Ухвала
від 22.07.2021 по справі 727/6775/21
ШЕВЧЕНКІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. ЧЕРНІВЦІВ

Справа № 727/6775/21

Провадження № 1-кс/727/1957/21

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

22 липня 2021 року Шевченківський районний суд м. Чернівці в складі:

слідчого судді ОСОБА_1

секретар судового засідання ОСОБА_2

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Чернівці клопотання прокурора відділу наглядуЧернівецької обласноїпрокуратури ОСОБА_3 про знищення речових доказів по матеріалам досудового розслідування внесеного до ЄРДР №42021260000000131 від 12.06.2021 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 204 КК України, -

В С Т А Н О В И В :

До суду звернувся прокурор з клопотанням про знищення речових доказів.

В клопотанні посилається на те, що до Чернівецької обласної прокуратури направлено матеріали за фактом встановлення співробітниками Управління СБ України в Чернівецькій області спільно із співробітниками Управління стратегічних розслідувань в Чернівецькій області ДСР НПУ та Буковинської митниці Держмитслужби спроби незаконного переміщення підакцизних товарів через державний кордон до республіки Румунії через пункт пропуску «Порубне-Сірет».

Так, 12.06.2021 до пункту пропуску «Порубне-Сірет», який розташований за адресою: Чернівецький район, с. Тереблече, вул. Головна, 2К (українсько-румунський кордон) в режимі «експорт» прибув вантажний транспортний засіб із держаними номерними знаками НОМЕР_1 та напівпричепом з д.н.з. НОМЕР_2 під керуванням громадянина України ОСОБА_4 (паспорт НОМЕР_3 ), ІНФОРМАЦІЯ_1 із вантажем «заморожена вишня кисла». Автомобіль рухався в напрямку республіки Румунія. Відправником товару є ТОВ «Юбері», код 43972897, адреса: Чернівецька обл., м. Чернівці, вул. Череповецька, 17, отримувач: румунська компанія Ekolkarpat S.R.L. (SatSarasan, ComunaSarasan, Nr. 200, JudetMaramures, Romania).

12.06.2021 в ході ініційованого працівниками ВБКОЗ Управління СБ України в Чернівецькій області спільного поглибленого огляду вказаного транспортного засобу із напівпричепом, д.н.з. НОМЕР_1 та АА0670ХF серед задекларованого вантажу виявлено картонні ящики із підакцизними товарами, а саме: тютюновими виробами марки «Marlboro Red For Duty Free Only» без марок акцизного податку України в загальній кількості 193850 пачок, що переміщувались у вказаному транспортному засобі з приховуванням від митного контролю з метою подальшого збуту

В подальшому, виявлені вищевказані незаконно виготовлені тютюнові вироби без марок акцизного податку України вилучені та передані на зберігання до ліцензійного складу ТОВ «Рома» за адресою: Чернівецька область, м. Сторожинець, вул. Хотинська, 7а.

У кримінальному провадженні №42021260000000131 від 12.06.2021 року проведено дослідження тютюнових виробів спеціалістами ДУ «Чернівецький обласний лабораторний центр» МОЗ України.

Відповідно до протоколу дослідження встановлено, що доставлені зразки тютюнових виробів по кримінальному провадженню №42021260000000131 від 12.06.2021 року, по досліджених показниках не відповідають вимогам ДСТУ ГОСТ 3935:2004 «Сигарети. Загальні технічні умови».

На даний час приміщення, де зберігаються зазначені речові докази, вщент переповнене товаром такого типу, а тому є необхідність вирішити питання по речових доказах, щоб забезпечити та уможливити зберігання речових доказів по новим кримінальним провадженням та по яким досудове розслідування триває.

Тому просить клопотання задовольнити та прийняти рішення про знищення тютюнових виробів.

Прокурор в судове засідання не з`явився, від нього надійшла заява, в якій просив розглядати клопотання у його відсутності та задовольнити.

Дослідивши матеріали клопотання, вважаю, що клопотання підлягає задоволенню виходячи з наступного.

Відповідно до ч.6 ст.100 КПК України, речові докази, що не містять слідів кримінального правопорушення, у вигляді предметів, великих партій товарів, зберігання яких через громіздкість або з інших причин неможливо без зайвих труднощів або витрати по забезпеченню спеціальних умов зберігання яких співмірні з їх вартістю, а також речові докази у вигляді товарів або продукції, що піддаються швидкому псуванню: передаються для їх технологічної переробки або знищуються за рішенням слідчого судді, суду, якщо вони відносяться до вилучених з обігу предметів чи товарів, а також якщо їх тривале зберігання небезпечне для життя чи здоров`я людей або довкілля.

Згідно п.35Порядку зберігання речових доказів стороною обвинувачення, їх реалізації, технологічної переробки, знищення, здійснення витрат, пов`язаних з їх зберіганням і пересиланням, схоронності тимчасово вилученого майна під час кримінального провадження, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 19 листопада 2012 р. № 1104, речові докази у вигляді предметів чи товарів, що належать до вилучених з обігу, а також якщо їх тривале зберігання небезпечне для життя чи здоров`я людей або довкілля, на підставі відповідного рішення слідчого судді, суду передаються для їх технологічної переробки або знищуються, а також у разі непридатності зазначених товарів до використання тареалізації вони можуть бути знищені або передаватись підприємствам-виробникам аналогічної продукції для переробки.

Крім того, статтею 21 Закону України «Про вилучення з обігу, переробку, утилізацію, знищення або подальше використання неякісної та небезпечної продукції» визначено, що у разі виявлення неякісної та небезпечної продукції, яка не має власника або власник якої невідомий, відповідними уповноваженими органами забезпечується переробка, утилізація, знищення або подальше використання цієї продукції згідно з вимогами, встановленими законодавством.

Технологічна переробка або знищення підакцизних товарів здійснюється з дотриманням вимог Порядку обліку, зберігання, оцінки конфіскованого та іншого майна, що переходить у власність держави, і розпорядження ним, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25 серпня 1998 р. № 1340, Загальних вимог до здійснення переробки, утилізації, знищення або подальшого використання вилученої з обігу неякісної та небезпечної продукції, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 24 січня 2001 р. № 50 (Офіційний вісник України, 2001 р., № 4, ст. 131).

Відповідно до підпункту 13 пункту 9 Постанови Кабінету Міністрів України від 25 серпня 1998 р. № 1340, спирт етиловий та алкогольні напої підлягають промисловій переробці або знищенню, а тютюнові вироби, обладнання для промислового виробництва сигарет та цигарок, папір цигарковий, фільтри для промислового виробництва сигарет, фільтропалочки ацетатні - знищенню.

Враховуючи, що вилучені тютюнові вироби не відповідають вимогам ДСТУ ГОСТ 3935:2004, встановити їхнього власника не представилось можливим, беручи до уваги те, що зберігання фальсифікованих тютюнових виробів через їх громіздкість без зайвих труднощів неможливо, вони відносяться до вилучених з обігу предметів, їхнє тривале зберігання небезпечне для життя чи здоров`я людей, довкілля, вважаю щовони підлягаютьзнищенню,а тому клопотання слідчого підлягає задоволенню.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.100, 169 - 173 КПК України, слідчий суддя, -

У Х В А Л И В :

Клопотання задовольнити.

Знищити виявлені та вилучені тютюнові вироби марки «Marlboro» без марок акцизного податку України в кількості 193850 пачок (за мінусом 20 пачок «Marlboro», які були використанні під час проведення експертизи).

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя: ОСОБА_1

СудШевченківський районний суд м. Чернівців
Дата ухвалення рішення22.07.2021
Оприлюднено31.01.2023
Номер документу98564894
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про інші клопотання

Судовий реєстр по справі —727/6775/21

Ухвала від 22.07.2021

Кримінальне

Шевченківський районний суд м. Чернівців

Мамчин П. І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні