Постанова
від 08.06.2010 по справі 2а-1299/10/1670
ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

          

ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

08 червня 2010 року < ЧАС >

м. Полтава

Справа № 2а-1299/10/1670

Полтавський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді – Клочка К.І.

при секретарі  – Пехота М.О.     

          розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом Управління Пенсійного фонду України в Лубенському районі Полтавської області до Приватно-пайового об'єднання "Промінь" про відшкодування витрат на виплату і доставку пільгових пенсій, -

В С Т А Н О В И В:

31 березня 2010 року  Управління Пенсійного фонду України в Лубенському районі Полтавської області звернулося до Полтавського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Приватно-пайового об'єднання "Промінь" про відшкодування витрат на виплату і доставку пільгових пенсійу розмірі 4762,58 грн., посилаючись на порушення відповідачем вимог Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої постановою Правління Пенсійного фонду України від 19.12.2003 №21-1 (надалі –Інструкція №21-1), не сплативши суму фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах.

Позивач явку уповноваженого представника в судове засідання не забезпечив, надав клопотання  яким підтримав позов та просив провести розгляд справи за відсутності його представника.

Відповідач явку уповноваженого представника в засідання не забезпечив, надав клопотання в якому заперечує проти позову, посилаючись на неспоможність відшкодувати заборгованість та просив провести розгляд справи за відсутності його представника.

Розглянувши матеріали справи, суд встановив наступне.

Відповідач є юридичною особою, яка зареєстрована в управлінні Пенсійного фонду України в Лубенському районі Полтавської області як платник страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування.

Статтею 14 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” від 09.07.2003 №1058-IV (Закон №1058-IV) встановлено, що страхувальниками є підприємства, установи і організації, створені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, (у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ, організацій, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами), фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності та інші особи (включаючи юридичних та фізичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності, які обрали особливий спосіб оподаткування (фіксований податок, єдиний податок, фіксований сільськогосподарський податок, придбали спеціальний торговий патент), які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту).

Відповідно до положень статті 15 Закону №1058-IV, платниками страхових внесків до солідарної системи є страхувальники, які набувають статусу платників страхових внесків до Пенсійного фонду з дня взяття їх на облік територіальним органом Пенсійного фонду.

До набрання чинності Законом №1058-IV діяв Закон України „Про збір на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” від 26.06.1997 №400/97-ВР  (надалі - Закон №400/97-ВР).

Відповідно до абзацу четвертого пункту 1 статті 2 Закону №400/97-ВР для платників збору, визначених пунктами 1 та 2 статті 1 цього Закону, крім тих, які є платниками фіксованого сільськогосподарського податку, об'єктом оподаткування є також фактичні витрати на виплату і доставку пенсій, призначених відповідно до пунктів "б" - "з" статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" до досягнення працівниками пенсійного віку, передбаченого статтею 12 Закону України "Про пенсійне забезпечення", за ставкою 100 відсотків від об’єкта оподаткування.

Згідно пункту “б” частини першої статті 13 Закону України “Про пенсійне забезпечення”від 05.11.1991 №1788-ХІІ (надалі –Закону №1788-ХІІ) працівника зайняті повний робочий день на роботах зі шкідливими і важкими умовами праці –за списком №2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затвердженим Постановою Кабінету Міністрів України, і за результатами атестації робочих місць мають право на пенсію на пільгових умовах. Перелік таких працівників, зазначений у розрахунку суми по відшкодуванню витрат на виплату і доставку пенсій наданий позивачем.

Відповідно до пункту 2 розділу ХV Прикінцевих положень Закону №1058-IV, пенсійне забезпечення застрахованих осіб, які працювали або працюють на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком N 1 та на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком N 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, та за результатами атестації робочих місць, на посадах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах або за вислугу років, які відповідно до законодавства, що діяло раніше, мали право на пенсію на пільгових умовах або за вислугу років, здійснюється згідно з окремим законодавчим актом через професійні та корпоративні фонди. До запровадження пенсійного забезпечення через професійні та корпоративні фонди зберігається порядок покриття витрат на виплату і доставку цих пенсій, що діяв до набрання чинності цим Законом.

Згідно пункту 6.4 розділу 6 Інструкції №21-1, розмір сум до відшкодування на поточний рік визначається відділами надходження доходів органів Пенсійного фонду України щорічно у розрахунках фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону, які надсилаються підприємствам до 20-го січня поточного року та протягом 10 днів з новопризначених (перерахованих) пенсій.

Відповідно до пункту 6.8 розділу 6 Інструкції №21-1, підприємства щомісяця до 25-го числа вносять до Пенсійного фонду зазначену в повідомленні місячну суму фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах. У разі зміни розміру пенсії або настання обставин, які впливають на суму відшкодування (смерть пенсіонера, зміна місця проживання та ін.), органи Пенсійного фонду повідомляють про це підприємства в місячний термін з моменту виникнення цих обставин. Суми фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій за період з дати призначення пенсії до дати складання розрахунку фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону, сплачуються одночасно із оплатою фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій за перший поточний місяць.

Відповідно до поданого позивачем розрахунку суми заборгованості фактичних витрат на виплату та доставку пенсій з урахуванням заборгованості за період з січня 2010 року по березень 2010 року відповідач мав сплатити 4762,58  грн. Натомість у встановлений законом строк відповідач заборгованість не сплатив.

Враховуючи вищевикладене, суд вважає позовні вимоги правомірними, обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

На підставі викладеного, керуючись  статтями  7, 8, 9, 10, 11, 71, 160-163  Кодексу адміністративного судочинства України,-

П О С Т А Н О В И В:

 Адміністративний позов управління Пенсійного фонду України в Лубенському районі Полтавської області до   Приватно-пайового об'єднання "Промінь" про відшкодування витрат на виплату і доставку пільгових пенсій -задовольнити.

Стягнути з Приватно-пайового об'єднання "Промінь" (вул. с.Духове, Лубенський район, вул.Нова 9 р/р 26000179645067 в ПРУ КБ "Приватбанк", МФО 331401, ідентифікаційний код 03773665) на  користь управління Пенсійного фонду України в Лубенському  районі Полтавської області невідшкодовану суму витрат на виплату і доставку пільгових пенсій у розмірі  4762 гривень 58 копійок.    

          Постанова відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений Кодексом адміністративного судочинства України, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Полтавський окружний адміністративний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження в 10-денний строк з дня її проголошення, а в  разі  складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160  цього  Кодексу  -  з  дня  складення  в  повному обсязі. Якщо постанову  було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі,   то   строк   подання  заяви  про  апеляційне  оскарження обчислюється  з  дня отримання  нею  копії  постанови. Апеляційна скарга може бути подана у 20-денний строк після подачі заяви про апеляційне оскарження в порядку, визначеному статтею 186 Кодексу  адміністративного судочинства України.

Повний текст постанови виготовлено 14 червня 2010 року.

   

          Суддя                                                                                К.І. Клочко

СудПолтавський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення08.06.2010
Оприлюднено04.09.2010
Номер документу9868032
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —2а-1299/10/1670

Постанова від 08.06.2010

Адміністративне

Полтавський окружний адміністративний суд

К.І. Клочко

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні