Ухвала
від 28.07.2021 по справі 502/1197/21
КІЛІЙСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 502/1197/21

УХВАЛА

28 липня 2021 року м. Кілія

Слідчий суддя Кілійського районного суду Одеської області ОСОБА_1

розглянувши клопотання

начальника СД ВП № 1 Ізмаїльського РВП ГУНП в Одеській області ОСОБА_2

погоджене з прокурором Ізмаїльської окружної прокуратури ОСОБА_3

про арешт тимчасово вилученого майна

В С Т А Н О В И В :

Начальник СД ВП № 1 Ізмаїльського РВП ГУНП в Одеській області ОСОБА_2 28.07.2021 року звернувся до слідчого судді Кілійського районного суду Одеської області з клопотанням, погодженим з прокурором Ізмаїльської окружної прокуратури ОСОБА_3 про накладення арешту на майно, тимчасово вилучене 27.07.2021 р. в ході досудового слідства у кримінальному провадженні, внесеному до ЄРДР за № 12021167150000088 від 27.07.2021 р. за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ст. 290 КК України.

В обгрунтовання поданого клопотання вказано, що 27.07.2021 року до відділення поліції № 1 Ізмаїльського РВП ГУНП в Одеській області надійшло повідомлення Заступника командира загону-начальника оперативно-розшукового відділу капітана 2-го рангу про те, що в ході проведення заходів з виявлення та припинення порушень прикордонного та природоохоронного законодавства в районі 15 кілометра Старостамбульського гирла річки Дунай, виявлено 2 маломірних плавзасоби типу «каюк» з однаковими реєстраційними номерами ЯОД 0880.

Вищевказані відомості 27.07.2021 року внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12021167150000088, за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ст. 290 КК України, та розпочато досудове розслідування.

В ході огляду місця події від 27.07.2021 року відкритої території, що розташована за адресою: Одеська область, Ізмаїльський район, на 13 кілометрі Старстамбульського гирла річки Дунай було виявлено та вилучено:

-дерев`яний човен типу «Каюк» № НОМЕР_1 ;

-дерев`яний човен типу «Каюк» № НОМЕР_1

-човниковий двигун марки «YAMAHA-8»;

-човниковий двигун марки «YAMAHA-15»;

-5 капронових сіток довжиною по 75 метрів кожна, висотою 6 метрів, діаметром вічка 90 міліметрів;

-пропуск № 375 виданий на ОСОБА_4 ;

-пропуск № 59 виданий на ОСОБА_5 ;

-посвідчення рибалки № 43 видане на ОСОБА_6 ;

-посвідчення рибалки № 269 видане на ОСОБА_7 ;

-посвідчення рибалки № 04 видане на ОСОБА_8 ;

-трудовий договір № 05 від 22.03.2021 року;

Виходячи з наведеного та приймаючи до уваги, що завданням кримінального судочинства є захист особи, суспільства та держави від кримінальних правопорушень, охорона прав, свобод та законних інтересів учасників кримінального провадження, забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування кримінального правопорушення, а також зважаючи на те, що зазначене у клопотанні майно, а саме:

-дерев`яний човен типу «Каюк» № НОМЕР_1 ;

-дерев`яний човен типу «Каюк» № НОМЕР_1 ;

-човниковий двигун марки «YAMAHA-8»;

-човниковий двигун марки «YAMAHA-15»;

-5 капронових сіток довжиною по 75 метрів кожна, висотою 6 метрів, діаметром вічка 90 міліметрів;

-пропуск № 375 виданий на ОСОБА_4 ;

-пропуск № 59 виданий на ОСОБА_5 ;

-посвідчення рибалки № 43 видане на ОСОБА_6 ;

-посвідчення рибалки № 269 видане на ОСОБА_7 ;

-посвідчення рибалки № 04 видане на ОСОБА_8 ;

-трудовий договір № 05 від 22.03.2021,

використовувалось при вчиненні кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди та вони визнані постановою дізнавача, як речові докази у кримінальному провадженні, і без цих складових не можливо буде в подальшому прийняти об`єктивне рішення по кримінальному провадженню, начальник СД ВП № 1 Ізмаїльського РВП ГУНП в Одеській області просив слідчого суддю накласти арешт на тимчасово вилучене майно, заборонити користуватись та розпоряджатись майном, на яке накладено арешт.

Вивчивши матеріали, які обґрунтовують доводи клопотання, слідчим суддею встановлено наступне.

Згідно з ч. 2 ст. 167 КПК України тимчасово вилученим може бути майно у вигляді речей, документів, грошей тощо, щодо яких є достатні підстави вважати, що вони: 1) підшукані, виготовлені, пристосовані чи використані як засоби чи знаряддя вчинення кримінального правопорушення та (або) зберегли на собі його сліди; 2) надані особі з метою схилити її до вчинення кримінального правопорушення, фінансування та (або) матеріального забезпечення кримінального правопорушення чи як винагорода за його вчинення; 3) є предметом кримінального правопорушення, пов`язаного з їх незаконним обігом; 4) набуті в результаті вчинення кримінального правопорушення, доходи від них, або на які було спрямоване кримінальне правопорушення.

Відповідно до ст. 170 КПК України арештом майна є тимчасове позбавлення підозрюваного, обвинуваченого або осіб, які в силу закону несуть цивільну відповідальність за шкоду, завдану діяннями підозрюваного, обвинуваченого або неосудної особи, яка вчинила суспільно небезпечне діяння, можливості відчужувати певне його майно за ухвалою слідчого судді або суду до скасування арешту майна у встановленому цим Кодексом порядку. Відповідно до вимог цього Кодексу арешт майна може також передбачати заборону для особи, на майно якої накладено арешт, іншої особи, у володінні якої перебуває майно, розпоряджатися будь-яким чином таким майном та використовувати його. Слідчий суддя або суд під час судового провадження накладає арешт на майно у вигляді речей, якщо є достатні підстави вважати, що вони відповідають критеріям, зазначеним у частині другій статті 167 цього Кодексу. Крім того, у випадку задоволення цивільного позову суд за клопотанням прокурора, цивільного позивача може вирішити питання про накладення арешту на майно для забезпечення цивільного позову до набрання судовим рішенням законної сили, якщо таких заходів не було вжито раніше. Арешт може бути накладено на нерухоме і рухоме майно, майнові права інтелектуальної власності, гроші у будь-якій валюті готівкою або у безготівковому вигляді, цінні папери, корпоративні права, які перебувають у власності підозрюваного, обвинуваченого або осіб, які в силу закону несуть цивільну відповідальність за шкоду, завдану діяннями підозрюваного, обвинуваченого або неосудної особи, яка вчинила суспільно небезпечне діяння, і перебувають у нього або в інших фізичних, або юридичних осіб з метою забезпечення можливої конфіскації майна або цивільного позову. Заборона на використання майна, а також заборона розпоряджатися таким майном можуть бути застосовані лише у випадках, коли їх незастосування може призвести до зникнення, втрати або пошкодження відповідного майна або настання інших наслідків, які можуть перешкодити кримінальному провадженню. Заборона використання житлового приміщення, в якому на законних підставах проживають будь-які особи, не допускається.

Згідно з ч. 5 та ч. 7 ст. 237 КПК України при проведенні огляду дозволяється вилучення лише речей і документів, які мають значення для кримінального провадження, та речей, вилучених з обігу. Усі вилучені речі і документи підлягають негайному огляду і опечатуванню із завіренням підписами осіб, які брали участь у проведенні огляду. У разі якщо огляд речей і документів на місці здійснити неможливо або їх огляд пов`язаний з ускладненнями, вони тимчасово опечатуються і зберігаються у такому вигляді доти, доки не буде здійснено їх остаточні огляд і опечатування. При огляді слідчий, прокурор або за їх дорученням залучений спеціаліст має право проводити вимірювання, фотографування, звуко- чи відеозапис, складати плани і схеми, виготовляти графічні зображення оглянутого місця чи окремих речей, виготовляти відбитки та зліпки, оглядати і вилучати речі і документи, які мають значення для кримінального провадження. Предмети, які вилучені законом з обігу, підлягають вилученню незалежно від їх відношення до кримінального провадження. Вилучені речі та документи, що не відносяться до предметів, які вилучені законом з обігу, вважаються тимчасово вилученим майном.

Згідно ч.ч.1,2ст.171КПК Україниз клопотаннямпро арештмайна дослідчого судді,суду маєправо звернутисяпрокурор,слідчий запогодженням зпрокурором,а зметою забезпеченняцивільного позову-також цивільнийпозивач. У клопотанні слідчого, прокурора про арешт майна повинно бути зазначено: 1)підстави імету відповіднодо положеньстатті 170цього Кодексута відповіднеобґрунтування необхідностіарешту майна; 2)перелік івиди майна,що належитьарештувати; 3)документи,які підтверджуютьправо власностіна майно,що належитьарештувати,або конкретніфакти ідокази,що свідчатьпро володіння,користування чирозпорядження підозрюваним,обвинуваченим,засудженим,третіми особамитаким майном; 4)розмір шкоди,неправомірної вигоди,яка отриманаюридичною особою,у разіподання клопотаннявідповідно дочастини шостоїстатті 170цього Кодексу. До клопотання також мають бути додані оригінали або копії документів та інших матеріалів, якими слідчий, прокурор обґрунтовує доводи клопотання.

У відповідності до ч. 1 та ч. 2 ст. 172 КПК України клопотання про арешт майна розглядається слідчим суддею, судом не пізніше двох днів з дня його надходження до суду, за участю слідчого та/або прокурора, цивільного позивача, якщо клопотання подано ним, підозрюваного, обвинуваченого, іншого власника майна, і за наявності - також захисника, законного представника. Неприбуття цих осіб у судове засідання не перешкоджає розгляду клопотання. Клопотання слідчого, прокурора, цивільного позивача про арешт майна, яке не було тимчасово вилучене, може розглядатися без повідомлення підозрюваного, обвинуваченого, іншого власника майна, їх захисника, представника чи законного представника, якщо це є необхідним з метою забезпечення арешту майна.

Як зазначено в клопотанні, в ході огляду місця події від 27.07.2021 року було вилучено відповідне майно, однак в порушення вимог ч. 2 ст. 171 КПК України зазначене клопотання не містить, документи які підтверджують право власності на майно, що належить арештувати, або конкретні факти і докази, що свідчать про володіння, користування чи розпорядження підозрюваним, обвинуваченим, засудженим, третіми особами таким майном.

Вказана обставина позбавляє слідчого суддю виконати вимоги ч. 1 ст. 172 КПК України щодо належної ідентифікації та в подальшому забезпечення власникові майна можливості взяти участь у розгляді клопотання про арешт майна нарівні з особою, яка його подала.

Водночас, статтями 7, 16 КПК України встановлено, що загальною засадою кримінального провадження є недоторканість права власності. Позбавлення або обмеження права власності під час кримінального провадження здійснюється лише на підставі вмотивованого судового рішення, ухваленого в порядку, передбаченому цим Кодексом.

Відповідно до ч. 1 ст. 98 КПК України, речовими доказами є матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально - протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально-протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення.

Так, згідно ст. 1 Першого протоколу Конвенції про захист прав та основоположних свобод, будь-яке обмеження власності повинно здійснюватися відповідно до закону, а отже суб`єкт, який ініціює таке обмеження повинен обґрунтувати свою ініціативу з посиланням на норми закону.

За таких обставин, з метою недопущення порушення права власності та враховуючи, що на даний час відсутні належні та допустимі доказі, щодо належності тимчасово вилученого майна будь-яким особам, дане клопотання необхідно повернути прокурору для усунення недоліків на протязі 72 (семи десяти двох) годин.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 131, 132, 167, 170 - 175 КПК України, слідчий суддя, -

У Х В А Л И В :

Клопотання начальника СД ВП № 1 Ізмаїльського РВП ГУНП в Одеській області ОСОБА_2 погоджене з прокурором Ізмаїльської окружної прокуратури ОСОБА_3 про арешт тимчасово вилученого майна повернути прокурору для усунення недоліків на протязі 72 (семи десяти двох) годин.

Копію ухвали направити на адресу прокурора процесуального керівника у кримінальному провадженні № 12021167150000088 від 27.07.2021 року та начальнику СД ВП № 1 Ізмаїльського РВП ГУНП в Одеській області.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя Кілійського районного суду ОСОБА_1

СудКілійський районний суд Одеської області
Дата ухвалення рішення28.07.2021
Оприлюднено24.05.2024
Номер документу98624616
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна

Судовий реєстр по справі —502/1197/21

Ухвала від 06.09.2021

Кримінальне

Одеський апеляційний суд

Котелевський Р. І.

Ухвала від 06.09.2021

Кримінальне

Одеський апеляційний суд

Котелевський Р. І.

Ухвала від 02.08.2021

Кримінальне

Кілійський районний суд Одеської області

Маслеников О. А.

Ухвала від 30.07.2021

Кримінальне

Кілійський районний суд Одеської області

Маслеников О. А.

Ухвала від 28.07.2021

Кримінальне

Кілійський районний суд Одеської області

Маслеников О. А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні