печерський районний суд міста києва
Справа № 757/39476/21-к
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
26 липня 2021 року слідчий суддя Печерського районного суду м. Києва ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , за участю слідчого ОСОБА_3 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Києві клопотання старшого слідчого в ОВС Головного слідчого управління Національної поліції України ОСОБА_3 про продовження строку досудового розслідування № 12020000000000076,
ВСТАНОВИВ:
Старший слідчий в особливоважливих справахГоловного слідчогоуправління Державногобюро розслідувань ОСОБА_4 звернувся до суду із клопотанням в якому просить продовжити строк досудового розслідування у кримінальному провадженні №12020000000000076 від 29.01.2020 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України, на шість місяців, а саме до 29.01.2022.
Означене клопотання обґрунтовано наступним.
Головним слідчим управлінням Національної поліції України здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 12020000000000076 за фактами заволодіння та розтрати коштів ПП «Агросад» (код 36318657) групою осіб в особливо великому розмірі, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України.
Слідчий у клопотанні вказує, що ОСОБА_5 обіймаючи посаду директора та за сумісництвом головного бухгалтера ПП «Агросад», будучи наділеною адміністративно-господарськими обов`язками, маючи спільний злочинний умисел з директором ТОВ «Тріада-МК» ОСОБА_6 , під виглядом надання поворотної фінансової допомоги, безпідставно перерахувала кошти в сумі 23,7 млн. грн. з рахунку ПП «Агросад» на рахунки ТОВ «Тріада МК», більша частина з яких, а саме 14,7 млн. грн., в подальшому були отримані бухгалтером ТОВ «Тріада-МК» ОСОБА_7 за грошовими чеками в касі банку «Південний».
Так, установлено, що 01.09.2015 між ПП «Агросад» (код 36318657) та ТОВ «Тріада-МК» (код 37898355) укладено договір № 01/09ПФД «Про поворотну фінансову допомогу». Згідно умов договору, ПП «Агросад» зобов`язується надати поворотну фінансову допомогу, а ТОВ «Тріада-МК», прийняти і у встановлений строк дії договору, а саме до 01.09.2016 повернути її в повному розмірі.
В подальшому, ОСОБА_5 , яка згідно статуту підприємства, має право першого підпису та наділена правом виконанням адміністративно-господарських і організаційно-розпорядливих обов`язків, але на маючи права відчуження активів підприємства, маючи спільний з ОСОБА_6 злочинний умисел на привласнення грошових коштів з метою їх подальшого розподілу з іншими учасниками злочинної схеми з метою власного збагачення, а також на користь третіх осіб, використовуючи свої владні повноваження протиправно здійснила перерахування грошових коштів на рахунок ТОВ «Тріада-МК», керівником якого є ОСОБА_6 .
У подальшому, з метою приховування злочину та не повернення коштів, ОСОБА_5 і ОСОБА_6 спільно з іншими невстановленими співучасниками, діючи за попередньою змовою, переслідуючи виключено спільний злочинний умисел, попередньо домовившись про координацію та спільність своїх дій та розподіл ролей між собою, маючи єдині наміри скоєння злочину, 15.10.2019 уклали фіктивний трьохсторонній, за неіснуючим договором повторної фінансової повторної допомоги № 9ПФД, договір між ПП «Агросад», ТОВ «Тріада МК» за підписом ОСОБА_6 та ТОВ «Компанія Трейдімпорт» в особі директора ОСОБА_8 , за умовами якого, борг переведено на нового боржника з ТОВ «Тріада МК» на ТОВ «Компанія Трейдімпорт» зі строком погашення такого боргу до 01.09.2030.
При цьому, у ході розслідування встановлено, що ТОВ «Компанія Трейдімпорт» має явні ознаки фіктивного підприємства: зареєстровано за адресою масової реєстрації, не має жодного працівника, крім ОСОБА_8 , не здійснює жодної господарської діяльності, з моменту укладення трьохстороннього договору не має прибутку, не має жодних активів. Вказані факти свідчать про унеможливлення виконання ТОВ «Компанія Трейдімпорт» трьохстороннього договору в частині повернення боргу в сумі 23,7 млн. грн.
Нарахування реальної суми збитків ПП «Агросад», підтверджується висновком судової економічної експертизи.
Таким чином, до злочинної схеми заволодіння коштів ПП «Агросад», крім ОСОБА_5 та ОСОБА_6 були залученні, ОСОБА_7 та ТОВ «Компанія Трейдімпорт» в особі директора ОСОБА_9 .
Крім того, у ході досудового розслідування встановлені факти використання підроблених касових ордерів, на підставі яких ОСОБА_5 видала невстановленій особі кошти з каси ПП «Агросад» на загальну суму 335 760,00 грн.
В ході проведення досудового розслідування у вказаному кримінальному провадженні виконано наступні слідчі та процесуальні дій:
- допитані в якості свідків службові особи та працівники ПП «Агросад», ТОВ «Компанія Трейдімпорт» та ТОВ «Тріада-МК»;
- призначено та проведено судові почеркознавчі експертизи;
- призначено та проведено судово-економічну експертизу, якою підтверджено збитки ПП «Агросад»;
- отримано офіційні дані з інформаційного фонду Державного реєстру фізичних осіб платників податків Державної податкової служби України;
- отримано офіційні дані з Державного реєстру загальнообов`язкового соціального страхування Пенсійного фонду України;
- проведені заходи забезпечення кримінального провадження у вигляді тимчасового доступу до копій та оригіналів документів, що перебували у володінні Головного управління статистики у Вінницькій області, Головного управління Державної податкової служби у м. Києві, ПАТ «Банк Восток», ПАТ Акціонерний банк «Південний», АТ «КБ «ПриватБанк», АТ «Райффайзен Банк Аваль», ПрАТ «Київстар», ТОВ «лайфселл», ПрАТ «ВФ Україна»;
- проведено обшука в офісних приміщень та за домашніми адресами засновника, директора та бухгалтера ТОВ «Тріада-МК», в ході яких виявлено та вилучено печатки ПП «Агросад» та документи, що мають доказове значення у даному кримінальному провадженні.
Строк досудового розслідування у кримінальному провадженні завершується 29.07.2021, проте закінчити досудове розслідування у визначений термін неможливо, оскільки з метою прийняття кінцевого рішення у даному кримінальному провадженні необхідно додатково виконати значний обсяг слідчих та процесуальних дій, які матимуть доказове значення для досудового розслідування, а також подальшого судового розгляду, зокрема:
- допитати в якості свідка ОСОБА_5 ;
- для проведення судової експертизи, додатково відібрати у ОСОБА_5 експериментальні зразки почерку;
- допитати в якості свідка ОСОБА_8 ;
- провести судову почеркознавчу експертизу по грошовим чекам (експертизу призначено 18.06.2021);
- провести судову компютерно-технічну експертизу (експертизу призначено 18.06.2021);
- внести до ЄРДР відомості про додаткові епізоди вчинених кримінальних правопорушень та об`єднати їх в одне кримінальне провадження;
- повідомити про підозру всім причетним до вчинення кримінального правопорушення особам.
У судовому засіданні слідчий ОСОБА_3 клопотання підтримав, просить задовольнити.
Слідчий суддя, вислухавши пояснення слідчого та дослідивши матеріали провадження приходжу до наступних висновків.
Відповідно до ч. 1 ст. 294 КПК України, якщо досудове розслідування злочину або кримінального проступку до моменту повідомлення особі про підозру неможливо закінчити у строк, зазначений в абзаці другому частини першої статті 219 цього Кодексу, вказаний строк може бути неодноразово продовжений слідчим суддею за клопотанням прокурора або слідчого, погодженого з прокурором, на строк, встановлений пунктами 1-3 частини другої статті 219 цього Кодексу.
Як визначено положеннями ч. 1 ст. 219 КПК України строк досудового розслідування обчислюється з моменту внесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань до дня звернення до суду з обвинувальним актом, клопотанням про застосування примусових заходів медичного або виховного характеру, клопотанням про звільнення особи від кримінальної відповідальності або до дня ухвалення рішення про закриття кримінального провадження. Строк досудового розслідування з моменту внесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань до дня повідомлення особі про підозру становить: шість місяців - у кримінальному провадженні щодо кримінального проступку; дванадцять місяців - у кримінальному провадженні щодо злочину невеликої або середньої тяжкості; вісімнадцять місяців - у кримінальному провадженні щодо тяжкого або особливо тяжкого злочину.
Відповідно до п. 3 ч. 2 ст. 219 КПК України, строк досудового розслідування може бути продовжений у порядку, передбаченому параграфом 4 глави 24 вказаного Кодексу. При цьому загальний строк досудового розслідування не може перевищувати дванадцяти місяців із дня повідомлення особі про підозру у вчиненні тяжкого або особливо тяжкого злочину.
З урахуванням доводів викладених у клопотанні та враховуючи те що у кримінальному провадженні необхідно вчинити ряд слідчих дій, слідчий суддя приходить до переконання про обґрунтованими підставами для продовження строку досудового розслідування у кримінальному провадженні №12020000000000076 від 29.01.2020 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України, на шість місяців, а саме до 29.01.2022.
Керуючись ст.ст. 219, 294, 295-1 КПК України, слідчий суддя -
ПОСТАНОВИВ :
Клопотання старшого слідчого в ОВС Головного слідчого управління Національної поліції України ОСОБА_3 про продовження строку досудового розслідування № 12020000000000076 задовольнити.
Продовжити строк досудового розслідування у кримінальному провадженні № 12020000000000076 від 29.01.2020 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України, на шість місяців, а саме до 29.01.2022.
Ухвала слідчого судді оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Печерський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 26.07.2021 |
Оприлюднено | 01.02.2023 |
Номер документу | 98658296 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про продовження строку досудового розслідування |
Кримінальне
Печерський районний суд міста Києва
Вовк С. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні