Справа № 344/12319/21
Провадження № 1-кп/344/1004/21
У Х В А Л А
про закінчення підготовчого провадження і призначення судового розгляду
06 серпня 2021 року м. Івано-Франківськ
Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області в складі головуючого-судді ОСОБА_1 , з участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , прокурора ОСОБА_3 , потерпілого ОСОБА_4 , представника потерпілого ОСОБА_5 , обвинуваченого ОСОБА_6 та його захисника адвоката ОСОБА_7 , розглядаючи під час підготовчого судового засідання матеріали кримінального провадження про обвинувачення ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючого по АДРЕСА_1 ,
у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 185 КК України,
В С Т А Н О В И В:
До Івано-Франківського міського суду з Окружної прокуратури міста Івано-Франківська надійшов даний обвинувальний акт.
Прокурор вважала за доцільне призначити судовий розгляд в даному кримінальному провадженні у відкритому судовому засіданні, подала клопотання про обрання щодо обвинуваченого запобіжного заходу у виді тримання під вартою, з посиланням на ризики, передбачені ст. 177 КПК України.
Потерпілий та представник потерпілого підтримали думку прокурора.
Захисник не заперечив щодо призначення судового розгляду в даному кримінальному провадженні, однак заперечив проти обрання щодо ОСОБА_6 запобіжного заходу у виді тримання під вартою та просив обрати домашній арешт.
Обвинувачений підтримав думку захисника.
Судом встановлено, що дане кримінальне провадження підсудне Івано-Франківському міському суду, підстав для його закриття згідно з п.п. 4-8 ч. 1 та ч. 2 ст. 284 КПК України на даний час немає, обвинувальний акт складено відповідно до вимог ст. 291 КПК України, клопотання про затвердження угоди відповідно до ст.ст. 468-475 КПК України не заявлялось, а підстав для прийняття рішень, передбачених п.п. 1-4 ч. 3 ст. 314 КПК України, не вбачається.
Крім цього, відповідно до ч. 3 ст. 315 КПК України під час підготовчого судового засідання суд за клопотанням учасників судового провадження має право обрати, змінити чи скасувати заходи забезпечення кримінального провадження, в тому числі запобіжний захід, обраний щодо обвинуваченого.
Заслухавши думку учасників судового провадження, вивчивши матеріали кримінального провадження з цього приводу, а також враховуючи в сукупності всі обставини, у тому числі передбачені у ст. 178 КПК України, суд вважає наступне.
Згідно з вимогами п.п. 3 і 4 ст. 5 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод та практикою Європейського суду з прав людини обмеження права на свободу і особисту недоторканість можливе лише в передбачених законом випадках за встановленою процедурою.
Відповідно до ч. 1 ст. 183 КПК України тримання під вартою є винятковим запобіжним заходом, який застосовується виключно у разі, якщо прокурор доведе, що жоден із більш м`яких запобіжних заходів не зможе запобігти ризикам, передбаченим ст. 177 цього Кодексу.
Так, при вирішені питання про застосування запобіжного заходу у виді тримання під вартою суд враховує дані про особу обвинуваченого ОСОБА_6 , якому інкриміновано тяжкі злочини, за вчинення яких передбачено покарання у виді позбавлення волі на строк до шести років, а також суспільну небезпечність цих кримінальних правопорушень.
Прокурором поза розумним сумнівом доведено, що ризики щодо можливого переховування обвинуваченого від суду, а також вчинення іншого кримінального правопорушення, продовжують існувати.
Отже, на думку суду застосування більш м`якого запобіжного заходу буде недостатнім для забезпечення виконання ОСОБА_6 покладених на нього обов`язків, а запобіжний захід у виді тримання під вартою буде співмірним та доцільним задля забезпечення дієвості даного кримінального провадження і виключно такий здатен забезпечити запобігання ризику переховування обвинуваченого від суду.
За таких обставин суд вважає, що обвинуваченому ОСОБА_6 слід обрати запобіжний захід у виді тримання під вартою з визначенням застави, а також покласти на нього обов`язки, передбачені ч. 5 ст. 194 КПК України.
Крім цього, відповідно до ст. 334 КПК України матеріали кримінального провадження можуть об`єднуватися в одне провадження або виділятися в окреме провадження ухвалою суду, на розгляді якого вони перебувають, згідно з правилами, передбаченими ст. 217 цього Кодексу. У разі якщо на розгляд місцевого суду надійшли матеріали кримінального провадження щодо особи, стосовно якої цим судом вже здійснюється судове провадження, воно передається складу суду, що його здійснює, для вирішення питання про їх об`єднання.
Під час підготовчого судового засідання встановлено, що на розгляді в Івано-Франківському міському суді Івано-Франківської області (суддя ОСОБА_8 ) перебуває кримінальне провадження про обвинувачення ОСОБА_6 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 185, ч. 2 ст. 15 - ч. 3 ст. 185 КК України.
В той же час прокурор просила передати дане кримінальне провадження судді ОСОБА_8 для вирішення питання про об`єднання кримінальних проваджень в одне провадження.
Потерпілий та представник потерпілого підтримали думку прокурора.
Обвинувачений та його захисник не заперечили щодо передачі даного кримінального провадження судді ОСОБА_8 для вирішення питання про об`єднання кримінальних проваджень.
Отже, враховуючи вищенаведене, суд вважає, що в даному кримінальному провадженні слід призначити судовий розгляд на підставі обвинувального акта з вирішенням питань щодо заходів забезпечення кримінального провадження, та з метою виконання основних засад кримінального провадження передати судді Івано-Франківського міського суду ОСОБА_8 , на розгляді в якого перебуває кримінальне провадження про обвинувачення ОСОБА_6 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 185, ч. 2 ст. 15 - ч. 3 ст. 185 КК України, - для вирішення питання про їх об`єднання в одне провадження.
Керуючись ст.ст. 176-178, 182, 183, 194, 205, 217, 314-316, 334, 369-372, 376 Кримінального процесуального кодексу України, суд
У Х В А Л И В :
Призначити кримінальне провадження з обвинувальним актом про обвинувачення ОСОБА_6 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 185 КК України до судового розгляду у відкритому судовому засіданні на 13 серпня 2021 року о 10год. 30хв., з викликом учасників судового провадження.
Обрати щодо обвинуваченого ОСОБА_6 запобіжний захід у виді тримання під вартою на строк до 04 жовтня 2021 року включно, а тримання його під вартою здійснювати в Івано-Франківській установі виконання покарань № 12.
Визначити заставу 90800 (дев`яносто тисяч вісімсот) гривень, яка може бути внесена, як самим обвинуваченим, так і іншою фізичною або юридичною особою (заставодавцем) на депозитний рахунок Івано-Франківського міського суду.
Обвинувачений або заставодавець мають право у будь-який момент внести заставу в розмірі, визначеному в ухвалі про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, протягом дії ухвали.
В разі внесення застави покласти на ОСОБА_6 на час розгляду кримінального провадження наступні обов`язки:
6) прибувати до суду за кожною вимогою;
7) не відлучатися з м. Івано-Франківськ без дозволу суду;
8) повідомляти суд про зміну свого місця проживання/роботи;
9) утриматись від спілкування з усіма свідками в даному кримінальному провадженні;
10) здати до відповідних органів державної влади свій паспорт (паспорти) для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд та в`їзд в Україну,
та роз`яснити, що в разі невиконання таких обов`язків щодо нього може бути застосований більш жорсткий запобіжний захід і може бути накладено грошове стягнення від 0,25 до 2 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Роз`яснити ОСОБА_6 , що у разі внесення застави у визначеному у даній ухвалі розмірі оригінал документу із відміткою банку має бути наданий уповноваженій службовій особі місця ув`язнення, яка після його отримання та перевірки має негайно здійснити розпорядження про звільнення з-під варти та повідомити усно і письмово прокурора та суд.
У разі внесення застави та з моменту звільнення з-під варти обвинувачений вважатиметься таким, щодо якого застосовано запобіжний захід у виді застави.
Доручити представнику Івано-Франківського міськрайонного відділу філії ДУ «Центр пробації» в Івано-Франківській області скласти досудову доповідь щодо обвинуваченого ОСОБА_6 , яку необхідно подати суду до 31 серпня 2021 року.
Кримінальне провадження (справа №344/12319/21 провадження № 1-кп/344/1004/21) про обвинувачення ОСОБА_6 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 185 КК України, передати судді Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області ОСОБА_8 для вирішення питання про об`єднання в одне провадження з кримінальним провадженням (справа № 344/9122/18, провадження № 1-кп/344/306/21) про обвинувачення ОСОБА_6 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 185, ч. 2 ст. 15 - ч. 3 ст. 185 КК України.
Учасники судового провадження мають право отримати в суді копію ухвали суду.
Ухвалу може бути оскаржено у частині обрання запобіжного заходу шляхом подачі апеляційної скарги до Івано-Франківського апеляційного суду через Івано-Франківський міський суд протягом п`яти днів з дня її оголошення.
Головуючий-суддя ОСОБА_1
Повний текст ухвали складено 09 серпня 2021 року.
Суд | Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області |
Дата ухвалення рішення | 09.08.2021 |
Оприлюднено | 26.01.2023 |
Номер документу | 98852391 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини проти власності Крадіжка |
Кримінальне
Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області
Хоростіль Р. В.
Кримінальне
Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області
Хоростіль Р. В.
Кримінальне
Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області
Хоростіль Р. В.
Кримінальне
Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області
Хоростіль Р. В.
Кримінальне
Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області
Хоростіль Р. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні