Справа № 317/2454/21
Провадження №/п 1-кс/317/403/2021
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
27 липня 2021 року м. Запоріжжя
Слідчий суддя Запорізького районного суду Запорізької області ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання начальника Державної установи «Біленьківська виправна колонія (№ 99)» про витребування та конфіскацію в дохід держави заборонених предметів,
В С Т А Н О В И В:
У липні 2021 року начальник ДУ «Біленьківська ВК (№ 99)» звернувся до слідчого судді Запорізького районного суду Запорізької області з клопотанням про витребування та конфіскацію в дохід держави заборонених предметів, а саме: мобільного телефону «Nokia 7210 с», біло-сірого кольору, б/в, IMEІ встановити не має можливості, Made on Hungary, згідно протоколу вилучення №18 від 12.07.2021. Просив проводити розгляд клопотання без участі представника колонії.
Прокурор у судове засідання не з`явився, надав заяву, відповідно до якої просив проводити розгляд клопотання без його участі, проти задоволення клопотання не заперечує.
Відповідно до ч. 4 ст. 107 КПК України фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.
Дослідивши матеріали справи, слідчий суддя дійшов наступних висновків.
Відповідно до положень ч. 7 ст. 102 КВК України, перелік і кількість предметів і речей, які засуджені можуть мати при собі, визначається нормативно-правовими актами Міністерства юстиції України. Зберігання засудженими при собі речей, а також предметів, які заборонено використовувати в колоніях, не допускається. Виявлені у засуджених речі та предмети, які заборонено використовувати в колоніях, вилучаються, про що посадовою особою колонії складається протокол. За клопотанням установи виконання покарання слідчий суддя розглядає питання про конфіскацію таких речей та предметів або про передачу їх на зберігання до звільнення засудженого відповідно до положень розділу VIII Кримінального процесуального кодексу України.
Згідно з ч. 4 ст. 107 КВК України, засудженим забороняється серед іншого придбавати, виготовляти, зберігати і використовувати гроші, цінності, предмети, речі, речовини і вироби, заборонені до використання в колонії.
Відповідно до Додатку 6 Правил внутрішнього розпорядку установ виконання покарань, затверджених Наказом Міністерства Юстиції України від 29.12.2014 за № 2186/5 Переліку предметів, виробів і речовин, зберігання і використання яких засудженими заборонено віднесено також радіоелектронні засоби, призначені для передавання чи приймання радіосигналів (радіостанції, мобільні телефони та зарядні пристрої до них, SIM-картки, скетч-картки поповнення рахунку мобільного зв`язку, пейджери тощо), друкарські машинки, розмножувальні прилади (засудженим, які тримаються у виправних центрах, дозволяється зберігати та користуватися мобільними телефонами у порядку, встановленому пунктом 2 розділу ХІV Правил внутрішнього розпорядку установ виконання покарань).
Пунктом 3 Глави ХІ Правил внутрішнього розпорядку установ виконання покарань, передбачено, що виявлені у засуджених речі та предмети, які заборонено використовувати в
установах виконання покарань, вилучаються, про що посадовою особою колонії складається протокол вилучення. Вилучене реєструється в журналі обліку грошей, цінних паперів і речей, вилучених у засуджених або при спробі їх доставки. Рішення про конфіскацію таких речей та предметів або про передачу їх на зберігання до звільнення засудженого приймає слідчий суддя за клопотанням адміністрації установи виконання покарань.
Таким чином, зі змісту наведених норм вбачається, що за клопотанням установи виконання покарання слідчий суддя має право розглядати питання лише про конфіскацію вилучених речей та предметів або їх передачу на зберігання до звільнення засудженого, в порядку виконання судових рішень.
Як вбачається з доданих до клопотання документів, власника вилученого телефону та канал надходження забороненого предмета до охоронюваного об`єкта встановити не виявилось можливим.
На підставі вищевикладеного, беручи до уваги досліджені матеріали клопотання, слідчий суддя дійшов висновку про необхідність конфіскації мобільного телефону в дохід держави.
Керуючись ст. 102 КВК України, ст. 107, 369, 372, 392, 395, 537, 539 КПК України,
П О С Т А Н О В И В:
Клопотання начальника Державної установи «Біленьківська виправна колонія (№ 99)» про витребування та конфіскацію в дохід держави заборонених предметів задовольнити.
Виявлений та вилучений мобільний телефон «Nokia 7210 с», біло-сірого кольору, б/в, IMEІ встановити не має можливості, Made on Hungary, згідно протоколу вилучення №18 від 12.07.2021, який перебуває на відповідальному зберіганні в Державній установі «Біленьківська виправна колонія (№ 99)» (70441, Запорізька область, Запорізький район, село Біленьке, вулиця Запорізька, 32, код ЄДРПОУ 08563530) витребувати та конфіскувати в дохід держави.
Апеляційна скарга на ухвалу слідчого судді подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції протягом п`яти днів з дня її оголошення.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Запорізький районний суд Запорізької області |
Дата ухвалення рішення | 27.07.2021 |
Оприлюднено | 31.01.2023 |
Номер документу | 98590117 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про конфіскація у засудженого речей та предметів, які заборонено використовувати в колоніях, або передача їх на зберігання до звільнення засудженого |
Кримінальне
Запорізький районний суд Запорізької області
Ткаченко М. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні