроль за додержанням податкового законодавства та діють на підставі постави заступника начальника першого відділу РКП СУ ФР ГУ ДФС у Житомирській області, ОСОБА_16 , винесеної в порядку ст. 218 КПК України, на тимчасовийдоступ доречей ідокументів зможливістю вилученняоригіналів такихдокументів,що становлять охоронювану законом таємницю та перебувають у володінні службових осіб ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДР НОМЕР_1 ), а саме:

-оригінал Договору-доручення №04/12/19 від 04.12.2019 про надання митно-брокерських послуг, укладеного між ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДР НОМЕР_1 ) та ФОП ОСОБА_5 (рнокпп НОМЕР_2 ).

-митні декларації, укладені від ФОП ОСОБА_5 (рнокпп НОМЕР_2 ), інші докумнети, якими підтверджуються факти проведених господарських операцій (наданих послуг) з ФОП ОСОБА_5 (рнокпп НОМЕР_2 ).

-посадові інструкції та накази про призначення на посади ОСОБА_15 (директор ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 ») та ОСОБА_17 (агент з надання митних послуг).

-квитанції про направлення митних декларацій, поданих для ФОП ОСОБА_5 (рнокпп НОМЕР_2 ).

Встановити строк дії ухвали до 18.08.2021 року.

У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, може бути постановлено ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями КПК України з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудБогунський районний суд м. Житомира
Дата ухвалення рішення19.07.2021
Оприлюднено24.05.2024
Номер документу98447649
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів

Судовий реєстр по справі —295/8956/21

Ухвала від 19.07.2021

Кримінальне

Богунський районний суд м. Житомира

Єригіна І. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні