СВЯТОШИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. КИЄВА
пр. № 2/759/1297/21
ун. № 759/13880/20
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
19 липня 2021 року Святошинський районний суд м. Києва у складі:
головуючого судді Журибеди О.М.,
за участі секретаря Мурга Т.С.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Києві заяву позивача ОСОБА_1 про внесення змін до предмету позову,-
в с т а н о в и в:
В провадженні Святошинського районного суду м. Києва знаходиться цивільна справа за позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю Київське фармацевтичне товариство про поновлення на роботі та стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу.
Ухвалою судді від 21.08.2020 року було відкрито провадження та призначено справу розгляд справи за загальними правилами позовного провадження.
12.07.2021 року від позивача надійшло клопотання про зміну предмету позову.
В судовому засіданні представник позивача просив прийняти до розгляду подану 12.07.2021 року заяву про зміну предмету позову.
Представник відповідача та директор ТОВ Київське фармацевтичне товариство Романютін А.О. в судову засіданні заперечували проти прийняття заяви ОСОБА_1 про зміну предмету позову.
Суд, вислухавши сторін, приходить до наступних висновків.
Як передбачено п. 2 ч. 2 ст. 49 ЦПК України позивач вправі збільшити або зменшити розмір позовних вимог до закінчення підготовчого засідання або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження.
За вимогами ч.ч. 3 ст. 49 ЦПК України до закінчення підготовчого засідання позивач має право змінити предмет або підстави позову шляхом подання письмової заяви.
Під збільшенням або зменшенням розміру позовних вимог слід розуміти відповідно збільшення або зменшення кількісних показників за тією ж самою вимогою, яку було заявлено в позовній заяві.
Під предметом позову розуміється певна матеріально-правова вимога позивача до відповідача, стосовно якої позивач просить прийняти судове рішення. Підставу позову становлять обставини, якими позивач обґрунтовує свої вимоги щодо захисту права та охоронюваного законом інтересу.
Відтак зміна предмета позову означає зміну вимоги, з якою позивач звернувся до відповідача, а зміна підстав позову - це зміна обставин, на яких ґрунтується вимога позивача. Одночасна зміна і предмета, і підстав позову не допускається.
Враховуючи вище викладене та беручи до уваги, що суд закрив підготовче провадження та призначив справи до судового розгляду по суті, про що свідчить ухвала занесена до протоколу судового засідання від 12.05.2021 року, а відтак суд приходить до висновку, що в прийнятті заяви позивача ОСОБА_1 про зміну предмету позову слід відмовити.
Враховуючи викладене та керуючись ст. ст. 43, 49, 353 Цивільного процесуального кодексу України, суд, -
п о с т а н о в и в:
Відмовити у задоволенні заяви позивача ОСОБА_1 про внесення змін до предмету позову, яка подана у межах розгляду цивільної справи за позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю Київське фармацевтичне товариство про поновлення на роботі та стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя О.М. Журибеда
Суд | Святошинський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 19.07.2021 |
Оприлюднено | 30.07.2021 |
Номер документу | 98649101 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Святошинський районний суд міста Києва
Журибеда О. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні