Справа № 183/4931/21
№ 2-о/183/136/21
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
22 липня 2021 року Суддя Новомосковського міськрайонного суду Дніпропетровської області Сорока О.В., розглянувши матеріали цивільної справи за заявою Акціонерного товариства Комерційний Банк ПриватБанк , заінтересована особа - Новомосковська районна рада про визнання спадщини відумерлою, -
в с т а н о в и в:
22.07.2021 до суду надійшла вищевказана заява.
Ознайомившись з поданою заявою, суд дійшов до наступного.
Частиною 3 ст. 294 ЦПК України встановлено, що справи окремого провадження розглядаються судом з додержанням загальних правил, встановлених цим Кодексом, за винятком положень щодо змагальності та меж судового розгляду. Інші особливості розгляду цих справ встановлені цим розділом.
Згідно з ч. 4 ст. 294 ЦПК України , справи окремого провадження суд розглядає за участю заявника і заінтересованих осіб, що кореспондується з положенням ч. 3 ст. 42 ЦПК України , відповідно до якої у справах окремого провадження учасниками справи є заявники, інші заінтересовані особи.
Відповідно до п. 8 ч. 2 ст. 293 ЦПК України , суд розглядає в порядку окремого провадження справи про визнання спадщини відумерлою.
У відповідності до ч. 1 ст. 337 ЦПК України , справа про визнання спадщини відумерлою розглядається судом з обов`язковою участю заявника та з обов`язковим повідомленням усіх заінтересованих осіб.
Відповідно до ст. 1277 ЦК України суб`єктом права на відумерлу спадщину є територіальна громада за місцем відкриття спадщини.
Законодавством установлена множинність суб`єктів права на відумерлу спадщину територіальні громади за місцем відкриття спадщини та за місцезнаходженням нерухомого майна.
При цьому слід звернути увагу, що суб`єктом права на відумерлу спадщину є саме територіальна громада, а не її органи або відповідні підрозділи.
Суб`єктів права на відумерлу спадщину слід відрізняти від заявників, тобто осіб, які звертаються до суду із заявами про визнання спадщини відумерлою.
Згідно з частиною першою статті 10 Закону України Про місцеве самоврядування в Україні сільські, селищні, міські ради є органами місцевого самоврядування, що представляють відповідні територіальні громади та здійснюють від їх імені та в їх інтересах функції і повноваження місцевого самоврядування, визначені Конституцією України , цим та іншими законами.
Частиною першою статті 60 Закону України Про місцеве самоврядування в Україні передбачено, що спадщина, визнана судом відумерлою, переходить у власність територіальної громади за місцем відкриття спадщини.
Відповідно до ч. 1 ст. 185 ЦПК України , суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу , протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Згідно з п. 2 ч. 3 ст. 175 ЦПК України , позовна заява повинна містити: повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості позивачу відомі), відомі номери засобів зв`язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти.
Враховуючи вищевикладене, заявнику належить скласти заяву у відповідності до положення ч. 4 ст. 294 ЦПК України , зазначивши заінтересованих осіб, стосовно яких рішення у справі може вплинути на їхні права або обов`язки.
Крім того, суд звертає увагу заявника на те, що ним в якості заінтересованої особи зазначено - Новомосковську районну раду, однак такої юридичної особи в м. Новомосковську Дніпропетровської області не існує.
Відповідно до ч. 3 ст. 185 ЦПК України , якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені статтями 175 і 177 цього Кодексу , сплатить суму судового збору, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.
На підставі викладеного, керуючись ст. 185 ЦПК Ураїни, суд,-
п о с т а н о в и в:
Заяву Акціонерного товариства Комерційний Банк ПриватБанк , заінтересована особа - Новомосковська районна рада про визнання спадщини відумерлою, - залишити без руху.
Повідомити заявника про необхідність виправити у десятиденний строк з моменту отримання копії ухвали зазначені недоліки заяви.
Роз`яснити заявнику, що у разі не виконання цієї ухвали, у зазначені вище строки, заява буде вважатися не поданою та повернута заявнику.
Копію ухвали направити заявнику.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Суддя Сорока О.В.
Суд | Новомосковський міськрайонний суд Дніпропетровської області |
Дата ухвалення рішення | 22.07.2021 |
Оприлюднено | 27.07.2021 |
Номер документу | 98534412 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Новомосковський міськрайонний суд Дніпропетровської області
Сорока О. В.
Цивільне
Новомосковський міськрайонний суд Дніпропетровської області
Сорока О. В.
Цивільне
Новомосковський міськрайонний суд Дніпропетровської області
Сорока О. В.
Цивільне
Новомосковський міськрайонний суд Дніпропетровської області
Сорока О. В.
Цивільне
Новомосковський міськрайонний суд Дніпропетровської області
Сорока О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні