Справа № 131/356/21
УХВАЛА
04.08.2021 м. Вінниця
Вінницький районний суд Вінницької області у складі:
головуючої - судді Саєнко О.Б, при секретарі- Сінельник В.О.
без участі сторін та їх представників
розглядаючи у підготовчому засіданні в залі суду м. Вінниці питання про допуск фізичної особи у якості представника позивача у матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Приватного акціонерного товариства Якушинецьке про визнання права власності на прості іменні акції в порядку спадкування за заповітом,-
УСТАНОВИВ:
24.05.2021 до Вінницького районного суду Вінницької області з Іллінецького районного суду Вінницької області за підсудністю надійшла цивільна справа за позовом ОСОБА_1 до ПрАТ Якушинецьке про визнання права власності на прості іменні акції в порядку спадкування за заповітом, справа №131/356/21, в якій позивач просить суд: визнати за нею право власності на 796912 (сімсот дев`яносто шести тисяч дев`ятсот дванадцяти) іменних простих акцій ПрАТ Якушинецьке , номінальною вартістю 0,25 гривень на загальну суму 199228 (сто дев`ятсот дев`ять тисяч двісті двадцять вісім) гривень, що знаходяться на рахунку в цінних паперах ТОВ ФІНАСТА в порядку спадкування за заповітом після смерті її матері - ОСОБА_2 , померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка отримала їх в порядку спадкування від свого сина - ОСОБА_3 , але вчасно їх не зареєструвала за собою.
Ухвалою Вінницького районного суду Вінницької області від 01.06.2021 відкрито провадження у даній справі та призначене підготовче засідання на 04.08.2021.
04.08.2021 до підготовчого засідання сторони та їх представники не з`явилися; з`явилася громадянка ОСОБА_4 яка подала суду довіреність від 25.08.2020 посвідчену нотаріально про представництво інтересів ОСОБА_1 та просила допустити її у якості представника позивача у даній цивільній справі.
Суд, оглянувши довіреність та матеріали даної справи , прийшов до такого висновку.
Частинами 1, 2 статті 2 ЦПК України визначено, що завданнями цивільного судочинства є справедливий, неупереджений та своєчасний розгляд і вирішення цивільних справ з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб, інтересів держави. Суд та учасники судового процесу зобов`язані керуватися завданнями цивільного судочинства, яке превалює над будь-якими іншими міркуваннями в судовому процесі.
Згідно з ч. 1 ст. 47 ЦПК України здатність особисто здійснювати цивільні процесуальні права та виконувати свої обов`язки в суді (цивільна процесуальна дієздатність) мають фізичні особи, які досягли повноліття, а також юридичні особи.
Відповідно до ч.ч. 1-3 ст. 58 ЦПК України сторона, третя особа, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи, може брати участь у судовому процесі особисто (самопредставництво) та (або) через представника.
Особиста участь у справі особи не позбавляє її права мати в цій справі представника.
Нормами частини 1 статті 60 ЦПК України передбачено, що представником у суді може бути адвокат або законний представник.
30 вересня 2016 року набрав чинності Закон України Про внесення змін до Конституції України (щодо правосуддя) , яким внесені зміни до Конституції України, зокрема, доповнено Основний Закон статтею 131-2, відповідно до частини першої, третьої та четвертої якої для надання професійної правничої допомоги в Україні діє адвокатура та виключно адвокат здійснює представництво іншої особи в суді, а також захист від кримінального обвинувачення; законом можуть бути визначені винятки щодо представництва в суді у трудових спорах, спорах щодо захисту соціальних прав, щодо виборів та референдумів, у малозначних спорах, а також стосовно представництва малолітніх чи неповнолітніх осіб та осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена.
Підпунктом 11 пункту 16-1 розділу ХV Перехідні положення Конституції України передбачено, що представництво відповідно до пункту 3 частини першої статті 131-1 та статті 131-2 цієї Конституції виключно прокурорами або адвокатами у Верховному Суді та судах касаційної інстанції здійснюється з 1 січня 2017 року; у судах апеляційної інстанції - з 1 січня 2018 року; у судах першої інстанції - з 1 січня 2019 року.
Згідно з ч. 4 ст. 62 ЦПК України повноваження адвоката як представника підтверджуються довіреністю або ордером, виданого відповідно до Закону України Про адвокатуру та адвокатську діяльність .
Відповідно до ч. 1 ст. 20 Закону України Про адвокатуру та адвокатську діяльність під час здійснення адвокатської діяльності адвокат має право вчиняти будь-які дії, не заборонені законом, правилами адвокатської етики та договором про надання правової допомоги, необхідні для належного виконання договору про надання правової допомоги, зокрема, представляти і захищати права, свободи та інтереси фізичних осіб, права та інтереси юридичних осіб у суді, органах державної влади та органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах, організаціях незалежно від форми власності, громадських об`єднаннях, перед громадянами, посадовими і службовими особами, до повноважень яких належить вирішення відповідних питань в Україні та за її межами.
Згідно з ч. 2 ст. 64 ЦПК України обмеження представника на вчинення певної процесуальної дії мають бути застережені у виданій йому довіреності або ордері.
Відповідно до ч. 1 ст. 26 Закону України Про адвокатуру та адвокатську діяльність документами, що посвідчують повноваження адвоката на надання правової допомоги, можуть бути: 1) договір про надання правової допомоги; 2) довіреність; 3) ордер; 4) доручення органу (установи), уповноваженого законом на надання безоплатної правової допомоги.
Відповідно до п.2 ч. 4 ст.247 ЦПК України в порядку спрощеного позовного провадження не можуть бути розглянуті справи у спорах щодо спадкування.
Предметом позову у даній цивільній справі є позовна вимога позивача про визнання за нею права власності на прості іменні акції в порядку спадкування за заповітом після смерті матері ОСОБА_2 , отже наявний спір про право щодо спадкування.
У дане підготовче засідання з`явилася громадянка ОСОБА_4 яка подала суду довіреність від 25.08.2020 посвідчену нотаріально про представництва інтересів ОСОБА_1 .
Частиною 1 статті 6 Закону України Про адвокатуру та адвокатську діяльність передбачено, що адвокатом може бути фізична особа, яка має повну вищу юридичну освіту, володіє державною мовою, має стаж роботи в галузі права не менше двох років, склала кваліфікаційний іспит, пройшла стажування (крім випадків, встановлених цим Законом), склала присягу адвоката України та отримала свідоцтво про право на заняття адвокатською діяльністю.
Відповідно до ст. 17 Закону України Про адвокатуру та адвокатську діяльність рада адвокатів України забезпечує ведення Єдиного реєстру адвокатів України з метою збирання, зберігання, обліку та надання достовірної інформації про чисельність і персональний склад адвокатів України, адвокатів іноземних держав, які відповідно до цього Закону набули права на заняття адвокатською діяльністю в Україні, про обрані адвокатами організаційні форми адвокатської діяльності. Внесення відомостей до Єдиного реєстру адвокатів України здійснюється радами адвокатів регіонів та Радою адвокатів України.
До Єдиного реєстру адвокатів України вносяться такі відомості:
1) прізвище, ім`я та по батькові адвоката;
2) номер і дата видачі свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю, номер і дата прийняття рішення про видачу свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю (номер і дата прийняття рішення про включення адвоката іноземної держави до Єдиного реєстру адвокатів України);
3) найменування і місцезнаходження організаційної форми адвокатської діяльності, номери засобів зв`язку;
4) адреса робочого місця адвоката, номери засобів зв`язку;
5) інформація про зупинення або припинення права на заняття адвокатською діяльністю;
6) інші відомості, передбачені цим Законом.
Інформація, внесена до Єдиного реєстру адвокатів України, є відкритою на офіційному веб-сайті Національної асоціації адвокатів України.
Дослідивши інформацію з Єдиного реєстру адвокатів України, судом установлено, що громадянка ОСОБА_4 не являється адвокатом.
Враховуючи вищевикладене, суд не може допустити до участі у даній справі як представника позивача ОСОБА_1 - за довіреністю ОСОБА_5 , оскільки остання не надала суду доказів того, що вона являється адвокатом відповідно до Закону України Про адвокатуру та адвокатську діяльність
У зв`язку з чим, суд вважає за необхідне проведення підготовчого засідання відкласти на іншу дату, повторити виклик в підготовче засідання позивача та представника відповідача.
Керуючись ст. 131-2, п.п11 п.16-1 Розділу XV Перехідними положеннями Конституції України, ст.ст. 6,17 Закону України Про адвокатуру , ст.ст.2,47,58,60,62,189,197,198,260,268 ЦПК України, суд-
ПОСТАНОВИВ:
У задоволені клопотання фізичної особи ОСОБА_4 про допуск у якості представника за довіреністю позивача ОСОБА_1 у даній цивільній справі- відмовити.
Не допустити до участі в розгляді в порядку загального позовного провадження за позовом ОСОБА_1 до Приватного акціонерного товариства Якушинецьке про визнання права власності на прості іменні акції в порядку спадкування за заповітом, - у якості представника позивача ОСОБА_1 - ОСОБА_4 , яка не являються адвокатами.
Дане підготовче засідання відкласти , повідомивши про прийняте процесуальне рішення позивача ОСОБА_1 , роз`яснивши їй , що позивач має право брати участь у судовому процесі особисто ( самопредставництво) та ( або) через представника, який повинен являтися адвокатом.
Повідомити учасниками судового процесу, що наступне підготовче засідання призначене на 15.09.2021 о 13.45 годин.
Ухвала оскарженню не підлягає але заперечення щодо неї можуть бути включені учасниками справи до апеляційної скарги на кінцеве процесуальне рішення у даній справі.
Повний текст ухвали суду складений 04.08.2021 о 14.10 год.
Суддя: О.Б. Саєнко
Суд | Вінницький районний суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 04.08.2021 |
Оприлюднено | 05.08.2021 |
Номер документу | 98770896 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Вінницький районний суд Вінницької області
Саєнко О. Б.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні