Справа №295/9362/21
1-кс/295/4420/21
УХВАЛА
30.07.2021 року м. Житомир
Слідчий суддя Богунського районного суду м.Житомира ОСОБА_1 ,
за участі секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання про надання тимчасового доступу до речей та документів, подане начальником відділення злочиніву сферігосподарської таслужбової діяльностіСВ Житомирського РУП ГУНП в Житомирський області ОСОБА_3 ,
погоджене прокурором Житомирської окружної прокуратури ОСОБА_4 ,
в кримінальному провадженні №12015060020006918 від 28.12.2015, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.4 ст.190 КК України та додані до нього матеріали,
в с т а н о в и в:
Слідча, за погодженням з прокурором, звернулась з клопотанням, яке обґрунтоване тим, що у провадженні слідчого відділу Житомирського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Житомирській області перебувають матеріали досудового розслідування, внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12015060020006918 від 28.12.2015, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 190 КК України.
Досудове розслідування здійснюється за фактом заволодіння посадовими особами ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » грошовими коштами компанії « ІНФОРМАЦІЯ_2 » ( ІНФОРМАЦІЯ_3 ) на загальну суму 6013287,46 доларів США.
У клопотанні вказано, що під час досудового розслідування встановлено, що 22.04.2003 ОСОБА_5 уклав кредитний договір із Житомирською філією КБ « ІНФОРМАЦІЯ_4 », відповідно до якого у подальшому отримував кредити на значні суми коштів в іноземній валюті (долари США). У різні періоди часу поручителями за даним договором виступали різні юридичні особи, за заявами яких з валютних рахунків перераховувались значні суми грошових коштів в рахунок погашення кредиту ОСОБА_5 .
Зокрема, згідно договору поруки від 23.02.2006, НВП « ІНФОРМАЦІЯ_5 (директор ОСОБА_6 ) за період часу з 21.02.2006 по 15.03.2006 повернуло Житомирській філії КБ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » 2148980 доларів США на погашення одержаних ОСОБА_5 кредитів.
Проте, згідно матеріалів справи, поручительскі зобов`язання цього підприємства були всього на суму 1040000 доларів США. Погашення кредитних коштів розпочалося цим підприємством на два дні раніше підписання договору поруки.
Згідно з договором поруки від 01.02.2007, ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 » (директор ОСОБА_7 ) за період часу з 12.02.2007 по 30.07.2007 повернуло Житомирській філії КБ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » 41505000 доларів США на погашення одержаних ОСОБА_5 кредитів.
Також, досудовим розслідуванням встановлено, що згідно договору поруки від 02.07.2007, ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », де він був директором, за період часу з 23.10.2007 по 20.11.2007 повернуло Житомирській філії КБ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » 6 013 286,47 доларів США на погашення одержаних ОСОБА_5 кредитів. Вказана сума валютних коштів надійшла на рахунок ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » від компанії « ІНФОРМАЦІЯ_2 ».
Мотивуючи клопотання, слідча посилається на те, що зважаючи на однотипність здійснення фінансових операцій по погашенню кредитів за рахунок підприємств-поручителів, під час досудового розслідування необхідно з`ясувати питання, чи не було кредитування ОСОБА_5 схемою конвертування великого об`єму валюти, що незаконно надходила із-за кордону.
У кримінальному провадженні потерпілим визнано компанію « ІНФОРМАЦІЯ_2 » ( НОМЕР_1 ), представником якої на території України є ОСОБА_8 . На даний час також виникла необхідність допиту ОСОБА_8 щодо підстав здійснення ним представництва « ІНФОРМАЦІЯ_2 », укладення від імені даної юридичної особи багатомільйонних договорів та можливої причетності до схеми конвертації валюти.
Слідча у клопотанні вказує, що в ході досудового розслідування необхідно встановити та вилучити документи щодо податкової звітності НВП « ІНФОРМАЦІЯ_7 » та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ), що перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_8 .
Вказані документи самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження мають суттєве значення для встановлення обставин, що підлягають доказуванню у кримінальному провадженні, містять інформацію про обставини, що підлягаютьдоказуванню та можуть бути використані як доказ у кримінальному провадженні. При цьому неможливо іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих документів, а отримати їх в інший спосіб неможливо.
Клопотання слідча просить розглянути без виклику представників ІНФОРМАЦІЯ_8 , оскільки існує загроза зміни або знищення інформації, до якої слідча просить надати тимчасовий доступ.
В судове засідання слідча не з`явилась, у клопотанні його розгляд просить проводити без участі слідчої, клопотання підтримує та просить задовольнити.
Слідчим суддею враховується, що неявка слідчого в засідання, не є перешкодою для розгляду клопотання.
Розгляд клопотання проведено за відсутності особи, у володінні якої перебуває річ, відповідно до ч.2 ст.163 КПК України, з огляду на обгрунтування слідчим у клопотанні такої необхідності.
Відповідно до ч.4 ст.107 КПК України фіксування судового засідання технічними засобами не здійснювалось, у зв`язку з неприбуттям всіх осіб, які беруть участь у провадженні.
Дослідивши клопотання, додані до нього копії з матеріалів кримінального провадження, слідчий суддя вважає клопотання таким, що підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
Згідно зі ст.159КПКУкраїни тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії, та вилучити їх.
Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.
Згідно з ч.1 ст.160КПКУкраїни сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 КПК України.
Відповідно до ч.5 ст.163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи:
1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи;
2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні;
3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Враховуючи, що слідчою доведено необхідність отримання тимчасового доступу до визначених у клопотанні документів та інформації, яка перебуває у володінні ІНФОРМАЦІЯ_8 , те, що вона має значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, слідчий суддя вважає клопотання обґрунтованим і таким, що підлягає задоволенню.
Керуючись ст.ст.159, 160, 162, 163 КПК України, слідчий суддя,
у х в а л и в:
Клопотання задовольнити.
Надати прокурорам Житомирської окружної прокуратури ОСОБА_4 , ОСОБА_9 , начальнику відділення злочинів у сфері господарської та службової діяльності Житомирського РУП ГУНП у Житомирській області старшому лейтенанту поліції ОСОБА_3 , старшому слідчому слідчого відділу Житомирського РУП ГУНП у Житомирській області старшому лейтенанту поліції ОСОБА_10 , слідчому слідчого відділу Житомирського РУП ГУНП у Житомирській області лейтенанту поліції ОСОБА_11 , слідчому слідчого відділу Житомирського РУП ГУНП у Житомирській області лейтенанту поліції ОСОБА_12 , слідчому слідчого відділу Житомирського РУП ГУНП у Житомирській області лейтенанту поліції ОСОБА_13 тимчасовий доступ до речей і документів з метою вилучення належним чином виготовлених та завірених копій документів, а саме: податкової звітності НВП « ІНФОРМАЦІЯ_7 » та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ) за період з 01.01.2006 по 31.12.2007, що перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_8 ( АДРЕСА_1 ), для проведення в подальшому судово- економічної експертизи .
Встановити строк дії ухвали до 29.09.2021 включно.
У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, може бути постановлено ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями КПК України з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя: ОСОБА_1
Суд | Богунський районний суд м. Житомира |
Дата ухвалення рішення | 30.07.2021 |
Оприлюднено | 24.05.2024 |
Номер документу | 98964382 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Богунський районний суд м. Житомира
Воробйова Т. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні