Справа № 467/524/21
1-кс/467/90/21
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
12.08.2021 року Слідчий суддя Арбузинського районного суду Миколаївської області ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , слідчого СВ відділення поліції № 1 Первомайського районного відділу поліції Головного управління Національної поліції в Миколаївській області ОСОБА_3 , прокурора Арбузинського відділу Первомайської окружної прокуратури Миколаївської області ОСОБА_4 , розглянувши клопотання про тимчасовий доступ до документів,
ВСТАНОВИВ:
Слідчий СВ відділення поліції № 1 Первомайського районного відділу поліції Головного управління Національної поліції в Миколаївській області ОСОБА_5 звернулась до суду з клопотанням про тимчасовий доступ до документів, мотивуючи свої вимоги тим, що в провадженні сектору дізнання ВП № 1 Первомайського РВП ГУНП в Миколаївській області знаходяться матеріали досудового розслідування, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42021151300000006 від 04 березня 2021 року, за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 366 КК України.
В обґрунтування свого клопотання слідчий посилається на те, що в провадженні СВ ВП № 1 Первомайського РВП ГУНП в Миколаївській області перебуває кримінальне провадження, внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42021151300000006 від 04 березня 2021 року, за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 366 КК України.
Досудовим розслідуванням встановлено, що згідно публічної кадастрової карти земельні ділянки сільськогосподарського призначення приватної власності за кадастровими номерами 4820355100:06:000:0114, 4820355100:06:000:0115, 4820355100:06:000:0116, накладаються на водний об`єкт загальнодержавного значення балка Кам`яна, права притока річки Арбузинка, басейн річки Південний Буг.
Відповідно до ст. 125,126 ЗК України право власності на земельну ділянку, а також право постійного користування та оренди земельної ділянки виникають з моменту державної реєстрації цих прав.
Право власності, користування земельною ділянкою оформляються відповідно до Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень».
Згідно інформації Державного земельного кадастру та Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, вказані земельні ділянки надано у власність ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 .
Вказане суперечить вимогам ст. 59, 84 ЗК України якими передбачено, що до земель державної власності, які не можуть передаватись у приватну власність, належать, зокрема, землі водного фонду, крім випадків, визначених цим Кодексом.
Тому в ході досудового розслідування, з метою встановлення осіб, причетних до вказаного правопорушення, виникла необхідність отримати копії проектів землеустрою (технічної документації) щодо відведення у власність вказаних земельних ділянок.
Згідно інформації ІНФОРМАЦІЯ_1 від 25.05.2021 року, у фонді документації із землеустрою, що ведеться на місцевому рівні відсутні матеріали землеустрою щодо відведення земельних ділянок у власність ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 .
Крім того, гідно вказаної інформації ІНФОРМАЦІЯ_1 , матеріали Державного фонду надаються в електронному вигляді на безоплатній основі органам державної влади, органам місцевого самоврядування, юридичним та фізичним особам за письмовим запитом.
Код та найменування документації із землеустрою, а не кадастровий номер земельної ділянки, є обов`язковим для ідентифікації матеріалів із землеустрою.
Разом з тим, відомості щодо ідентифікації вказаних матеріалів із землеустрою містяться таких матеріалах та, згідно даних веб-порталу « ІНФОРМАЦІЯ_2 » ( ІНФОРМАЦІЯ_3 у вільному доступі відсутні.
Відповідно до Положення про Державний фонд документації із землеустрою, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.11.2004 року № 1553, залежно від виду документації та рівня проведення землеустрою розробник цієї документації безоплатно передає в електронній формі копії матеріалів виконаних робіт із землеустрою, проведеного на місцевому рівні, до місцевого фонду.
Місцевий фонд створюється, формується і ведеться територіальними органами Держгеокадастру, що провадять свою діяльність на районному (міському) рівні.
На території Арбузинського району свою діяльність провадив ІНФОРМАЦІЯ_4 , який на даний час реорганізовано в сектор № НОМЕР_1 ІНФОРМАЦІЯ_5 .
Разом з тим, згідно Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, сектор № 1 ІНФОРМАЦІЯ_5 не є окремою юридичною особою.
Відповідно до ч. 2 ст. 9 КПК України прокурор, керівник органу досудового розслідування, слідчий зобов`язані всебічно, повно і неупереджено дослідити обставини кримінального провадження, виявити як ті обставини, що викривають, та і ті, що виправдовують підозрюваного, обвинуваченого, а також обставини, що пом`якшують чи обтяжують його покарання, надати їм належну правову оцінку та забезпечити прийняття законних і неупереджених процесуальних рішень.
В зв`язку з викладеним, на даний час, з метою повного, всебічного та обов`язкового дослідження всіх обставин, які підлягають доказуванню у кримінальному провадженні виникла необхідність отримати доступ до речей та документів, які перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 (ЄДРПОУ НОМЕР_2 ) та фактично знаходяться у ІНФОРМАЦІЯ_6 за адресою: АДРЕСА_1 .
Вказані документи, які знаходяться в ІНФОРМАЦІЯ_6 , мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, а саме: можуть містити в собі сліди підроблення, відомості про відповідальних осіб, які можуть бути причетними до вчиненого кримінального правопорушення, відомості про час та місце вчинення правопорушення.
В зв`язку з тим, що іншим способом довести відповідні обставини неможливо, у сторони обвинувачення виникла потреба в отриманні тимчасового доступу до цих документів із можливістю вилучення їх копії.
Необхідність тримання копій документів обґрунтовується тим, що таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до цих документів, зокрема є потреба у призначенні судової землевпорядної експертизи, судової почеркознавчої експертизи та судової технічної експертизи документів, а також можлива зміна чи знищення цих документів.
Враховуючи викладене, та з урахуванням того, що вищезазначені документи, як самі по собі, так і в сукупності з іншими речами та документами кримінального провадження мають суттєве значення для встановлення події кримінального правопорушення, обставин, що підлягають доказуванню у кримінальному провадженні, для належної кваліфікації скоєного кримінального правопорушення та містять відомості про осіб, які можуть бути причетні до скоєння кримінального правопорушення, можуть бути використані як докази, за неможливості іншим способом довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих документів, слідчий просила суд надати тимчасовий доступ та можливість здійснити виїмку копій документів, що перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 та фактично знаходяться у ІНФОРМАЦІЯ_6 , а саме: проекту землеустрою (технічної документації) щодо відведення у власність ОСОБА_6 земельної ділянки з кадастровим номером 4820355100:06:000:0114; проекту землеустрою (технічної документації) щодо відведення у власність ОСОБА_7 земельної ділянки з кадастровим номером 4820355100:06:000:0115; проекту землеустрою (технічної документації) щодо відведення у власність ОСОБА_8 земельної ділянки з кадастровим номером 4820355100:06:000:0116.
У судовому засіданні слідчий підтримав заявлене клопотання та просив задовольнити клопотання про тимчасовий доступ до документів, з підстав викладених у клопотанні.
Прокурор в удовому засіданні підтримав клопотання слідчого та просив його задовольнити.
Представник ІНФОРМАЦІЯ_1 , будучи належним чином повідомлений про час та місце слухання справи, в судове засідання не з`явився.
Згідно п. 4 ст. 163 КПК України неприбуття за судовим викликом особи, у володінні якої знаходяться речі і документи, без поважних причин або неповідомлення нею про причини неприбуття не є перешкодою для розгляду клопотання.
Слідчий суддя, розглянувши клопотання, заслухавши пояснення слідчого, дослідивши додані до клопотання документи приходить до наступного.
Відповідно до ст. 159 Кримінального процесуального кодексу України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.
У відповідності до ч. 1 ст. 160 КПК України сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.
Відповідно до ч. 5 ст. 163 КПК України слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи:
1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи;
2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні;
3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Відповідно до ч. 7 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.
Враховуючи наявність достатніх підстав вважати, що документи, доступ до яких просить надати слідчий, знаходяться у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 , а також, що вони самі по собі або в сукупності з іншими документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, обсяг слідчих дій, які необхідно вчинити для проведення повного та всебічного досудового розслідування по вказаному кримінальному провадженню, з огляду на суть кримінального правопорушення, за яким здійснено правову кваліфікацію кримінального провадження, приходжу до висновку про те, що такий ступінь втручання до зазначених вище документів, повністю виправдовує потреби досудового розслідування, тому клопотання необхідно задовольнити.
Керуючись ст.ст. 132, 159. 163-166, 309 КПК України,
УХВАЛИВ:
Клопотання слідчого СВ відділення поліції № 1 Первомайського районного відділу поліції Головного управління Національної поліції в Миколаївській області ОСОБА_5 про тимчасовий доступ до документів по кримінальному провадженню внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42021151300000006 від 04 березня 2021 року, за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 366 КК України - задовольнити.
Надати групі слідчих СВ відділення поліції № 1 Первомайського районного відділу поліції ГУНП в Миколаївській області: ОСОБА_5 , ОСОБА_9 , ОСОБА_3 , ОСОБА_10 тимчасовий доступ до речей та документів, які перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 (ЄДРПОУ НОМЕР_2 ) та фактично знаходяться в ІНФОРМАЦІЯ_6 ( АДРЕСА_2 ) з можливістю вилучити їх копії (здійснити їх виїмку), а саме:
- проекту землеустрою (технічної документації) щодо відведення у власність ОСОБА_6 земельної ділянки з кадастровим номером 4820355100:06:000:0114;
- проекту землеустрою (технічної документації) щодо відведення у власність ОСОБА_7 земельної ділянки з кадастровим номером 4820355100:06:000:0115;
- проекту землеустрою (технічної документації) щодо відведення у власність ОСОБА_8 земельної ділянки з кадастровим номером 4820355100:06:000:0116.
Строк дії ухвали два місяці з дня її постановлення.
У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями КПК України з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала може бути оскаржена до Миколаївського апеляційного суду протягом 5 днів з дня отримання її копії.
Слідчий суддя
Арбузинського районного суду ОСОБА_1
Суд | Арбузинський районний суд Миколаївської області |
Дата ухвалення рішення | 12.08.2021 |
Оприлюднено | 24.05.2024 |
Номер документу | 98949703 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Арбузинський районний суд Миколаївської області
Кірімова О. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні