Рішення
від 14.07.2021 по справі 756/12507/20
ОБОЛОНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

14.07.2021 Справа № 756/12507/20

Унікальний 756/12507/20

Провадження №2/756/1759/21

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

14 липня 2021 року Оболонський районний суд м. Києва, в складі:

головуючого судді - Шевчука А.В.,

за участю секретаря - Волкової А.А.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у порядку спрощеного позовного провадження цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю ЕСТЕТІК КОНСІЛІУМ КЛІНІК про витребування трудової книжки, -

УСТАНОВИВ:

Позивач звернулась до суду з позовом до ТОВ ЕСТЕТІК КОНСІЛІУМ КЛІНІК про витребування трудової книжки.

В обґрунтування позовних вимог посилалась на те, 06.04.2020 року написала заяву на звільнення за власним бажання з займаної посади адміністратора ТОВ ЕСТЕТІК КОНСІЛІУМ КЛІНІК , вказує що останній робочий день припадав на 17.04.2020 року, оскільки 20.04.2020 року був неробочим днем.

Позивач вказує, що станом на момент подачі позову трудова книжка відповідачем не повернута, у зв`язку з чим вона неодноразово зверталась із письмовими заявами до відповідача щодо видачі їй належним чином оформленої трудової книжки, проте відповіді не отримала.

Враховуючи викладене, позивач просила зобов`язати відповідача видати їй належним чином оформлену трудову книжку.

Від представника відповідача 20.04.2021 року до суду поступив відзив, в якому просять у позові відмовити у повному обсязі, вказуючи що відповідно до наказу директора ТОВ ЕСТЕТІК КОНСІЛІУМ КЛІНІК позивач ОСОБА_1 була звільнена з посади адміністратора стоматології на підставі ст. 48 КЗпП України, при цьому ОСОБА_1 трудова книжка не видавалась, оскільки її не було надано з дня прийняття ОСОБА_1 на роботу.

Позивач в судове засідання не з`явилась, про день, час та місце розгляду справи повідомлялась належним чином, подала до суду заяву про розгляд справи за її відсутності, позовні вимоги підтримала в повному обсязі, просила їх задовольнити.

Представник відповідача в судове засідання не з`явився, про день, час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином шляхом направлення поштової кореспонденції, про причини неявки не повідомили.

Дослідивши наявні в матеріалах справи докази, суд встановив наступне.

Відповідно до ст. 24 КЗпП України при укладенні трудового договору громадянин зобов`язаний подати паспорт або інший документ, що посвідчує особу, трудову книжку (у разі наявності) або відомості про трудову діяльність з реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов`язкового державного соціального страхування, а у випадках, передбачених законодавством, - також документ про освіту (спеціальність, кваліфікацію), про стан здоров`я, відповідний військово-обліковий документ та інші документи.

При укладенні трудового договору громадянин, який вперше приймається на роботу, має право подати вимогу про оформлення трудової книжки.

Працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу, та повідомлення центрального органу виконавчої влади з питань забезпечення формування та реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування про прийняття працівника на роботу в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до п. 1.1. Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників трудова книжка є основним документом про трудову діяльність працівника. Трудові книжки ведуться на всіх працівників, які працюють на підприємстві, в установі, організації (далі - підприємство) усіх форм власності або у фізичної особи понад п`ять днів, у тому числі осіб, які є співвласниками (власниками) підприємств, селянських (фермерських) господарств, сезонних і тимчасових працівників, а також позаштатних працівників за умови, якщо вони підлягають державному соціальному страхуванню.

Із матеріалів справи вбачається, що відповідно до наказу директора ТОВ ЕСТЕТІК КОНСІЛІУМ КЛІНІК позивач ОСОБА_1 була звільнена з посади адміністратора ТОВ ЕСТЕТІК КОНСІЛІУМ КЛІНІК на підставі ст. 38 КЗпП України.

Відповідно ч. 1 ст. 38 КЗпП України працівник має право розірвати трудовий договір, укладений на невизначений строк, попередивши про це власника або уповноважений ним орган письмово за два тижні. У разі, коли заява працівника про звільнення з роботи за власним бажанням зумовлена неможливістю продовжувати роботу (переїзд на нове місце проживання; переведення чоловіка або дружини на роботу в іншу місцевість; вступ до навчального закладу; неможливість проживання у даній місцевості, підтверджена медичним висновком; вагітність; догляд за дитиною до досягнення нею чотирнадцятирічного віку або дитиною з інвалідністю; догляд за хворим членом сім`ї відповідно до медичного висновку або особою з інвалідністю I групи; вихід на пенсію; прийняття на роботу за конкурсом, а також з інших поважних причин), власник або уповноважений ним орган повинен розірвати трудовий договір у строк, про який просить працівник.

Із матеріалів справи вбачається, що позивач неодноразово зверталась до відповідача з письмовими заявами, зокрема, щодо повернення їй трудової книжки, проте відповіді на них не отримала.

Відповідно до ст.47 КЗпП України власник або уповноважений ним орган зобов`язаний в день звільнення видати працівникові належно оформлену трудову книжку і провести з ним розрахунок у строки, зазначені в статті 116 цього Кодексу. У разі звільнення працівника з ініціативи власника або уповноваженого ним органу він зобов`язаний також у день звільнення видати йому копію наказу про звільнення з роботи. В інших випадках звільнення копія наказу видається на вимогу працівника.

Згідно п.4.1 Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників, власник або уповноважений ним орган зобов`язаний видати працівнику його трудову книжку в день звільнення з внесеним до неї записом про звільнення. При затримці видачі трудової книжки з вини власника або уповноваженого ним органу працівникові сплачується середній заробіток за весь час вимушеного прогулу. Днем звільнення в такому разі вважається день видачі трудової книжки. Про новий день звільнення видається наказ і вноситься запис до трудової книжки працівника. Раніше внесений запис про день звільнення визнається недійсним у порядку, встановленому пунктом 2.10 цієї Інструкції.

Відповідно до п.4.2 Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників, якщо працівник відсутній на роботі в день звільнення, то власник або уповноважений ним орган в цей день надсилає йому поштове повідомлення із вказівкою про необхідність отримання трудової книжки. Пересилання трудової книжки поштою з доставкою на зазначену адресу допускається тільки за письмовою згодою працівника.

Наявні в матеріалах справи докази свідчать про те, що позивач вживала заходи щодо отримання своєї трудової книжки, які не призвели до бажаного результату.

Згідно ст. 48 КЗпП України облік трудової діяльності працівника здійснюється в електронній формі в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов`язкового державного соціального страхування у порядку, визначеному Законом України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування".

На вимогу працівника, який вперше приймається на роботу, трудова книжка оформляється роботодавцем в обов`язковому порядку не пізніше п`яти днів після прийняття на роботу.

Власник або уповноважений ним орган на вимогу працівника зобов`язаний вносити до трудової книжки, що зберігається у працівника, записи про прийняття на роботу, переведення та звільнення, заохочення та нагороди за успіхи в роботі.

Із вищевказаного вбачається, що в КЗпП України та в Інструкції про порядок ведення трудових книжок обов`язок щодо оформлення та ведення трудових книжок покладено на роботодавця.

Твердження представника відповідача у наданому 20.04.2021 року відзиві про те, що трудова книжка не видавалась ОСОБА_1 , оскільки її не надано при прийомі на роботу суперечить чинному законодавству і підтверджує неправомірність дій роботодавця щодо допуску до роботи працівника без його належного оформлення. Крім того, відповідач не надав будь-яких доказів, які б свідчили про його добросовісну поведінку, а саме щодо можливих звернень до позивача після укладення трудового договору із вимогами про надання трудової книжки, в тому випадку, якщо вона не влаштовувалась на роботу вперше, не надано підтвердження здійснення зауважень позивачу щодо неподання нею трудової книжки, тощо.

На підставі викладеного суд приходить до висновку про наявність підстав для задоволення позовних вимог та зобов`язання відповідача видати позивачу належним чином оформлену трудову книжку.

Інші наявні в матеріалах справи докази, висновків суду не спростовують.

Судові витрати підлягають розподілу на підставі ст. 141 ЦПК України.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 10, 12, 13, 81, 141, 263-265, 280, 354 ЦПК України, суд -

УХВАЛИВ:

Позовні вимоги ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю ЕСТЕТІК КОНСІЛІУМ КЛІНІК про витребування трудової книжки, - задовольнити.

Зобов`язати Товариство з обмеженою відповідальністю ЕСТЕТІК КОНСІЛІУМ КЛІНІК (адреса місцезнаходження: м. Київ, вул. Оболонська Набережна, 1, корпус 2, нежиле приміщення № 85-86, код ЄДРПОУ 39790424) видати ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) належним чином оформлену трудову книжку.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю Естетік Консіліум Клінік (адреса місцезнаходження: м. Київ, вул. Оболонська Набережна, 1, корпус 2, нежиле приміщення № 85-86, код ЄДРПОУ 39790424) на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) 840 гривень 80 копійок сплаченого судового збору.ї

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається до Київського апеляційного суду через Оболонський районний суд м. Києва протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Суддя А.В. Шевчук

СудОболонський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення14.07.2021
Оприлюднено13.08.2021
Номер документу98957267
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —756/12507/20

Рішення від 14.07.2021

Цивільне

Оболонський районний суд міста Києва

Шевчук А. В.

Ухвала від 08.10.2020

Цивільне

Оболонський районний суд міста Києва

Шевчук А. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні