Ухвала
від 30.07.2021 по справі 296/6748/21
КОРОЛЬОВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. ЖИТОМИРА

Справа № 296/6748/21

1-кс/296/2465/21

УХВАЛА

Іменем України

30 липня 2021 року м.Житомир

Слідчий суддя Корольовського районного суду м. Житомира ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши клопотання прокурора відділу Житомирської обласної прокуратури ОСОБА_3 про накладення арешту на майно,-

ВСТАНОВИВ:

Прокурор ОСОБА_3 звернувся до слідчого судді Корольовського районного суду м. Житомира із клопотанням про накладення арешту на майно вилучене в ході проведення огляду місця події 28.07.2021 в лісовому масиві поблизу сіл Радогоща та Остами Коростенського району Житомирської області, а саме в кварталі 20 виділі 8 Литківського лісництва ДП «Лугинський лісгосп», а саме: двоколісний металевий автомобільний причіп чорного кольору без будь-якого маркування та д.н.з.; подрібнювач пнів з маркуванням «WEIBANG GARDEN MACHINES, NAME: STUMP GRINDERS, MODEL: WBSG13H, CODE: WSG13H000170810002, DATE: 2017; 2 совкові лопати; пластикова каністра білого кольору частково заповнена бензином; пластикова ємність прямокутної форми чорного кольору; бензопила марки «STIHL MS 462C»; бензопила марки «STIHL MS 361»; пакет з пустими пластиковими пляшками із залишками паливно-мастильних речовин; пластикова ємність 1 л. з маркуванням «STIHL» частково заповнена рідиною вишневого кольору; сумка з під аптечки в якій містяться ручні інструменти; 3 ланцюги для бензопил.

Обґрунтовуючи внесене клопотання, сторона кримінального провадження вказує, що слідчими слідчого управління Головного управління Національної поліції в Житомирській області в складі слідчої групи здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12020060200000158 від 07.12.2020, за ознаками злочинів, передбачених ч. 4 ст. 246 КК України.

Процесуальне керівництво у даному кримінальному провадженні здійснюється групою прокурорів Житомирської обласної прокуратури.

Досудовим розслідуванням встановлено, що 07.12.2020 в захисних лісових насадженнях по напрямку Коростень Олевськ на перегоні Пост Південний Лугини з лівої сторони колії від км. 172+700 м. до км.172+965 м., в кварталі 15 виділі 199 ВП «Жмеринська дистанція захисних лісонасаджень», що поблизу с. Великий Ліс Лугинського району Житомирської області, виявлено незаконну порубку 40 сироростучих дерев, а саме: 35 дерев породи дуб, 3 дерев породи граб та 2 дерев породи береза, чим заподіяно збитків на суму 697739,31 грн.

Крім того, 23.12.2020 в захисних лісових насадженнях по напрямку Коростень Олевськ на перегоні Коростень Лугини з лівої сторони колії від км. 173+100 м. до км.173+370 м., в кварталі 15 виділі 70л ВП «Жмеринська дистанція захисних лісонасаджень», що поблизу с. Великий Ліс Лугинського району Житомирської області, виявлено незаконну порубку 19 сироростучих дерев породи дуб, чим заподіяно збитків на 269002,86 грн.

Крім того, 30.12.2020 в захисних лісових насадженнях по напрямку Білокоровичі Овруч на перегоні Білокоровичі Велідники з правої та лівої сторони колії від км. 5+050 м. до км. 7+200 м., в кварталі 4 виділах 9, 12 ВП «Жмеринська дистанція захисних лісонасаджень», що поблизу с. Червона Волока Лугинського району Житомирської області, виявлено незаконну порубку 780 сироростучих дерев породи, чим заподіяно збитків на 3951622,55 грн.

В ході проведення досудового розслідування було встановлено, що на території Коростенського району (в тому числі колишнього Лугинського району) Житомирської області діє група осіб до складу якої входять місцеві жителі м. Коростень та Коростенського району. Члени вказаної групи за попередньою змовою між собою налагодили схему розкрадання державних лісових ресурсів в захисних лісових насадженнях ВП «Жмеринська дистанція захисних лісонасаджень» шляхом проведення незаконних порубок дерев у лісах, перевезення, зберігання та збуту незаконно зрубаних дерев спричиняючи при цьому матеріальну шкоду економічним інтересам держави на суму, що в шістдесят і більше разів перевищує неоподаткований мінімум доходів громадян, тобто є тяжкими наслідками.

Встановлено, що до складу вказаної групи входить ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 проживаючий за адресою: АДРЕСА_1 , який являючись співорганізатором незаконних порубок використовуючи свої злочинні зв`язки та становище приймає безпосередню участь у вирубці лісу, контролює процес завантаження та розвантаження деревини, перевезення її до пилорами, переробку деревини та подальшу її реалізацію.

Окрім цього, ОСОБА_4 керівником та засновником ПП «Українська приватна промислова компанія» (код ЄДРПОУ 35470388), що знаходиться за адресою: Житомирська область, Коростенський район, с. Вигів, вул. Першотравнева, 37. Основний вид діяльності лісопильне та стругальне виробництво.

Встановлено, що учасники вказаної групи для своїх злочинних цілей використовують пилораму, що розташована за адресою: Житомирська область, Коростенський район, с. Вигів, вул. Першотравнева, 37.

На територію вказаної пилорами, за автомобілем марки та моделі «MAN 22.403» д.н.з. НОМЕР_1 , з місць незаконних порубок перевозять незаконно зрубану лісопродукцію де її незаконно зберігають, а також здійснюють переробку незаконно отриманої деревини в пиломатеріал та в подальшому збувають невстановленим на даний час особам.

28.07.2021 близько 04:00 год. на автомобільній дорозі сполученням с. Остапи с. Бондарівка Коростенського району Житомирської області працівниками поліції був зупинений автомобіль марки та моделі «MAN 22.403» д.н.з. НОМЕР_1 з напівпричіпом марки та моделі «KOGEL SN24» д.н.з. НОМЕР_2 , під керуванням ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_2 , який перевозив 37 свіжоспілених колод дерев породи дуб без бирок та супроводжуючих документів.

28.07.2021 в період часу з 11:55 год. по 13:33 год. проведено огляд місця події в лісовому масиві поблизу сіл Радогоща та Остами Коростенського району Житомирської області, а саме в кварталі 20 виділі 8 Литківського лісництва ДП «Лугинський лісгосп» в ході якого виявлено залишки свіжоспиляних дерев породи дуб, тирсу та фрагменти слідів протекторів шин вантажного транспортного засобу, а також виявлено: двоколісний металевий автомобільний причіп чорного кольору без будь-якого маркування та д.н.з.; подрібнювач пнів з маркуванням «WEIBANG GARDEN MACHINES, NAME: STUMP GRINDERS, MODEL: WBSG13H, CODE: WSG13H000170810002, DATE: 2017; 2 совкові лопати; пластикова каністра білого кольору частково заповнена бензином; пластикова ємність прямокутної форми чорного кольору; бензопила марки «STIHL MS 462C»; бензопила марки «STIHL MS 361»; пакет з пустими пластиковими пляшками із залишками паливно-мастильних речовин; пластикова ємність 1 л. з маркуванням «STIHL» частково заповнена рідиною вишневого кольору; сумка з під аптечки в якій містяться ручні інструменти; 3 ланцюги для бензопил.

Постановою слідчого вказані речі 28.07.2020 визнані речовими доказами та приєднані до матеріалів вказаного кримінального провадження.

З метою забезпечення збереження речових доказів, якими є вилучені 28.07.2021 речі та об`єкти під час огляду, які можуть бути використані як доказ факту та обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, для запобігання можливості їх приховування, використання, передачі, відчуження, зміни чи знищення, та з метою позбавлення права на відчуження, розпорядження та/або користування цим майном, щодо якого існує сукупність підстав та розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, необхідно накласти на нього арешт.

Прокурор в заяві від 30.07.2021 просив розгляд справи здійснювати у його відсутність. Клопотання підтримав та просив його задовольнити.

Власник майна на даний час органом досудового розслідування не встановлений.

Дослідивши матеріали клопотання наданні органом досудового розслідування, дійшов наступного висновку.

Відповідно до ч. 1 ст. 131 КПК України захід забезпечення кримінального провадження застосовується з метою досягнення дієвості цього провадження.

Одним із заходів забезпечення кримінального провадження є арешт майна (ч. 2 ст. 131 КПК України).

Як визначено ч. 1 ст. 170 КПК України, арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна.

Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі, відчуження.

Арешт майна допускається з метою забезпечення: 1) збереження речових доказів; 2) спеціальної конфіскації; 3) конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи; 4) відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.

Частиною 3 ст. 170 КПК України визначено, що у випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої цієї статті, арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним у статті 98 цього Кодексу.

Відповідно постанови від 28.07.2021р. слідчого СУ ГУНП в Житомирській області ОСОБА_6 майно, яке виявлено та вилучено під час здійснення огляду місяця події проведено огляд місця події в лісовому масиві поблизу сіл Радогоща та Остами Коростенського району Житомирської області, а саме в кварталі 20 виділі 8 Литківського лісництва ДП «Лугинський лісгосп», визнано речовими доказами.

З огляду на те, що виявлені та вилучені речі під час здійснення огляду місця події в лісовому масиві поблизу сіл Радогоща та Остами Коростенського району Житомирської області, а саме в кварталі 20 виділі 8 Литківського лісництва ДП «Лугинський лісгосп», є речовими доказами по кримінальному провадженні, які зберегли на собі сліди злочину та містять інші відомості, які можуть бути використанні як доказ обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, з метою забезпечення збереження речових доказів, слідчий суддя вважає наявними підстави для накладення арешту майна, позбавивши його власників, офіційних володільців, третіх осіб, можливості відчуження, розпоряджання, використання.

Керуючись ст.ст.131, 132, 170-173, 175, 309 КПК України, слідчий суддя,-

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання прокурора відділу Житомирської обласної прокуратури ОСОБА_3 про арешт майна - задовольнити.

Накласти арешт на: двоколісний металевий автомобільний причіп чорного кольору без будь-якого маркування та д.н.з.; подрібнювач пнів з маркуванням «WEIBANG GARDEN MACHINES, NAME: STUMP GRINDERS, MODEL: WBSG13H, CODE: WSG13H000170810002, DATE: 2017; 2 совкові лопати; пластикова каністра білого кольору частково заповнена бензином; пластикова ємність прямокутної форми чорного кольору; бензопила марки «STIHL MS 462C»; бензопила марки «STIHL MS 361»; пакет з пустими пластиковими пляшками із залишками паливно-мастильних речовин; пластикова ємність 1 л. з маркуванням «STIHL» частково заповнена рідиною вишневого кольору; сумка з під аптечки в якій містяться ручні інструменти; 3 ланцюги для бензопил.

Ухвала підлягає негайному виконанню слідчим, прокурором.

Ухвала оскаржується безпосередньо до суду апеляційної інстанції протягом п`яти днів з дня її оголошення.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудКорольовський районний суд м. Житомира
Дата ухвалення рішення30.07.2021
Оприлюднено24.05.2024
Номер документу98750709
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна

Судовий реєстр по справі —296/6748/21

Ухвала від 30.07.2021

Кримінальне

Корольовський районний суд м. Житомира

Маслак В. П.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні