УХВАЛА
Справа № 569/3638/19
1-кс/569/5371/21
09 серпня 2021 року Рівненський міський суду Рівненської області
у складі:
слідчого судді - ОСОБА_1 ,
секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,
розглянув у відкритому судовому засіданні в м. Рівне клопотання слідчого в ОВС слідчого відділу Управління Служби безпеки України в Рівненській області старшого лейтенанта юстиції ОСОБА_3 про продовження строків досудового розслідування, -
ВСТАНОВИВ:
Слідчий в ОВС слідчого відділу Управління Служби безпеки України в Рівненській області старший лейтенант юстиції ОСОБА_3 за погодженням із начальником відділу нагляду за додержанням законів органами СБУ та державної прикордонної служби Рівненської обласної прокуратури ОСОБА_4 звернувся до суду з клопотанням, у якому просить продовжити строк досудового розслідування у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань №22019180000000014 від 11.02.2019 на 18 (вісімнадцять) місяців, тобто до 11.02.2023.
В обґрунтування клопотанні вказує, що слідчим відділом Управління СБ України проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні, яке зареєстроване в Єдиному реєстрі досудових розслідувань за №22019180000000014 від 11.02.2019 за фактом вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч.1 ст.14ч.2 ст.305, ч.1 ст.14 ч.2 ст.307ККУкраїни.
З матеріалів клопотання вбачається, що Група осіб із числа жителів Рівненської області впродовж 2019 року і по даний час, в супереч Закону України «Про наркотичні засоби, психотропні речовини і прекурсори» від 15.02.1995 року та іншим нормативно-правовим актам України,усвідомлюючи суспільну небезпечність своїх дій та ступінь кримінальної відповідальності за їх вчинення, маючи на меті незаконний, однак швидкий заробіток грошових коштів, вступили у злочинну змову задля вчинення незаконного придбання, перевезення, зберігання, пересилання та контрабандного переміщення із Республіки Польща до України медичних препаратів «Cirrus»та «Acatar», які в своєму складі містять прекурсор «псевдоефедрин», що включений до списку 1 таблиці IV Переліку наркотичних засобів, психотропних речовин та прекурсорів, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 06.05.2000 №770, а також подальшого виготовлення із них психотропної речовини «метамфетаміну» та збуту її як на території Рівненської області, так і на території інших областей України.
Окрім того встановлено, що представники вказаної вище групи до березня поточного року здійснювали систематичні виїзди до Республіки Польща, де, використовуючи невстановлених на даний час органом досудового розслідування осіб, організовували скупку в аптечних закладах вищезазначених медичних псевдоефедриновмісних препаратів, після чого самостійно або за допомогою невстановлених осіб-кур`єрів контрабандним шляхом ввозили на територію України, а саме в м. Рівне, де здійснювали як збут, так і виготовлення психотропної речовини - «метамфетаміну».
Водночас, в ході проведення досудового розслідування отримано фактичні дані, що зазначена група осіб також спеціалізується на виготовленні іншої психотропної речовини амфетаміну, задля чого використовують житлові та нежитлові приміщення на території Рівненської області, які обладнанні у так звані «нарколабораторії».
В ході проведення досудового розслідування проведено допити свідка та об`ємний комплекс негласних (слідчих) розшукових дій, за результатами яких в органу досудового розслідування є достатні підстави вважати, що зазначена вище група осіб причетна до вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч.1 ст.14 ч.2 ст.305, ч.1 ст.14 ч.2 ст.307КК України.
Однак, 11.03.2020Постановою Кабінету Міністрів України №211 «Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом «SARS-CoV-2», введено, а також послідуючими Постановами КМ України продовжено, карантин із рядом обмежень та заборон для громадян України щодо перетину та пропуску через державний кордон України. У зв`язку з чим, у вищевказаної групи осіб, причетних до вчинення зазначених кримінальних правопорушень, виникла проблема у виїзді із території України до Республіки Польща з метою незаконного придбання, а й в подальшому контрабандного переміщення із приховуванням від митного контролю до України медичних препаратів «Cirrus» та «Acatar», які в своєму складі містять прекурсор «псевдоефедрин», задля виготовлення «метамфетаміну».
В свою чергу, через зазначені вище обставини, на даний час встановити та задокументувати механізм вчинення вищевказаною групою осіб злочину, передбаченого ст.305 КК України, органом досудового розслідування не виявилось за можливе, проте шляхи вирішення цієї проблематики досліджуються.
З огляду на вищевикладені обставини у цьому клопотанні, завершити досудове розслідування у строк, який спливає 11.08.2021, неможливо внаслідок виняткової складності кримінального провадження, а також карантинних заходів, які тривають на території України та ряду країн Європейського Союзу.
Крім того, на цій стадії слідства неможливість отримання органом досудового розслідування ряду документів та відповідно проведення слідчих (розшукових) дій, призвело до ускладнення збирання, дослідження та оцінки всіх доказів щодо фактичних обставин вчинення зазначених кримінальних правопорушень, а прийняття передчасного процесуального рішення може вкрай негативно вплинути на повноту та об`єктивність досудового розслідування в цілому.
Відповідно до вимог ст. 9 КПК України, прокурор, керівник органу досудового розслідування, слідчий зобов`язані всебічно, повно та неупереджено дослідити обставини кримінальних правопорушень, виявити як ті обставини, що викривають, так і ті, що виправдовують підозрюваних, а також обставини, що пом`якшують чи обтяжують їх покарання, надати їм належну правову оцінку та забезпечити прийняття законних і неупереджених процесуальних рішень.
Зазначене повністю узгоджується з вимогами Європейської конвенції з прав людини щодо обов`язку здійснення повного й ефективного розслідування як це висвітлено у справах «Конррада проти Італії» від 24.08.1998, «Кайя проти Туреччини» від 19.02.1988, «Epsi проти Туреччини» від 28.07.1998, «Рамсагаїта інші проти Нідерландів» від 15.05.2017 та інших.
Враховуючи, що строк досудового розслідування у кримінальному провадженні закінчується 11.08.2021, а для виконання вищевказаних слідчих та процесуальних дій потрібен додатковий та тривалий період часу, а також те, що вказані дії не можуть бути здійснені та завершені раніше з об`єктивних причин, які зазначені вище у цьому клопотанні, на основі такої мотивації сторона обвинувачення клопоче продовжити строк досудового розслідування на18-тьмісяців, тобто до 11.02.2023 для забезпечення повного та об`єктивного здійснення досудового розслідування.
Старший слідчий в ОВС слідчого відділу Управління Служби безпеки України в Рівненській області старший лейтенант юстиції ОСОБА_3 подав суду заяву про розгляд клопотання у його відсутність, просив задовольнити.
Відповідно до ч.4 ст.107 КПК України, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження під час розгляду питань слідчим суддею, крім вирішення питання про проведення негласних слідчих (розшукових) дій, та в суді під час судового провадження є обов`язковим. У разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, чи в разі, якщо відповідно до положень цьогоКодексусудове провадження здійснюється судом за відсутності осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.
Враховуючи те, що учасники процесуальної дії не з`явились в судове засідання, слідчий суддя вважає за можливим розглянути дане клопотання без застосування технічних засобів фіксування.
Дослідивши матеріали клопотання, слідчий суддя прийшов до висновку про задоволення клопотання.
Судом встановлено, що слідчим відділом Управління СБ України проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні, яке зареєстроване в Єдиному реєстрі досудових розслідувань за слідчим відділом Управління СБ України проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні, яке зареєстроване в Єдиному реєстрі досудових розслідувань за №22019180000000014 від 11.02.2019 за фактом вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч.1 ст.14 ч.2 ст.305, ч.1 ст.14 ч.2 ст.307 КК України.
Строк досудового розслідування цього кримінального провадження відповідно до ст. 219 КПК України закінчується 11 серпня 2021 року.
Відповідно до п 3 ч.1 ст.219 КПК України, строк досудового розслідування з моменту внесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань до дня повідомлення особі про підозру становить: вісімнадцять місяців - у кримінальному провадженні щодо тяжкого або особливо тяжкого злочину.
Згідно ч. 1ст. 294 КПК Україниякщо досудове розслідування злочину або кримінального проступку до моменту повідомлення особі про підозру неможливо закінчити у строк, зазначений в абзаці другому частини першої статті 219 цього Кодексу, вказаний строк може бути неодноразово продовжений слідчим суддею за клопотанням прокурора або слідчого, погодженого з прокурором, на строк, встановлений пунктами 1-3 частини другої статті 219 цього Кодексу.
Відповідно до ч.2 ст.219 КПК Українистрок досудового розслідування може бути продовжений у порядку, передбаченому параграфом 4глави 24 цього Кодексу. При цьому загальний строк досудового розслідування не може перевищувати: 1) двох місяців із дня повідомлення особі про підозру у вчиненні кримінального проступку; 2) шести місяців із дня повідомлення особі про підозру у вчиненні злочину невеликої або середньої тяжкості; 3) дванадцяти місяців із дня повідомлення особі про підозру у вчиненні тяжкого або особливо тяжкого злочину.
Злочини, передбачені ч.2 ст.305 та ч.2 ст. 307 КК України є тяжкими.
В межах кримінального провадження №22019180000000014 від 11.02.2019 за фактом вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч.1 ст.14 ч.2 ст.305, ч.1 ст.14 ч.2 ст.307 КК України., жодній особі не повідомлено про підозру.
Частиною 1 ст.295-1КПК Українивизначений порядок продовження строку досудового розслідування слідчим суддею, зокрема, у випадках, передбаченихстаттею 294 цього Кодексу, продовження строку досудового розслідування здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, постановленої за відповідним клопотанням прокурора або слідчого.
Враховуючи, що слідчим доведено необхідність продовження строку досудового розслідування, визначеного в клопотанні, достатнього для потреб досудового розслідування, слідчий суддя прийшов до висновку про необхідність продовження строку досудового розслідування до 11 лютого 2022 року.
Керуючись ст. ст.219,294,295-1 КПК України, слідчий суддя, -
УХВАЛИВ:
Клопотання слідчого в ОВС слідчого відділу Управління Служби безпеки України в Рівненській області старшого лейтенанта юстиції ОСОБА_3 про продовження строків досудового розслідування задовольнити.
Продовжити строк досудового розслідування у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №22019180000000014 від 11.02.2019 за фактом вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч.1 ст.14 ч.2 ст.305, ч.1 ст.14 ч.2 ст.307 КК України 11 лютого 2022 року.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя
Суд | Рівненський міський суд Рівненської області |
Дата ухвалення рішення | 09.08.2021 |
Оприлюднено | 01.02.2023 |
Номер документу | 99013514 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про продовження строку досудового розслідування |
Кримінальне
Рівненський міський суд Рівненської області
Денисюк П. Д.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні