ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

65119, м. Одеса, просп. Шевченка, 29, тел.: (0482) 307-983, e-mail: inbox@od.arbitr.gov.ua

веб-адреса: http://od.arbitr.gov.ua

________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

УХВАЛА

"06" серпня 2021 р.м. Одеса Справа № 916/2269/21

Господарський суд Одеської області у складі судді Желєзної С.П., розглянувши клопотання ОСОБА_1 (вх. №20356/21 від 30.07.2021р.) про витребування доказів, подане по справі, -

за позовом: ОСОБА_1

до відповідача: товариства з обмеженою відповідальністю „Гарант 400»

за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача: ОСОБА_2

про визнання недійсними рішення загальних зборів та скасування реєстраційної дії.

ВСТАНОВИВ:

В провадженні господарського суду Одеської області перебуває справа №916/2269/21 за позовом ОСОБА_1 до товариства з обмеженою відповідальністю „Гарант 400» , за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача: ОСОБА_2 , про визнання недійсним рішення загальних зборів учасників товариства, яке оформлено протоколом №4 від 29.10.2018р., та скасування реєстраційної дії №14991070005020923 від 01.11.2018р., внесеної до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань щодо товариства з обмеженою відповідальністю „Гарант 400» .

Позовні вимоги обґрунтовані фактом підроблення підпису позивача на рішенні загальних зборів учасників товариства, яке оформлено протоколом №4 від 29.10.2018р., яким було вирішено питання про призначення директора товариства.

Ухвалою суду від 04.08.2021р. дана справа була призначена до розгляду за правилами загального позовного провадження.

Звертаючись до господарського суду із позовною заявою до товариства з обмеженою відповідальністю „Гарант 400» , позивачем було заявлено клопотання про витребування у юридичного департаменту Одеської міської ради копії матеріалів реєстраційної справи товариства та оригіналу спірного рішення. В обґрунтування заявленого клопотання позивачем наголошено, що для повноти та всебічного розгляду справи є необхідність у дослідженні вказаних документів. Крім того, позивачем було заявлено клопотання про призначення судової почеркознавчої експертизи.

Відповідно до ст. 73 ГПК України доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи. Ці дані встановлюються такими засобами: письмовими, речовими і електронними доказами; висновками експертів; показаннями свідків.

Згідно вимог ст. 74 ГПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень. У разі посилання учасника справи на невчинення іншим учасником справи певних дій або відсутність певної події, суд може зобов`язати такого іншого учасника справи надати відповідні докази вчинення цих дій або наявності певної події. У разі ненадання таких доказів суд може визнати обставину невчинення відповідних дій або відсутності події встановленою.

Положеннями ч. 1-3 ст. 81 ГПК України передбачено, що учасник справи у разі неможливості самостійно надати докази вправі подати клопотання про витребування доказів судом. Таке клопотання повинно бути подане в строк, зазначений в частинах другій та третій статті 80 цього Кодексу. Якщо таке клопотання заявлено з пропуском встановленого строку, суд залишає його без задоволення, крім випадку, коли особа, яка його подає, обґрунтує неможливість його подання у встановлений строк з причин, що не залежали від неї. У клопотанні повинно бути зазначено: який доказ витребовується; обставини, які може підтвердити цей доказ, або аргументи, які він може спростувати; підстави, з яких випливає, що цей доказ має відповідна особа; заходи, яких особа, яка подає клопотання, вжила для отримання цього доказу самостійно, докази вжиття таких заходів та (або) причини неможливості самостійного отримання цього доказу; причини неможливості отримати цей доказ самостійно особою, яка подає клопотання. У разі задоволення клопотання суд своєю ухвалою витребовує відповідні докази.

В свою чергу, положеннями ч. 8, 9 ст. 81 ГПК України визначено, що у разі неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, або неподання таких доказів без поважних причин, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, передбачені цим Кодексом. У разі неподання учасником справи витребуваних судом доказів без поважних причин або без повідомлення причин суд, залежно від того, яка особа ухиляється від їх подання та яке ці докази мають значення, може визнати обставину, для з`ясування якої витребовувався доказ, або відмовити у її визнанні, або розглянути справу за наявними в ній доказами, а у разі неподання таких доказів позивачем - також залишити позовну заяву без розгляду.

Підсумовуючи вищевикладене, з метою встановлення всіх обставин справи, суд вважає за необхідне витребувати від Управління державної реєстрації юридичного департаменту Одеської міської ради оригінали всієї реєстраційної справи товариства з обмеженою відповідальністю „Гарант 400» , що має наслідком необхідність задоволення заявленого позивачем клопотання. При цьому, реєстраційна справа витребовується судом від Управління державної реєстрації юридичного департаменту Одеської міської ради, яке безпосередньо займається питанням зберігання реєстраційних справ.

Керуючись ст. ст. 73, 74, 81, 234 ГПК України, суд, -

У Х В А Л И В :

1. Клопотання ОСОБА_1 про витребування доказів - задовольнити.

2. Витребувати від Управління державної реєстрації юридичного департаменту Одеської міської ради /м. Одеса, вул. Черняховського 6/ реєстраційну справу товариства з обмеженою відповідальністю „Гарант 400» /65045, Одеська обл., місто Одеса, вул. Велика Арнаутська, буд. 76, офіс 1; ідентифікаційний код 41683241/

3. Витребувану даною ухвалою реєстраційну справу слід надати до господарського суду Одеської області у строк до 26.08.2021р.

4. Попередити Управління державної реєстрації юридичного департаменту Одеської міської ради, що за невиконання вимог господарського суду передбачена відповідальність у відповідності зі статтею 135 ГПК України.

Інформацію по справі, що розглядається можна отримати на сторінці суду на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою: http://od.arbitr.gov.ua

Ухвала набрала законної сили 06.08.2021р. та не підлягає оскарженню.

Суддя С.П. Желєзна

Дата ухвалення рішення 06.08.2021
Зареєстровано 07.08.2021
Оприлюднено 09.08.2021

Судовий реєстр по справі 916/2269/21

Проскрольте таблицю вліво →
Рішення Суд Форма
Ухвала від 24.12.2021 Господарський суд Одеської області Господарське
Ухвала від 20.12.2021 Господарський суд Одеської області Господарське
Ухвала від 13.10.2021 Господарський суд Одеської області Господарське
Ухвала від 04.10.2021 Господарський суд Одеської області Господарське
Ухвала від 22.09.2021 Господарський суд Одеської області Господарське
Ухвала від 30.08.2021 Господарський суд Одеської області Господарське
Ухвала від 06.08.2021 Господарський суд Одеської області Господарське
Ухвала від 04.08.2021 Господарський суд Одеської області Господарське

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Стежити за справою 916/2269/21

Встановіть Опендатабот та підтвердіть підписку

Вайбер Телеграм

Опендатабот для телефону