Постанова
від 20.08.2007 по справі 22/85-а
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА КИЄВА

22/85-А

ГОСПОДАРСЬКИЙ  СУД  міста  КИЄВА01030, м. Київ, вул. Б.Хмельницького, 44-Б     тел. 230 31 34

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

20.08.2007 р.Справа № 22/85-А   

                                        

За позовомУправління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у м. Києві

До Товариства з обмеженою відповідальністю науково-виробничого підприємства “Спецрадіоелектроніка”

Простягнення 81,51 грн.

                                                                                              Суддя Шабунін С.В.

Секретар судового засідання Бушеленко О.В.

Представники:

від позивачаМаляренко С.О. —представник за довіреністю від 30.07.2007 р. № 1616-11

від відповідачане прибув

                                                       

20.08.2007 р. у судовому засіданні відповідно до п. 3 ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України оголошено вступну та резолютивну частину постанови.

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

Позивачем заявлено вимоги про стягнення з відповідача заборгованості по сплаті страхових внесків до Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України. Ціна позову 81,51 грн.

Ухвалою Господарського суду міста Києва від 12.03.2007 р. відкрито провадження в адміністративній справі № 22/85-А (суддя Шкурат А.М.).

30.07.2007 р. відповідно до розпорядження Голови Господарського суду міста Києва Саранюка В.І. від 20.07.2007 р. справу № 22/85-А, з метою уникнення затягування строків її розгляду, передано на розгляд судді Шабуніну С.В.

Ухвалою від 31.07.2007 р. справу № 22/85-А прийнято до свого провадження суддею Шабуніним С.В. та призначено до судового розгляду на 20.08.2007 р.

Під час судового розгляду справи представник позивача позов підтримав повністю та просив його задовольнити. Як вбачається з позовної заяви та пояснень представника позивача заявлені вимоги обгрунтовуються тим, що підприємством не сплачено страхові внески до Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України на суму 81,51 грн. у відповідності до поданої відповідачем розрахункової відомості за ІІІ квартал 2006 року.

Відповідач у засідання суду не прибув, уповноваженого представника не направив, вимоги ухвал суду по справі № 22/85-А не виконав, заперечень проти позову не надав, заявлені вимоги не оспорив. Про час і місце розгляду справи повідомлений належним чином. За таких обставин, відповідно до ч. 6 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України, справа вирішується на підставі наявних доказів.

Дослідивши матеріали справи, оглянувши надані оригінали копій документів, що знаходяться у матеріалах справи, заслухавши пояснення представника позивача, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні дані, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд —

ВСТАНОВИВ:

Відповідно до частин першої та третьої статті 6 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності»суб'єктами страхування від нещасного випадку є застраховані громадяни, а в окремих випадках - члени їх сімей та інші особи, страхувальники та страховик. Страхувальниками є роботодавці, а в окремих випадках - застраховані особи.

У відповідності до частини першої статті 7 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності»роботодавцем відповідно до цього Закону вважається: власник підприємства або уповноважений ним орган та фізична особа, яка використовує найману працю.

Відповідач як страхувальник взятий на облік у Фонді соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України згідно із заявою від 19 квітня 2001 року.

Частиною восьмою статті 45 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності»визначено, що страхувальник здійснює страховий внесок у Фонд соціального страхування від нещасних випадків у порядку і строки, які визначаються страховиком.

Відповідно до частини четвертої статті 6 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності»страховиком є Фонд соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України.

Частиною першою та четвертої статті 18 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності»виконавча дирекція Фонду соціального страхування від нещасних випадків є постійно діючим виконавчим органом правління Фонду. Робочими органами виконавчої дирекції Фонду є її управління в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, відділення в районах та містах обласного значення.

Згідно з положеннями пункту 7.5. Інструкції про порядок перерахування, обліку та витрачання страхових коштів Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України, затвердженої постановою Правління Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України від 20.04.2001 року N 12, юридичні особи - платники страхових внесків щоквартально у двох примірниках складають розрахункову відомість про нарахування і перерахування страхових внесків та витрачання коштів Фонду, один примірник якої подається до робочого органу виконавчої дирекції Фонду за місцем обліку страхувальника.

Як вбачається з розрахункової відомості про нарахування і перерахування страхових внесків та витрачання коштів Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України за 9 місяців 2006 рік, сума несплачених платежів відповідача становить 81,51 грн.

Пунктом 2 частини другої статті 45 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності»встановлено, що роботодавець як страхувальник зобов'язаний своєчасно та повністю сплачувати в установленому порядку страхові внески до Фонду соціального страхування від нещасних випадків.

Згідно з положенням статті 5 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності»обов'язковість сплати страхувальником страхових внесків є одним з основних принципів страхування від нещасного випадку.

Відповідач не надав доказів сплати до Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України 81,51 грн. страхових внесків.

За таких обставин є правомірними та підлягають задоволенню вимоги про стягнення 81,51 грн. заборгованості перед Фондом соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України зі сплати страхових внесків.

Відповідно до ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона  повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення. Відповідач позовні вимоги не оспорив.

Враховуючи зазначене вище, суд приходить до висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими і доведеними відповідними доказами, а позовна заява підлягає задоволенню.

Згідно з ч. 2 ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо судове рішення ухвалене на користь сторони –суб'єкта владних повноважень, суд присуджує з іншої сторони всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати,  пов'язані із залученням свідків та проведенням судових експертиз. У ч. 4 ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України у  справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються. Позивачем не надано доказів понесення ним вказаних судових витрат, таким чином судові витрати не підлягають стягненню з відповідача.

Керуючись ст.ст. 158, 161-163 Кодексу адміністративного судочинства України, Прикінцевими та перехідними положеннями Кодексу адміністративного судочинства України, суд –

ПОСТАНОВИВ:

1.          Позов задовольнити повністю.

2.           Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю науково-виробничого підприємства “Спецрадіоелектроніка” (03049, м. Київ, вул. Богданівська, буд. 10, ідентифікаційний код 21664980, п/р № 26002324 в Ірпінській філії АППБ “Аваль”, МФО 321961) на користь Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у м. Києві (03067, м. Київ, вул. Виборзька, 70, ідентифікаційний код 25884905, рах. № 37176999900104 в УДК у м. Києві, МФО 820019) заборгованість по страхових внесках в сумі 81 (вісімдесят одна) грн. 51 коп.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження або подання апеляційної скарги в порядку, встановленому ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України. Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку та в строки, встановлені ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя                                                                                            С.В. Шабунін

Дата виготовлення у повному обсязі: 27.09.2007 р.

20.08.2007р.м.Київ№ 22/85-А

СудГосподарський суд міста Києва
Дата ухвалення рішення20.08.2007
Оприлюднено03.10.2007
Номер документу984797
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —22/85-а

Постанова від 20.08.2007

Господарське

Господарський суд міста Києва

Шабунін С.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні