Справа № 325/876/21
УХВАЛА
про залишення позову без руху
28 липня 2021 року смт. Приазовське
Суддя Приазовського районного суду Запорізької області Діденко Є.В., при вирішенні питання про відкриття провадження у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) до Олександрівської сільської ради (Запорізька область, Мелітопольський район, с. Олександрівка, вул. Центральна, б. 90), про встановлення факт проживання однією сім`єю та визнання права власності на спадкове майно,
в с т а н о в и в:
ОСОБА_1 звернулась до суду з позовом, в якому просить: встановити факт спільного проживання з ОСОБА_2 понад п`ять років однією сім`єю, в період з 2007 по 12.10.2013 роки; визнати право власності на земельну ділянку площею 1,0000 га кадастровий номер 2324586200:03:001:0119 для ведення особистого селянського господарства, яка розташована на території Степанівської першої сільської ради у порядку спадкування за законом після смерті ОСОБА_2 ; визнати право власності на земельну ділянку площею 0,59 га для ведення особистого підсобного господарства, яка розташована на території Степанівської першої сільської ради у порядку спадкування за законом після смерті ОСОБА_2 .
Вимоги до позовної заяви визначені положеннями статей 175, 177 Цивільного процесуального кодексу України.
Вивчивши подану заяву та долучені до неї документи, суддя приходить до висновку, що подана заява підлягає залишенню без руху, оскільки позивачем не дотримані вимоги статей 175, 177 ЦПК України.
Згідно з п. 3 ч. 3 ст. 175 ЦПК України, позовна заява повинна містити ціну позову щодо вимог майнового характеру.
Предметом заявленого позову є вимоги як немайнового, так і майнового характеру, а саме визнання права власності на дві земельні ділянки.
Пунктом 2 ч. 1 ст. 176 ЦПК України передбачено, що ціна позову визначається у позовах про визнання права власності на майно або його витребування - вартістю майна.
Проте, позивачем в порушення п. 3 ч. 3 ст. 175 ЦПК України не визначено ціну позову, яка має складатись з ринкової чи нормативно-грошової вартості об`єкту нерухомого майна, що має підтверджуватись документально.
Відповідно до ч. 4 ст. 177 ЦПК України, до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Статтею 4 Закону України Про судовий збір передбачено, що за подання до суду фізичною особою позовної заяви майнового характеру сплачується судовий збір в розмірі 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Відповідно до ст. 7 Закону України Про державний бюджет на 2021 рік , розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб станом на 01.01.2021 року складав 2270 грн.
Реквізитами для сплати судового збору є: отримувач: ГУК у Зап.обл/ТГ смт. Приазов/22030101 Код отримувача (ЄДРПОУ) 37941997 Банк отримувача: Казначейство України (ел. адм. подат.), номер рахунку (IBAN): UA218999980313161206000008401.
При зазначенні ціни позову, позивачу слід врахувати наведене та пересвідчитись у правильності сплати ним судового збору виходячи із ціни позову, та надати суду докази такої оплати.
Крім того, відповідно до п. 8 ч. 3 ст. 175 ЦПК України, позовна заява повинна містити зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.
В порушення вказаного положення позивач не зазначила про наявність у неї оригіналів документів, доданих до позову.
Також, відповідно до п. 5 ч. 3 ст. 175 ЦПК України, позовна заява повинна містити виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.
В порушення вказаного пункту, позивач в частині визнання права власності на земельні ділянки не викладає обставин того, чи є спір з приводу цього майна або перешкоди оформлення спадщини в нотаріальному порядку, та не зазначає доказів на підтвердження таких обставин.
Відповідно до ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 ЦПК України, протягом п`яти днів із дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Таким чином, є необхідним надати позивачу строк для усунення вказаних недоліків - 10 (десять) днів із дня отримання позивачем копії ухвали.
В наданий строк позивач повинен зазначити ціну позову з урахуванням дійсної вартості об`єктів нерухомого майна на даний час; у разі необхідно доплатити суму судового збору в розмірі 1 (один) відсоток від вартості об`єктів нерухомого майна, але не менше 908 грн. та не більше 11350 грн. і надати суду докази такої сплати; зазначити про наявність оригіналів документів; викласти обставини в частині можливості оформлення спадщини в нотаріальному порядку.
Керуючись ст.ст. 175-177, 185 ЦПК України, суддя
у х в а л и в:
позовну заяву ОСОБА_1 до Олександрівської сільської ради про встановлення факт проживання однією сім`єю та визнання права власності на спадкове майно - залишити без руху і надати строк для усунення недоліків 10 (десять) днів з моменту отримання копії ухвали.
Роз`яснити позивачу, що у випадку не усунення ним недоліків у встановлений ухвалою суду строк, позовна заява буде вважатися неподаною і підлягає поверненню.
Копію ухвали направити позивачу і його представнику на адресу, зазначену в позовній заяві.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала окремому оскарженню не підлягає.
Суддя Є.В. Діденко
Суд | Приазовський районний суд Запорізької області |
Дата ухвалення рішення | 28.07.2021 |
Оприлюднено | 28.07.2021 |
Номер документу | 98598906 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Приазовський районний суд Запорізької області
Діденко Є. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні