154/996/21
2/465/2745/21
У Х В А Л А
судового засідання
23.07.2021 року м. Львів
Франківський районний суд м. Львова в складі:
головуючого-судді Марків Ю.С.,
при секретарі Чапля В.С.,
за участі представника позивача Карплюк Р.П.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Львові цивільну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Оптіма Вест" до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за договором суборенди нежитлового приміщення,-
в с т а н о в и в:
В провадженні Франківського районного суду м. Львова перебуває цивільна справа за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Оптіма Вест" до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за договором суборенди нежитлового приміщення.
Ухвалою Франківського районного суду м. Львова від 24.05.2021 року відкрито провадження у справі, справу вирішено розглядати за правилами спрощеного позовного провадження з повідомленням учасників справи про час, дату та місце судового засідання з розгляду справи по суті.
Разом з тим, від відповідачки ОСОБА_1 надійшло клопотання про розгляд справи за правилами загального позовоного провадження та призначення у справі судової почеркознавчої експертизи у зв`язку з запереченням того, що підпис на договорі суборенди нерухомого майна та фотокопії її паспорта, належить їй.
В судовому засіданні представник позивача заперечив щодо призначення у справі судової почеркознавчої експертизи, пояснив, що така є недоречною, оскільки є свідки, які могли б підтвердити підписання відповідачкою договору суборенди нежитлового приміщення.
Дослідивши матеріали справи, суд дійшов наступного висновку.
Частинами 2, 4, 6 ст.19 ЦПК України передбачено, що цивільне судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку наказного провадження; позовного провадження (загального або спрощеного); окремого провадження.
Відповідно до ч.3 ст.182 ЦПК України заяви, клопотання і заперечення подаються та розглядаються в порядку, встановленому цим Кодексом. У випадках, коли цим Кодексом такий порядок не встановлено - він встановлюється судом.
Згідно з п.4 ч.2 ст.187 ЦПК України питання про те, за якими правилами позовного провадження (загального чи спрощеного) буде розглядатися справа суд вирішує та зазначає в ухвалі про прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі.
Відповідно до частини 3 статті 274 ЦПК України при вирішенні питання про розгляд справи в порядку спрощеного або загального позовного провадження суд враховує: ціну позову; значення справи для сторін; обраний позивачем спосіб захисту; категорію та складність справи; обсяг та характер доказів у справі, в тому числі чи потрібно у справі призначити експертизу, викликати свідків тощо; кількість сторін та інших учасників справи; чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес; думку сторін щодо необхідності розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.
Відтак, приймаючи до уваги обсяг та характер доказів у справі, заявлену відповідачем необхідність проведення судової почеркознавчої експертизи, що у тому числі передбачає застосування спеціальних знань, суд дійшов висновку, що з метою всебічного та повного з`ясування обставин справи, недопущення порушення прав сторін в т.ч. на подання доказів та доведення їх переконливості, розгляд даної справи слід продовжити в порядку загального позовного провадження.
Відповідно до частини 6 статті 277 ЦПК України якщо суд вирішив розглянути справу в порядку спрощеного позовного провадження, але в подальшому постановив ухвалу про розгляд справи за правилами загального позовного провадження, розгляд справи починається зі стадії відкриття провадження у справі.
Вирішуючи питання про призначення у справі судової почеркознавчої експертизи, суд приходить до наступного висновку.
За вимогами ст. 81 ЦПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
За приписами статті 76 ЦПК України, доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи і ці дані встановлюються такими засобами: 1) письмовими, речовими і електронними доказами; 2) висновками експертів; 3) показаннями свідків.
Вимоги до висновку експерта, призначення експертизи судом, ухвала про призначення експертизи, обов"язкове призначення експертизи судом, проведення експертизи на замовлення учасників справи, збирання матеріалів для проведення експертизи, проведення експертизи, наслідки ухилення від участі в експертизі, оцінка висновку експерта судом, комісійна експертиза, комплексна експертиза, додаткова і повторна експертиза, передбачені ст.ст.102-113 ЦПК України.
Відповідно до ст. 103 ЦПК України, суд призначає експертизу у справі за сукупності таких умов: для зясування обставин, що мають значення для справи, необхідні спеціальні знання у сфері іншій, ніж право, без яких встановити відповідні обставини неможливо та сторонами (стороною) не надані відповідні висновки експертів із цих самих питань або висновки експертів викликають сумніви щодо їх правильності.
Відповідно до ч. 1 ст. 104 ЦПК України про призначення експертизи суд постановляє ухвалу, в якій зазначає підстави проведення експертизи, питання, з яких експерт має надати суду висновок, особу (осіб), якій доручено проведення експертизи, перелік матеріалів, що надаються для дослідження, та інші дані, які мають значення для проведення експертизи.
Дослідивши матеріали справи, зважаючи на заперечення відповідачки, що підпис на договорі суборенди нерухомого майна та фотокопії її паспорта, належить їй, суд вважає, що необхідно призначити по справі судову почеркознавчу експертизу, проведення якої доручити експертам Львівського науково-дослідного інституту судових експертиз, що знаходиться за адресою: 79024, м.Львів, вул. Липинського, 54.
Керуючись ст.259,260,277,353 ЦПК України,
у х в а л и в :
Перейти до розгляду справи за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Оптіма Вест" до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за договором суборенди нежитлового приміщення за правилами загального позовного провадження та призначити у справі підготовче судове засідання.
Призначити по справі судову почеркознавчу експертизу на вирішення якої поставити питання:
- чи належить підпис в договорі суборенди нерухомого майна (нежитлового приміщення) №41 від 01 вересня 2020 року в графах "суборендар" та в графі "фізична особа" відповідачці чи іншій особі?;
- чи на фотокопії паспорта громадянина України відповідачки напис з підписом "копія вірна ОСОБА_1 підпис 17.06.20р." належить відповідачці чи іншій особі?
Проведення експертизи доручити експертам Львівського науково-дослідного інституту судових експертиз (ЛНДІСЕ), що знаходиться за адресою: 79024, м.Львів, вул. Липинського, 54, попередивши їх про кримінальну відповідальність за дачу завідомо неправдивого висновку та за відмову від дачі висновку за ст. 384, 385КК України.
Зобов`язати ТОВ "Оптіма Вест" надати для проведення експертизи оригінал договору суборенди нерухомого майна (нежитлового приміщення) №41 від 01 вересня 2020 року та фотокопії паспорта ОСОБА_1 з оригінальними написами.
У розпорядження експертів направити матеріали даної цивільної справи.
Зобов`язати сторін на вимогу експерта надати йому необхідні документи, матеріали та інші об`єкти дослідження.
Оплату за проведення експертизи покласти на відповідача у справі - ОСОБА_1 .
На час проведення експертизи провадження по справі зупинити.
На ухвалу суду в частині призначення судом експертизи може бути подана апеляційна скарга до Львівського апеляційного суду в порядку і строки передбачені ст.ст.353,354,355, п.15.5 Розділу XIII Перехідні положення ЦПК України.
В іншій частині ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення та окремому оскарженню не підлягає.
Суддя Марків Ю.С.
Суд | Франківський районний суд м.Львова |
Дата ухвалення рішення | 23.07.2021 |
Оприлюднено | 30.07.2021 |
Номер документу | 98625937 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Франківський районний суд м.Львова
Марків Ю. С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні