Вирок
від 26.07.2021 по справі 461/5867/21
ГАЛИЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ЛЬВОВА

Справа № 461/5867/21

В И Р О К

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

26.07.2021 року Галицький районний суд м. Львова

у складі: головуючого судді ОСОБА_1

секретар судового засідання ОСОБА_2

з участю прокурора ОСОБА_3 ,

обвинуваченого ОСОБА_4 ,

захисника ОСОБА_5

розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні у м. Львові кримінальне провадження /внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 32021140000000058 від 06.07.2021 року/ про обвинувачення

ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, уродженця м. Львова, з середньо- спеціальною освітою, раніше не судимого, зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,

у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 205-1 КК України, -

В С Т А Н О В И В :

обвинувачений ОСОБА_4 , шостого та сьомого липня 2020 року умисно вніс завідомо неправдиві відомості в документи, які були ним 08.07.2020 подані для проведення державної реєстрації змін до відомостей про юридичну особу ТОВ «Єкай Комплект» (ЄДРПОУ 43610937) в Єдиному державному реєстрі на підставі яких здійснено реєстрацію таких змін.

Так, згідно з ч. 4 ст. 17 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців та громадських формувань» від 02.11.2016 № 835-VIII визначено, що для державної реєстрації змін до відомостей про юридичну особу, що містяться в Єдиному державному реєстрі, у тому числі змін до установчих документів юридичної особи, подаються такі документи:

заява про державну реєстрацію змін до відомостей про юридичну особу, що містяться в Єдиному державному реєстрі;

примірник оригіналу (нотаріально засвідчена копія) рішення уповноваженого органу управління юридичної особи про зміни, що вносяться до Єдиного державного реєстру, крім внесення змін до інформації про кінцевих бенефіціарних власників (контролерів) юридичної особи, у тому числі кінцевих бенефіціарних власників (контролерів) її засновника, якщо засновник - юридична особа, про місцезнаходження та про здійснення зв`язку з юридичною особою;

примірник оригіналу (нотаріально засвідчена копія) протоколу засідання керівного органу громадського формування, на якому відповідно до установчого документа було скликано засідання вищого органу управління, - у разі державної реєстрації змін до відомостей про громадське формування;

документ, що підтверджує правомочність прийняття рішення відповідно до статуту громадського формування про внесення змін до Єдиного державного реєстру, - у разі державної реєстрації змін до відомостей про громадське формування;

відомості про керівні органи громадського формування (ім`я, дата народження керівника, членів інших керівних органів, реєстраційний номер облікової картки платника податків (за наявності), посада, контактний номер телефону та інші засоби зв`язку) - у разі внесення змін до складу керівних органів;

документ, що підтверджує реєстрацію іноземної особи в країні її місцезнаходження (витяг із торговельного, банківського, судового реєстру тощо), - у разі змін, пов`язаних із входженням до складу засновників юридичної особи іноземної юридичної особи;

документ про сплату адміністративного збору - у випадках, передбачених статтею 36 цього Закону;

установчий документ юридичної особи в новій редакції - у разі внесення змін, що містяться в установчому документі;

примірник оригіналу (нотаріально засвідчена копія) передавального акта - у разі внесення змін, пов`язаних із внесенням даних про юридичну особу, правонаступником якої є зареєстрована юридична особа;

примірник оригіналу (нотаріально засвідчена копія) рішення уповноваженого органу управління юридичної особи про вихід із складу засновників (учасників) та/або заява фізичної особи про вихід із складу засновників (учасників), та/або договору, іншого документа про перехід чи передачу частки засновника (учасника) у статутному (складеному) капіталі (пайовому фонді) юридичної особи, та/або рішення уповноваженого органу управління юридичної особи про примусове виключення із складу засновників (учасників) юридичної особи або ксерокопія свідоцтва про смерть фізичної особи, судове рішення про визнання фізичної особи безвісно відсутньою - у разі внесення змін, пов`язаних із зміною складу засновників (учасників) юридичної особи.

У свою чергу, ОСОБА_4 , реалізовуючи злочинний умисел, направлений на внесення неправдивих відомостей в документи, які відповідно до закону подаються для проведення державної реєстрації змін до відомостей про юридичну особу, вніс неправдиві відомості в реєстраційні документи ТОВ «Скай Комплект» (ЄДРПОУ 43610937), а саме: в нотаріально посвідчене рішення № 1 від 06.07.2020 одноосібного учасника та в заяву від 07.07.2020 щодо державної реєстрації юридичної особи (крім громадських формувань та органів влади), вказавши юридичну (податкову) адресу: Україна, 79016, Львівська область, м. Львів, вул. Шведська, будинок №3. Однак, ОСОБА_4 фактично наміру здійснювати підприємницьку діяльність за вказаною адресою не мав.

У подальшому вищевказані реєстраційні документи ОСОБА_4 подав 07.07.2020 державному реєстратору - приватному нотаріусу Львівського міського нотаріального округу ОСОБА_6 за адресою вулиця Ковжуна, 1 у Галицькому районі м. Львова для здійснення державної реєстрації змін до установчих документів юридичної особи, серед яких: зміна місцезнаходження юридичної особи.

На підставі зазначених документів, 08.07.2020 Державним реєстратором проведено державну реєстрацію змін до установчих документів юридичної особи ТОВ «Скай Комплект» (ЄДРПОУ 43610937), про що в «Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань» зроблено запис № 14151020000050269.

Тобто, ОСОБА_4 вчинив кримінальне правопорушення, передбачене ч.1 ст.205-1 КК України.

ОСОБА_4 свою вину у вчиненні кримінального правопорушення визнав повністю, у вчиненому розкаюється.

На підставі повного визнання вини обвинуваченим та матеріалів досудового слідства, об`єктивність та повнота яких учасниками судового розгляду не оспорюється, суд вважає доведеним факт скоєння ОСОБА_4 та вину останнього у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.205-1 КК України.

07 липня 2021 року між прокурором відділу нагляду за додержанням законів органами фіскальної служби Львівської обласної прокуратури ОСОБА_3 та підозрюваним ОСОБА_4 , у відповідності ст.ст. 468, 469, 471 КПК України укладено угоду про визнання винуватості.

Згідно з умовами угоди, ОСОБА_4 під час досудового розслідування добровільно ініціював укладення даної угоди та, щиро каючись і засудивши свою кримінально карану протиправну поведінку, беззастережно визнав вину у вчиненні кримінального правопорушення відповідно до обставин і правової кваліфікації, які викладені в даній угоді та відповідному обвинувальному акті. При цьому ОСОБА_4 зобов`язується сприяти судовому провадженню, беззастережно визнати пред`явлене йому обвинувачення в повному обсязі у кримінальному правопорушенні, передбаченому ч. 1 ст. 205-1 КК України.

Враховуючи інтереси суспільства і держави в цілому, практику призначення покарань судами в аналогічній категорії кримінальних проваджень та загальні засади призначення покарання у кримінальному провадженні, керуючись ст. 472 КПК України, сторони прийшли до висновку про можливість укласти угоду, відповідно до якої ОСОБА_4 призначити узгоджене покарання за ч. 1 ст. 205-1 КК України у виді штрафу в розмірі шести тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 102 000 гривень.

Відповідно до п.2 ч.1 ст.468 КПК України, у кримінальному провадженні може бути укладена угода між прокурором та підозрюваним чи обвинуваченим про визнання винуватості.

Згідно зі ч.ч.2,4ст.469КПК України угода про визнання винуватості між прокурором та підозрюваним чи обвинуваченим може бути укладена у провадженні щодо:

1) кримінальних проступків, нетяжких злочинів, тяжких злочинів;

2) особливо тяжких злочинів, віднесених до підслідності Національного антикорупційного бюро України за умови викриття підозрюваним чи обвинуваченим іншої особи у вчиненні злочину, віднесеного до підслідності Національного антикорупційного бюро України, якщо інформація щодо вчинення такою особою злочину буде підтверджена доказами;

3) особливо тяжких злочинів, вчинених за попередньою змовою групою осіб, організованою групою чи злочинною організацією або терористичною групою за умови викриття підозрюваним, який не є організатором такої групи або організації, злочинних дій інших учасників групи чи інших, вчинених групою або організацією злочинів, якщо повідомлена інформація буде підтверджена доказами.

Угода про визнання винуватості між прокурором та підозрюваним чи обвинуваченим може бути укладена щодо кримінальних проступків, злочинів, внаслідок яких шкода завдана лише державним чи суспільним інтересам. Укладення угоди про визнання винуватості у кримінальному провадженні щодо уповноваженої особи юридичної особи, яка вчинила кримінальне правопорушення, у зв`язку з яким здійснюється провадження щодо юридичної особи, а також у кримінальному провадженні щодо кримінальних правопорушень, внаслідок яких шкода завдана державним чи суспільним інтересам або правам та інтересам окремих осіб, у яких беруть участь потерпілий або потерпілі, не допускається, крім випадків надання всіма потерпілими письмової згоди прокурору на укладення ними угоди.

Судом встановлено, що ОСОБА_4 обґрунтовано обвинувачується у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 205-1 КК України. Свою винуватість у вчиненні кримінального правопорушення визнав беззастережно.

При цьому судом з`ясовано, що обвинувачений ОСОБА_4 цілком і повністю розуміє положення, передбачені ч.4 ст.474 КПК України, наслідки укладення та затвердження угоди про визнання винуватості, передбачені ч.2 ст.473 КПК України, характер обвинувачення та вид покарання, а також інші заходи, які будуть застосовані до нього у разі затвердження угоди судом.

Суд переконався, що укладення угоди сторонами є добровільним, тобто не є наслідком застосування насильства, примусу, погроз, або наслідком обіцянок чи дій будь-яких інших обставин, ніж ті, що передбачені угодою про визнання винуватості.

Також судом перевірено угоду про визнання винуватості на відповідність вимогам КПК України (в тому числі, щодо змісту та порядку укладення угоди) та КК України (в тому числі щодо узгодженої міри покарання); підстав для відмови в її затверджені не встановлено.

Таким чином, перевіривши матеріали справи, заслухавши думку сторін кримінального провадження про можливість затвердження угоди, беручи до уваги конкретні обставини справи, особу обвинуваченого, мотив та ступінь тяжкості вчиненого ним суспільно-небезпечної дії, наявність обставин, що пом`якшують покарання та істотно знижують ступінь тяжкості вчиненого злочину, а саме: щире каяття, повне визнання вини, активне сприяння розкриттю злочину, позитивні характеристики за місцем проживання, на обліку в лікарів нарколога та психоневролога не перебуває, має на утриманні малолітню дитину, його поведінку як до, так і після вчинення злочинних дій, а тому суд приходить до висновку, що угоду про визнання винуватості, укладену 07 липня 2021 року між прокурором відділу нагляду за додержанням законів органами фіскальної служби Львівської обласної прокуратури ОСОБА_3 та підозрюваним ОСОБА_4 слід затвердити і призначити обвинуваченому узгоджене сторонами покарання у виді штрафу.

Судові витрати, цивільний позов у кримінальному провадженні відсутні.

Питання щодо речових доказів необхідно вирішити в порядку ст.100 КПК України.

Враховуючи вищевикладене, керуючись ст.ст. 374, 468, 469, 471, 473-475 КПК України, суд,-

У Х В А Л И В:

затвердити угоду про визнання винуватості, укладену 07 липня 2021 року в межах кримінального провадження 32021140000000058 від 06.07.2021 року між прокурором відділу нагляду за додержанням законів органами фіскальної служби Львівської обласної прокуратури ОСОБА_3 та ОСОБА_4 , згідно якої ОСОБА_4 повністю та беззаперечно визнає свою вину у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.205-1 КК України, в повному обсязі згідно умов даної угоди.

Сторони узгодили покарання, яке слід призначити обвинуваченому ОСОБА_4 за вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.205-1 КК України, у вигляді штрафу в розмірі шести тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 102 000 гривень.

ОСОБА_4 визнати винним у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.205-1 КК України, та призначити йому узгоджене покарання у вигляді штрафу в розмірі шести тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 102 000 гривень

З підстав, передбачених частиною 4статті 394КПК України, вирок може бути оскаржений до Львівського апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Вирок набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги вирок, якщо його не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.

Учасники судового провадження мають право отримати в суді копію вироку суду. Копію вироку суду негайно після його проголошення вручити обвинуваченій та прокурору.

Суддя ОСОБА_1

СудГалицький районний суд м.Львова
Дата ухвалення рішення26.07.2021
Оприлюднено01.02.2023
Номер документу98590521
СудочинствоКримінальне
КатегоріяЗлочини у сфері господарської діяльності Підроблення документів, які подаються для проведення державної реєстрації юридичної особи та фізичних осіб - підприємців

Судовий реєстр по справі —461/5867/21

Вирок від 26.07.2021

Кримінальне

Галицький районний суд м.Львова

Волоско І. Р.

Ухвала від 16.07.2021

Кримінальне

Галицький районний суд м.Львова

Волоско І. Р.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні