ПІВДЕННО-ЗАХІДНИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
29 липня 2021 року м. ОдесаСправа № 916/3807/20 Південно-західний апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:
головуючого судді Разюк Г.П.,
суддів: Колоколова С.І., Савицького Я.Ф.,
розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи апеляційну скаргу Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку "Генеральський 71/2"
на рішення Господарського суду Одеської області від 27.04.2021, проголошене суддею Волковим Р.В. у м. Одесі об 11:23:08, повний текст якого складено 07.05.2021
у справі № 916/3807/20
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Одеська обласна енергопостачальна компанія"
до скаржника
за участі третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача Акціонерного товариства "ДТЕК Одеські електромережі"
про стягнення 65 640,93 грн.,
В С Т А Н О В И В :
У грудні 2020 року Товариство з обмеженою відповідальністю (далі - ТОВ) "Одеська обласна енергопостачальна компанія" звернулось до Господарського суду Одеської області з позовом до Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку (далі - ОСББ) "Генеральський 71/2"з вимогою про стягнення 65 640,93 грн., з яких 64 083,80 грн.- борг, 1 534,21 грн.- відсотки річних та 22,92 грн.- інфляційні втрати. Крім того, позивач просив стягнути з відповідача судові витрати.
Позовні вимоги обґрунтовані неналежним виконанням відповідачем зобов`язань за укладеним між сторонами договором про постачання електричної енергії постачальником універсальних послуг №04-112000-ПУП від 29.04.2020, зокрема в частині оплати вартості спожитої електричної енергії.
31.12.2020 ухвалою місцевого господарського суду залучено до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача - Акціонерне товариство /далі-АТ/ "ДТЕК Одеські електромережі ".
Рішенням Господарського суду Одеської області від 27.04.2021 позов задоволено з підстав його обґрунтованості та стягнуто з ОСББ "Генеральський 71/2" на користь ТОВ "Одеська обласна енергопостачальна компанія" 64 083,80 грн. заборгованості за активну спожиту електричну енергію, 1534,21 грн. 3% річних, 22,92 грн. інфляційних втрат та 2 102,00 грн. витрат зі сплати судового збору.
Не погоджуючись із зазначеним рішенням місцевого господарського суду, відповідач звернувся до Південно-західного апеляційного господарського суду з апеляційною скаргою, в якій просить оскаржуване рішення скасувати та ухвалити нове, яким відмовити у задоволенні позовних вимог в повному обсязі.
На думку скаржника, рішення суду є незаконним та необґрунтованим, оскільки його прийнято із суттєвим порушенням норм матеріального та процесуального права при неповному з`ясуванні обставин, що мають значення для справи.
Скаржник вважає, що суд першої інстанції незаконно та необґрунтовано не прийняв до уваги той факт, що відповідач споживає електричну енергію з електрощитової через два прибори обліку (один на освітлення, інший - на ліфти). З цієї ж щитової та через ці ж лічильники електричну енергію також споживає ОСББ «Генеральський 71/3» , на балансі якого перебуває багатоповерховий будинок №71/3 по вул. Генерала Бочарова у м. Одеса, так як електрощитова та лічильники розраховані на два корпуси вищевказаного будинку.
Також скаржник вважає, що судом першої інстанції при прийнятті оскаржуваного рішення не досліджено ті обставини, що позивач намагався приховати заборгованості за більш ранні періоди, а не за лютий, квітень 2020 з боку відповідача, так як право на постачання електричної енергії виникло у позивача лише з 21.01.2020.
За твердженням скаржника судом першої інстанції безпідставно відмовлено в задоволенні клопотання про витребування доказів, а саме технічної документації на підключення до електричних мереж та електрощитової будинків по вул. Ген.Бочарова, 71/2 та Ген. Бочарова, 71/3 у АТ ДТЕК Одеські електромережі .
Крім того, апелянт вважає, що місцевим господарським судом безпідставно не залучено до участі у справі в якості третьої особи без самостійних вимог ОСББ Генеральський 71/3 .
У відзиві на апеляційну скаргу позивач зазначає, що апелянт не наводить конкретних обставин та не надає докази, які б спростували факт порушення останнім умов укладеного договору про постачання електричної енергії, а також свідчили б про порушення судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, у зв`язку з чим відсутні підстави для задоволення його апеляційної скарги та зміни або скасування рішення суду першої інстанції.
Згідно з ч.13 ст.8 ГПК України, розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами, якщо цим Кодексом не передбачено повідомлення учасників справи. У такому випадку судове засідання не проводиться.
Статтею 270 ГПК України визначено, що у суді апеляційної інстанції справи переглядаються за правилами розгляду справ у порядку спрощеного позовного провадження з урахуванням особливостей, передбачених у цій главі.
Розгляд справ у суді апеляційної інстанції здійснюється у судовому засіданні з повідомленням учасників справи, крім випадків, передбачених частиною десятою цієї статті та частиною другою статті 271 цього Кодексу.
Приписами частини 10 статті 270 ГПК України визначено, що апеляційні скарги на рішення господарського суду у справах з ціною позову менше ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, крім тих, які не підлягають розгляду в порядку спрощеного позовного провадження, розглядаються судом апеляційної інстанції без повідомлення учасників справи.
Відповідно до ч.7 ст.252 ГПК України, клопотання про розгляд справи у судовому засіданні з повідомленням сторін відповідач має подати в строк для подання відзиву, а позивач - разом з позовом або не пізніше п`яти днів з дня отримання відзиву.
Згідно з ч.2 ст.270 ГПК України, розгляд справ у суді апеляційної інстанції починається з відкриття першого судового засідання або через п`ятнадцять днів з дня відкриття апеляційного провадження, якщо справа розглядається без повідомлення учасників справи.
Станом на час прийняття даної постанови до суду не надійшло клопотань від учасників справи про розгляд справи у судовому засіданні з повідомленням сторін. За таких обставин, не вбачаючи підстав для розгляду апеляційної скарги в даній справі у судовому засіданні з повідомленням (викликом) учасників справи з власної ініціативи, колегія суддів дійшла висновку про розгляд апеляційної скарги в порядку спрощеного письмового провадження в межах встановленого чинним процесуальним законодавством строку без проведення судового засідання.
Розглянувши матеріали справи, доводи апеляційної скарги, відзиву на неї, перевіривши законність і обґрунтованість рішення суду першої інстанції в межах доводів та вимог апеляційної скарги, судова колегія дійшла до наступного висновку.
Як вбачається з матеріалів справи, 14.06.2018 Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг /далі- НКРЕКП/, прийнято постанову №429 про видачу, зокрема, ТОВ "Одеська обласна енергопостачальна компанія" ліцензії з постачання електричної енергії.
26.10.2018 НКРЕКП прийнято постанову №1268 "Про затвердження Методичних рекомендації щодо передачі даних побутових та малих непобутових споживачів постачальнику електричної енергії, на якого відповідно до Закону України "Про ринок електричної енергії" покладається виконання функцій з універсальної послуги на закріпленій території". При цьому, згідно додатку до вказаної постанови ТОВ "Одеська обласна енергопостачальна компанія" є постачальником універсальної послуги на території Одеської області.
З 01.01.2019 на території Одеської області розпочав діяльність оператор системи розподілу - АТ «ДТЕК Одеські Електромережі» на підставі ліцензії про розподіл електричної енергії відповідно до постанови НКРЕКП №1345 від 06.11.2018 «Про видачу AT «ОДЕСАОБЛЕНЕРГО» (попереднє найменування АТ «ДТЕК Одеські Електромережі» ) ліцензії з розподілу електричної енергії та анулювання ліцензій з передачі електричної енергії місцевими (локальними) електричними мережами і постачання електричної енергії за регульованим тарифом» .
Між ТОВ "Одеська обласна енергопостачальна компанія" та АТ «ДТЕК Одеські електромережі» укладено Договір електропостачальника про надання послуг з розподілу, відповідно до умов якого АТ «ДТЕК Одеські електромережі» як Оператор системи розподілу, надає послуги з розподілу електричної енергії споживачам Постачальника, які входять в балансуючу групу Постачальника. Наявність зазначеного договору доводиться Реєстром Електропостачальників, які отримали доступ до електричних мереж Оператора системи розподілу електричної енергії АТ «ДТЕК Одеські електромережі» .
29.04.2020 між позивачем та відповідачем було укладено письмовий договір про постачання електричної енергії постачальником універсальних послуг №04-112000-ПУП (далі - Договір), відповідно до умов якого постачальник продає електричну енергію споживачу для забезпечення потреб електроустановок споживача, а споживач оплачує постачальнику вартість спожитої електричної енергії.
29.04.2020 відповідачем підписано заяву-приєднання до умов договору про постачання електричної енергії постачальником універсальних послуг (Додаток 1 до Договору), у відповідності з якою відповідач приєднався до умов Договору про постачання електричної енергії постачальником універсальних послуг на умовах комерційної пропозиції постачальника №1-УП. Згідно із вищевказаною заявою-приєднання початком постачання електричної енергії є 21.01.2020.
Договір про постачання електричної енергії постачальником універсальних послуг (далі - договір) є публічним договором приєднання, який встановлює порядок та умови постачання електричної енергії виключно побутовим та малим непобутовим споживачам (далі - споживач) постачальником універсальних послуг (далі - постачальник) та укладається сторонами з урахуванням статей 633, 634, 641, 642 Цивільного кодексу України шляхом приєднання споживача до цього договору, згідно із заявою-приєднання, яка є додатком 1 до цього договору.
Цей договір є публічним договором приєднання, якщо укладений шляхом приєднання Споживача до розробленого постачальником договору, що розміщений на його сайті та на умовах комерційної пропозиції, що опублікована на сайті Постачальника (публічна комерційна пропозиція (п.1.1 договору).
Відповідно до пункту 2.1 договору за цим договором постачальник продає електричну енергію споживачу для забезпечення потреб електроустановок споживача, а споживач оплачує постачальнику вартість спожитої (купленої) електричної енергії та здійснює інші платежі згідно з умовами цього договору. Постачальник купує електричну енергію, вироблену з енергії сонячного випромінювання та/або енергії вітру об`єктами електроенергетики (генеруючими установками) приватних домогосподарств, величина встановленої потужності яких не перевищує 30 кВт, за "зеленим" тарифом в обсязі, що перевищує місячне споживання електричної енергії такими приватними домогосподарствами на підставі укладеного між ним та побутовим споживачем договору про купівлю-продаж електричної енергії за "зеленим" тарифом приватним домогосподарством відповідно до додатку 2 до цього договору.
Споживач розраховується з постачальником за спожиту електричну енергію за цінами (тарифами), що визначаються відповідно до методики (порядку), затвердженої регулятором, згідно з обраною споживачем комерційною пропозицією, яка є додатком 3 до цього договору (пункт 5.1 договору).
Відповідно до пункту 5.8 договору розрахунковим періодом за цим договором є календарний місяць.
Згідно пункту 5.9 договору розрахунки споживача за цим договором здійснюються на поточний рахунок із спеціальним режимом використання постачальника. При цьому, споживач не обмежується у праві здійснювати оплату за цим договором через банківську платіжну систему, он-лайн переказ, поштовий переказ, внесення готівки через касу Постачальника, та в інший не заборонений чинним законодавством спосіб. Оплата вартості електричної енергії за цим договором здійснюється споживачем виключно шляхом перерахування коштів на спецрахунок постачальника. Оплата вважається здійсненою після того, як на спецрахунок постачальника надійшла вся сума коштів. Спецрахунок постачальника зазначається у платіжних документах постачальника, у тому числі у разі його зміни.
Відповідно до пункту 5.10 договору оплата рахунка постачальника за цим договором має бути здійснена споживачем у строки, визначені в рахунку, але не менше 5 робочих днів від дати отримання споживачем цього рахунка, або протягом 5 робочих днів від строку оплати, зазначеного в комерційній пропозиції, прийнятої споживачем.
За умовами п.3 комерційної пропозиції №1/1-УП споживач здійснює оплату за спожиту електричну енергію протягом 5-ти робочих днів від дня отримання рахунку на поточний рахунок із спеціальним режимом використання постачальника. Споживач має право здійснювати попередню оплату.
Позивач зазначає, що відповідачем у період з лютого по листопад 2020 було спожито 43187 кВт/год на загальну суму 73592,4 грн., у підтвердження чого ТОВ "Одеська обласна енергопостачальна компанія" надало суду наступні рахунки за спожиту електричну енергію:
- №04-112000/1 від 02.03.2021 на суму 72554,16 грн. з ПДВ (з відміткою про отримання рахунку відповідачем 12.03.2020);
- №04-112000/1 від 28.04.2020 на суму 1038,24 грн. з ПДВ (дата отримання поштою 28.05.2020).
Відповідачем частково оплачено спожиту електричну енергію на суму 9508,60 грн., на підтвердження чого позивачем до матеріалів справи залучено виписку по рахунку, водночас залишок заборгованості відповідача становить 64083,8 грн., на яку позивачем було здійснено нарахування 3% річних у розмірі 1534,21 грн. та 22,92 грн. інфляційних, стягнути які останній і просив звернувшись до суду із відповідним позовом.
Статтями 525, 526 і 629 ЦК України передбачено, що договір є обов`язковим для виконання сторонами, а зобов`язання за ним має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться. Одностороння відмова від зобов`язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.
Згідно зі ст. 626 ЦК України договором є домовленість сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов`язків. Зміст договору становлять умови (пункти), визначені на розсуд сторін і погоджені ними, та умови, які є обов`язковими відповідно до актів цивільного законодавства (ст. 628 ЦК України).
За договором енергопостачання енергопостачальне підприємство (енергопостачальник) відпускає електричну енергію, пару, гарячу і перегріту воду (далі - енергію) споживачеві (абоненту), який зобов`язаний оплатити прийняту енергію та дотримуватися передбаченого договором режиму її використання, а також забезпечити безпечну експлуатацію енергетичного обладнання, що ним використовується; окремим видом договору енергопостачання є договір постачання електричної енергії споживачу (ч. 1 ст. 275 ГК України).
Особливості постачання електричної енергії споживачам та вимоги до договору про постачання електричної енергії споживачу встановлюється Законом України Про ринок електричної енергії .
Відповідно до ч. 1 ст. 4 ЗУ "Про ринок електричної енергії", учасники ринку електричної енергії провадять свою діяльність на ринку електричної енергії на договірних засадах.
За змістом ст. 56 ЗУ "Про ринок електричної енергії" постачання електричної енергії споживачам здійснюється електропостачальниками, які отримали відповідну ліцензію, за договором постачання електричної енергії споживачу. Договір постачання електричної енергії споживачу укладається між електропостачальником та споживачем та передбачає постачання всього обсягу фактичного споживання електричної енергії споживачем у певний період часу одним електропостачальником. Постачання електричної енергії споживачам здійснюється за вільними цінами. Умови постачання електричної енергії, права та обов`язки електропостачальника і споживача визначаються договором постачання електричної енергії споживачу. У договорі постачання електричної енергії споживачу визначаються, зокрема, строк дії договору, умови припинення, пролонгації та розірвання договору, зокрема в односторонньому порядку споживачем у разі зміни електропостачальника, а також умови дострокового розірвання договору із зазначенням наявності чи відсутності санкції (штрафу) за дострокове розірвання договору. Жодне положення договору постачання електричної енергії споживачу не має створювати обмежень права споживача на зміну електропостачальника. Крім того, договір не може містити положення, що накладають додаткові фінансові зобов`язання на споживача, який здійснює зазначене право. В іншому разі таке положення вважається недійсним з моменту укладення договору.
Відповідно до ч. 3 ст. 58 Закону України "Про ринок електричної енергії" споживач зобов`язаний: 1) сплачувати за електричну енергію та надані йому послуги відповідно до укладених договорів; 2) надавати постачальникам послуг комерційного обліку, з якими він уклав договір, доступ до своїх електроустановок для здійснення монтажу, технічного обслуговування та зняття показників з приладів обліку споживання електричної енергії; 3) дотримуватися правил технічної експлуатації, правил безпеки під час експлуатації власних електроустановок, нормативно-правових актів, що регулюють функціонування ринку електричної енергії, та умов укладених договорів; 4) врегулювати у порядку, визначеному Кодексом систем розподілу, відносини щодо технічного забезпечення розподілу електричної енергії з оператором системи розподілу.
Згідно до п. 1.2.15 Правил роздрібного ринку електричної енергії, затверджених постановою НКРЕКП від 14.03.2018 за № 312 (далі ПРРЕЕ, Правила), на роздрібному ринку не допускається споживання (використання) електричної енергії споживачем без укладення відповідно до цих Правил договору з електропостачальником та інших договорів, передбачених цими Правилами.
Відповідно до п. 1.2.8 ПРРЕЕ постачальник універсальних послуг здійснює постачання електричної енергії на підставі договору про постачання електричної енергії постачальником універсальних послуг, який розробляється постачальником універсальних послуг на основі Типового договору про постачання електричної енергії постачальником універсальних послуг та укладається в установленому цими Правилами порядку. Постачальник універсальної послуги не може відмовити побутовому та малому непобутовому споживачу, електроустановки якого розташовані на території діяльності постачальника універсальної послуги, в укладенні такого договору.
Пунктом 3.1.7 ПРРЕЕ встановлено, що договір між електропостачальником та споживачем укладається, як правило, шляхом приєднання споживача до розробленого електропостачальником договору на умовах комерційної пропозиції, опублікованої електропостачальником. У разі офіційного оприлюднення комерційної пропозиції електропостачальник не має права відмовити споживачу у приєднанні до договору на умовах цієї комерційної пропозиції, якщо технічні засоби вимірювання та обліку електричної енергії забезпечують виконання сторонами умов комерційної пропозиції. На вимогу споживача електропостачальник має надати письмовий примірник договору, підписаний з його боку. Якщо сторони досягли згоди щодо укладення договору на інших умовах, відмінних від тих, які містяться у комерційних пропозиціях, розміщених на офіційному сайті електропостачальника, договір укладається у паперовій формі. При цьому сторони можуть за взаємною згодою оформлювати додатки до договору, в яких узгоджуються організаційні особливості постачання електричної енергії. Такі додатки оформлюються у паперовій формі та підписуються обома сторонами.
Згідно з пп. 23 п. 5.2.2 ПРРЕЕ електропостачальник зобов`язаний формувати комерційні пропозиції щодо продажу (споживання) електричної енергії.
Пунктом 3.2.9 ПРРЕЕ визначено, що за наявності публічних комерційних пропозицій електропостачальник розміщує на своєму веб-сайті та в центрах обслуговування споживачів бланки заяви-приєднання до умов договору про постачання електричної енергії споживачу.
Розділом XVII Прикінцеві та перехідні положення Закону України Про ринок електричної енергії (зі змінами) передбачено, що :
- суб`єкт господарювання, створений у результаті здійснення заходів з відокремлення, зобов`язаний в установленому порядку отримати ліцензію на провадження господарської діяльності з постачання електричної енергії;
- упродовж двох років з 01.01.2019 такий електропостачальник, який отримав ліцензію на провадження господарської діяльності з постачання електричної енергії, виконує функції постачальника універсальних послуг на закріпленій території, яка визначається як область;
- фактом приєднання споживача до умов договору постачання універсальних послух (акцептування договору) є вчинення споживачем будь-яких дій, що засвідчують його бажання укласти договір, зокрема, надання підписаної заяви про приєднання, оплата рахунка постачальника універсальної послуги та/або факт споживання електричної енергії.
Пунктом 5.5.5 Правил передбачено, що Споживач електричної енергії зобов`язаний сплачувати за електричну енергію та надані йому послуги відповідно до укладених договорів.
Тобто, відповідач, приєднавшись до умов публічного договору про постачання електричної енергії постачальником універсальних послуг на умовах комерційної пропозиції №1-УП, шляхом фактичного споживання електричної енергії, погодився з умовами публічного договору, та взяв на себе відповідні зобов`язання.
Матеріалами справи підтверджується факт поставки позивачем відповідачу електричної енергії, що підтверджується виставленням рахунків на оплату та частковою сплатою відповідачем таких рахунків, водночас, в порушення прийнятих на себе грошових зобов`язань, які виникли у відповідача на підставі вимог Закону України "Про ринок електричної енергії" у зв`язку із споживанням електричної енергії, відповідачем не було своєчасно оплачено вартість спожитої у лютому, квітні 2020 електричної енергії.
Враховуючи вищезазначене та те, що належних доказів, які б спростовували наявність заборгованості у розмірі 64083,80 грн., відповідач, згідно приписів ст.ст. 74 , 76-77 ГПК України , не надав, та вказана заборгованість підтверджується матеріалами справи, колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції, що позовні вимоги ТОВ "Одеська обласна енергопостачальна компанія" в цій частині є цілком обґрунтованими, та такими, що підлягають задоволенню.
Крім того, згідно частини 2 статті 625 Цивільного кодексу України боржник, який прострочив виконання грошового зобов`язання, на вимогу кредитора зобов`язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.
Судовою колегією перевірено розрахунок 3 % річних у розмірі 1534,21 грн. та інфляційних втрат у розмірі 22,92грн. та встановлено його вірність, тому вимоги в цій частині є цілком обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Що стосується доводів апелянта про те, що відповідач споживає електричну енергію з електрощитової через два прибори обліку (один на освітлення, інший - на ліфти) і з цієї ж щитової та через ці ж лічильники електричну енергію також споживає ОСББ «Генеральський 71/3» , на балансі якого перебуває багатоповерховий будинок №71/3 по вул. Генерала Бочарова у м. Одеса, так як електрощитова та лічильники розраховані на два корпуси вищевказаного будинку, судова колегія відхиляє їх, оскільки вони не спростовують наявність у відповідача заборгованості та не дають йому підстав не сплачувати за спожиту електричну енергію та не виконувати умови укладеного договору про постачання електричної енергії постачальником універсальної послуги.
Такими, що не відповідають дійсності є і доводи апелянта про приховання заборгованості за більш ранні періоди, оскільки обсяги щодо спожитої електричної енергії передаються постачальнику від АТ ДТЕК Одеські Електромережі , а тому приховати їх ТОВ ООЕК не міг.
Крім того колегія суддів вважає, що суд першої інстанції не безпідставно відмовив відповідачу у задоволенні клопотання про витребування доказів, враховуючи, що строк на звернення з даним клопотанням сплив і відповідачем не було надано суду належних доказів щодо обґрунтування обставин пропущення строку для подання відповідного клопотання. Відтак, судом цілком підставно розглянуто справу за наявними в матеріалах справи доказами, які були достатніми для прийняття законного і обґрунтованого рішення у справі.
Також колегія суддів відхиляє доводи апелянта про те, що суд першої інстанції повинен був залучити до участі у справі в якості третьої особи без самостійних вимог ОСББ Генеральський 71/3 , оскільки відповідачем не надано доказів факту його приєднання до живлення через вузол обліку скаржника і не зазначено, яким саме чином рішення у справі може вплинути на права або обов`язки ОСББ Генеральський 71/3 , а судом першої інстанції не встановлено таких обставин, що свідчить про відсутність порушення судом норм процесуального права.
З огляду на зазначене, викладені в апеляційній скарзі аргументи скаржника не можуть бути підставою для скасування оскаржуваного рішення, оскільки вони не спростовують обґрунтованих висновків господарського суду та позиції позивача у спорі.
За таких обставин, Південно-західний апеляційний господарський суд зазначає, що суд першої інстанції дійшов вірного висновку про задоволення позовних вимог, а тому рішення Господарського суду Одеської області від 27.04.2021 у справі №916/3807/20 слід залишити без змін, а апеляційну скаргу Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку "Генеральський 71/2" - без задоволення.
Згідно із ст.129 ГПК України витрати скаржника по сплаті судового збору за розгляд апеляційної скарги не відшкодовуються.
Керуючись ст.ст. 129, 269, 270, 273, 275, 276, 281-284 Господарського процесуального кодексу України, колегія суддів, -
ПОСТАНОВИЛА:
Рішення Господарського суду Одеської області від 27.04.2021 у справі №916/3807/20 залишити без змін, апеляційну скаргу Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку "Генеральський 71/2" - без задоволення.
Відповідно до ст. 284 ГПК України постанова суду апеляційної інстанції набирає законної сили з дня її прийняття і згідно з ч.5 ст.12, ч.2 ст.282 та п.2 ч.3 ст.287 касаційному оскарженню не підлягає, крім випадків, передбачених у підпунктах а-г п. 2 ч. 3 ст. 287 Господарського процесуального кодексу України.
Текст постанови складено 29.07.2021 о 14.00 у зв`язку із перебування суддів Разюк Г.П. та Колоколова С.І. у щорічній відпустці з 22.06.2021 по 27.07.2021 .
Головуючий суддя Разюк Г.П.
Суддя Колоколов С.І.
Суддя Савицький Я.Ф.
Суд | Південно-західний апеляційний господарський суд |
Дата ухвалення рішення | 29.07.2021 |
Оприлюднено | 02.08.2021 |
Номер документу | 98641460 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Південно-західний апеляційний господарський суд
Разюк Г.П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні