Ухвала
від 09.07.2021 по справі 295/7895/21
БОГУНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. ЖИТОМИРА

Справа №295/7895/21

1-кс/295/3746/21

УХВАЛА

Про відмову в наданні тимчасового доступу до речей і документів

09.07.2021 року м. Житомир

Слідчий суддя Богунського районного суду м. Житомира ОСОБА_1

за участі секретаря судового засідання ОСОБА_2

розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання про надання тимчасового доступу до документів, подане слідчим СВ Житомирського РУП ГУНП в Житомирській області ОСОБА_3 , погоджене прокурором Житомирської окружної прокуратури ОСОБА_4 , у кримінальному провадженні №12020065020000025від 03.07.2020року та додані до нього матеріали,-

ВСТАНОВИВ:

І Суть клопотання

Слідчий за погодженням з прокурором звернулась з клопотанням, в якому просить надати тимчасовий доступ до документів, які перебувають у володінні ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », а саме до фотоматеріалів та інженерно-геодезичного вишукування, яке виконане ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 ».

У клопотанні вказано, що досудове розслідування у даному кримінальному провадженні здійснюється за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 364 КК України. Так, службові особи ІНФОРМАЦІЯ_2 , незважаючи на зареєстроване право власності на нерухоме майно будівлю магазину за адресою: АДРЕСА_1 за ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 », в порушення вимог ст. 120 Земельного Кодексу України, 15.11.2016, зловживаючи своїм службовим становищем на користь ФОП ОСОБА_5 , оформили та видали останньому паспорт прив`язки тимчасового павільйону по наданню послуг з виконанням благоустрою прилеглої території за адресою: АДРЕСА_2 на земельній ділянці, де зареєстроване право власності на приміщення за ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 », чим спричинили зазначеному товариству істотної шкоди на суму, яка встановлюється, що виразилось у позбавленні права користування земельною ділянкою, на якій зареєстровано право власності на приміщення за ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 ».

В рамках кримінального провадження було призначено комплексну судову земельно-технічну та оціночно-будівельну експертизу, проведення якої доручено експертам ІНФОРМАЦІЯ_4 .

В клопотанні слідча вказує, що до органу досудового розслідування надійшло клопотання експерта ІНФОРМАЦІЯ_4 про надання додаткових документів, необхідних для проведення експертизи, а саме оригіналів або належним чином завірених копій правовстановлюючих документів на земельні ділянки, розташовані за адресою: АДРЕСА_2 та АДРЕСА_1 ; оригіналів або належним чином завірених копій технічної документації на земельні ділянки, розташовані за адресою: АДРЕСА_2 та АДРЕСА_1 ; оригіналів або належним чином завірених копій технічної документації на будівлі, що розташовані за адресою: АДРЕСА_2 .

В обгрунтування клопотання слідча вказує, що на даний час виникла обґрунтована необхідність в отриманні тимчасового доступу до документів, які перебувають у володінні ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 ». Слідча в клопотанні посилається на те, що документи самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження мають суттєве значення для встановлення обставин, що підлягають доказуванню у кримінальному провадженні, та можуть бути використані як доказ у кримінальному провадженні.

ІІ Процедура та позиція учасників справи

В судове засідання слідча не з`явилась.

Відповідно до ч. 2 ст. 163 КПК України розгляд клопотання проведено за відсутності особи, у володінні якої перебувають документи.

Згідно з положеннями ч. 4 ст. 107 КПК України фіксування судового засідання за допомогою технічних засобів не здійснювалось у зв`язку з неприбуттям в судове засідання осіб, які беруть участь в розгляді клопотання.

ІІІ Кримінально-процесуальне законодавство

Згіднозі ст. 159 КПК Українитимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії, та вилучити їх.

Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.

Згідно з ч.2 ст. 160 КПК України клопотання про тимчасовий доступ повинно містити: короткий виклад обставин кримінального правопорушення, у зв`язку з яким подається клопотання; правову кваліфікацію кримінального правопорушення із зазначенням статті (частини статті) закону України про кримінальну відповідальність; речі і документи, тимчасовий доступ до яких планується отримати; підстави вважати, що речі і документи перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; значення речей і документів для встановлення обставин у кримінальному провадженні; можливість використання як доказів відомостей, що містяться в речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів, у випадку подання клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю; обґрунтування необхідності вилучення речей і документів, якщо відповідне питання порушується стороною кримінального провадження.

Відповідно до ч. 5 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.

За правилами ч. 3 ст. 132 КПК України застосування заходів забезпечення кримінального провадження не допускається, якщо слідчий, дізнавач, прокурор не доведе, що:

1) існує обґрунтована підозра щодо вчинення кримінального правопорушення такого ступеня тяжкості, що може бути підставою для застосування заходів забезпечення кримінального провадження;

2) потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи особи, про який ідеться в клопотанні слідчого, дізнавача, прокурора;

3) може бути виконане завдання, для виконання якого слідчий, дізнавач, прокурор звертається із клопотанням.

Відповідно до ч. 5 ст. 132 КПК України під час розгляду питання про застосування заходів забезпечення кримінального провадження сторони кримінального провадження повинні подати слідчому судді або суду докази обставин, на які вони посилаються.

ІV. Обставини, встановлені слідчим суддею, їх оцінка та висновки

Слідчим суддею встановлено, що слідчими СВ Житомирського РУП ГУНП в Житомирській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні №12020065020000025, відомості щодо якого внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань 03.07.2020 року за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 364 КК України, по факту зловживання владою та службовим становищем, вчиненого працівниками ІНФОРМАЦІЯ_2 , що мало місце 15.11.2016 року.

Дослідивши клопотання, додані до нього копії з матеріалів кримінального провадження, слідчий суддя вважає, що слідчим не доведено наявність достатніх підстав вважати, що було вчинено кримінальне правопорушення і в чому конкретно воно полягає; не доведено, що документи, тимчасовий доступ до яких просить надати слідчий необхідні для проведення експертизи, оскільки до клопотання не долучено документи, які підтверджують, що в межах кримінального провадження призначено експертизу, не долучено клопотання експерта про надання додаткових документів; не доведено, що вказані документи можуть бути використані як докази в кримінальному провадженні; не доведено неможливість отримання документів без застосування заходу кримінального провадження, що відповідно до положень ст.ст. 132, 163 КПК України є підставами для відмови в задоволенні клопотання.

Керуючись ст. ст. 132, 159, 160, 162, 163 КПК України, слідчий суддя, -

ПОСТАНОВИВ:

В задоволенні клопотання старшої слідчої СВ Житомирського РУП ГУНП в Житомирській області ОСОБА_3 про надання тимчасового доступу до документів - відмовити.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудБогунський районний суд м. Житомира
Дата ухвалення рішення09.07.2021
Оприлюднено24.05.2024
Номер документу98929631
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів

Судовий реєстр по справі —295/7895/21

Ухвала від 09.07.2021

Кримінальне

Богунський районний суд м. Житомира

Стрілецька О. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні