ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
======================================================================
УХВАЛА
про участь в судовому засіданні в режимі відеоконференції
16 серпня 2021 року Справа № 915/320/21
м. Миколаїв
Господарський суд Миколаївської області у складі судді Адаховської В.С.,
розглянувши матеріали
за позовом: Миколаївської спеціалізованої прокуратури у військовій та оборонній сфері (54005, м. Миколаїв, вул. Нікольська, 18а, електронна пошта: pru.mik@vppdr.gp.gov.ua)
в інтересах держави в особі
Міністерства оборони України (03168, м. Київ, пр. Повітрофлотський, 6, ідентифікаційний код 00034022, електронна адреса: https://www.mil.gov.ua; електронна пошта: admou@mil.gov.ua) - орган, уповноважений здійснювати відповідні функції держави у спірних правовідносинах
до відповідача-1: Квартирно-експлуатаційного відділу міста Миколаїв (54056; м.Миколаїв, пр. Миру, 62а, ідентифікаційний код 08029523, електронна пошта: nikolaev-keo@ukr.net)
до відповідача-2: Товариства з обмеженою відповідальністю "Нива" (57050, Миколаївська обл., Веселинівський р-н, с. Ставки, вул. Центральна, 39, ідентифікаційний код 03765708; електронна пошта адвоката Труба К.Б.: ІНФОРМАЦІЯ_1 )
про визнання недійсним договору про спільний обробіток землі на майбутнє та повернення земельної ділянки
В С Т А Н О В И В:
У провадженні Господарського суду Миколаївської області перебуває справа №915/320/21 за позовом Миколаївської спеціалізованої прокуратури у військовій та оборонній сфері в інтересах держави в особі Міністерства оборони України до Квартирно-експлуатаційного відділу міста Миколаїв та Товариства з обмеженою відповідальністю "Нива" про визнання недійсним договору про спільний обробіток землі на майбутнє та повернення земельної ділянки.
Ухвалою суду від 22.07.2021, занесеною до протоколу судового засідання, в підготовчому засіданні оголошено перерву до 17 серпня 2021 року об 11:15.
04.08.2021 на електронну адресу господарського суду від представника позивача - Оксенчук Світлани Степанівни надійшла заява б/н від 03.08.2021 (вх. № 11915/21) про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду, призначеному на 17.08.2021 об 11:15.
Розглянувши подану заяву, суд встановив наступне.
Відповідно до частин 1-5, 11-12 ст. 197 Господарського процесуального кодексу України учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов`язковою.
Учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи.
Учасники справи беруть участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та електронного підпису згідно з вимогами Положення про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему та/або положень, що визначають функціонування її окремих підсистем (модулів).
Під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), учасники справи можуть брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів. Підтвердження особи учасника справи здійснюється із застосуванням електронного підпису, а якщо особа не має такого підпису, то у порядку, визначеному Законом України "Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус" або Державною судовою адміністрацією України.
Ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.
Використовувані судом і учасниками судового процесу технічні засоби і технології мають забезпечувати належну якість зображення та звуку, а також інформаційну безпеку. Учасникам судового процесу має бути забезпечена можливість чути та бачити хід судового засідання, ставити запитання і отримувати відповіді, здійснювати інші процесуальні права та обов`язки.
Відеоконференція, у якій беруть участь учасники справи, фіксується судом, який розглядає справу, за допомогою технічних засобів відео- та звукозапису. Відео- та звукозапис відеоконференції зберігається в матеріалах справи.
За приписами до п.п. 1-4 Розділу ІІІ Порядку роботи з технічними засобами відеоконференцзв`язку під час судового засідання в адміністративному, цивільному та господарському процесах за участі сторін поза межами приміщення суду, затвердженого наказом ДСА України від 23.04.2020 № 196 (далі - Порядок) для участі в судовому засіданні в режимі відеоконференції учасник справи повинен попередньо зареєструватись з використанням власного електронного підпису в Системі та перевірити наявні у нього власні технічні засоби на відповідність технічним вимогам, визначеним для роботи з обраною для проведення відеоконференції Системою. У разі, якщо учасник не має електронного підпису (або Система не дозволяє реєстрацію з використанням електронного підпису), то він повинен попередньо зареєструватись в Системі з використанням логіну та паролю чи за допомогою інших передбачених обраною Системою засобів реєстрації. При цьому, в своїй заяві про участь у судовому засіданні, поданій відповідно до пункту 3 цього розділу, учасник справи повинен вказати про наявність або відсутність у нього електронного підпису.
Відповідно до п. 2 Розділу ІІІ Порядку рішення про можливість підтвердити особу учасника справи, що не має електронного підпису, а також рішення про обрання Системи, що буде використана для проведення судового засідання в режимі відеоконференції, приймається Головуючим суддею, у провадженні якого знаходиться справа.
Учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду, зразок якої наведено в додатку 2 до цього Порядку, не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання.
Копія заяви в той самий строк надсилається учасником, що подав заяву, іншим учасникам справи.
Суд констатує, що представник позивача зареєстрований в системі відеоконференцз?язку "EasyCon" з використанням електронного підпису з зазначенням відповідної електронної адреси. Крім того, відповідна заява надійшла до суду не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання та містить докази її направлення іншим учасникам справи.
За такого, з метою дотримання процесуальних прав учасників справи, а також враховуючи наявність у суду можливості проведення судового засідання за допомогою комплексу технічних засобів та програмного забезпечення "EasyCon", суд постановляє ухвалу про участь представника позивача в судовому засіданні, призначеному на 17.08.2021 об 11:15, при розгляді Господарським судом Миколаївської області справи № 915/320/21 у режимі відеоконференції поза межами приміщення суду.
Керуючись ст. ст. 197, 232-235 Господарського процесуального кодексу України, суд,-
У Х В А Л И В:
1. Заяву представника Міністерства оборони України б/н від 03.08.2021 (вх. №11915/21) про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду у справі № 915/320/21 задовольнити.
2. Проводити засідання у справі № 915/320/21, призначене на 17.08.2021 об 11:15, за участю представника Міністерства оборони України у режимі відеоконференції відповідно до Порядку роботи з технічними засобами відеоконференцзв`язку під час судового засідання в адміністративному, цивільному та господарському процесах за участі сторін поза межами приміщення суду, затвердженого наказом Державної судової адміністрації України від 23.04.2020 № 196.
3. Визначити в якості системи відеоконференцзв`язку, що буде використана для проведення судового засідання в режимі відеоконференції, програмне забезпечення "EasyCon" за веб-посиланням: https://vkz.court.gov.ua/.
4. Для участі в судовому засіданні в режимі відеоконференції представнику заявника необхідно використовувати комп`ютерну техніку або смартфони з доступом в мережу Інтернет, які дозволяють передавати аудіосигнал та відеозображення.
5. Особа, яка братиме участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду: представник Міністерства оборони України - Оксенчук Світлана Степанівна (логін - ІНФОРМАЦІЯ_2 ).
6. Попередити представника заявника, що відповідно до Порядку роботи з технічними засобами відеоконференцзв`язку під час судового засідання за участі сторін поза межами приміщення суду, він зобов`язаний зайти та авторизуватися в Системі "EasyCon" за 10 хвилин до початку судового засідання; активувати технічні засоби (мікрофон, навушники та камера) та перевірити їх працездатність шляхом тестування за допомогою Системи; очікувати запрошення секретаря судового засідання до участі в судовому засіданні.
7. Попередити представника заявника про необхідність забезпечення участі у відеоконференції з приміщення, яке б виключало наявність сторонніх звуків (шуму).
8. Роз`яснити Міністерству оборони України, що його представники мають право з`явитися до приміщення Господарського суду Миколаївської області та взяти участь у судовому засіданні у загальному порядку.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.
Суддя В.С. Адаховська
Суд | Господарський суд Миколаївської області |
Дата ухвалення рішення | 16.08.2021 |
Оприлюднено | 16.08.2021 |
Номер документу | 98999128 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Миколаївської області
Адаховська В.С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні