СЄВЄРОДОНЕЦЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

Справа № 428/1928/20

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

21 липня 2021 року м. Сєвєродонецьк

Слідчий суддя Сєвєродонецького міського суду Луганської області Баронін Д.Б., за участю секретаря судового засідання Корнєвої Ю.П., т.в.о. начальника відділення СВ Сєвєродонецького РУП ГУНП в Луганській області Околотенка Д.С., розглянувши клопотання т.в.о. начальника відділення СВ Сєвєродонецького РУП ГУНП в Луганській області Околотенка Д.С., погоджене прокурором Сєвєродонецької окружної прокуратури Приходько В.С., про продовження строку досудового розслідування до повідомлення особі про підозру у кримінальному провадженні, відомості про яке внесені до ЄРДР за № 12020130370000146 від 25.01.2020, -

ВСТАНОВИВ:

20.07.2021 до слідчого судді Сєвєродонецького міського суду надійшло клопотання т.в.о. начальника відділення СВ Сєвєродонецького РУП ГУНП в Луганській області Околотенка Д.С., погоджене прокурором Сєвєродонецької окружної прокуратури Приходько В.С., про продовження строку досудового розслідування до повідомлення особі про підозру у кримінальному провадженні, відомості про яке внесені до ЄРДР за № 12020130370000146 від 25.01.2020.

В обґрунтування вказаного клопотання слідчий посилається на те, що в провадженні СВ Сєвєродонецького РУП Головного управління Національної поліції в Луганській області перебувають матеріали кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12020130370000146 від 25.01.2020 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 191 КК України, за фактом того, що 24.01.2020 до Сєвєродонецького ВП ГУНП в Луганській області надійшли матеріали з ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях про те, що посадові особи ТОВ "ФЛАНГЕР" , шляхом зловживання службовим становищем, умисно завищили обсяги робіт капітального ремонту по вул. Кооперативній у с. Воєводівка та внутрішньоквартальних доріг у м. Сєвєродонецьк, чим завдали істотної шкоди охоронюваним державним інтересам. (ЖЄО 1539 від 24.01.2020).

Так, під час досудового розслідування ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях отримано відомості щодо причетності посадових осіб ТОВ "ФЛАНГЕР" (ЄДРПОУ 42001436, м. Київ, вул. Руслана Лужевського, 14, корп. 7 офіс, 32) до протиправного заволодіння бюджетними коштами шляхом зловживання службовим становищем при проведенні капітального ремонту по вул. Кооперативна у с. Воєводівка та внутриквартальних доріг у м. Сєвєродонецьк Луганської області на замовлення Відділу капітального будівництва Сєвєродонецької міської ради (ЄДРПОУ 04011443, м. Сєвєродонецьк, просп. Центральний, 54, далі ВКБ)

В ході досудового розслідування встановлено, що посадовими особами ТОВ "ФЛАНГЕР" укладено з ВКБ договори від 01.04.2019 №№ 11-КР, 12-КР, 13-КР, 14-КР, 15-КР, 16-КР на виконання робіт з капітального ремонту внутриквартальних доріг м. Сєвєродонецька на суму 2 624 395,91 грн. та № 65-КР на виконання робіт з капітального ремонту автомобільної дороги у с. Воєводівка по вулиці Кооперативна на суму 959 190,96 грн. Станом на 10.12.2019, ВКБ перерахувало на рахунки ТОВ "ФЛАНГЕР" кошти в сумі 3 583 586,87 грн.

Окрім цього, товщина асфальтобетонного покриття не відповідає умовам проектно-кошторисної документації у зв`язку з порушенням технологічних умов при укатуванні асфальту, будівельні матеріали (бітум, щебінь, асфальтобетон), які використовувались, не відповідали технічним умовам тощо. Загальний обсяг завищення використаних матеріалів та робіт може складати 10-15% від закладених у проектно-кошторисній документації.

Таким чином, отримані матеріали свідчать, що посадові особи ТОВ "ФЛАНГЕР" , маючи корисливий мотив, зловживаючи службовим становищем, внесли до актів прийому виконаних робіт форми КБ-2В та довідок про вартість виконаних робіт форми КБ-3 завідомо неправдиві відомості про виконання робіт, без їх фактичного виконання, що призвело до незаконного перерахування та заволодіння посадовими особами ТОВ "ФЛАНГЕР" бюджетних коштів. У свою чергу посадовими особами ВКБ підписані зазначені акти приймання-передачі виконаних робіт та довідки про їх вартість, на підставі яких виконавцю робіт перераховано кошти.

Працівниками ГУ СБ України в Донецькій та Луганській областях здійснювався виїзд на автомобільну дорогу по вул. Кооперативна у с. Воєводівка, за результатами якого складено акт огляду. Після аналізу в ході візуального огляду зафіксовано, що товщина асфальтобетонного покриття не відповідає проектно-технічній документації, щільність асфальтобетонного покриття не відповідає вимовам будівельних норм, а саме, лущення, викришування асфальтобетонного покриття, неякісно влаштований технологічний стик, має місце сітка тріщин. Не здійснено розливання в`язучих матеріалів, суміш асфальтобетону не відповідає зазначеному виду робіт, внаслідок чого відбувається його руйнація та розшарування.

Під час проведення досудового розслідування, виникли підстави вважати, що причетними до вищевказаних подій є керівництво організацій, які здійснювали технічний нагляд під час проведення вказаних робіт, керівник суб`єкту господарювання(підрядника) та співробітники відділу капітального будівництва Сєвєродонецької міської ради (замовника).

24.07.2020 була призначена будівельна технічна експертиза, яку доручено експертам Донецького науково-дослідного інституту судових експертиз Міністерства юстиції України по матеріалам кримінального провадження за № 12020130370000146 від 25.01.2020

У відповідь на клопотання експерта № 6102-6113 від 15.04.2021 до Сєвєродонецького міського суду було направлено клопотання про тимчасовий доступ речей і документів, які перебувають у відділі ВКБ Сєвєродонецької міської ВЦА Сєвєродонецького району Луганської області, а саме: договір підряду, довідка вартості фактично виконаних робіт КБ-3, акт виконаних будівельних робіт КБ-2в, відомості ресурсів, виконавчі схеми улаштування асфальтобетонного покриття, сертифікат відповідності на використану асфальтобетонну суміш.

Після проведення тимчасового доступу до речей та документів отримані матеріали будуть надані експерту.

Згідно листа № 6102-6113 від 17.08.2020, враховуючи значне поточне навантаження, провести призначену експертизу у визначені строки не вбачається можливим. Зазначена експертиза буде виконана у строк понад 90 днів, а саме у IV кварталі 2021 року.

На даний час проведення будівельно-технічної експертизи триває.

Прийняте законне рішення у даному кримінальному провадженні без висновку судової будівельно-технічної експертизи на даний час неможливо.

Станом на 20.07.2021, в ході досудового розслідування вказаного кримінального провадження проведено низку слідчих (розшукових) та процесуальних дій, однак завершити досудове розслідування у строк, передбачений КПК України не виявляється можливим.

Беручи до уваги, що для виконання запланованого обсягу слідчих (розшукових) та процесуальних дій необхідний значний обсяг часу, а строк досудового розслідування у даному кримінальному провадженні спливає 25.07.2021, виникла необхідність у продовженні строку досудового розслідування на шість місяців, тобто до 25.01.2022.

У судовому засіданні слідчий клопотання підтримав, посилаючись при цьому на доводи, викладені у клопотанні, просив суд клопотання задовольнити у повному обсязі.

Заслухавши слідчого, дослідивши клопотання та додані до нього матеріали кримінального провадження, слідчий суддя дійшов наступного.

Відповідно до ч.ч. 1, 2 ст. 219 КПК України строк досудового розслідування обчислюється з моменту внесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань до дня звернення до суду з обвинувальним актом, клопотанням про застосування примусових заходів медичного або виховного характеру, клопотанням про звільнення особи від кримінальної відповідальності або до дня ухвалення рішення про закриття кримінального провадження. Строк досудового розслідування з моменту внесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань до дня повідомлення особі про підозру становить: 1) дванадцять місяців - у кримінальному провадженні щодо нетяжкого злочину; 2) вісімнадцять місяців - у кримінальному провадженні щодо тяжкого або особливо тяжкого злочину.

Згідно зі ст. 294 КПК України якщо досудове розслідування злочину до моменту повідомлення особі про підозру неможливо закінчити у строк, зазначений у частині другій статті 219 цього Кодексу, вказаний строк може бути продовжений неодноразово слідчим суддею за клопотанням прокурора або слідчого, погодженого з прокурором, на строк, встановлений пунктами 2 і 3 частини четвертої статті 219 цього Кодексу.

Пунктами 1-3 ч. 4 ст. 219 КПК України передбачено, що строк досудового розслідування може бути продовжений у порядку, передбаченому параграфом 4 глави 24 цього Кодексу. При цьому загальний строк досудового розслідування не може перевищувати: 1) одного місяця з дня повідомлення особі про підозру у вчиненні кримінального проступку у випадках, передбачених пунктами 1 і 2 частини третьої цієї статті; 2) шести місяців із дня повідомлення особі про підозру у вчиненні нетяжкого злочину; 3) дванадцяти місяців із дня повідомлення особі про підозру у вчиненні тяжкого або особливо тяжкого злочину.

У відповідності до ч.ч. 1, 2, 8 ст. 295-1 КПК України у випадках, передбачених статтею 294 цього Кодексу, продовження строку досудового розслідування здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, постановленої за відповідним клопотанням прокурора або слідчого. У клопотанні про продовження строку досудового розслідування до повідомлення особі про підозру зазначаються: 1) найменування (номер) кримінального провадження; 2) всі слідчі (розшукові) та інші процесуальні дії, проведені під час кримінального провадження; 3) обставини, що перешкоджали здійснити інші необхідні процесуальні дії раніше; 4) строк, необхідний для проведення або завершення процесуальних дій; 5) інші відомості, що обґрунтовують необхідність продовження строку досудового розслідування. До клопотання також мають бути додані оригінали або копії документів та інших матеріалів, якими прокурор, слідчий обґрунтовує доводи клопотання, а також витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань щодо кримінального провадження, в рамках якого подається клопотання. При цьому слідчий, прокурор зобов`язані зазначити у відповідному клопотанні найкоротший строк, достатній для потреб досудового розслідування. Ухвала слідчого судді про продовження строку досудового розслідування повинна відповідати загальним вимогам до судових рішень, передбачених цим Кодексом, а також містити новий визначений строк досудового розслідування.

Аналізуючи викладене, слідчий суддя вважає, що слідчим обґрунтовано необхідність продовження строку досудового розслідування, оскільки строк досудового розслідування закінчується, а по кримінальному провадженню необхідно здійснити ряд слідчих дій, зокрема, необхідно отримати висновок експерта за результатами проведення будівельно-технічної експертизи, яка в свою чергу може бути проведена не раніше 4 кварталу 2021 року.

Відтак, даючи оцінку сукупності обставин, установлених при розгляді даного клопотання, суд дійшов висновку про обґрунтованість клопотання, у зв`язку із чим вбачає підстави для продовження строку досудового розслідування на шість місяців, вважаючи такий строк об`єктивно необхідним і достатнім для отримання додаткових доказів та прийняття процесуальних рішень, спрямованих на завершення досудового розслідування.

Керуючись ст.ст. 219, 294, 295-1, 372 КПК України, слідчий суддя -

УХВАЛИВ:

Клопотання т.в.о. начальника відділення СВ Сєвєродонецького РУП ГУНП в Луганській області Околотенка Д.С., погоджене прокурором Сєвєродонецької окружної прокуратури Приходько В.С., про продовження строку досудового розслідування до повідомлення особі про підозру у кримінальному провадженні, відомості про яке внесені до ЄРДР за № 12020130370000146 від 25.01.2020 - задовольнити.

Продовжити строк досудового розслідування у кримінальному провадженні, відомості про яке внесені до ЄРДР за № 12020130370000146 від 25.01.2020, на шість місяців, тобто до 24 січня 2022 року включно.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя Д.Б. Баронін

Дата ухвалення рішення 21.07.2021
Зареєстровано 21.07.2021
Оприлюднено 22.07.2021

Судовий реєстр по справі 428/1928/20

Проскрольте таблицю вліво →
Рішення Суд Форма
Ухвала від 21.07.2021 Сєвєродонецький міський суд Луганської області Кримінальне
Ухвала від 03.03.2020 Сєвєродонецький міський суд Луганської області Кримінальне
Ухвала від 03.03.2020 Сєвєродонецький міський суд Луганської області Кримінальне

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Відстежувати судові рішення та засідання

Додайте Опендатабот до улюбленного месенджеру

Вайбер Телеграм

Опендатабот для телефону