Справа № 450/2771/21 Провадження № 2/450/1546/21
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
16 липня 2021 року суддя Пустомитівського районного суду Львівської області Добош Н.Б. розглянувши в м. Пустомити матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Сокільницької сільської ради Львівського району Львівської області про визнання права власності в порядку спадкування,-
в с т а н о в и в :
на адресу Пустомитівського районного суду Львівської області надійшла позовна заява подана адвокатом Яцишин Андрієм Володимировичем в інтересах ОСОБА_1 до Сокільницької сільської ради Львівського району Львівської області про визнання за ОСОБА_1 права власності в порядку спадкування на земельну ділянку площею 0, 4814 га, розташована на території Сокільницької сільської ради, кадастровий № 4623686400:08:000:0005.
Дослідивши позовну заяву та додані до неї документи, суд приходить до висновку, що позовна заява не відповідає вимогам ч. 3 ст. 175 ЦПК України: не зазначено ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці (п. 3); відсутні відомості про вжиття заходів досудового врегулювання спору, якщо такі проводилися, в тому числі, якщо законом визначений обов`язковий досудовий порядок урегулювання спору (п.6); відсутні відомості про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися (п. 7); не зазначено доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності) (п. 8); відсутній попередній (орієнтований) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести у зв`язку із розглядом справи (п.9); відсутнє підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього ж відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав (п. 10).
Відповідно до ч. 4 ст. 177 ЦПК України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Згідно з пп. 1 п. 1 ч. 2 ст. 4 Закону України Про судовий збір за подання до суду фізичною особою позовної заяви майнового характеру сплачується судовий збір у розмірі 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Законом України Про державний бюджет України на 2021 рік станом на 01 січня 2021 року встановлено розмір прожиткового мінімуму 2270 гривні.
В позовній заяві представник позивача просить звільнити позивача ОСОБА_1 від сплати судового збору у відповідності до п. 7 ст. 5 ЗУ Про судовий збір .
Відповідно до п. 7 ст. 5 ЗУ Про судовий збір , від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються: громадяни, які у випадках, передбачених законодавством, звернулися із заявами до суду щодо захисту прав та інтересів інших осіб.
Аналіз наведеної норми свідчить про те, що від сплати судового збору звільняються громадяни, які захищають у суді права та інтереси інших осіб, за умови, якщо останні мають пільги щодо сплати судового збору відповідно до законодавства.
Представник позивача доказів на підтвердження того, що позивач звільнення від сплати судового збору, не надано.
Пунктом 2 ч.1 ст.176 ЦПК України передбачено, що ціна позову у позовах про визнання права власності на майно визначається вартістю такого майна.
Як вбачається з позовної заяви, позивач звернулась до суду з позовною вимогою майнового характеру, а саме просить визнати за нею право власності на земельну ділянку.
Відповідно до ст. 1 Закону України "Про оцінку земель" вартість земельної ділянки - еквівалент цінності земельної ділянки, виражений у ймовірній сумі грошей, яку може отримати продавець.
Відповідно до вимог ч. 6 ст. 5 Закону України "Про оцінку земель" з метою визначення вартості земельної ділянки та прав на неї проводиться експертна грошова оцінка.
Таким чином, позивачу необхідно визначити ціну позову, та сплатити судовий збір за подання позовної заяви до суду, виходячи з ціни позову, або надати суду докази, що позивач звільнення від сплати судового збору.
Відповідно до ст. 185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити). Якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені статтями 175 і 177 цього Кодексу, сплатить суму судового збору, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.
З врахуванням викладеного, позовну заяву слід залишити без руху та зобов`язати позивача усунути недоліки, зазначені в ухвалі суду протягом десяти днів з дня отримання ухвали шляхом : шляхом зазначення ціни позову та сплати судового збору за подання позовної заяви до суду, виходячи з ціни позову (або надання доказів, що позивач звільнена від сплати судового збору); зазначення відомостей про вжиття заходів досудового врегулювання спору, якщо такі проводилися, в тому числі, якщо законом визначений обов`язковий досудовий порядок урегулювання спору; зазначенням відомостей про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення попереднього (орієнтованого) розрахунку суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести у зв`язку із розглядом справи; надання підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього ж відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
У випадку неусунення недоліків заява вважатиметься неподаною і буде повернута.
Керуючись ст.ст. 175, 177, 185, 260 ЦПК України, суддя,-
п о с т а н о в и в:
позовну заяву ОСОБА_1 до Сокільницької сільської ради Львівського району Львівської області про визнання права власності в порядку спадкування,- залишити без руху.
Надати позивачеві десятиденний строк, який обчислюється з дня отримання даної ухвали, для усунення недоліків, вказаних в ухвалі.
У разі невиконання вимог ухвали суду в зазначений строк, позовну заяву ОСОБА_1 до Сокільницької сільської ради Львівського району Львівської області про визнання права власності в порядку спадкування,- вважати неподаною та повернути позивачам з усіма доданими до неї документами.
Ухвала остаточна та окремому оскарженню не підлягає.
СуддяН. Б. Добош
Суд | Пустомитівський районний суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 16.07.2021 |
Оприлюднено | 03.08.2021 |
Номер документу | 98723158 |
Судочинство | Цивільне |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні