УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
21 липня 2021 року Жовтневий районний суд
м. Дніпропетровська
у складі: головуючого судді ОСОБА_1
з секретарем: ОСОБА_2
за участю: прокурора ОСОБА_3
обвинуваченого ОСОБА_4
захисника адвоката ОСОБА_5
розглянувши у підготовчому судовому засіданні в залі Жовтневого районного суду м. Дніпропетровська в м. Дніпрі клопотання обвинуваченого ОСОБА_4 про звільнення його від кримінальної відповідальності, у зв`язку із закінченням строків давності та закриття кримінального провадження № 201/3269/21 (провадження № 1-кп/201/632/2021), відомості про яке 30 березня 2021 року внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 32021040000000008, стосовно ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Дніпро, громадянина України, неодруженого, з професійно-технічною освітою, не працевлаштованого, який проживає за адресою: АДРЕСА_1 , раніше не судимого, обвинуваченого у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 205-1 КК України, -
ВСТАНОВИВ:
У червні 2018 року, знаходячись за адресою: м. Дніпро, вул. Московська, в денний час, більш точне місце, дату та час у ході досудового розслідування встановити не виявилось можливим, ОСОБА_4 зустрівся із невстановленою слідством особою та погодився на пропозицію останньої за грошову винагороду стати засновником та директором TOB «Скрол Буд» (код СДРПОУ 42175803), усвідомлюючи при цьому, що здійснювати господарську діяльність, виконувати функції (обов`язки) засновника та директора товариства і займатися підприємницькою діяльністю, пов`язаною з виробництвом товарів, виконанням робіт та/або наданням послуг він не буде.
Згідно з домовленістю між ОСОБА_6 та невстановленою досудовим слідством особою, остання повинна виготовити проекти документів, необхідні для державної реєстрації змін до відомостей про юридичну особу, що містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, які будуть мати завідомо неправдиві відомості.
У свою чергу, ОСОБА_7 , виконуючи свою роль у вчиненні кримінального правопорушення, діючи умисно, з корисливих мотивів, повинен був підписати вищевказані виготовлені невстановленою особою документи, які будуть містити завідомо неправдиві відомості, та передати підписані документи невстановленій особі для подальшої подачі їх державному реєстратору з метою проведення державної реєстрації юридичної особи, а саме внесення змін до відомостей про юридичну особу, що містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців громадських формувань.
З цієюметою ОСОБА_7 ,усвідомлюючи протиправнийхарактер запропонованихйому дійяк майбутньогозасновника тадиректора TOB«Скрол Буд»,діючи запопередньою змовоюз невстановленоюдосудовим розслідуваннямособою,знаходячись заадресою:м.Дніпро,вул.Московська,більш точнуадресу вході досудовогорозслідування встановитине виявилосьможливим,надав невстановленійособі наступнідокументи:копію паспорту громадянина України - паспорт № НОМЕР_1 від 02.04.2018 року, виданий органом 1216, на якому зазначений РНОКПП НОМЕР_2 .
Далі, невстановлена слідством особа на виконання попередньої змов з ОСОБА_6 у липні 2018 року, більш точно встановити дату та час не виявилося можливим, за невстановлених слідством обставин виготовила проекти документів, необхідних для державної реєстрації юридичної особи TOB «Скрол Буд», а саме акт приймання-передачі частки статутного капіталу товариства з обмеженою відповідальністю «Скрол Буд» від 11.07.2018 року.
На час надання документів, що містять його персональні дані для складання реєстраційних документів, ОСОБА_7 розумів, що він надає їх для внесення неправдивих відомостей у документи, які відповідно до закону подаються для проведення державної реєстрації змін до відомостей про юридичну особу TOB «Скрол Буд», що містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, оскільки фактично директором та засновником вказаної юридичної особи він не буде, а фінансово-господарською діяльністю будуть займатись інші особи.
У подальшому, 11 липня 2018 року, у денний час доби, ОСОБА_7 , діючи умисно, з корисливих мотивів, на виконання досягнутої з невстановленою досудовим слідством особою злочинного умислу, знаходячись у приміщенні приватного нотаріуса Дніпропетровського міського нотаріального округу, розташованого за адресою: м. Дніпро, пр. Гагаріна, буд. 24, власноручно підписав акт приймання-передачі частки статутного капіталу товариства з обмеженою відповідальністю «Скрол Буд».
Далі, ОСОБА_7 , діючи умисно, з корисливих мотивів, за попередньою змовою групою осіб, достовірно розуміючи, що попередньо виготовлені, у встановленій законом формі проекти реєстраційних документів TOB «Скрол Буд» містять неправдиві відомості, щодо передачі йому частки статутного капіталу вказаного Товариства номінальною вартістю 15 000,00 грн., що становить 100 % статутного капіталу, а також він достовірно знав та розумів, що виконувати функції (обов`язки) засновника та директора, здійснювати господарську діяльність, пов`язану з виробництвом товарів, виконанням робіт та/або наданням послуг не буде, передав їх невстановленій слідством особі, за що в подальшому отримав грошову винагороду в сумі 3000,00 грн.
На підставі вказаного акту приймання-передачі частки статутного капіталу товариства з обмеженою відповідальністю «Скрол Буд» із завідомо неправдивими відомостями, невстановленими слідством особами в державного реєстратора здійснено державну реєстрацію змін про юридичну особу TOB «Скрол Буд» в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців, відповідно до яких ОСОБА_8 передано частку статутного капіталу вказаного Товариства номінальною вартістю 15 000,00 грн., що становить 100 % статутного капіталу та визначено останнього одноосібним засновником та директором вказаної юридичної особи.
Дії ОСОБА_9 , які виразились у внесення в документи, які відповідно до закону подаються для проведення державної реєстрації змін до відомостей про юридичну особу в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, завідомо неправдивих відомостей, вчиненому за попередньою змовою групою осіб, порушили норми законодавчих актів України, що регулюють діяльність суб`єктів підприємницької діяльності та порядок оподаткування, а саме:
ст. 1 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань», відповідно до якої державна реєстрація юридичних осіб, громадських формувань, що не мають статусу юридичної особи, та фізичних осіб-підприємців (далі - державна реєстрація) - офіційне визнання шляхом засвідчення державою факту створення або припинення юридичної особи, громадського формування, що не має статусу юридичної особи, засвідчення факту наявності відповідного статусу громадського об`єднання, професійної спілки, її організації або об`єднання, політичної партії, організації роботодавців, об`єднань організацій роботодавців та їхньої символіки, засвідчення факту набуття або позбавлення статусу підприємця фізичною особою, зміни відомостей, що містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, про юридичну особу та фізичну особу-підприємця, а також проведення інших реєстраційних дій, передбачених цим Законом;
ст. 4 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань», згідно з якою державна реєстрація базується на таких принципах, зокрема: обов`язковість державної реєстрації в Єдиному державному реєстрі, об`єктивність, достовірність та повнота відомостей у Єдиному державному реєстрі, внесення відомостей до Єдиного державного реєстру виключно на підставі та відповідно до цього Закону;
ст. 10 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань», відповідно до якої, якщо документи та відомості, що підлягають внесенню до Єдиного державного реєстру, внесені до нього, такі документи та відомості вважаються достовірними і можуть бути використані у спорі з третьою особою. Відомості, що містяться в Єдиному державному реєстрі, використовуються для ідентифікації юридичної особи або її відокремленого підрозділу, громадського формування, що не має статусу юридичної особи, фізичної особи - підприємця, у тому числі під час провадження ними господарської діяльності та відкриття рахунків у банках та інших фінансових установах;
ст. 89 Господарського кодексу України, за якою управління діяльністю господарського товариства здійснюють його органи та посадові особи, склад і порядок обрання (призначення) яких визначається залежно від виду товариства, а у визначених законом випадках - учасники товариства;
ст. 92 Цивільного кодексу України, відповідно до якої юридична особа набуває цивільних прав та обов`язків і здійснює їх через свої органи, які діють відповідно до установчих документів та закону. Порядок створення органів юридичної особи встановлюється установчими документами та законом;
ст. 8 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні», згідно з якою питання організації бухгалтерського обліку на підприємстві належать до компетенції його власника (власників) або уповноваженого органу (посадової особи) відповідно до законодавства та установчих документів. Відповідальність за організацію бухгалтерського обліку та забезпечення фіксування фактів здійснення всіх господарських операцій у первинних документах, збереження оброблених документів, регістрів і звітності протягом встановленого терміну, але не менше трьох років, несе уповноважений орган (посадова особа), який здійснює керівництво підприємством, або власник відповідно до законодавства та установчих документів.
Умисні дії ОСОБА_9 , що виразилися у внесенні в документи, які відповідно до закону подаються для проведення державної реєстрації юридичної особи, завідомо неправдивих відомостей, вичинені за попередньою змовою групою осіб, кваліфікуються за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 205-1 КК України.
У підготовчомусудовому засіданніобвинуваченим ОСОБА_6 було поданописьмове клопотанняпро закриттякримінального провадження,у зв`язкуіз закінченнямстроків давностіпритягнення йогодо кримінальноївідповідальності,обґрунтовуючи якезазначив,що відповіднодо обвинувальногоакта,інкриміноване йомукримінальне правопорушення,передбачене ч.2ст.205-1КК України,було вчинено11липня 2018року,а отже,з моментуйого вчиненняминуло більшеніж трироки,що напідставі ст.49КК України,свідчить просплив строківдавності тає підставоюдля закриттяцього кримінального провадження.Захисник обвинуваченого-адвокат ОСОБА_5 повністю підтримавклопотання обвинуваченого ОСОБА_9 і просивзвільнити останньоговід кримінальноївідповідальності зпідстав,передбачених ст.49КК України.
Прокурор у судовому засіданні проти задоволення клопотання не заперечував, вказавши на наявність законних підстав для звільнення обвинуваченого ОСОБА_9 від кримінальної відповідальності та закриття кримінального провадження.
Розглядаючи питання про закриття кримінального провадження, суд виходить з наступного.
Положеннями ч. 4 ст. 286 КПК України передбачено, що якщо під час здійснення судового провадження щодо провадження, яке надійшло до суду з обвинувальним актом, сторона кримінального провадження звернеться до суду з клопотанням про звільнення від кримінальної відповідальності обвинуваченого, суд має невідкладно розглянути таке клопотання.
Відповідно до ч. 1 ст. 285 КПК України, особа звільняється від кримінальної відповідальності у випадках, передбачених законом України про кримінальну відповідальність.
Згідно з вимогами ст. 49 КК України, особа звільняється від кримінальної відповідальності, якщо з дня вчинення нею кримінального правопорушення і до дня набрання вироком законної сили минули такі строки :два роки-у разівчинення кримінальногопроступку,за якийпередбачене покаранняменш суворе,ніж обмеженняволі; трироки -у разівчинення кримінальногопроступку,за якийпередбачено покаранняу видіобмеження волі,чи уразі вчиненнянетяжкого злочину,за якийпередбачено покаранняу видіпозбавлення воліна строкне більшедвох років; п`ятьроків -у разівчинення нетяжкогозлочину,крім випадку,передбаченого упункті 2цієї частини; десятьроків -у разівчинення тяжкогозлочину; п`ятнадцять років - у разі вчинення особливо тяжкого злочину.
У відповідності до вимог ст. 12 КК України (в редакції від 14.06.2018 року, підстава -2447-VIII), інкриміноване обвинуваченому ОСОБА_8 діяння, передбачене ч. 2 ст. 205-1 КК України, санкція якого передбачає максимальне основне покарання у виді обмеженням волі на строк від трьох до п`яти років, з урахуванням положень ст. 5 КК України відноситься до кримінальних проступків, при цьому, з дня його вчинення, що мало місце 11 липня 2018 року, дійсно минуло понад три роки.
При цьому, відповідно до ст. 49 КК України, звільнення особи від кримінальної відповідальності, у зв`язку із закінченням строків давності, є обов`язком суду у разі наявності всіх передбачених законом про кримінальну відповідальність умов, що неодноразово встановлено практикою Верховного Суду, сформованою у його висновках, які є обов`язковими для врахування судами, а отже, суд не вирішує питання щодо винуватості обвинуваченого ОСОБА_9 у вчиненні цього кримінального правопорушення, оскільки зазначене питання може бути вирішено виключно при ухваленні вироку суду в порядку, передбаченому ст.ст. 368-374 КПК України.
Згідно п. 1 ч. 2 ст. 284 КПК України, кримінальне провадження закривається судом у зв`язку із звільненням особи від кримінальної відповідальності.
Як передбачено положеннями ч. 3 ст. 288 КПК України, суд своєю ухвалою закриває кримінальне провадження та звільняє підозрюваного, обвинуваченого від кримінальної відповідальності у випадку встановлення підстав, передбачених законом України про кримінальну відповідальність.
За таких обставин, враховуючи що з дня вчинення інкримінованого ОСОБА_8 кримінального правопорушення минуло понад три роки, строки давності не зупинялись та не переривались, суд вважає, що кримінальне провадження за обвинуваченням ОСОБА_9 , у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 205-1 КК України, підлягає закриттю.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 284, 285, 286, 288, 369-372 КПК України, ст.ст. 5, 12, 49 КК України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Клопотання обвинуваченого ОСОБА_4 про звільнення його від кримінальної відповідальності у зв`язку із закінченням строків давності та закриття кримінального провадження задовольнити.
Кримінальне провадження № 201/3269/21 (провадження № 1-кп/201/632/2021), відомості про яке 30 березня 2021 року внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 32021040000000008, стосовно ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , обвинуваченого у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 205-1 КК України закрити, у зв`язку із закінченням строків давності, звільнивши ОСОБА_4 від кримінальної відповідальності.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, яка може бути подана учасниками кримінального провадження до Дніпровського апеляційного суду через Жовтневий районний суд м. Дніпропетровська протягом семи днів з дня проголошення ухвали суду.
Головуючий - суддя: ОСОБА_1
Суд | Жовтневий районний суд м.Дніпропетровська |
Дата ухвалення рішення | 21.07.2021 |
Оприлюднено | 01.02.2023 |
Номер документу | 98455478 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини у сфері господарської діяльності Підроблення документів, які подаються для проведення державної реєстрації юридичної особи та фізичних осіб - підприємців |
Кримінальне
Жовтневий районний суд м.Дніпропетровська
Шелестов К. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні