Справа №127/20141/21
Провадження №1-кс/127/9175/21
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
06 серпня 2021 року м. Вінниця
Вінницький міський суд Вінницької області
в складі:
слідчого судді ОСОБА_1 ,
при секретарі ОСОБА_2 ,
розглянувши клопотання слiдчогоСВ Вiнницькогорайонного управлінняполiцiїГоловного управлiнняНацiональноїполiцiїу Вiнницькiйобластiлейтенанта полiцiї ОСОБА_3 про продовження строку досудового розслідування у кримінальному провадженні №42019020000000088 від 10.05.2019 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 191 КК України,-
ВСТАНОВИВ:
До Вінницькогоміського судуВінницької областінадійшло клопотанняслiдчогоСВ Вiнницькогорайонного управлінняполiцiїГоловного управлiнняНацiональноїполiцiїу Вiнницькiйобластiлейтенанта полiцiї ОСОБА_3 про продовження строку досудового розслідування у кримінальному провадженні №42019020000000088 від 10.05.2019 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 191 КК України.
Клопотання мотивовано тим, що Слідчим відділом Вінницького РУП ГУ НП у Вінницькій області проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні, відомості про яке внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань №42019020000000088 від 10.05.2019 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 191 КК України.
Досудовим розслідуванням встановлено, що cлужбові особи ТОВ Підприємство "Авіс" у листопаді 2017 року на суму 100 000 грн. та у січні 2018 року в сумі 324 999,99грн. незаконно заявили до бюджетного відшкодування суму податку на додану вартість та незаконно отримали з державного бюджету 424 999,99 грн., діючи за попередньою змовою із службовими особами ПП "Вінагро" (код 34765985) та ФОП ОСОБА_4 ( НОМЕР_1 ).
Службові особи ПП "Укрресурс-Плюс", ТОВ "Агрофілд", ТОВ "Агро-Зевс", ТОВ "Діва Агролан" та ТОВ "Укр Інтер Трейд" шляхом використання недостовірних документів та подачі недійсної податкової звітності здійснюють привласнення коштів за рахунок формування податкового кредиту упродовж 2018 та поточного року незаконно отримали відшкодування податку на додану вартість.
09.11.2020 слідчим суддею Вінницького міського суду Вінницької області строк проведення досудового розслідування продовжено на 2 місяці, тобто до 10.01.2021.
06.01.2021 слідчим суддею Вінницького міського суду Вінницької області строк проведення досудового розслідування продовжено на 4 місяці, тобто до 10.05.2021.
07.05.2021 слідчим суддею Вінницького міського суду Вінницької області строк проведення досудового розслідування продовжено на 3 місяці, тобто до 10.08.2021.
Таким чином, у вказаному кримінальному провадженні не проведено необхідних слідчих дій, спрямованих на всебічне, повне і неупереджене дослідження всіх обставин кримінального провадження, та закінчити досудове розслідування в передбачений строк, а саме до 10.08.2021, не представляється можливим, оскільки необхідно отримати ще ряд доказів, які можуть бути використані у подальшому під час судового розгляду, а саме:
-Не досліджено матеріали кримінального провадження належним чином;
-Не допитано усіх свідків;
-Не встановлено усіх обставин вчинення кримінального правопорушення;
- Не встановлено фактичне місцезнаходження осіб власників транспортних засобів та осіб водіїв, які здійснювали керування (перевезення сільськогосподарської продукції), придбаної ФОП ОСОБА_4 в ТОВ «ВінАгро»;
- Не зібрано характеризуючі дані на винних осіб.
Проведення вищевказаних процесуальних та слідчих дій має важливе значення для повного, об`єктивного та неупередженого досудового розслідування даного кримінального провадження, отримання належних та допустимих доказів, а також прийняття законного та обґрунтованого рішення, тому слідчий просить клопотання задовольнити.
Слідчий в судове засідання не зявився, подав заяву про розгляд клопотання у його відутність.
Слідчий суддя, вивчивши матеріали клопотання слідчого, прийшов до наступного висновку.
Відповідно до ч. 4 ст. 107 КПК України, фіксування задопомогою технічнихзасобів кримінальногопровадження підчас розглядупитань слідчимсуддею,крім вирішенняпитання пропроведення негласнихслідчих (розшукових)дій,та всуді підчас судовогопровадження єобов`язковим.У разінеприбуття всудове засіданнявсіх осіб,які берутьучасть усудовому провадженні,чи вразі,якщо відповіднодо положеньцього Кодексусудове провадженняздійснюється судомза відсутностіосіб,фіксування задопомогою технічнихзасобів кримінальногопровадження всуді нездійснюється.
Згідно ч. 1 ст. 294 КПК України, якщо досудове розслідування злочину або кримінального проступку до моменту повідомлення особі про підозру неможливо закінчити у строк, зазначений в абзаці другому частини першої статті 219 цього Кодексу, вказаний строк може бути неодноразово продовжений слідчим суддею за клопотанням прокурора або слідчого, погодженого з прокурором, на строк, встановлений пунктами 1-3 частини другої статті 219 цього Кодексу.
Відповідно до ч. 2 ст. 294 КПК України, якщо внаслідок складності провадження неможливо закінчити досудове розслідування з дня повідомлення особі про підозру у вчиненні кримінального проступку (дізнання) у строк, зазначений у пункті 1 абзацу третього частини першої статті 219 цього Кодексу, він може бути продовжений в межах строку, встановленого пунктом 1 частини другої статті 219 цього Кодексу, районним (міським) або іншим прирівняним до нього прокурором.
Ч. 3 ст. 294 КПК України передбачено, що якщо з дня повідомлення особі про підозру у вчиненні злочину досудове розслідування (досудове слідство) неможливо закінчити у строк, зазначений у пункті 2 абзацу третього частини першої статті 219 цього Кодексу, він може бути продовжений в межах строків, встановлених пунктами 2 та 3 частини другої статті 219 цього Кодексу:
1) до трьох місяців - керівником місцевої прокуратури, заступником Генерального прокурора;
2) до шести місяців - слідчим суддею за клопотанням слідчого, погодженим з керівником регіональної прокуратури або його першим заступником чи заступником, заступниками Генерального прокурора;
3) до дванадцяти місяців - слідчим суддею, за клопотанням слідчого, погодженим з Генеральним прокурором чи його заступниками.
Згідно ч. 4 ст. 294 КПК України, строк досудового розслідування злочину може бути продовжений до трьох місяців, якщо його неможливо закінчити внаслідок складності провадження, до шести місяців - внаслідок особливої складності провадження, до дванадцяти місяців - внаслідок виняткової складності провадження.
Відповідно до ч. 5 ст. 294 КПК України, клопотання про продовження строку досудового розслідування подається не пізніше п`яти днів до спливу строку досудового розслідування, встановленого статтею 219 цього Кодексу. Строк досудового розслідування, що закінчився, поновленню не підлягає.
Згідно ст. 295-1 КПК України, у випадках, передбаченихстаттею 294цього Кодексу, продовження строку досудового розслідування здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, постановленої за відповідним клопотанням прокурора або слідчого.
У клопотанні про продовження строку досудового розслідування до повідомлення особі про підозру зазначаються:
1) найменування (номер) кримінального провадження;
2) всі слідчі (розшукові) та інші процесуальні дії, проведені під час кримінального провадження;
3) обставини, що перешкоджали здійснити інші необхідні процесуальні дії раніше;
4) строк, необхідний для проведення або завершення процесуальних дій;
5) інші відомості, що обґрунтовують необхідність продовження строку досудового розслідування.
До клопотання також мають бути додані оригінали або копії документів та інших матеріалів, якими прокурор, слідчий обґрунтовує доводи клопотання, а також витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань щодо кримінального провадження, в рамках якого подається клопотання. При цьому слідчий, прокурор зобов`язані зазначити у відповідному клопотанні найкоротший строк, достатній для потреб досудового розслідування.
Слідчий суддя, встановивши, що клопотання подано без додержання вимог цієї статті, повертає його прокурору, слідчому, про що постановляє ухвалу.
Так, в порушення вимог п.п. 2, 3 ч. 2 ст. 295-1 КПК України, в клопотанні слідчого не зазначені всі слідчі (розшукові) та інші процесуальні дії, проведені під час кримінального провадження, а також обставини, що перешкоджали здійснити інші необхідні процесуальні дії раніше.
Враховуючи вищевикладене, слідчий суддя вважає за необхідне, у відповідності до ч. 4 ст. 295-1 КПК України, повернути клопотання слідчому, в звязку з тим, що клопотання подано без додержання вимог цієї статті.
На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 294, 295-1, 309, 395 КПК України, слідчий суддя,-
У Х В А Л И В:
Клопотання слiдчогоСВ Вiнницькогорайонного управлінняполiцiїГоловного управлiнняНацiональноїполiцiїу Вiнницькiйобластiлейтенанта полiцiї ОСОБА_3 про продовження строку досудового розслідування у кримінальному провадженні №42019020000000088 від 10.05.2019 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 191 КК України повернути слідчому.
Ухвала слідчого судді остаточна та оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя
Суд | Вінницький міський суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 06.08.2021 |
Оприлюднено | 26.01.2023 |
Номер документу | 98912007 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про продовження строку досудового розслідування |
Кримінальне
Вінницький міський суд Вінницької області
Вишар І. Ю.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні