ПЕЧЕРСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

УХВАЛА

печерський районний суд міста києва

Справа № 757/5306/21-к

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

04 лютого 2021 року слідчий суддя Печерського районного суду міста Києва Карабань В.М., при секретарі - Процко М.М., за участі слідчого - Мельника Д.А., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі Печерського районного суду міста Києва клопотання старшого слідчого з особливо важливих справ слідчого управління Головного управління Державної фіскальної служби у місті Києві Мельника Дмитра Анатолійовича про продовження строку досудвого розслідування кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 32019100000000126 від 14.02.2019 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 212 КК України,-

В С Т А Н О В И В:

В провадження слідчого судді Печерського районного суду міста Києва Карабаня В.М. надійшло клопотання сторони кримінального провадження № 32019100000000126 від 14.02.2019 року - старшого слідчого з особливо важливих справ слідчого управління Головного управління Державної фіскальної служби у місті Києві Мельника Дмитра Анатолійовича, погоджене прокурором відділу Київської міської прокуратури Буковчаником С., про продовження строку досудового розслідування.

Слідчий клопотання обґрунтовує тим, що Шостим слідчим відділом РКП СУ ГУ ДФС у місті Києві проводиться досудове розслідування у кримінальному проваджені, внесеного до ЄРДР за №32019100000000126 від 14.02.2019 року за фактом умисного ухилення від сплати податків службовими особами ТОВ "ГЕРМЕС ГРАНД ВОЛМОР" в особливо великих розмірах, за ознаками складу кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 212 КК України..

Досудовим розслідуванням встановлено, що що службові особи ТОВ "ГЕРМЕС ГРАНД ВОЛМОР" в період з червня 2019 року по серпень 2019 року за попередньою змовою із ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , умисно ухилились від сплати податку на додану вартість в сумі 7 813 238 грн., реалізовуючи товаро-матеріальні цінності фізичним особам за готівкові кошти, при цьому документально відображаючи реалізацію вказаних товарів в адресу підприємств з ознаками фіктивності .

Під час досудового розслідування вказаного кримінального провадження виконано наступні слідчі, процесуальні дії, зокрема:

-проведено обшук в нежитлових приміщеннях та прибудинкової території, які використовує ТОВ "ГЕРМЕС ГРАНД ВОЛМОР" (код 37975921) та особи причетні до діяльності товариства, за адресою: м. Дніпро, вул. Воскресенська, буд. 41, де вилучено оригінали та копії первинних фінансово-господарських документів ТОВ "ГЕРМЕС ГРАНД ВОЛМОР" , комп`ютерну техніку;

-проведено обшук в складі-магазині, який використовує ТОВ "ГЕРМЕС ГРАНД ВОЛМОР" та особи причетні до діяльності товариства, за адресою: м. Київ, вул. Шалом Алейхема, 2-А, де вилучено копії документів, чорнові записи ТОВ "ГЕРМЕС ГРАНД ВОЛМОР" ;

-проведено огляд документів та чорнових засобів, які вилучені у ході проведення обшуків;

-направлено доручення до ОУ ГУ ДФС у м. Києві виконати наступне: З метою ініціювання проведення слідчих дій встановити та надати інформацію щодо ролі організатора конвертаційного центру ОСОБА_3 в організації загального керівництва конвертаційним центром , у взаємодії з клієнтам та правоохоронними структурами, у розподілі прибутків, отриманих від проведення незаконних фінансових та інших операцій між учасниками групи, у виконанні функцій документообігу конвертаційного центру , у веденні контролю банківських рахунків транзитно-конвертаційних підприємств та фізичних осіб (кур`єрів), у взаємодії з клієнтами центру з питань передачі первинних документів та проконвертованих коштів у готівку, встановлення всіх ФСПД, причетних до вказаного кримінального провадження, встановлення місця знаходження засновників та службових осіб ФСПД та допиту їх в якості свідків, аналіз баз даних та встановлення всіх вигодо набувачів.

-Направлено запити до Мінюсту з метою отримання інформації по довіреностям щодо осіб, причетних до скоєння кримінального правопорушення.

-Направлено нагадування на доручення ОУ ГУ ДФС у м. Києва в зв`язку з його невиконанням.

-До Печерського районного суду м. Києва подано клопотання про надання доступу в Печерській РДА щодо ТОВ "САНДЖАР" (код 41008399).

-До Печерського районного суду м. Києва подано клопотання про надання доступу в Шевченківській РДА щодо ФСПД.

-Допитано в якості свідка ОСОБА_4 , який показав, що зареєстрував ТОВ "САНДЖАР" (код 41008399) за грошову винагороду без мети проведення фінансово - господарської діяльності.

-Допитано в якості свідка ОСОБА_5 , який показав, що зареєстрував ТОВ "ТКМ ТЕХНОЛОДЖИ" (код 40840394) за грошову винагороду без мети проведення фінансово - господарської діяльності.

-Отримано тимчасовий доступ до реєстраційних документів в Шевченківській РДА щодо ТОВ "ТКМ ТЕХНОЛОДЖИ" (код 40840394).

-Направлено запит до Державної прикордонної служби України щодо перетин кордону осіб, причетних до скоєння кримінального правопорушення у 2020 році;

-Направлено запити до Мінюсту з метою отримання інформації по довіреностям щодо осіб, причетних до скоєння кримінального правопорушення.

-До Печерського районного суду м. Києва подано клопотання про надання доступу в АТ Укрсиббанк щодо ТОВ "ТКМ ТЕХНОЛОДЖИ" (код 40840394) та ТОВ "САНДЖАР" (код 41008399).

-Проведено тимчасовий доступ до банківських документів ТОВ "ГЕРМЕС ГРАНД ВОЛМОР" вилучених в ПАТ КБ МЕГА БАНК ПАТ КБ УКРСОЦБАНК, КБ БАНК ГЛОБУС , АТ КБ ПРИВТБАНК .

В даний час, органу досудового розслідування даного кримінального провадження необхідно провести слідчі, процесуальні дії направлені на встановлення всебічного, повного і неупередженого дослідження обставин кримінального провадження, зокрема:

-встановити збитки, завдані державі, шляхом ініціювання позапланової перевірки вимог податкового законодавства щодо ТОВ "ГЕРМЕС ГРАНД ВОЛМОР" ;

-повторно допитати службових осіб ТОВ "ГЕРМЕС ГРАНД ВОЛМОР" ;

-призначити судово - економічну експертизу, проведення якої доручити експертам Київського науково-дослідного інститут судових експертиз.

Слідчий вказує, що без проведення зазначених процесуальних дій не можливо завершити досудове розслідування у встановленому законом в порядки та строки.

Слідчий суддя, розглянувши клопотання сторони кримінального провадження дійшов до наступного висновку.

Так, ч. 1 ст. 295-1 КПК України передбачено, що у випадках, передбачених статтею 294 цього Кодексу, продовження строку досудового розслідування здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, постановленої за відповідним клопотанням прокурора або слідчого.

Відповідно до п. 3 ч. 2 ст. 219 КПК України строк досудового розслідування може бути продовжений у порядку, передбаченому параграфом 4 глави 24 цього Кодексу. При цьому загальний строк досудового розслідування не може перевищувати дванадцяти місяців із дня повідомлення особі про підозру у вчиненні тяжкого або особливо тяжкого злочину.

Відповідно до статті 294 КПК України, якщо досудове розслідування злочину або кримінального проступку до моменту повідомлення особі про підозру неможливо закінчити у строк, зазначений в абзаці другому частини першої статті 219 цього Кодексу, вказаний строк може бути неодноразово продовжений слідчим суддею за клопотанням прокурора або слідчого, погодженого з прокурором, на строк, встановлений пунктами 1-3 частини другої статті 219 цього Кодексу.

Вирішуючи клопотання про продовження строку досудового розслідування слідчий суддя враховує слідчі та процесуальні дії, проведені під час кримінального провадження; процесуальні дії, проведення або завершення яких потребує додаткового часу; значення результатів цих процесуальних дій для судового розгляду; обставини, що перешкоджали здійснити ці процесуальні дії раніше та строк, необхідний для їх проведення або завершення, та приходить до висновку, що клопотання слідчого є обґрунтованим та підлягає частковому задоволенню.

Керуючись ст.ст. 107,219,294, 295-1, 309 КПК України, слідчий суддя,

У Х В А Л И В:

Клопотання - задовольнити частково.

Продовжити строк досудового розслідування у кримінальному провадженні № 32019100000000126 від 14.02.2019 на 6 (шість) місяців, тобто до 14 серпня 2021 року.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя В.М. Карабань

Дата ухвалення рішення 04.02.2021
Зареєстровано 02.08.2021
Оприлюднено 03.08.2021

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Відстежувати судові рішення та засідання

Додайте Опендатабот до улюбленного месенджеру

Вайбер Телеграм

Опендатабот для телефону