Рішення
від 22.07.2021 по справі 606/1217/21
ТЕРЕБОВЛЯНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 606/1217/21

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

22 липня 2021 року м. Теребовля

Теребовлянський районний суд Тернопільської області в складі:

головуючої судді Мельник А.В.

за участю секретаря судового засідання Будз М.В.

розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні в залі суду в м.Теребовля цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Микулинецької селищної ради Тернопільського району Тернопільської області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача Теребовлянська державна нотаріальна контора, про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся до суду із позовом до Микулинецької селищної ради Тернопільського району Тернопільської області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача Теребовлянська державна нотаріальна контора, у якому просить визначити йому додатковий строк, тривалістю шість місяців, для подання нотаріусу заяви про прийняття спадщини, що відкрилась після смерті матері ОСОБА_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 . В обґрунтування заявлених вимог, вказує на те, що після смерті матері відкрилася спадщина. У зв`язку з сімейними обставинами позивач не зміг подати до нотаріальної контори заяву про прийняття спадщини за законом у передбачений законодавством строк.

Враховуючи вказані обставини, позивач звернувся до суду для визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини за рішенням суду.

Ухвалою суду від 18.06.2021 було відкрито провадження у справі та призначено підготовче судове засідання на 22.07.2021.

Позивач в судове засідання не з`явився, однак подав заяву у якій просить справу розглядати за його відсутності, позовні вимоги підтримує повністю.

Представник відповідача Микулинецької селищної ради Тернопільського району Тернопільської області в судове засідання не з`явився, однак подав до суду заяву про розгляд справи у його відсутності, позовні вимоги визнає.

Представник Теребовлянської державної нотаріальної контори Південно-Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Івано-Франківськ) в судове засідання не з`явився, однак подав до суду заяву про розгляд справи у його відсутності.

Відповідно до вимог частини третьої статті 200 Цивільного процесуального кодексу України (далі ЦПК України) за результатами підготовчого провадження суд ухвалює рішення у випадку визнання позову відповідачем.

За вказаних обставин, на підставі частини другої статті 247 ЦПК України, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалося.

Дослідивши та оцінивши докази по справі суд приходить до висновку, що позов слід задовольнити з наступних підстав.

Згідно копії Державного акту на право власності на земельну ділянку серії ТР № 036108 від 18 серпня 2003 року, ОСОБА_3 , яка проживає у с.Нова Брикуля, Теребовлянського району, Тернопільської області, на підставі розпорядження Теребовлянської районної державної адміністрації від 21.03.2003 №150, є власником земельної ділянки площею 2,38 га, яка розташована на території Хмелівської сільської ради Теребовлянського району Тернопільської області для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, кадастровий номер земельної ділянки 6125089200:02:001:0431 (а.с.9).

Копія свідоцтва про смерть серії НОМЕР_1 від 09 січня 2008 року, виданого Хмелівською сільською радою Теребовлянського району Тернопільської області, свідчить про те, що ОСОБА_4 померла ІНФОРМАЦІЯ_1 в м.Теребовля, Тернопільської області (а.с.7).

Згідно довідки, виданої Микулинецькою селищною радою Тернопільського району Тернопільської області від 13.05.2021 за №74, ОСОБА_4 на день смерті була зареєстрована та проживала одна за адресою: АДРЕСА_1 (а.с.8).

Згідно копії свідоцтва про народження серії НОМЕР_2 від 03 лютого 1979 року, виданого Микулинецьким ЗАГС Тернопільської області, ОСОБА_1 народився ІНФОРМАЦІЯ_2 в с. Нова Брикуля, Микулинецького району, Тернопільської області, його матір`ю є ОСОБА_4 (а.с.6).

В матеріалах справи міститься копія паспорта громадянина України на ім`я ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , серії НОМЕР_3 , виданого 09 лютого 2000 року Надвірнянським РВ УМВС України в Івано-Франківської області (а.с.3).

Згідно відповіді Теребовлянської державної нотаріальної контори Південно-Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Івано-Франківськ) від 08.07.2021 № 782/01-16 після смерті ОСОБА_4 спадкова справа не заведена.

У відповідності до статті 1217 ЦК України, спадкування здійснюється за заповітом або за законом.

Згідно статті 1218 ЦК України до складу спадщини входять усі права та обов`язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.

Статтею 1261 ЦК України встановлено, що у першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, у тому числі зачаті за життя спадкодавця та народжені після його смерті, той з подружжя, який його пережив, та батьки.

В силу вимог статті 1268 ЦК України спадкоємець за заповітом чи за законом має право прийняти спадщину або не прийняти її.

У відповідності до статті 1270 ЦК України для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини.

Відповідно до вимог частини 3 статті 1272 ЦК України за позовом спадкоємця який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.

Пленум Верховного Суду України в пункті 24 Постанови №7 від 30.05.2008 Про судову практику у справах про спадкування роз`яснив, що вирішуючи питання про визначення особі додаткового строку, суд досліджує поважність причини пропуску строку для прийняття спадщини. При цьому необхідно виходити з того, що поважними є причини, пов`язані з об`єктивними, непереборними, істотними труднощами для спадкоємця на вчинення цих дій. У резолютивній частині рішення суд повинен вказати відповідно певний період часу з моменту набрання судовим рішенням законної сили, протягом якого спадкоємець може подати заяву про прийняття спадщини, а не конкретну календарну дату, до якої спадкоємець може подати заяву про прийняття спадщини. Додатковий строк, достатній для подання заяви про прийняття спадщини, не може перевищувати шестимісячного строку, встановленогостаттею 1270 ЦК Українидля прийняття спадщини.

Із досліджених письмових доказів встановлено, що ОСОБА_1 є спадкоємцем за законом після смерті його матері ОСОБА_4 та має право на спадкування, однак із заявою про прийняття спадщини протягом шестимісячного строку до нотаріуса не звертався та пропустив встановлений законом строк для прийняття спадщини після смерті ОСОБА_4 , у зв`язку з сімейними обставинами.

Враховуючи вищенаведене, а також визнання позову відповідачем, суд вважає, що позивач строк для прийняття спадщини пропустив з поважної причини і є всі підстави задовольнити позов частково, визначити строк у межах передбаченого законом загального терміну шести місяців і таким достатнім строком є три місяці, перебіг якого рахується після набрання рішенням законної сили.

Керуючись статями 4, 12, 200, 247, 265, 354 ЦПК України, статтями 1217, 1218, 1223, 1233, 1268, 1270, 1272 ЦК України, суд,

УХВАЛИВ:

Позов ОСОБА_1 до Микулинецької селищної ради Тернопільського району Тернопільської області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача Теребовлянська державна нотаріальна контора, про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини - задовольнити частково.

Визначити ОСОБА_1 додатковий строк в три місяці з дня набрання рішенням суду законної сили для подання заяви до нотаріальної контори про прийняття спадщини, яка відкрилась після смерті ОСОБА_4 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Рішення суду може бути оскаржене, шляхом подання апеляційної скарги безпосередньо до Тернопільського апеляційного суду протягом 30 днів з дня його проголошення.

Учасник справи, якому повне рішення не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження рішення суду, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Позивач: ОСОБА_1 , місце проживання: АДРЕСА_2 , РНОКПП НОМЕР_4 .

Відповідач: Микулинецька селищна рада Тернопільського району Тернопільської області, код ЄДРПОУ 04396302, місцезнаходження: вулиця С.Бандери, 11, селище міського типу Микулинці, Тернопільський район, Тернопільська область;

Третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача: Теребовлянська державна нотаріальна контора Південно-Західне міжрегіональне управління Міністерства юстиції (м.Івано-Франківськ), код ЄДРПОУ 02900570, місцезнаходження: вулиця Кн.Василька, 108, місто Теребовля, Тернопільська область.

Повний текст рішення суду складено 22 липня 2021 року.

Суддя А.В.Мельник

СудТеребовлянський районний суд Тернопільської області
Дата ухвалення рішення22.07.2021
Оприлюднено23.07.2021
Номер документу98509082
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —606/1217/21

Рішення від 22.07.2021

Цивільне

Теребовлянський районний суд Тернопільської області

Мельник А. В.

Ухвала від 18.06.2021

Цивільне

Теребовлянський районний суд Тернопільської області

Мельник А. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні